INTERNET? A RYCHLÝ?

 TAK MĚ DNESKA MOHLO ZASE PO NĚJAKÉ DOBĚ TREFIT. 
Protože jsem babka, co má výdrž netrefilo, já se nedám a napíši to na blog. Byla jsem ošulena, napálena, obelhána a vždycky když se mnou někdo takhle vydupe, mám vztek sama na sebe, když  se občas podívám, jak jsou staří lidé podvedeni při nějakých předváděčkách, divím se, říkám si to je přece nesmysl, nechat se takhle podvést, to by se mě nemohlo stát a vidíte stalo se.  
 Moje smlouva s O2, na internetové připojení skončila, bylo potřeba uzavřít novou, jiná možnost nežli tahle služba tady není dostupná, tedy jsem uvítala, že O2, zavolala sama a nabídla mně, že když si koupím od nich nový modem, budu mít rychlejší internet za stejnou cenu jako doposud, to bych brala jako výhodnou nabídku? POKUD by to byla pravda, nový modem jsme připojili, a žádná změna rychlosti se nekonala, nic se nezměnilo, proč tedy musím mít a zaplatit nový modem? Nechápu to, telefony na informacích nikdo nebere, mailem jsem stížnost zatím neposlala, jsem ale již teď přesvědčena o klamavosti nabídky, neboť již kdysi tady u nás na horách docházelo ke sporům o nemožnosti zlepšení služeb v tomto směru, jiná nežli O2 tady dostupná není a nebude. A informace o tom, že koupím-li si modem, budu mít rychlejší internet byla podvod a klamavá informace. Jak a čím, se tato veliká firma liší od každého jiného podvodníka, který ošulí slušné lidi, kteří mu uvěří? 

6f0713e8Děkuji jim za „slušnost a poctivost„
sobě mohu gratulovat k blbosti a důvěřivosti?

30 komentářů: „INTERNET? A RYCHLÝ?

 1. Ahojky Anička, zdravím po dlhšej dobe – ale nakrátko, zasa budem mať výpadky…
  Čo sa týka O2, nie je to iné ani na Slovensku – resp. u každého prevádzkovateľa je to rovnaké. Ak je v zmluve uvedené slovko „až“ – teda až do 20mb/s, tak je to bohužiaľ v poriadku a ak budeš maťa rýchlosť trebárs 15mb/s tak sú stále chránení – veď uviedli že „až“ do … Stotožňujem sa ale aj s pisateľom Bavor V. – a záleží aj na Tvojom PC. Takže v tejto veci môže hrať svoju úohu viac aspektov.
  Prajem krásnu nedeľu, dobrú náladičku a nerušené dobré spojenie na net. Pá Viera

  1. Jsou to zkrátka „lumpaci vagabundus„ Vyhovovalo mě to tak, jak to bylo, a kdyby mě nekončila smlouva, byla bych se tím ani nezabývala, jenže neměli mě naštvat, nabízet něco co nemohou splnit, už jsem to před lety udělala stejně, když nabízeli rychlejší internet tam, kde byl jen vytáčený a dotlačila jsem je k úpravám na ústřednách a také aby vydali nějakou tu korunu i tam kde to pro ně není lukrativní, oni honí jen zisky a na lidi kašlou. Také si užij Věrko hezkou neděli, zrovna jsem vstala, jdu se pomodlit za úspěch mého konání, bude to prospěšné i pro jiné lidi.

 2. P.S. díky za to video, létající tučňáci se mi moc líbili, opravdu jedinečný pohled, který asi už nikdy více neuvidíme 🙂
  A že odlétají do teplých krajin? Už té zimy asi taky mají plné kecky… Nebo plné ploutve. 🙂

    1. Bylo to opravdu dobře natočené! A vypadalo to velmi skutečně… 🙂
     Jak to vypadá dnes s rychlostí internetu, zlepšilo se to nebo ne?

