JAK DLOUHO JSME TADY?

KDYŽ SI ČTU V BIBLI?
A na začátku je psáno o tom, že Bůh stvořil nebe a zemi, někdy si pokládám otázku, kdy to bylo? Co je to  TEN  big bang, a jak Bůh stvořil Adama a Evu, v žádném případě nepochybuji, to ne, jen si tak v těch věčných pravdách šťourám po svém, odpusť mně to pane Bože, já vím že je to tvé tajemství, a až budeš chtít poodhalit tu pomyslnou roušku, uděláš to, a my se dozvíme v ten pravý čas to, co máme vědět, zatím mě promiň, že to beru jako svou zábavu, a šťourám se v době minulé, a ráda bych věděla i tvá tajemství budoucí.
Ráda používám rčení vodníka z Lucerny. “ Třikrát tady bylo pole, a třikrát tady byl les„ ……. Nebudu pokračovat, každý to jistě zná?  Můj dojem ale je, že člověk je tady déle nežli si myslíme? Když se podíváte na tato dvě videa, mnoho lidí řekne, takových komerčně zaměřených, a na sledovanost, rádoby vědeckých slátanin, jsme již viděli tolik, že nás to už nezajímá. Tady je ale něco nového, zajímavého a souvislosti s tím, že člověk a jeho dávná minulost, je nějak prapodivně spojena s rychlejším stěhováním, s kontinentu na kontinent, a naše minulost, jako lidstva je zřejmě starší nežli si myslíme, a i nežli vědci říkají ?

 

Záhady a tajemství jihoamerických starých kultur, šťourání se v souvislostech začalo u mě panem Dänikenem, v době, kdy já jsem byla ještě čupr děvče to byl šlágr doby, jeho film ( Vzpomínky na budoucnost ) odsoudili vědecké společnosti, snad celého světa, dodnes se jeho renomé nezměnilo, mě se jeho teorie ale líbí a vždy si ráda přečtu jeho novinky, mívala jsem ráda i našeho pana Součka a jeho knihy, dnes jsme v informovanosti dál, jen čím dál víc, neumíme rozlišit pravdu, tedy si musíme své teorie srovnat se svým rozumem, a s tím co je hlavní, že čas odhalí všechny pravdy světa?

15 komentářů: „JAK DLOUHO JSME TADY?

 1. Zaujímavé – tiež ma inšpiroval Däniken a jeho Spomienky na budúcnosť. On ma vlastne odkázal na bibliu, aj som ju začala čítať, ale tie malinké písmenká mi nedovolili dočítať. Ale mám svoj názor, práve (aj) vďaka tomuto úžasnému človeku. ☺

 2. na ten film jsem koukal na youtce celkem nedávno. Myslím, že od té doby se hodně změnilo. V každém případě tvá úvaha je zajímavá. jak dlouho tu je člověk? Určitě nejsme opičáci. to ne. A Bibli, která není jak se zjistilo správně přeložena, nemůžeme počítat roky od Adama. Dokonce se říká, že lidé jsou uměle vytvořené stroje ( jéé to zní blbě ) které vytvořili mimozemšťané na práci. Ale to už je opravdu zcestné.

  1. Na mimozemšťany moc nevěřím Jiří, jen na ty co tě navštěvují, cha cha.
   Věřím v Boží stvoření, na ráj, a na to, že přírodu a nás Bůh stvořil krásné, moudré, a my od vyhnání z Božího ráje, stále více hloupneme?

 3. Tak jsem konečně tady, v Mozile se už poněkolikáté marně snažím vložit komentář, ale při zadání jména se mi vždycky stránka vymaže a nic. Tak jsem konečně dostala nápad zkusit to v Google chrome a hle, tu jsem. 🙂
  I já měla strašně ráda knížky záhadologů Dänikena a Součka a díky nim jsem několik let hltala sci-fi literaturu ve velkém. Pravda, je to už pětadvacet let a moje paměť by potřebovala oprášit. Oba dokumenty jsem u tebe zkoukla a znovu se ve mně zvedla ta vlna zvědavosti a zájmu, na které jsem plula v letech dávno minulých. Pravda je že dokumenty z dávné historie, vesmíru a přírody jsou tím, co mě v současné televizní nabídce zajímá nejvíc, ta radost z nových informací a poznatků mě stále baví.

