Stále ještě apríl ?

Před časem jsem založila novou rubriku : NĚCO NOVÉHO?
Dlouho jsem do ní nic nedala, tak se nové stalo starým a okoukaným. Tedy nejdříve musím podotknout, že nám starším ten čas plyne nějak jinak, rychleji, a méně systematicky?  První věc, o které chci psát, se mě velice rychle okoukala a z prvotního nadšení, se stal stereotyp věčného opakování a já si dnes připadám, jako prvňáček, co se učí násobilku a aby nezapomněl, musí si denně opakovat, vydržte, docházím k meritu věci, mluvím o novém televizním kanálu, který mě v počátku pohltil, nadchl i mého manžela, máme v tomto totiž stejný vkus a příroda, historie, její taje a zábavné podání těchto, rádoby faktů, hlubiny moří a oceánů, to bylo lákadlo, jako by je nám, někdo ušil na míru, až do chvíle kdy jsme oba svorně konstatovali fakt, že to vše jsme již někdy a někde viděli, slyšeli a tedy že, už dávno jsme zvítězili. Ach jo, že víte o čem mluvím, je to vytoužená a vysněná nová stanice zábavy: ZOOM.
Přírodní krásy Utahu, jsou i pro nás lákadlem stále i když se tam už nepodíváme, také,  tak profláknutý GRAND KANION, nás stále fascinuje svou záhadností, můžete se podívat jaké záhady skrývá, my se již nepodíváme, vždy když si myslíme, že se dozvíme něco nového, je to zase jen opakování, tedy si musíme nějakou dobu počkat, až zase bude nějaká TA premiéra? 

 

ZAUJALO NÁS: FOTOGRAFIE

Ararat, král Kurdistánu
MOJE MILOVANÉ TÉMA

Rozhovor s Bohem a návod jak postavit archu, před potopou světa, její dlouhé neustálé hledání, mnohými archeology i dobrodruhy, krásné starozákonní téma, jež prochází celým světem, mají ho ve svých vyprávěních primitivní národy dneška, stejně jako dávné vyspělé civilizace, o nichž toho víme stejně málo, jako o Božích úradcích starého zákona?  Stejně tak, strašení koncem vesmíru, za tři sta milionů let, nebo koncem světa, až se utrhne kus jednoho z Kanárských ostrovů, a obrovská tsunami zaplaví svět tak, jako to bylo předpovězeno Noemovi, mě neděsí, já i kdyby to mělo být zítra, s tím počítám a věřím, v nesmrtelnost duše, a v Boží vůli.  I když,  ČLOVĚK SÁM JE JEDEN VELKÝ ?
Třídobá periodizace byla obtížně použitelná mimo Evropu, kde byla vytvořena. Některá společenství přeskakovala její určité stupně nebo je nikdy nerozvíjela, pokud toho neměla zapotřebí. Například jihoamerické indiánské kmeny v Amazonii zůstávají na úrovni neolitu, na jih od Sahary vůbec neproběhla doba bronzová – technologický pokrok se ubíral od výroby kamenných nástrojů přímo k výrobě nástrojů železných. WIKIPEDIE 
Dnešní člověk může mít přehled o mnoha úžasných věcech přírody, dějinách dávných civilizací, záhadách vesmíru, krásách téhle planety, přeze všechno poznávání, jsem stále více v úžasu, nad vším tím Božím dílem.   Je mě každodenně, celým komerčním světem dokazováno, jak to všechno bylo, je a bude. A já říkám každé poodhalené tajemství je jen jeden Boží APRÍL,  který nastoluje další a další záhady a tajemství, co říkáte?

 

A JEŠTĚ NĚCO NOVÉHO : CELNICE

NECHCI OBTĚŽOVAT LIDI SVÝM NÁZOREM! 
PROTO ŽÁDNÝ NEMÁM ? 
Zadala bych to jako podmoto tohoto nového pořadu, 
moc se mě líbil, budu se těšit příští neděli na další díl.

16 komentářů: „Stále ještě apríl ?

 1. Některé dokumentární pořady mi nevadí vidět podruhé s odstupem času.Kdysi nebyl takový problém,bylo jen pár programů.Dnes jich je nespočet a budˇ dávají všude něco zajímavého nebo prdlajs.

  1. Ani ne tak diskusi o televizi, jako spíše o tématech, co na těchhle programech běží, jsem chtěla rozpoutat, mám například moc ráda dokumenty o přírodních fenomenech, které jsou tak trochu záhadné i doprovodné obrázky, byl důvod, to téma navodit?
   To u nás problém není, když se chceme někde náhodou na něco dívat a jinde jde něco co nás zajímá, uložím to do paměti, až budeme mít chuť na to druhé skouknutí.

