SVATÝ OTEC

 SVATÝ OTEC ODCHÁZÍ
SVATÝ OTEC BUDE CÍRKEV OBROZENA Je nemocen, rozumím mu, má ale pastýř nejvyšší, právo opustit své ovečky? Bude tato jeho volba, pro věřící lidi přínosem? A jaký papež, bude tou příští hlavou církve?

26 komentářů: „SVATÝ OTEC

 1. Jsem také zvědavá, kdo bude jeho nástupce. Co se proroctví týká, k tomu zastávám trochu odtažitý postoj – některá se splnila, jiná ne. Takže, obligátní – uvidíme.
  Na mě osobně tento člověk nepůsobil zrovna příznivě, mně připadalo, že má takový zlý pohled. I když za to asi nemůže a navíc, nastoupit zrovna po Janu Pavlovi II. nebylo zrovna nejvděčnější, asi by to měl každý těžké, protože Jan Pavel II. byl opravdu charismatická osobnost.

  1. Jsem velice vděčna, za tvůj ale i všechny ostatní, milé, smířlivé a tolerantní komentáře. Děkuji za klid a pohodu na tomto blogu, vážím si toho čím dál více, některé noviny, a jejich komentáře nejsem schopna číst a vstřebat, bez toho, abych nepozbyla duševní rovnováhu. Kam se ubírá agresivní směr nechápu, mnozí to jistě vidíte stejně jako já, zachováváte při tom klid a rozvahu, týká-li se to tohoto nebo kteréhokoliv tématu, poslední doby. Děkuji Anna

 2. Myslím, že má na odchod dôvod a podľa mňa je správne, že to robí takto – rozumne. Mne je v podstate jedno, kto nastúpi po ňom, podstatné je aby to bol správny človek s patričným rozhľadom a prehľadom. Tiež si myslím, že cirkev by mala prejsť nejakými reformami – jej zmýšľanie považujem v niektorých oblastiach za predpotopné, zastaralé, nemoderné…

  1. Jistě máš pravdu v tom, že každý má právo na svůj názor, tedy ho řeknu, bible, je Bohu díky, jediná stabilní věc na světě, na kterou se ještě lze spolehnout, u všeho ostatního, neznám dne ani hodiny, kdy, a co, se změní tak, že nebudu moci věřit vlastním očím? A církve celého světa jsou jen lidé, a ti si většinou lehnou tak, jak si ustlali, neovlivní to ani svatý otec, i kdyby byl on sám, svatý?

  2. Tak to máš veruže pravdu, to by ale vyzeralo, ak by niekto bibliu neustále prepisoval a doplňoval! Aspoň ona je večná – všetko je pominuteľné…

 3. Hallo liebe Anna ich wünsche dir einen guten Valentinstag,und danke dir lieb für die schönen Videos,sind toll nur das eine war in Deutschland nicht verfügbar,schade das der Papst zurücktritt.Wünsche dir noch einen schönen glücklichen Tag.Grüße lieb Gislinde

 4. Také mne to překvapilo, protože vím, že jak byl předchozí papež nemocen a tenkrát se říkalo, že musí „dosloužit“ do smrti. Ale určitě ví, co dělá a navíc – tenhle mne moc nezaujal. Snad vše dopadne dobře pro všechny.

  1. Děkuji Libuško za komentář. Dám sem odkaz pro tebe i kohokoliv, na takovou zajímavost i zvláštnost, je to proroctví o tom, že posledním papežem by měl být: PETR Z ŘÍMA, tedy je to jen chvilka, než uvidíme jestli ten zvolený nový papež bude PETR ? A bude-li posledním, se já dožít nemusím, ale ti mladší uvidí jestli se proroctví, splní?

