Pes je kamarád nejvěrnější

 Když se nám narodila Pipinka, byl to úlet naší drahé Báry, nedá se nic dělat budeme mít štěňátka, řekla jsem si, i když naše předsevzetí, že Barča je náš poslední pes, vzalo tím pádem zasvé. Nebylo vyhnutí musíme žít o nějakou dobu déle, protože povinnost postarat se o další štěňátka, nám nedovolí umřít? Tak se tedy před lety stalo, Baruška měla štěňátka jen dvě, byla na mámovství také již v pokročilém věku, a navíc jsme jí píchali inzulín, měla totiž všechny symptomy lidství, zeptáte-li se doktora zda je možné aby pes trpěl lidskými neduhy, řekne vám, ano když se mu dají lidské podmínky.
28-12-06 Baruska

cooltext928380048
Jedno štěňátko, jsme darovali hodným lidem, to druhé nikdo nechtěl, nebylo po Barče. Povedlo se snad po tátovi, kdo ví, otec to byl nezodpovědný, nejen že se neprojevil, když se o Báru ucházel ale ani o své děti se nikdy nestaral, tak tedy vůbec nevíme, jestli mu je podobná? chytrosti moc nepobrala, mysleli jsme si. Máma jí umřela dost brzy po narození, tedy jí nepředala své umění si získávat lásku lidí, jen co se na ně podívala, po Barče nezdědila nic?  Spatřila-li někoho cizího, začala tak strašně ječet, že vás začalo píchat v uších, a dělá to dodnes, včera zahlédla z balkonku paní se psem, asi nic podobného neznala, byl to Pudl s ocasem, začala zase, jak to umí jen ona ječet, požární siréna se stydí, když ji slyší, dělá to i když začnu provozovat hudbu, chápu ji, ani já to často nemohu poslouchat, a tak zaklapnu, aby byl klid v domě. Psa naučíte různým kouskům, naši Pipi ne, ona je přesvědčena, že ona je tím středem světa, okolo kterého se vše otáčí, že míček, jí hozený, je její a my jí ho nemáme právo brát, stejné je to s tím, kdo a co, je jinak jejím majetkem, kočky se u nás v její přítomnosti hladit nesmí, natož aby si některá sedla někomu z nás na klín, protože všechno je její majetek, tedy včetně nás, a na její,  jí nikdo sedat nebude. Podobné je to se suchým chlebem pro kozy (vysokou), když ho můj muž donese do krmelce a nevšimne si…. Pipinka ho nanosí zpět domů, a hlídá ho tak vehementně, že musíme počkat až někde usne,  potom uvést věci do počátečního stavu, má spoustu takových svérázných manýrů, někdo by si mohl myslet, že to není moc chytrý pejsek, opak je pravdou, je to produkt dnešní doby, přesně ví co chce, a také si to umí prosadit. Dnes jsem našla kouzelná videa na téma inteligence psí, a tak na zvednutí, všeobecně proklamované blbé zimní nálady, vám sem něco dám na neděli, užijte si ji mile, krásně, pohodově, i kdyby na chleba nebylo.

5

cooltext928380954
DSC00001

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30 komentářů: „Pes je kamarád nejvěrnější

 1. Liebste Anna da hast du mir aber ein so schönes Video geschickt da träumt man gleich von Urlaud Sonne weißer Strand ,Meer ach das wäre schön entfliehen vor dem Schnee und dafür am Strand zu lieben und die Sonne Meer geniessen ,ja da teäumt man davon einen glückliche Tag wünscht dir Kaus

  1. Lieber Freund, ich danke Ihnen für Ihr Verständnis, das Internet eine erstaunliche Erfindung ist, Menschen, die in der Vergangenheit zu vereinbaren konnte, die nun gut verstanden, ich mit Leuten aus der ganzen Welt zu schreiben, aus Argentinien, Australien, Frankreich, Portugal, sind wir alle, ich liebe das Internet. Vielen Dank für Ihre Freundschaft. Anna

 2. To jsi napsala hezky, že nesmíme umřít protože se o ty psy musíme starat. Bývá to ale i naopak, nedovedu si představit, kdyby otcovi zemřel jeho pes. Ten by to nepřenesl skrz srdíčko. U nás byly vždy psy, oříšci i čistokrevňáci. A musím přiznat, že náš první, voříšek, byl nejinteligentnější a nevěrnější pes.

  1. Máš pravdu, jako malá holka jsem měla psa, na kterého jsem nezapomněla celý život, takového jsem chtěla dopřát svým dětem, potom i svým vnoučatům a myslím že se to podařilo, nikdo z nich by jistě žádnému zvířátku nikdy, a za žádných okolností neublížil, o tom jsem přesvědčena.

