Něco nového? 2

Brouzdání po internetu nedělám bezúčelně.  

Hledám lidi, zaujme-li mě někdo svým příběhem, nebo svým psaním o životě, vracím se tam ráda a často, všichni to děláme, když máme důvod se někam vracet. Někdy a u někoho,  je to kraj, který jsme si zamilovali, rodina, nebo město které se nám líbí, já se ráda vracím k lidem, těm kteří jsou mě blízcí smýšlením, a názory na život, není to vždy jen zajímavost jejich života ale okolnosti s jakými se vyrovnávají, bez předsudků a hloupé neznalosti.


 Lidé žijící v úzké skupině, bez rozhledu a tím pádem, šmahem odsuzující vše, co se vymyká jejich vnímání malého kruhu světa, soudí rychle. Přečtu si komentáře i na videích, čtu je všude, nejen na blogách, běžně vžitých u nás, v Česku? Srovnávám kulturu rozhovorů na blogách, novin, i světových, a zjišťuji, že Český pisatel a čtenář (mluvím o komentářích) má omezený výhled, dívá se na cokoliv svým úzkým výhledem, tedy vidí věci jednostranně a bez rozhledu, okamžitě a po svém soudí. Poslední dobou velice rozmáhající se projevy vulgárních emocí, pocit že se za každou cenu musím projevit, když někdo udělá, nebo řekne to, co nekoresponduje s mým názorem, n e ch  á p u  ? I když i já, jako každý mám v sobě to Burianovské, „mě se chce něco říct„ rozmyslím si vstoupit do podobné debaty, vím, že nemohu ani vyhrát, ani ovlivnit názor těchto lidí. 
 Neustále mám pocit, že něco co se líbí mě, chci sdílet, ukázat jak může být život rozmanitý a pestrý a náš pohled na něj, je třeba rozšiřovat o pohledy jinýma očima, tedy očima lidí kteří prožívají na vlastní kůži to, co my vidíme z rychlíku týdenní dovolené, třeba na Djerbě, v Egyptě, nebo někde dále v Africe, třeba na safari? Chci vám představit velice zajímavý a pěkný blog: 

Manželka bloguje

Jak ve dvou přežít multikulturní manželství. A ještě : KLIKNI

7
initiation-ritual-in-malawi-afrika-t7010

6

http://www.en.africav.com/

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

36 komentářů: „Něco nového? 2

 1. Odpověď pro Vendy
  S tím symbolem oka jsi se moc neodchýlila od pravdy Vendy, jde tady o velice stará učení.

  Spráskaná, většinou do novodobého kýče, tedy videa, kde někdo sestřihá dohromady věci nesouvisející, zavádějící, a ještě když k tomu třeba přidá líbivou hudbu? Oblbující hit v sledovanosti je na světě?
  Na zednářská učení, je tak obrovské množství teorií, že jedna z nich ti neuškodí?
  I když já se domnívám, že každá špatně pochopená filosofie, je zneužitelná, někdy a pro nevzdělané lidi i nebezpečná, každá podobná záležitost, je schopna ovlivnit myšlení, jak pozitivně tak i negativně. Já čtu i komentáře k těmto věcem, tam si uděláš objektivní úsudek nejspíše? KOHO A PROČ TYTO VĚCI ZAJÍMAJÍ?

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Ilumin%C3%A1ti
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Svobodn%C3%A9_zedn%C3%A1%C5%99stv%C3%AD

  Click to access vana_rosikruciansky_impuls.pdf

  1. Sleduji teď to videoa blížím se do poloviny.
   A říkám si Ach.Můj.Bože.
   A nevím proč mi hlavou jede ve smyčce 1984.1984.1984.

  2. O spoustě věcí jsem věděla, myslím tím takové obecné informace, finance na zbrojní průmysl, OSN a tak – ale v těchto souvislostech vše zní úplně jinak.

   Jdu pokračovat s videem…

   1. Spoustě těchto věcí, i když se zdají být tááák důvěryhodné, dnes již nevěřím, hledám další a další zdroje, srovnávám je a nakonec si pustím přednášku pana Hnízdila, jsou jich desítky a ten vlastně říká, čím je naše společnost nemocná?