     1. Milá Vendy, je to jako vždy a se vším, sliby se slibují a blázni se radují: 7530 kbit/s je dnešní výsledek, mého neutuchajícího snažení, v sobotu nikdo nepracuje, natož O2, v pondělí budu pokračovat, nedám jim pokoj, i když vím a to je právě ta finta FŇ, že tady víc nedosáhnou, kdyby se na hlavu stavěli, a tedy nemají právo lidem nabízet něco, čemu nejsou schopni dostát, kdybych to měla dotáhnout až na ministerstvo ? Otázkou je na které? Ono žádné takové není, že by to spadalo pod kulturu? Nebo že by nám kvůli tomu zase nějaké jako bývalo ministerstvo spojů zřídili? Je to určitě ministerstvo průmyslu a obchodu a já pošlu dotaz na kancelář ochrany spotřebitele? Jo, Jo Vendy, to je oříšek, ruka ruku myje, a vrána vráně oči nevyklube? I v takových prkotinách si člověk nesmí dát všechno líbit, je třeba dotáhnout věci do konce, nejsem sama, myslím že bych dala dohromady spoustu lidí, kteří mají stejný problém, jen ho prostě neřeší, a to je chyba.

      1. Ochrana spotřebitele, to je možná dobrý nápad.
       Ono je to podobné jako s cenami. Nabídnou ti něco za – dejme tomu 700,- Kč, ale zapomenou zmínit, že je to bez DPH. S DPH ti to najednou naskočí skoro na 900,- .
       Takže už se raději ptám, jestli jde o koncovou cenu nebo o cenu bez dph. Fakt se musíme několikrát spálit, než se trochu vzpamatuje a začnem být ostražitější. Na tom tyhle firmy právě profitují, na cenové džungli, a nemožnosti se dovolat. Tak si občas říkám, nač ty ministerstva vlastně jsou, když nejsou schopni se postavit za občana, který je notabene platí ze svých daní.
       Jistě, jsem pro, aby člověk trochu přemýšlel a nespoléhal se ve všem na stát, ale aby se nemohl dovolat ani v krajním případě, tak to je opravdu hodně smutné. Zvlášť když vidí, že stát těmhle šejdířům nahrává.
       Teď se prý chystá do kin nový český dokument pod názvem Šmejdi. Jde o dokument o praktikách tzv. předváděcích zájezdů, kde tito prodejci útočí hlavně na seniory (podezřelé je i to, že na ten zájezd se údajně mohou dostavit pouze senioři, když je někdo mladší, tak jen jako člen rodiny, ne sám o sobě. Takže to je cílené vymývání hlav lidí, kteří celý život byli vychovávaní a žili v přesvědčení, že obchod je poctivý.)

       1. P.S. i když nechápu, že na to skočí lidi ještě dnes, po těch letech, kdy se o tom mluvilo… buď jsou opravdu hloupí, nebo to berou jako možnost se někam dostat, ale to by bylo lepší koupit si nějaký zájezd, nebo si zajet na víkendový pobyt do lázní, rozhodně je to vyjde levněji a udělají něco pro své zdraví. Moje mamka se taky tak jednou spálila, spláceli jsme to ještě půl roku, sice je fakt že ten výrobek byl dobrej, ale desetkrát předraženej (minimálně). Na ten zájezd jela pak ještě jednou, tam už tolik neutratila, koupila jakýsi masážní prostředky na doma, stálo to asi dva tisíce, to bych ještě brala… od té doby jsme se domluvily, že se na to vykašle a letáky jsme házely do kamen. Stejně z těch slibovaných prohlídek hradů, zámků a keramiky nic nebylo, protože oni potřebovali hlavně udělat prezentaci a prodat.

