NEBYLA JSEM VOLIT

VĚDĚLA JSEM !!!
Že posledních, předvolebních, několik dnů rozhodlo za mě, a má cesta do volební místnosti, by byla zbytečnou. Věděla jsem že moje vesnička a i mnoho dalších takových míst, chudá, středisková, orvávána vládou malých mocnáříčků, upřednostní jakousi sociální touhu, po lepším příštím, na úkor charakteru svých dětí a vnuků. upřednostní teď a tady, před vidinou touhy, po dobrém hospodáři, po tradicích,  po morálním, duchovním stylu vlády, věcí tvých národe Český.
Opět vyhrálo, lepší vrabec v hrsti, nežli holub na střeše. Proč bychom my starší, měli respektovat přání svých dětí, touhu po morálce, po slušnosti? Poslechli jsme velkoústé, nabubřelé JÁ, ne to, že svět se musí budovat z generace na generaci, že pořádek se nedělá, ale udržuje. Tak teď už máme co jsme chtěli.

16 komentářů: „NEBYLA JSEM VOLIT

 1. Volba nedopadla tak, jak jsem doufala, zvítězila arogance a lež. V čele státu bude člověk, který pohrdá lidmi a uráží je, přesto jsem na něho mezi blogery četla úžasné chvalozpěvy.
  Záleží na nás a našich dětech jaké budou další generace. Syna jsem vychovávala ke slušnosti a poctivosti tak, jak vychovávali moji rodiče mě, a syn tak zase vychovává svoje děti. Jenom se hrozně bojím, že slušní lidé to mají a budou mít v životě hodně těžké. 😦

  1. Co je to mít to těžké Haničko, nejdůležitější je spokojenost a klid, když můžeš říci jsem v pohodě, a na svou rodinu jsem pyšná.
   Mám přátele, kteří se vzdali lukrativní firmy, když poznali jaké praktiky by museli při rozvoji užít, k čemu jsou tlačeni? Dnes žijí klidně, šťastně a spokojeně, a za to stojí i vzdát se zbytečně velkého majetku. Poctivý spánek a čisté svědomí, hlavně před pánem Bohem, to přeji slušným lidem.

 2. Aničko, máš můj veliký obdiv za to, že to píšeš, vlastně v bleděmodrém to, co já. Jen jemněji a po svém. Máš moc velkou pravdu a obdivuji tě, že sis dovedla udržet tento názor, i když kolem tebe jsou lidé názorů odlišných a samozřejmě vím, že lidi starší v těchto dobách to mají velmi těžké.
  Jsi nešla volit, protože se ti to zdálo zbytečné? Nebo špatná cesta? Řekla bych, že je to malinko škoda, že jsi mohla stejně hrdě říci, jako 8 dětí, které ke mně chodí na angličtinu – je jim kolem deseti, jedenácti, dvanácti. Hulákali na mě už na schodech: „Ahoj, a koho jsi volila? My jsme doma volili Schwarzenberga! My taky, my taky! Téda nechápu, jak mohli toho neslušnýho člověka lidi volit. “ – Až mě zamrazilo, jak dobře to mají v hlavě srovnané a nevěřím, že opakovali jen něco, co doma vyprávěli dospělí. V družině prý uspořádali volby, diskutovali …….. A o hodině si jeden klučík připjal na tričko placku „Volím Karla“ se slovy „… i když nevyhrál, já si to stejně připnu“. No děti, řekne se, ale jak jsem říkala nedávno (Aničko, pamatuješ? 🙂 ) , jsou to už někteří velcí lidé, přestože ještě nemají velké tělo. A jak byli nešťastní, jak děti bývají třeba po prohraném zápase ve vybíjené, řekla jsem jim, že teda ať na sobě pracují a učí se, aby někdo z nich byl jednou tím dobrým a čestným prezidentem. A na to slyšeli a psali AJ jak diví. 🙂

  1. Napsala jsi to přesně tak Lenko, jak já to myslím.
   Můj manžel a já, jsme staří lidé a celkem na tom moc nezáleží jestli jsem já volila, nebo ne, naše smýšlení je kompaktní a volba mým mužem, byla dostačující za oba, nejdůležitější by měl být názor našich dětí a vnuků, pokud jsou vychováni k zodpovědnosti, všichni jsou dospělí, je to jejich budoucnost a jejich zodpovědnost.

 3. Milí přátelé, Jarko, Oto, Jiří, Libuško a Gisel, jsem šťastný člověk, mám přátele kteří mají stejný názor jako já, a to pro mě hodně znamená. Děkuji vám.