    1. Toto video znám, Jana Hnízdila jsem slyšela už několikrárt a má opravdu názory, které stojí za úvahu a obávám se , že má v mnohém pravdu. Taky jsem četla nedávno jeho knihu Jak vyrobit pacienta, prakticky je to soubor jeho fejetonů, které vydával v LN. A v mnohém to bylo hodně zoufalé. I on sám přiznává, jak je těžké, aby se lidé řídili podle jeho pokynů – dostatečně zdravý režim, ranní procházka, klidná snídaně, pak jít do práce, v práci řádná pauza na oběd, nestresovat se, po návratu z práce se věnovat několika aktivitám fyzickým i psychickým, jíst hodně zeleniny a zdravou stravu vůbec – a hned po těchto doporučeních píše, že tohle v reálném životě je nemožné.

  3. Jinak, nevím, jak moc jsou mocní tohoto světa zapleteni do nějakého komplotu, ale jedna věc je jistá – obyčejní lidi jsou vrháni do větší a větší bídy. Asi nebude dopuštěno, aby celá populace byla na soc.dávkách, nebo umírala hladem, vtždyť kdo by vytvářel hodnoty, žejo, ale zdá se, že budou drženi při minimálních mzdách, aby přežili, dřeli jak mezci, aby se vůbec uživili a hlavně, neměli čas přemejšlet a vyskakovat si. Takovému zdecimovanému človíčku se nabídne krajíc chleba a hry.
   A vlastně tento motiv byl i v 1984. Včetně šmírování, sledování, donášení a udávání.

   1. A když ti to tady a teď podepíši, nic se nestane? když to udělám jinde, budu perzekuována, jako stará hnusná komouška, vyčleněna z lidské společnosti? Agrese v rozhovorech a vulgárnosti, nemající konce, když se zeptáš proč, nedozvíš se, rozumné argumenty nikdo nemá, jen veliký vztek, kam to dojde? K cenzuře. I v tak otřesné a hrozné zprávě, která včera hýbala zemí, jsou odporně cynické komentáře, Lidé přestávají být trpěliví, lidští, přímo zuří, dávají si najevo jen zášť, to je špatné? Musíme věřit, že jsme lidé?

    1. Což mi potvrdilo můj předchozí komentář a moje tiché podezření. Lidi budou tlačeni do větší bídy nejen proto, že se logicky budou mocní mít ještě lépe, ale hlavně proto, že budou dobře ovládaní. Strach, že skončí na ulici i s celou rodinou, je totiž dotlačí k tomu, že budou dřít za minimální mzdu a budou věčně ve strachu. Strach je totiž lepší motivace než slíbení odměny.
     Stejně tak mám pocit, že decimování obyvatelstva po finanční a existenční stránce je účinnější než minulá vězení, hranice a tanky. Protože tehdy se lidi mohli ještě rozhodnout, zda se stáhnou do pozadí a budou tiše mlčet nebo bojovat, ale tady už se rozhodovat nebudou moct, protože jim půjde o existenci.
     Ne každý má povahu bezdomovce. Ani bezdomovci.

     1. Tak se získává moc nad lidmi, začíná se provokacemi proti těm nejbídnějším a nejbezmocnějším, mnoho lidí se přidá a křičí, ukamenujte je! Většina to pochopí, až když se dostane na jejich úroveň?Ale stále ještě je čas, začít s nápravou každý u sebe.

     1. Zahynulo několik lidí, snad i děti, po výbuchu paneláku, dokonce je nějaká domněnka, že by to někdo udělal úmyslně, místo lítosti a soustrasti, se lidé v komentářích napadají, doufám že to všude smazali, nejdu se tam ani podívat, je mě s těch lidí v komentářích nanic, asi bych to tak řešila?

      1. Tak tohle jsem viděla na netu, v televizi ne, protože tou dobou jsem sledovala to Novosvětské video. Dívala jsem se na komentáře a nic zlého jsem neviděla, proto mě to zmátlo. Ale zase musím říct, že komentáře jsem jen tak prolétla a byla jen na první straně, takže jestli někde bylo něco ostřejšího (nebo vulgárnějšíjho), tak mi to uniklo.
       Komentáře na novinkách už snad ani netřeba komentovat, vždycky se tam najde několik duševních ubožáků, kteří své výblitky (promiň mi ten výraz) dávají znova a znova a pořád dokola. Ale víc mě překvapily hnusné a vulgární komentáře na Aktuálně (ale to bylo k jinému článku, před pár dny)
       Je to určitě tragedie, přijít o domov, nebo oděti, nebo o rodiče, to je vždycky hrozné.
       Ale o té domněnce, že to bylo úmyslně, se opravdu spekuluje (co jsem zaslechla v dnešních zprávách). Zkrátka, prošetřuje se i tato možnost.
       Musel to být pro všechny šok.