        1. Na svobodě osobnosti, je postaven celý kapitalistický svět, dlouhá léta rovnosti možného, nás zformovala a vy jste děti svých rodičů. Neumíš si ani představit, jak bolí, mít kapitalistické děti, když jsem si je sama vychovala a učila je k sebevědomí, pýše, na sebe sama, nezávislosti, Teď je tedy takové mám, a Bůh to ví, že jsem neměla sebemenší špatný úmysl, jen jsem chtěla, aby v tomto uspěli?
         Bude to dlouhá a trnitá cesta, vrátit těmto mladším morální kredit, když oni tak touží, mít všechno hned, teď a bez skrupulí. Někteří, když už mají všechno, začnou tápat, hledat nějaký další smysl života, dokáží i dát, něco ze sebe a ze svého? Většinou jsou to ale bezohlední sobci. A o tom to všechno je? Nic jiného, nežli návrat k duchovním hodnotám života není, cesta k nesobecké víře je, a bude dlouhá.

 3. Generalmente el servicio de Internet en las montañas nos es bueno en ninguna parte del mundo.
  Los celulares tienen el mismo problema.
  Mi querida Anna a tener paciencia, quizàs algùn dia esto cambie de rumbo y el servicio pueda mejorar.
  Excelente semana y cariñosos saludos para ti amiga 🙂

  1. Pazienza ho avuto per molti anni, con i suoi oltre, voglio portare la loro controversia ad un fine, il servizio è pagato e voglio quello che io appartengo?
   Grazie per la vostra solidarietà, abbraccio …………

 4. Aničko, zas tolik si nenadávej, vždyť jsi v podstatě ani neměla na výběr, když jsou tam jako jediní dodavatelé internetu. Je to ale sprosté, v tom s Tebou souhlasím. Mne to také dokáže vytočit do bleděmodra. Ale určitě jim ten život neusnadni a nedej pokoj – ozývej se tak dlouho, dokud Ti to rozumně nevysvětlí, ne? Jestli vůbec.

  1. Zase odpovím všem najednou. Díky Bohu, že jsem v důchodu a nemusím být zaměstnána u žádné podobné firmy, vyletěla bych z kůže, vše je závislé na automatech a s těmi se diskutovat nedá, tedy jsem šla až ke KOVÁŘI, vynechala jsem kováříčky, ne proto že bych je obcházela, ale proto že se tam dovolat nelze? Je mě přislíbeno, že zítra večer, „TO POTEČE JAK MÁ„ ?
   Často chodím číst na ten náš WordPressácký Top posts, dnes je tam tématem č. 1, právě to tečení, a to ne megabajtů, ale vody, co se na vás chystá, píši na vás, protože mě se to netýká, blogger píše, že brzy se bude platit i daň z deště a jak se nikdo nevzrušuje, jak jsme všichni benevolentní k rozhodnutím, co nás stále více budou ždímat a vysávat z nás každou korunu. Nedávno to byl zákon o komínech, i když si „svůj komín„ můj muž udržoval v pořádku sám, vydám ty peníze za revizní správu, ( nevím jestli S NEBO Z), I když se mě to nelíbí, je to pro mé bezpečí, a v mém zájmu, mít ten kus papíru, jinak pan kominík nehnul prstem, jen konstatoval, že, vše je v pořádku takže nás asi (Z) zpravil o stavu? A my jsme dobří, jen vypláznout peníze? A za rok se to nasčítá
   Proč ale má ten, kdo platí vodné a stočné, ještě platit za stoleté nedostatky v řádu, udržovat na své náklady veřejné komunikace, i když jsou před jeho domem, a nepracujících lidí v každém městě jsou stovky? Na to téma bych se jistě bouřila, zatím nemáme ani vodovod, ani kanalizaci, ale jakmile příjdou s tou daní z deště začnu také řvát, jen jestli nebude pozdě, tak jen všichni mlčme a co nejdéle.
   Jak jsem dopadla s tím rychlým internetem vám povím zítra.