 2. Wünsche dir einen schönen Tag liebe Anna wir haben heute mal ein Traumwetter ist sehr schön warm endlich mal,schöne Bilder wunderschöne Landschaft,ich wünsche dir noch eine gute und schöne Woche.Lieber Gruß und Freundschaft.Gislinde

 3. Oni už těch dokumentů vysílají tolik, že se některé zřejmě už opakují. Nebo jsou si podobné. Je tolik stanic s dokumenty. (Nepočítám-li naše, tak různé Viasaty, history, nature, travell…)
  Stejně mám dojem, že nejlepší dokumenty jsou na čt2. Jako by si to nejlepší vybírali pro svou nabídku. Ale pořád si myslím, že je dobře, že vznikla stanice jako prima zoom.

  1. Jsem moc ráda, že jsi o tom začala? Mám také nejraději druhý program, satelit tady máme jenom my a tak se nemám koho zeptat, nevím jestli to není nějaká chyba u našeho poskytovatele, máme teď v poslední době spoustu programů v původním znění, tedy nejvíce, na druhém programu, i na některých slovenských, máte to tak také?
   Miluji ZÁZRAČNOU PLANETU, teď si nenechám ujít NA KŘÍDLECH PTÁKŮ, viděli jsme, je to již dávno, celý film, a tak dlouho jsem se na to těšila, že jsem promeškala první díl, tedy to dál ani nevypaluji, nemá někdo náhodou odkaz na celý film?
   Jako všechno, milá Vendy, i tohle stojí moc peněz a ty my „nemáme„ ( nevyhazujeme ), nic jiného tady na horách nebylo možné, když začala digitalizace, nežli si pořídit satelit, poskytovatel a ne levný, zkrachoval, dostali jsme nového, dostala to nějaká Italská společnost, chceš to mít, znovu ZAPLAŤ ! Program který se ti líbí, je v kruhu jiných které nechceš, chceš-li ho mít zaplať, některé věci o nichž píšeš, jdou mimo mě, to vede v patrnosti manžel, a já je vůbec neznám? Již před mnoha lety a to tehdy, když to tady ještě nebylo říkal náš strýček, co žil v Čikagu, že opakování je matkou moudrosti a v Americe se vše opakuje tisíckrát, aby si to všichni zapamatovali a to jsme převzali dokonale, i s Angličtinou, která nás brzy pohltí.
   Máme tuhle blbost, navíc už jim nehodlám dát ani korunu, co jsme do toho nastrkali, nechci ani počítat? Hezký večer Vendy……
   http://www.skylink.cz/

   1. Zázračná planeta je opravdu dobrý dokument, ale Na křídlech ptáků, to mi moc neříká, víš, já zas tolik dokumentů na čt2 nesleduji, jen když jsem občas viděla Viasat, a naši čt2, tak mám dojem, že ten náš program má prostě lepší výběr, kvalitnější dokumenty.
    Ale vzpomněla jsem si na film Ptačí svět, možná jsi myslela tohle? Našla jsem ho na uložto, dám odkaz:
    http://www.ulozto.cz/xmUcvUb/ptaci-svet-3-super-dokument-film-franc-cz-avi
    Myslím, že to točila ta samá skupina, která dávala dohromady Microcosmos. Asi znáš, a jestli jsi neviděla, tak odkaz na témž úložišti:
    http://www.ulozto.cz/xSikKpX/mikrokosmos-microcosmos-le-peuple-de-l-herbe-dokument-1996-hq-dvdrip-m4v
    Je to skvělý dokument o broučičím světě a je to jako film.
    Brácha si platil asi dva roky TV Digi, a pak začali rušit některé stanice, které měl oblíbené, tak se dopálil, smlouvu s nimi zrušil, koupil si set top box a chytá jen naše stanice přes anténu a úplně mu to stačí. Já mám odběr od o2, kombinaci telefon, internet a televizi a z nabízených balíčků jsem si vybrala ten filmový, takže mimo naši základní nabídku mám i hbo, filmox, cinemax, dva kanály na české filmy, teď jeden nový na horory a jeden na evropské filmy. Taky tam mám AXN, a pár kanálů na dokumenty (Viasat, Travell), sportovní kanály a rádio. Je toho docela dost, ale nejčastěji si pouštím právě ony hbo a cinemaxy, protože jsem filmová a hlavně, nejsou tam reklamy. Teď mi to po novém roce naběhlo na původní cenu a to byla darda, tak jsem tam volala a domluvili jsme se na balíčku, takže platím asi 750 plus mínus. To jde, i když i to je pro mě dost, ale zase v tom mám internet a ten není zrovna levnej. K telefonu nějaký minuty zdarma (ale jen na volání do pevnejch linek). A když to rozpočítám, tak televize není zas tak drahá. Satelit mít nemůžu, protože nemám tyč, na který bych ho umístila, takže tohle je pro mě nejschůdnější řešení.
    Když je možnost výběru, je to veselejší, ale jak jsi odkázaná na jednoho dodavatele, tak to je pod psa.