 3. Pravda veru, pes je ozaj najvernejší tvor – človek to o sebe povedať veruže nemôže …
  V roku 1996 sme si zaobstarali dvoch psíkov – fenky. Minulý rok sme o jednu prišli – bola slepá, hluchá a nevládala ani stáť na nôžkach. Ostala nám ešte tá druhá – budúci mesiac bude mať krásnych 17 rokov! Ale tiež má už problémy, nemá zuby, zle počuje … Zato čuch na papáníčko má dobrý!
  Zdravím a prajem pohodový týždeň! ☺

  1. Když je doma blbá nálada,
   směje se a zoubky vycení
   pes to pozná, za břicho se popadá,
   je mu k smíchu naše pachtění.

   máme náladu li pod psa,
   mraky bouře, počasí i hmota,
   on se směje, vesele si hopsá,
   nezajímá ho ta slota .

  1. Cher Martine merci. Je vous écris à propos de notre bien-aimé Bara, a été, (nous mourons) qui Cocker américain, et Pipi était son chiot, nous avons aujourd’hui, nous avons beaucoup. Je vous embrasse et vous remercie pour votre commentaire. Anna

 4. Videa jsou krásná, pejskové opravdu velmi učenliví a taky energetické bomby, zdá se mi. Je neuvěřitelné, co se pejsek dokáže naučit, stejně jako vrány, krkavci nebo veverky…
  A tvoje Pipi? Asi dělá čest své jmenovkyni, Pipi Dlouhé Punčoše, která si věci dělala absolutně po svém a žádná autorita pro ni neplatila… Máte zkrátka doma silnou psí osobnost, Aničko, to je téměř jisté.

  1. U nás je to složité, jako s dětmi, Drezůru a nepopulární věci, jsou na mě, láska a přítulnost, na dědovi, když já, a to po léta, řeknu spát, všechny oči se obrátí na dědu, co on na to? A dnes hlavně ty psí, a dokud on neřekne to, nebo ono se bude dělat, nic se neděje.
   Našla jsem jeden pěkný blog, kde maminka velice dobře píše, a dává rady odborné, co a jak se má dělat, nebo nedělat ve výchově, já to mohu, sice pozdě užít, a již jen ve výchově zvířátek, nikdo jiný by zřejmě již neposlechl, ale je jisté že cokoliv se dělá direktivně….. NEFUNGUJE…..Je to jasně zřetelné i na videích, že s láskou a kamarádstvím to jde. Jen, kdyby to každý z nás věděl a použil včas.

 5. Vaše Pipi ale vypadá kouzelně! No co, je to „osobnost“, dostala jsi mne tou sirénou, to se směji ještě teď. A ta videa jsou opravdu kouzelná! Je na nich vidět, že pes opravdu není věc, jak se do nedávna říkalo, ale chytrý a myslící tvoreček. Ty jejich oddané psí oči mluví za vše. Krásnou neděli, Aničko!

  1. Děkuji za přání Libuško, byla dnes pohodová, po obědě jsem schrupla, a teď k večeru se s dědou začínáme děsit, dneska neuklízel sníh, a krovy praskají ve švech, před chvílí, něco sněhu sjelo z jedné strany střechy, tak se nám ulevilo, zítra tam děda bude muset vlézt a všechen sníh shodit, aby se nám neprolomila střecha, a Pipi kouká do stropu a potom na mě, zase do stropu, jako když říká, co to je?

   1. Aničko, tak doufám, že už sníh nehrozí, dnes bylo venku, aspoň u nás, nádherně cítit jaro, svítilo sluníčko – paráda! Zdravím i vaši Pipi!

    1. Sníh je shozen Libuško, je ho pořád půl metru, a pro změnu je ošklivo u nás, jsme v mracích, je na nule, některé rampouchy jsou dlouhé až k zemi, jak pomalu odtává, udělám nějakou fotku, aby jste to viděli.

 6. Buenas noches Anna.
  Precioso tu post.
  Una historia muy dulce agradable.
  Amo a los perros. Hace unos años, tuve una preciosa perra y tambien con los años tuvo su final, nunca lo olvido.
  Pasa un excelente fin de semana.
  Besos para ti amiga.

  1. Querido Mane, a menudo veo poco amor por la gente, para los niños, es necesario que la casa estaba mascota, impide que las personas, especialmente en las ciudades, sin darse cuenta de la forma en que es necesario cultivar en los niños el amor por la naturaleza, sino que también mejorará las relaciones interpersonales. Me es caro …….