       1. Jinak, problémového magorského souseda jsem taky zažila, dělal nám peklo asi osm nebo deset let a policie s tím nemohla nic dělat, protože mohla zasáhnout, až by nám ublížil. Naštěstí zůstával jen u vyhrůžek, že nás zabije, a spílání, k činu se zatím nedokopal a už ani nedokope.
        Ale připravil mě o deset let normálního života, prevít.
        I když tyhle děti a ostatní lidi to měli horší. Ti byli připraveni o celý život. Neříkám, že to byla jeho vina, zatím to není dokázané,ale některé věci prý tomu nasvědčují.

         1. Ráno si vždycky projdu několikery noviny, všude se najdou magoři, co mě však zaráží, že se lidé nechají vyprovokovat k rozhovorům s nimi, po krátké době sklouznou na jejich úroveň, témata se mění, tito provokatéři zůstávají, jen si dají jiný nick. Mluvíme o stejné věci, i tvůj soused je, nebo byl stejný problém, vždy se najdou podobní lidé, připadají mě jako malé děti, co si v obchodě lehnou na zem, křičí, kopou nožičkama, dokud nedostanou co chtějí, nejlépe je ignorovat takové chování, jakmile to začneš řešit, jsi vtažena do jejich hry a oni s tebou manipulují. Když se nechám někdy, tedy tady (na blogách) vyprovokovat, vždycky prohrávám, na ně nejsou argumenty.

 2. Desde mi punto de vista, debemos ser respetuosos de todas las culturas, aceptarlos tales cuales son. La cultura africa me parece la màs exòtica de todas. Respeto su modo de vida, ellos viven con lo que tienen a su alcance y con los medios econòmicos arraigados en esta regiòn.
  Una linda semana para ti querida Anna

  1. En países multiculturales en los que hay muchos grupos étnicos, y diferente, la gente es más tolerante.
     Nosotros, florece la intolerancia como una plaga, es necesario protestar contra ella?
   Intereses de tierra son el azote de la humanidad ganado dinero sin trabajo, el deseo de tener sólo diversión y la indiferencia? Es una amenaza para los jóvenes!

 3. Jinak, teď jsem sledovala několik zajímavých videí o iluminátech a hudebním průmyslu a bylo to vážně děsivé. Nevím, co je na tom pravdy, ale říká se, že na každém šprochu je pravdy trochu a tady kdyby se jí našlo polovina z toho, co se uvádí, tak si říkám, probůh, v jakém světě to žijeme – a hlavně, do jakého světa se to řítíme?

  1. Google Chrome dnes překládá automaticky všechno, jen si ho stáhnout a zaregistrovat se?
   https://www.google.com/intl/cs/chrome/browser/

   Mluvené slovo ještě ne, ale myslím si, že ani to nebude dlouho trvat, já si tam přečtu alespoň komentáře a z toho si udělám obrázek o myšlení lidí? Ilumináti, to je dlouho tématem č. 1 , na videích, a i tam mě hlavně zajímají komentáře, někdy žasnu, někdy se děsím, někdy bych nad lidmi zaplakala. Dám ti sem Vendy odkaz na Česky psaný blog, publikuje a překládá podobná témata, ne tedy ta poslední? musíš trochu do minula. I já jsem o nich již psala.
   http://topconspiracy.wordpress.com/

   Manželka se mě také moc líbí, je objektivně tolerantní, vzdělaná, kouzelně píšící paní. Já si na popisovačky nehtíčků, šminek a podobných prkotin, už moc nepotrpím, minulo mě to již dávno a tak hledám lidi, co mě zajímají.

   1. Podívám se na to. Na google jsem si všimla, že tam bývá poznámka – přeložit do češtiny. Překlad je automatický, takže slovosled trochu rozházený, přesto to hlavní si člověk neznalý angličtiny vychytá. U youtube to je horší. Ale tahle série, co jsem sledovala, byla opatřena titulky. Četla jsem i pár komentářů pod těmi videi, některé byly rozumné, některé negativní, některé nadšené… chci si to projít ještě jednou.
    O konspiračních teoriích jsem občas četla, třeba právě pád dvojčat se mi taky nezdál, ale některé věci jsou přitažené za vlasy.
    I když, co my víme.

