31 komentářů: „Rodinné

 1. Konečně mám čas to tu trochu více zevrubněji prozkoumat. Vnučka je skutečně výjimečně krásná. Nejvíc se mi líbí fotka s hladinou vody.
  Už jsem tu byla dřív, samozřejmě. A musím říct, jak to tu prohlížím před půlnocí, asi jste mi vlezli do snů, byla v noci možná u vás na návštěvě. 🙂 Nebo u podobných lidí. Velice příjemná návštěva. 🙂 a hezky se mi pak vstávalo.

  1. Doufám Leničko, že v dobrém, špatné sny bych nerada někomu přinášela, návštěvy naší krásky jsou řídké, píši o tom v komentářích, od svých přátel jsem ujišťována, že jsem moc velká puritánka, chci to co nikdo nemá, a že je to běžný jev, že mladí jsou natolik vytížení, že mé požadavky jsou na dnešní svět nereálné, srazím paty a ztichnu, ani nemukám, abych si to ještě více nepolepila, kdyby některý z mých drahoušků nahlédl do mé tajné komnaty, kterou je tento blog?

   1. Musím říct, že čím jsem starší, tím víc mě mrzí, že jsem k babičce nechodila častěji. Když už jen seděla a nic neříkala, nevěděla jsem, co si s ním mám povídat, tak tam bylo jen pořád takové ticho a bylo to nepříjemné. Byla jsem moc mladá a v tomhle nezkušená, nevěděla jsem, že můžu mluvit skutečně cokoli a plácat hlouposti, tehdy jsem neuměla mluvit jinak než odpovídat na otázky. A přitom byla babička pro mě tak důležitá a tolik pro mě udělala. Byla jsem s ní v její poslední hodince a moc si toho vážím, ale předtím jsem k ní měla chodit mnohem víc. Prostě jsem nevěděla, co si s ní povídat. Myslím, že by mi tenkrát pomohlo, kdyby mi máma řekla, že tam mám zajít třeba každý druhý den. Sama sebe jsem neuměla natolik vychovat.

    1. Je to paradoxně kruh, který nemá smysl řešit, maminku jsem si užila málo, když zemřela, byla jsem asi tak, ve tvém věku, takže o babičku přišli mé děti. Dědečkové ty buchty jaksi neumějí tak dobře, a péči o vnuky se brání, řešila jsem to tak, že jsem vždy po dlouhém přesvědčování, dědu vmanipulovávala do naší rodiny, vykořenit za svého úplně, se děda nedal, dožil se osmdesáti šesti let, dost času na to, aby vnoučci měli nějaký vztah ke stáří? Říkat jim, “ nemáte čas? počkejte, já vám umřu„ to Lenko nebudu, a na to aby je vychovávali, jsou rodiče, já když tak, jsem tady jen na ty příjemné a pozitivní věci, pokud vůbec?

  1. Dobrý podvečer děvčata, také nemám ispiraci, vymýšlet nějakou duchaplnost, dám vám sem nějaké video, ať vás pobaví za mě. Anna

 2. Na fotku jsem si klikla a potvrzuji, že Tvá vnučka je fakt KOČKA! To foto v rámu na zdi je náááádherné! Bodejť bys neměla radost, to je jasné, ještě k tomu když je hodná a pilná, to si také pak říkám, že něco krásného tady zanecháme na tom světě, až my tady nebudeme.

  1. A Bůh ví Libuško, že na něj spoléhám, doufám a věřím mu, že vše bude tak, jak má být, a jak mě to zpívá mě drahý Marcel Zmožek.

 3. Aničko, tvoje vnučka je skutečná kráska, řekla bych, že má být po kom! 🙂 Napsala jsi o ní krásnou báseň, a to malé „ale“ je tam, bohužel, vždycky. Věřím, že jsi na ni moc pyšná a zároveň doufám, že já budu zase pyšná na svoje vnučky.
  Přeji ti, abys svoji vnučku vídala častěji. 🙂 Hanka

  1. Samozřejmě, je jich jen pár, nebudu se chlubit okatě a od nočníku, to bych sem musela dát hodiny filmů, a mohla bych tím zaplácat blog, i tak to po čase smažu, nemá to ráda a já ji „respektuji„ . Na té první to bylo o jejích osmnáctinách, dnes je to již dospělá žena, a dědovi by si na klín asi nesedla?