   CITÁT: zdroj je odkazován:Podle proroctví Svatého Malachiáše o papežích bude ten příští pontifik posledním papežem a jeho pomazání bude předznamenáním konce časů. Pokud si myslíte, že hysterie s mayským kalendářem v roce 2012 byla praštěná, tak to jste ještě nic neviděli!

   http://www.nwoo.org/view.php?nazevclanku=apokalypsa-ted-posledni-papez&cisloclanku=2013020056

   SERIOZNĚJŠÍ ZDROJ ?
   http://en.wikipedia.org/wiki/Prophecy_of_the_Popes

   1. Ano, je to zajímavé, už jsem o tom také četla, ale já těm proroctvím zas až tolik nevěřím a je pravda, že my už se to nemusíme dozvědět.

    1. Dala jsem to sem, jako malou zajímavost, po stránce víry? Je tam podotknuto : Tento článek není dostatečně ozdrojován a může tedy obsahovat informace, které je třeba ověřit. Proroctví z roku asi 1143 a znovu objeveno 1590 podle kterého je mnoho věcí historicky doloženo, vyplnilo se……
     O takových věcech, bez přemýšlení řekneme, že tomu nevěříme?

     Ale bez jakéhokoliv přemýšlení, mnozí udělají kroky, které zase já dost dobře nechápu, tedy bych měla říci že jsou mě k smíchu? Zavolají na různé pochybné telefonní společnosti, dost peněz, ve své bídné existenční situaci, vyhodí za pochybnou prognozu, aby se dozvěděli směšnou věštbu, a podle ní si zařizují život, o Malachiášově věštbě, mohu pochybovat, to jistě ? Televizní kartářky to považuji za věc, které nevěřím zase já, a to zcela určitě, a navíc to považuji za věc velice škodlivou .
     Mnoho souvislostí je k zamyšlení………. Například dnešní pád meteoritů v Rusku, a další průlet nemalého kousku vesmíru za chvilku ??? ……

 5. Je dobře, že odchází, pokud si myslí, že na to zdravotně nestačí. Je dobré umět si přiznat, když už nemohu a „práci“ přenechat jiným. Určitě se někdo schopný najde.

  1. Některé věci máme právo udělat, některé ne, je to věc zodpovědnosti k pánu Bohu, a to si i svatý otec, musí před stolicí Boží, jednou zodpovědět sám?

  1. Je to krok hlavy církve, po staletí nevídaný, jistě ovlivní další vývoj světového nazírání na Katolickou církev, je pro mě jasně zřetelné, že Jaruška i Ota jsou pod jiným vlivem, nežli já, to mě ale nebrání v diskusi o tom že, Ježíš poslal své učedníky do světa hlásat slovo boží, a svatý Petr konal vůli Boží. A tak, jako uznávám moc světskou, je-li spravedlivá, tak uznávám moc církevní, ve stejném smyslu úctyhodnosti, a nanejvýš si vždy budu vážit, světově významné práce například, jak předeslal pan Ota, Jana Pavla, a s ním každého představitele církve ( jakékoliv ) která udělá a udělala, cokoliv dobrého pro svět, a lidstvo. Nelze se odtrhnout a být nestranný ve smyslu nějakého dogma, říci, mě se to netýká, jsem ateista. Církve a víry, celosvětově ovlivňují běh světa, ať se nám to líbí, nebo ne? A přísloví, hlas lidu, hlas Boží? Tedy si osobně myslím, že nový papež, by měl být z té nejchudší země světa.

   http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/kardinal-duka-odstoupeni-papeze-je-neobvykle-pro-cirkev-nastava-nova-situace–1174261

   1. Sice moje víra nestojí a nepadá s hlavou katolické církve, ale jinak tvé argumenty beru a můžu přidat i modlitbu za moudrou a laskavou novou hlavu katolíků (svatý Otec, mi přece jen nějak nejde z pusy ;-)).

    1. Vidíš Jaruško, jak lehce podléháme, jakýmsi všeobecným názorům, neověřeným „pravdám„ které jsou dogma,O kterém často, ani nevíme, kde jsme ho vzali, čteme obě stejnou bibli KRALICKOU? Latryna píše o reformaci, ty si také myslíš, že nějaká reformace je řešením? Já si to myslím, ano, ve smyslu reformace lidského smýšlení, ona a mnoho lidí má docela jinou představu.