  I přesto že Pan Karek Schwarzenberg nevyhrál věřím, že ČEŠI jsou moudří, i když jim to trvá nějakou chvíli nežli se vzpamatují, nakonec pravda zvítězí. http://www.reflex.cz/clanek/jine-volba-prezidenta-2013/49323/prohra-karla-schwarzenberga-nebyla-o-nelhani-ale-o-amaterske-kampani.html

  A potom také vliv, na ty ještě mladší?

  http://elwig.wordpress.com/2013/01/27/volby-a-deti/
  http://eliza-elizabeta.blogspot.cz/2013/01/moje-predvolebni-myslenky-se-motaji.html

  1. Čekala jsem že se mnou někdo bude vést rozhovor, nestalo se (zatím) nevěřím že, nikdo na ten článek nemá žádný názor, výchova mladých lidí k respektu, zodpovědné demokracii, je i po mnoha letech stále více v plenkách, my staří k nim máme povinnost, a nesmíme polevit v tom, učit mladé lidi, aby si uměli vybrat, mezi slávou a zodpovědností, učit je myšlení na dlouhá léta dopředu ve prospěch svých dětí. Své názory, aby měli stabilně zabudované, ne jít kam vítr zavane, pro svůj prospěch a slávu? Často a leckde čtu, o nevměšování se mladým do života, já osobně to považuji za alibismus, kritiky a názory našich dětí, jsou zlé, velice zlé, já se při té naší tolerantnosti na nesprávném místě, těm mladým nedivím, oni si neváží ani nás, ani sebe?

   1. Myslím, že tady není o čem vést debatu, Aničko. Kdo zastává podobný názor, a obdivuje stejného člověka, rád se přidá. Když někdo řekne, že se mu Karel Schwanzerberg nelíbí, snese se na jeho hlavu hromada spílání, v lepším případě nesouhlasu. Na tohle nemám ani nervy, ani náladu, ani nevidím jediný důvod, proč o tom diskutovat, kdo je lepší nebo horší, když mají oba máslo na hlavě. Jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet. Možná s vyjímkou několika desetinných čárek…

    1. Posuzuji lidi víc podle jejich lidských kvalit, je pro mě důležité, podívat se tomu člověku do tváře, a do očí, když mluví, pozorovat jeho gesta, jeho chování, když si myslí, že se nikdo nedívá? A potom můj úsudek, když mě ti paparazzi, co o nich říkáme že jsou paraziti, odhalí pravou tvář kohokoliv, je to neslušné ale účinné poznávání. Stalo se milá Vendy, ať je tam ten, nebo onen, my všichni musíme žít dál.

 4. Hallo liebe Anna eine Wahl ist immer etwas wo man überzeugt sein soll was man Wählt,es ist wichtig das jeder seine Meinung,vertritt.Wünsche dir einen glücklichen Sonntag.Lieber Gruß von mir und eine gute Woche.Gislinde

 5. Já se přiznávám, že tak zklamaná volbou jsem snad nikdy nebyla. Ještě budeme jednou rádi vzpomínat na dnešního prezidenta. Také jsem toho Z. nevolila, já úplně nesnáším tu jeho aroganci, jen ho vidím, už je mi zle. Promiňte všichni, ale je to tak.

 6. Před sebestředným nabubřelcem, jsem dala při volbě přednost slušnému věřícímu člověku. Dopadlo to jak dopadlo a svět se točí dál, i dnes přišlo další nové ráno a čas ukáže, jestli byla volba národa správná. Jen mě mrzí kolik lží a podrazů se kolem Karla nakupilo. 😦

 7. Já to nechtěl. Nevyhovuje i ani jeden z nich. Dokonce jsem dlouho přemýšlel, jestli vůbec mám jít k volbám nebo ne, když můj favorit neprošel. Ale vzpomínka na Zemana a jeho vládnutí rozhodla, že vyrazím a budu volit Karla, kterého taky nemám rád.
  No, čas ukáže a třeba se v Zemanovi mýlíme, uvidíme. Můj otec třeba volil Zemana. Je to jeho volba a já jí respektuji. každý ať volí toho, kdo mu vyhovuje. vzájemné nadávání a urážení, kterého jsme na internetu tento večer svědky, nikam nevedou.

  1. Kdybych byla zdravá, jistě bych volila, a jedním hláskem přehlasovala všechny, slovy nechci urážet nikoho, a snad to ani nedělám, ale nerespektuji, nechci stát nikdy trpně a čekat, chci-li něčeho dosáhnout, musím si za své „bojovat„ a říci svůj názor, neklopím uši a nezasouvám ocas mezi nohy, nejsem spráskaný pes, nikdy a nikdo v mé rodině neuhýbal očima, pět let volebního období, je dlouhá doba, tedy pro mě, pro mladší, je to další, dlouhý čas k prohlédnutí, dva roky mají na to, aby si protřeli oči a řekli si, my jsme ti kdo to rozhodnou. Čistému vše čisté, a pokud se lidé chovají tak jak se chovají, má to jistě nějaký důvod. Nepřítel lidstva slaví, když se lidé malicherně nenávidí.

  2. Dopadl jsem úplně stejně. Život jde dál a uvidíme, jak se věci vyvinou.Tak proč smutnit, když jsme přežili horší. Ale jsem rád, že lidé konečně mohli (ať už jakkoliv) vzít volbu do svých rukou, což mi u parlamentních voleb vadí. Nedají se volit osobnosti.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s