 4. Máš krásnou vnučku! Ta první fotka – je zmapováno, jak vyrůstala?
  Fotky jsou povedené, prográmky jsou výborné, takhle vypadají fotky originálně a jedinečně.
  Moc se mi líbí ta lístečková fotografie.

  1. Krásnou vnučku tedy mám,
   moc často ji nevídám,
   je velice vytížena,
   je to krásná mladá žena.

   Škola modeling a fitko,
   mluví se mě o tom břitko,
   snad na nějakém tom bále,
   potkáme se nenadále.

   Moje pýcha tam as zazní,
   radostí se asi zblázním,
   pochválím jí šaty tělo,
   snad falešně, to nezaznělo.

   Miluji ji velice, není žádná slepice,
   studuje a dře jak kůň,
   ne pro radost sousedům,
   Dmu se pýchou neustále,

   Je tam jedno malé AALLEE ???

   1. Krásná báseň, tu by si měla přečíst. Modeling? Může být, tvoje vnučka se na to hodí, je opravdu krásná a výrazná osobnost. A jestli ještě ke všemu studuje, je to jen dobře – nespoléhá pouze na modeling.
    Myslím, že šaty, postavu a vzhled vůbec jí můžeš pochválit bez obav. 🙂

    1. Když už ti píši, že tak vehementně preferuji upřímnost, tak tedy upřímně, to není to co bych já, na mladých lidech oceňovala na prvním místě, to studium ano jistě, má i jiné přednosti, kvůli tomu ostatnímu bych se já, nikdy nehonila, to u mě tak velkou cenu zase nemá? A ona to ví.

     1. Máš určitě pravdu v tom, že studium, znalosti a chování se musí pěstovat, tříbit a je to časově zdlouhavé a chce to hodně dobré vůle a snahy. Krásná postava, obličej a vlasy je tak trochu geneticky dané – je to výhoda, nikoliv zásluha.
      Ale pochválit ji můžeš i za výhodu, i za zásluhy…
      Co víc, ta výhoda jí nezůstane napořád, ale schopnosti snad ano.

 5. True, from time to time is very good to see the photos, we Trean long memories, some happy, others make us sad place, beloved by people who are no longer with us.
  Excellent weekend.
  Hugs and smiles, for you Anna 🙂 ♥

  1. Yes, it is true, these photos are happy, we are 46 year marriage, my husband celebrated 70 years, and this is our beautiful granddaughter. . I remember often but it is again another chapter of life .. A beautiful weekend my dear and good luck.

   123Friendster.Com

 6. Das ist wunderschön liebe Anna und das Video auch toll.Ich wünsche dir einen schönen Freitag Nachmittag und ein schönes Wochenende.Grüße dich lieb Gislinde.

 7. Liebe Ann schon ist ein Monat vorbei ja die Zeit rast nur so dahin und wir werden immer älter dabei ja so ist der Lebenslauf,wünsche dir ei glückliches Wochenende und sei ganz lieb gegrüßt Klaus aus Köln

 8. Ani na druhý pokus se mi Aničko, nezobrazily ty rodinné fotky, vidím jen dvě svislé čáry. 😦
  Ale taky vidím, že sis zase hrála s pozadím, asi bych měla to své zimní taky změnit, mám obavu, že už sníh nebude.

  1. Tady v noci trochu sníh padal, vylézá sluníčko z mraků, tak bude za chvíli po něm. Nezobrazilo se ti to asi proto, že se v tom ještě pořád hrabu, nejde mě tam vložit úvodní obrázek, trochu jsem si hrála i z fotkami tak snad se vám moje vnučka Markétka bude líbit, asi by se zlobila, že jí presentuji na veřejnosti, doufám že se nepodívá?

   1. No páni kluci, říkala jsem si co je to za kočku a ona je to Aničky vnučka! 😉
    Tak vnučku jsem pochválila a teď se jdu ještě podívat do přírody.

 9. Ciao, Anna. Belle le foto! E‘ bellissima anche la ragazza dei pattini a rotelle. Sei tu?
  Questa sarebbe la stagione adatta a pattinare sul ghiaccio ed a giocare a lanciarsi palle di neve.
  Buona giornata, cara amica. Un abbraccio. Osv

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s