   Tady je odkaz na článek :http://vlkovobloguje.wordpress.com/2013/04/10/voda-acylpirin-a-minimalni-mzda/

   Tak vážení přátelé, slibované zítra je již včera a žádný zázrak se nekonal, moje rychlost je necelých osm Mb, což nepřesahuje ani minulý výkon, tedy zítra přitvrdím a ta paní z Prahy, hlavního stanu, co slibovala že zítra, mě zítra uslyší.

   1. S tím vodným a stočným za veřejné prostranství to naštěstí padlo. Kristepane, za chvíli budem platit i za roury plynovodu a za dráty elektrického vedení. Komíny… myslíš každoroční povinnost nechat vymést a zkontrolovat komín? No, u komínu u kamen to provádím, a jsem trochu klidnější, přece jen bych nerada, aby mi barák fajroval. U plynu bych měla letos nechat udělat prohlídku. Ale nechápu, jak jsi psala, že dostaneš kus papíru a nic víc- to jako ten kominík vám jen potvrdí, že máte vše v pořádku, aniž by komíny prohlédl nebo vyčistil? To je divné, vždyť i on sám nese riziko, je zodpovědný, kdyby se něco stalo…

    1. Tu revizní zprávu musíš mít, u nás stojí 500+100 za vymetení, prohlédl, vymeteno bylo, tedy prý nebylo nutno a zprávu musíš mít jedenkrát za dva roky? Snad nekecám, musela bych se zeptat muže a ten libě spinká.

 5. Aničko, nemluvilo se náhodou o rychlosti až 20Mb/s? To slůvko „až“ je totiž hrozně důležité, protože pokud se ve smlouvě vyskytuje, nejspíš nic nenaděláš. Já mám s internetem hrozné problémy, nikdy nedosáhne maximální možné rychlosti, můžu se vztekat jak chci a není mi to nic platné, právě kvůli tomu „až“! 😉
  V každém případě ti budu držet palce, aby se ti dostalo aspoň solidního vysvětlení. 🙂

  1. Přesně díš Haničko, to je ta finta FŇ, což ale podle mě znamená, že by to mohlo mít o něco méně v lepším případě více ale ne, aby mě klesla rychlost pod 4 Mb/ s, když do té doby běžné bylo, tak kolem osmi Mb. Omluvit, to ANO, to se omluvili, slib nápravy to ano, náprava se nekonala a po další urgenci, slibují že, Z Í T R A ???

 6. Milá paní Anno, děkuji Vám za komentáře na mém blogu. Nechtěla jsem Vás zatěžovat v době, kdy blog vznikal, dalšími informacemi, ale Váš zájem mne opravdu těší.
  Jak jsem Vám odpověděla, popisované skutečnosti ze života nejsou vymyšlené, včetně některých nebezpečí, které naší společnosti hrozí (ty mafiánské byty, zakořenění agresívnějších frakcí muslimů a pod.). Pravdivé jsou i historické články, i ta cesta dokumenty za talismanem pana Vlada. Pravdivé jsou také mnohé detaily z babiččina života – alespoň tak, jak mi o tom vyprávěla. To všechno je v elektronické knize (odkaz: http://www.palmknihy.cz/web/kniha/az-sroste-kamen-3078.htm) . Můj blog začal chvíli potom, co jsem chtěla zachytit babiččin svět – a leccos se semlelo. Knižní příběh skončil, ale můj život jde dál. Takže se se mnou přátelé mohou setkávat na blogu a zdá se, že představa pana Vlada o tom, že můj syn bude ochráncem křesťanství, jen tak ze světa nevymizí.