 7. Aničko, dnešní článek se mi moc líbí, i když já osobně mám raději kočky. Pipina je kouzelný a chytrý pejsek. Moc pěkná jsou i obě videa, psi se naučí neuvěřitelné kousky, že chodí po zadních packách, bych ještě pochopila, ale po předních, to je něco.
  Mamka má pořád nějakého psa a jelikož bydlíme pohromadě, tak ho máme taky dohromady.
  Zdravím tě a moc děkuji za krásné komentáře, které mi píšeš na blog. Měj se hezky, přeji ti dobrou noc a pohodovou neděli. 🙂 Hanka

  1. Kočky máme také, ta ale Hanko k člověku nepřilne tak jako pes, a má-li svobodu, jako u nás, dá ti najevo, kdy a na co tě potřebuje, je to osobnost, a nedá se jakkoliv spoutat, miluje tě, jen za něco, na rozdíl od psa který člověka miluje bezpodmínečně, až za hrob. Zlému člověku, který ho bije, za to ještě poděkuje olíznutím ruky, a když se začne bránit, my lidé ho odsoudíme k smrti, stejně tak když nám začne být naobtíž? Máme třetího psa v našem celkem dlouhém životě, se i naši dva předchozí dožili vysokého věku, a vždycky to byla zvířátka inteligentní, a námi milovaná. Baruška byla nemocná dva roky, těžké operace a cukrovka, nás stáli čtyřicet tisíc, nenechali jsme ji uspat, do poslední chvilky byla s námi šťastná, ještě den před smrtí, a dlouho slepá, si chtěla hrát, s námi i s Pipi.

 8. To byla pěkná videa, oba pejskové jsou moc šikovní a u toho druhého jsem musela obdivovat i jeho zvlaštní „kožíšek“.
  Jako holka si pamatuji, že jsme měli v kleci kanárka a pak andulky, jiné zvířátko ne a ani teď s námi doma žádné nežije. Rybička, kterou jsem dostala loni k narozeninám, mi chcípla. 😦

  1. Na těch videích je jasně zřetelná láska těch čtyřech, ty děvčata jsou bezva holčiny a je vidět to souznění, přátelství, i to jak se mají rádi, stejné je to i u lidí? Občas je nutné přitvrdit, občas pochválit, tolerovat tak akorát, a hlavně nebýt sobec, to se vždy vrací, a zvířátko, každé k tobě přilne, bezmezně. Měli jsme před mnoha lety Korelu, ta se od mého muže nehnula ani když šel do lesa na houby, ať dělal cokoliv, seděla mu na rameně, nebo na hlavě, milovala ho , až na tu přítulnost jednou doplatila, vyletěla si na strom, můj muž říkal, ona se vrátí, nevěděli jsme tenkrát, že oni spatně vidí, a ztrácejí orientaci, hledali jsme ji týden, obrečela ji celá rodina, měli jsme ji patnáct let.

 9. Grazie, Anna per questo tuo post sui cani ma soprattutto sui due video che dimostrano cosa un cane sa fare quando c’è una perfetta interazione con il suo padrone, in questo caso padroncina, che lo addestra!
  Anche il mio Spillo, a modo suo è un campione! Buon fine settimana. Un abbraccio.

 10. Vždycky jsem byla obklopena psy, měly jsme ho doma jako děti a celý život byl nějaký – a ne jeden u babičky. A přesto jsem odmítala psa doma, když byly dcery malé. Teď zpětně vím, že jsem se o moc ochudila. A tak si to teď užívám s Oskarem…možná jen díky němu nejsem tak líná a za těch pár let jsem viděla spoustu pěkných míst a poznala pár kamarádů. A o tom, jak dokáže pomoci, když je člověku ouvej, není třeba psát.

  1. Je a bylo to u nás vždy podobné, spoustu zvířátek…….. Člověk se s nimi a prostřednictvím jich, zase učí děti, k povinnosti k živému tvorečkovi, vůbec k životu, jako takovému. Vzpomínám si, jak nám utekl, ještě v paneláku křeček, a jak už to tak v panelácích bývá, slyším křik, fůůůůj krysa, a hrozné vřeštění, letím o pato níže a hledáme našeho křečka, o sousedku se pokoušela mrtvice, nakonec u nich skončila celá naše rodina, a všichni jsme ji utěšovali, hnízdo, které si Ferda začal dělat na manželovo hlavě jí nakonec rozesmálo, za měsíc měli doma také křečka.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s