   2. Ještě do třetice – vidím, že máš skylink, na tohle taky lidi dost nadávají, když ptáčka lapají, slibují velké slevové akce a pak to zdraží až nechutně. Nemají nějaké balíčky, na které se dá domluvit?

    1. Děkuji moc Vendy za všechny typy, zmotala jsem název toho dokumentu: odkaz http://tv.sms.cz/televize/CT2/20130419/1590292792-Zazracna-planeta-Na-ptacich-kridlech-kolem-sveta-4-6?porad_stav=opakovani
     To je jen program a jestli to jde zpětně pustit se teprve podívám? Já až tak o televizi, jako takovou nijak nestojím, většinou stojí v koutě sama, smutná, že ji nikdo nezapíná, co mě zaujme skouknu na počítači, manžel ten, jako každý chlap, SPORT, spolu občas nějaké dokumenty a velkofilmy, tedy poprvé, a dost.
     Jo, jo, skylink, to nám před lety bylo souzeno, zaplatili jsme jednorázově, tedy již po několikáté, vždy to bylo navždy?

     1. To by možná bylo v nějakém tv archívu. Název Na křídlech ptáků mě zmátl, myslela jsem, že se tak jmenuje ten pořad,a zatím to byl jeden z dílů.
      Jsem zvědava, jak se ti budou filmy, na které jsem ti odkázala, líbit. Počítám s tím, že to nebude hned, ale časem se k nim snad dostaneš…

      1. Tak tě asi zklamu, mám pocit že na film, jakýkoliv nemám, za čas se snad vrátím k tomuto tématu, až mně bude líp, až bude méně práce, až, až, až. asi to znáš, co já říkám? Jo a děkuji za mail s testem, byl moc fajn, uspěla jsem, 27 správně, nejsem debil, byla jsem se sebe povznešená, jako pára nad hrncem? Dobrou noc a krásné dny příští Vendy.

       1. S testem jsi na tom líp než já, uhádla jsem jen pětadvacet! 🙂
        Ale bavil mě a taky jsem si několik výrazů tímto osvěžila.
        K filmům – tyhle by se ti mohly líbit. Ptačí svět je film v podobě dokumentu o jednom ptačím putování. Microcosmos je asi hodinový film v podobě dokumentu o miniaturním světě hmyzu. Téměř bez doprovodného slova, jen s úžasnou hudbou, 24 hodin, tedy jeden den ve světě hmyzu. Jonathan Livingston je příběh racka. Z pohledu racka, neuvěřitelné záběry na přírodu, s krásnou hudbou.
        Ale to je jen na vysvětlení, chtěla jsem říct, že to nejsou jen tak normální filmy.
        Koneckonců, jestli jis viděla Baraku, tak si asi dovedeš představit, jakou formou je to točeno.
        Hezký den!

  1. Prima di sedersi al computer, in serata. Beh buona serata caro Osvaldo, ultimamente ho un sacco di lavoro, quindi mi dispiace che non presta molta attenzione. Vi abbraccio Anna

 4. Taky sis Aničko, toho opakování všimla. A není to jen stanice ZOOM, máme rozšířenou nabídku televizních kanálů a objevili jsme pár dálších, kde se vysílají dokumenty z přírody a historie a opakuje se úplně všude. 😦 Včera jsem zaznamenala reklamu, právě na ZOOMu, že bude vysílat 24 hodin denně a každý den bude mít 4 hodiny premiér. Tak teď jde o to, ty premiéry vychytat a nemuset sedět celý den před televizní obrazovkou. 😉 😀

  1. Mám výhodu, že se dívám málokdy a některé věci jsou pro mě nové, ale jen do chvíle než podle názvu nepoznám, a když se na kousek podívám, zjistím že to nové není. Na odkaze, snad je funkční, ( mě jde) je i program.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s