  1. Není mě cizí, když někdo napíše o skutečném životě románovým způsobem, byly jsou a vždy budou ti, kdo píší a jsou obdivováni a milováni, právě proto, že dovedou popsat skutečnost tak, aby lidský pocit vyvolaný čtením, neměl nic společného s realitou?
   Alexandre Dumas starší psal tak, že dnes určité detaily nelze posoudit jako historickou pravdu, nebo spisovatelskou nadsázku? Já být tak šikovná na psaní, tak to neřeším a hlavně píši, Je to dobré čtení a to je hlavní. V žádném případě nejsem někdo, na jehož recenzi záleží ale podívám se a přečtu, až budu mít chvilku. Hodně štěstí ve psaní Holkojulko.
   Paní Annu Štochovou „znám„ jen nerozumím upoutávce na její knihy u mě na Blogu? I když mě to není nijak proti mysli, proč to neudělá a nepožádá mě sama?

   1. To sdělení bylo určené Vám, protože nové komenty se nezobrazí bez schválení. Nemusela jste to pouštět. Nerozeznala jsem, kde máte kontakt. Stále můžete tento vstup (oba) vyhodit.

    1. Paní Aničko, nemám moderované komentáře a vůbec mě nevadí, dá-li si někdo ke mě reklamu na něco smysluplného, a to knihy jistě jsou. Já jsem odpovídala na komentář ke gravataru holkajulka a ona by se měla zeptat? Nebo jste vy i holkajulka, totožný blog? Pokud ne, tedy vysvětlím jen to, že jsem myslela že odkazuje na své vlastní dílko, ne na cizí, a vy se pobuřujete neprávem, protože vaše psaní se mě vždy líbilo, a pokud by jste mě požádala dám, sem odkazů kolik budete chtít? To co jsem dodatečně po shlédnutí odkazu napsala, nepatřilo tedy vám, bylo pro holkujulku?

 7. S těmihle nabídkami člověk musí být opatrný. Jeden známý si u stejné firmy jenom zvedl telefon, všechno odmítl, ale ukecali ho na adresu, kam pošlou nabídky a informace o nových akcích. Rovnou mu přišel účet za telefon podle nové smlouvy, kterou vůbec nepodepsal! On totiž volá na kredity – a je pravda, že mu ten měsíc nějak neubývaly.

 8. V technických záležitostech se vůbec nevyznám a v počítačích už vůbec ne. A myslím, že takových je nás víc a toho právě šikovně tyto a jiné firmy využívají. Taky bych jim spolkla vše i s navyjákem a pak sklopila uši a sklapla kufry a myslela, že s tím nic nenadělám. Držím ti Aničko pěsti a doufám, že když ničeho jiného, že se dočkáš aspoň solidního vysvětlení.

 9. Ono je to s tou rychlostí takové divné. Vy máte skutečně rychlejší internet, ale v místě připojení na ústředně. Ale než se k vám ten kabel dovleče, tak ztratí skoro polovičku. A hodně také záleží na mašině, kolik je schopná sama pojmout. Takže vás neošulili, jen vám neřekli vše. Nejlepší je pozvat si domů šikovného kamaráda ajťáka a on už si s ledasčím poradí. A nebo taky ne.

  1. Máte pravdu, je to takové divné, rychlost jsem si úmyslně měřila, před instalací nového modemu, po instalaci je naprosto stejná, rychlost není to co mě nevyhovovalo, nevyhovuje mě ta klamavá informace, že po zakoupení nového modemu budu mít 20Mb/s, což se nekoná. To mě mohl zůstat starý modem a stará smlouva? Jejich technické záležitosti mě nezajímají, pokud mě budou pravdivě informovat a nebudou ze mě neopodstatněně tahat další peníze, které bych nevydala, pokud by mě bylo řečeno že se nic nezlepší? Podle mého mínění, je to podvod, jako každé podobné jednání.

   1. Aničko, a co zkusit zavolat na jejich linku a dožadovat se vysvětlení? Jestli sis změřila rychlost modemu předtím a potom, a rychlost je stejná, ať ti vysvětlí, v čem je ta větší rychlost.
    I když vysvětlení v předchozím komentáři bylo výborné a kupodivu i logické 🙂 (zde smajlík).
    Ten telefon na jejich zákaznickou linku zkus. Ať se trochu zapotí při vysvětlování.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s