    1. I k některým naprostým blbostem si někdy dohledávám serioznější zdroje, občas se divím, občas se zasměji nad blbostí lidskou, nejhůře ale nesu když někdo jakýkoliv názor shazuje, ty jsi použila přesně to co to vystihuje nejlépe. Co my víme?

      1. Díky Vendy, podívám se ráda, jestli tam není něco nového.
       Ano shlédla jsem, znám to, manipulovaní námi manipulují, je to honba za slávou a penězi, člověk si musí uchovat zdravý, vlastní úsudek, co je dobré vzít v úvahu, nebo zahodit jako smetí ? Mnoho věcí tvořených „MOŽNÁ„ s dobrým úmyslem, vede ve svém důsledku, nakonec jenom k agresi a zlobě, tak nevím jestli to je k něčemu dobré? Nakonec i já, jako obyčejný člověk si myslím že je lépe nabádat lidi k pohodě a klidu, informovat ale neprovokovat, je té agrese hodně na světě.

       Nemohu se k tobě už vůbec dostat, nejdříve byl problém psát komentáře, jde to nějak do kytek?

       1. Vlastně všechny věci, které se dnes zneužívají, byly vynalezeny v dobrém úmyslu, aby pomohly lidem. Co se týká těch videí, nepřestanu kvůli tomu popík poslouchat, mám ale výhodu, že nerozumím angličtině a v tom případě nevím, o čem je text a slova a melodie na mě působí malebně a harmonicky, nebo vůbec… 🙂
        Stejně si myslím, že hlavní je, s jakým myšlením se ke všemu přistupuje. Nebudu zavrhovat kostely jen proto, že mají na sobě symbol oka (vidíš, já vždycky myslela, že je to symbol Boha všemohoucího a trojúhelník že znamená Trojjedinost, jako Otec, Syn a Duch svatý… a budu si to asi myslet dál, bez ohledu na to, co v tom videu říkali.
        Někdy si říkám, že je lepší se držet takhle při zemi, než se dostat mezi tzv. slavné a totálně z toho zcvoknout. (nebo jinak, nechat si to přerůst přes hlavu…)
        Sice občas nebo často nadávám, žehrám, stěžuji si, zkrátka fňukám, ale ve skutečnosti si dovedu víc užít těch drobností než milionáři se všemi svými konty a vilami a auty. Dnes jsem stála na ulici, dávala si kouřovou a pozorovala, jak padá sníh, jak jsou zachumlané cesty, auta pokrytá sněhovými peřinami a takové čisto a bílo a v pouličním osvětlení to bylo trochu jak z pohádky. A pak jsem šla odmetat a přešla kousek posypané cesty a pod nohama mi křupal sníh. Ten zvuk jsem neslyšela už pěkně dlouho, to ti řeknu!

       2. Ještě k těm komentářům, vlastně jsem to psala i u sebe na blogu a možná sis toho všimla i jinde, Blog tečka cz má asi nějaký technický komplikace, takhle mi to aspoň odpověděl admin, když jsem mu psala email s dotazem. Je fakt, že nejhorší to bylo přes víkend, oni snad drží víkendy a nepracují, protože se s tím začalo něco dít až v pondělí. Bylo to fakt docela šílený, taky se mi ztratily třeba všechny únorové články, tedy v administraci, na blogu byly – nebo některé nebyly. Doufám, že se to srovná, měli několik takových rozhašených chvil, zatím se to vždycky srovnalo.

          1. Tak teď nerozumím zase já, (technicky), kdyby jsi byla tady v komentáři na wordpressu, jistě by jsi věděla o čem je řeč? Písmo se zužuje do tenké jitrnice, mám nastaven počet komentářů, asi na moc velký počet účastníků v jednom rozhovoru? Někde se tomu říká vlákno (mluvím-li jen s tebou) zužuje se to, když se rozhovory rozrostou na větší počet diskutujících, nastává chaos, kdo s kým vlastně mluví, tady se to řadí do úzké jitrnice? Vy tam máte čísílka? Je to buď monolog, nebo dialog, ale málokdy rozhovor? I ve wordpressu, je to podle šablon? Na různých různé?

 4. Podívala jsem se zejména na ten první blog (anglicky psané blogy jsou pro mě bohužel nečitelné) a ta dáma je opravdu zajímavá osůbka, především velmi otevřená a přizpůsobivá změnám.
  Tyhle odkazy na různé blogy jsou fajn! Člověk nikdy neví, na co narazí.