     Mnoho lidí by si představovalo, reformaci asi tak, že by potrat (zabití člověka) byl beztrestný čin, já třeba uznám sňatky homosexuálů, v případě, že si udělají své vlastní dítě a naplní tak smysl rodiny, Antikoncepce je jistě velké téma, hlavně tam, kde se lidé chtějí hádat a bavit o sexualitě?
     Já se hádat nechci, mám jen své argumenty.

     http://cirkev.wordpress.com/tag/hnuti-pro-zivot-cr/

     Na různých místech Afriky, kde jsou mladí vedeni k použití ovulační metody (měření teploty ) a k zdrženlivosti, poklesla nákaza HIV o padesát procent. Najdu i přímý odkaz na tuto metodu, později……….

     1. Ne, na reformaci jsem nepomyslela a proti katolíkům nic nemám, ať si klidně mají svého svatého otce z masa a kostí. Jednoduše jsem chtěla říct, že jako jediného svatého Otce vnímám pána Boha. Toť vše. Nefandím ani potratům, ani homosexuálům….

      1. Je pravdou že čtení o jiných Větvích církve se nevěnuji, tedy neznám jejich dogma, budu to muset napravit. A docela mě zajímá, za jakých okolností se ve vaší? jak to mám nazvat, když nejste církev? Nemáte nikoho kdo je institucionálně váš nadřízený, dost tomu nerozumím? Vždycky mám někoho, kdo mě vede, kdo je, ve svém oboru nade mnou, kdo mě poradí, když nevím jak dál, jistě, ty se tedy spolehneš jen na autoritu nejvyšší, já také, někdy se ale potřebuji zeptat, jen tak lidsky, na otázky, kterým nerozumím (třeba v bibli) vycházím potom z toho, že mám někoho nadřízeného tady na zemi. A Ježíš, tuto „instituci„ ustanovil.Ty říkáš trojjediný Bůh? To je OTEC,SYN, A DUCH SVATÝ? A ten SYN poručil sv. Petrovi? a PETR POSLECHL, a vrátil se do Říma, aby tam byl ukřižován, hlavou dolů, z úcty k Ježíši Kristu a Petr je ta SKÁLA, na které vznikla v Římě církev svatá. Vše ostatní jsou lidské výmysly . A většinou se vše začíná hroutit tam kde lidé neuznávají jakoukoliv autoritu? Oni sami se začnou považovat za pány tvorstva? Ne každý papež byl svatý, tam rozhodují nějaká pravidla, je pravdou, že za dva tisíce let, tyto věci nevíme do důsledků ale poslouchat se musí, a basta.
       V zaměstnání máš vždy nějakého nadřízeného, poslechneš, bez řečí? PAPEŽ JE TAKOVÝ MŮJ NADŘÍZENÝ, poslechnu bez řečí.

       1. Aničko, jsme církev a byla dokonce při sčítání lidu vyjmenovaná, takže jsem mohla zaškrtnout své členství do té správné kolonky. Chodím do sboru Církve bratrské a její učení a krédo, je snadno dohledatelné na internetu. 😉

        1. Konečně vím, co si mám prostudovat, přečíst si něco, co o této církvi nevím, to že představitelé této církve se s touto zemí loučili na Růžovém paloučku a mnou milovaný Jan Ámos Comenius, učitel národů, byl také takovým vyhnancem a bible Kralická, se pálila na hranici, jistě vím, další si přečtu, doufám, že se to učí i dnešní děti, to by nás mělo spojovat, už jsem se bála že jsi v nějaké sektě, když jsi psala, že jdeš do sboru? Nevěděla jsem, a doteď nevím, co by nás mělo rozdělovat, jestli se učíte a žijete podle bible, není snad nic, já se moc snažím lidi dělit jen na slušné, dobré a ty kteří nic nevědí ( výchova a život) je nenaučili, málokdy mohou za své viny?

 6. Tuto zprávu jsem slyšela před chvílí, je pro mě překvapením. Nepobyl tam moc dlouho. Nevím, jak závažné měl onemocnění, a už vůbec netuším, kdo by mohl být dalším papežem…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s