  1. Tam jde nejspíše o to přihlášení se, potom dostaneš lepší, a o krok vymakanější verzi, mám Gogle, jako domovskou stránku patnáct let, jejich nabídky zdarma jsou nesrovnatelné, například s počítačem mého vnuka, a že ten umí, leccos, co já ani náhodou, a stáhne si těch programů daleko víc? Je pravda že něco si i koupím? (noviny, televize) ? a jiné prográmky, které mám léta.

 5. To, že vnímáme jen malý okruh světa mě zaujalo. Je to totiž pravda a kdysi dávno, jsem o tom četla nějaké pojednání. Byli jsme tam přirovnávání k mravenečkovi, který si žije ve svém světě a jeho obzory sahají jen tam, kam je pro svou velikost schopen dohlédnout. Svět kolem nás, je mnohem rozmanitější a složitější, než jsme vůbec schopni si představit. Asi jsem to vzala Aničko, jiným směrem, než jsi článkem zamýšlela, ale tak nějak mě to vytanulo na mysli.

  1. Krásně jste se trefily, „holky moje„ tohle familiární oslovení odpovídá mé náladě, a pocitům naprosto přesně, mohli by jste říci, proč tam vůbec lezeš, někam kde tě lidé provokují, je lépe tam nechodit a máš klid? Nezískala bych ale ten obrázek? Mě již vše, co vidím a slyším, kdekoliv ve zprávách, v novinách, na mnoha blogách, PŘIPADÁ JAKO BULVÁR? To je to co tím myslím, Jaruška to přirovnala naprosto přesně, MRAVENEČCI ? I můj muž, nedávno utrousil naprosto stejnou poznámku, když jsme mluvili o boží vůli a práci zla. Naprosto dokonale organizované mraveniště, člověk ? Stačí jeden, který si usmyslí do něho zasáhnout, vyvolá cíleně naprostý chaos a boj. Nám to také připadá, jako když to někdo dělá záměrně, touží vyvolat chaos a blbou náladu, touží nějak ubližovat a ničit řád, přichází to vždy ve vlnách, jednou jsou to cikáni a bezdomovci, jindy zase Vietnamci a černoši, neposlední zdroj nenávisti je vše Polské, jindy zase vyvražděná drůbež, nebo šílené krávy. Poslední zdroj nenávisti a sporů, který teď je aktuální, jsou první dámy, to co čtu o těchto…… Jsou hrůzy, co člověku snad ani nepřísluší vypouštět z úst, xenofobie co jde i do vlastních řad, je snad podporována samým satanem ?

   Proto jsem dala k přečtení pohled na toleranci, naprostý lad v duši, a rovnováhu člověka, který vyvolává ve mě pocit klidu a pohody v podmínkách, pro mnoho lidí nestandardních, a přesto tak lidských a vlastně říká, že všichni jsme naprosto stejní lidé, v různých prostředích, a čím více si o sobě myslíme, jak jsme kultivovaní, tím méně známe svět a život, jako takový, a tím méně jsme slušní a vzájemná láska ????

 6. Ten blog vyzerá moc zaujímavo – musím si nájsť čas a poprezerať ho viac…
  Píšeš moc zaujímavo – tiež mávam pocit, že to čo zaujíma mňa, by mohlo zaujať aj niekoho iného. Nie vždy je to tak. Niekedy mávam pocit, že ľudia sa viac chytajú na rôzne blbiny ako na reálnejšie veci – k tým sa radšej nevyjadria vôbec alebo sa vyjadria opatrne akoby horelo …
  Tiež sa mi nepáči, ak niekto stojí za svojim presvedčením tak silno, že „odpíše“ tých, čo majú iný názor či presvedčenie. Pred rokmi ma napríklad „odpísala“ jedna blogerka iba preto, že nie som nábožensky založená, nedávno to bola naša spoločná známa, ktorej sa zas nepáčil íný názor ako mala ona… Bohužiaľ, ľudia sú, boli a budú takí …
  Ahojky, prajem pohodový a krásny deň! ☺

  1. La ringrazio molto caro Osvaldo non avere quella sensazione, è come buttare i piselli sul muro? Hanno una splendida e tranquilla, tranquilla Domenica. Un abbraccio Anna

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s