  1. Milá Adalutar, vítám Vás na na mé stránce, těší mě to velice. Nechtěla jsem tyto spisovatele propagovat, jen jsem vlastně říkala, co vy obě s Jaruškou, že mě tito pánové bavili, oni jen rozjitřili zájem. Dnešní pohled na výzkum, je stále povrchní a je v pozadí. Zájmy vědy, historie, přírodních zákonů, technologií ve prospěch těchto, jsou upozaďovány na úkor komercionalizace, mnoho lidí mávne rukou, řekne si, zase nějaké výmysly ve prospěch komerce?
   Mám ty vědy o kterých píšete také ráda, je to věc milionů let, (tedy co se týká vesmíru) a my máme mnoho času, a krátký život na to, aby to pro nás bylo podstatné? já bych upřednostnila ty zájmy, ve prospěch země, lidského ducha, přírody, a i tady si dnes musím hodně vybírat, co za shlédnutí stojí a co ne, jak to ale má člověk dopředu vědět že? Potom je to ztráta času, a v takovém případě ocením, když mně někdo něco doporučí?

 4. Pana Danikena jsem hltala jako holka, chodila do kina na jeho filmy a všechno to tajemno se mi moc líbilo. Od doby, kdy jsem uvěřila, jsem vzala Bibli, jako boží slovo a všemu uvěřila bez výhrad a přijala jako neměnný fakt. Čas je v Bibli používán metaforicky to, co je pro pána Boha jedna vteřina, může v lidském měřítku trvat stovky let, vždyť Bůh je věčný. 😉

  1. I s BIBÍ, je to Jaruško stejné, jako s čímkoliv na tomto světě, její novodobé polidšťování a úpravy, rádoby ve prospěch porozumění, širokému spektru lidí, již nemá mnoho společného s verzí původní. Septuaginta, uloženo ve Vatikánu. Kdyby nevyhořela Alexandrijská knihovna a neshořely i Šalamounovy knihy, bylo by lidstvo ve vědění o církvi a víře jistě dále, takto se porůznu po světě ztratilo mnoho velkých vědění, a my musíme hledat pravdu. Ano jistě, víra a utvrzování ve víře v Boha a Ježíše , je důležité.
   Teorie jsou jistě i zajímavou zábavou, jak se technický svět otvírá, a pohledy z vesmíru vědcům odkrývají, stále starší archeologické lokality, je zjevné že, neznáme všechny Boží záměry ve své podstatě? A i BIBLICKÉ texty, musely být uchovány věky………… “ NĚKDE„ nejdříve museli být najity a nebo archeology vykopány?

 5. Excellent. The same question I do.
  The good thing is to keep believing that something big happened in the past, and it also holds great mysteries.
  A great weekend.
  kisses 🙂 ♥♥♥

 6. Kikou mon amie Anna

  Désolée pour mon absence d’hier.

  Passe une belle journée en ce jeudi.

  Courage le redoux est annoncé pour début de semaine prochaine.

  Avec tendresse


  ton billet est très intéressant et porte a beaucoup de réflexion aussi bien la bible mais mystères des anciennes cultures

 7. Jó, to je věc, kterou nemůžeme zatím říci. A v Bibli se používá časomíra někdy velice, velice relativně. Páni vědci by mohli trošku se svoji pýchou polevit. Díky vědě toho víme opravdu jen malý kousek a zbytek jsou hypotézy a spekulace. Pana Dänikena jsem v dobách dřívějších také hltal, ovšem kromě některých zajímavých poznatků jsou to také jen hypotézy. Souček mi chybí…
  Ještě něco pro pobavení:
  http://www.youtube.com/watch?v=RmUjozMb1ic

  1. Bylo by zajímavé tyto staré kultury studovat i z jiných důvodů nežli historických Peru – (Marcahuasi ) . V Německu na jedné klinice se pokoušejí, spojit nejmodernější metody léčení, se „šamanskými„ rituály a dokázat nebo vyvrátit, jak alternativní léčba starých kultur, buďto indiánských, nebo Nepálských šamanů funguje. Například, žena s nehojící se pooperační ránou, po roční neúspěšné léčbě, se úplně uzdravila touto netradiční metodou za dva týdny, těch případů dokázali mnoho. Myslím že lidstvo někde něco zanedbalo, dokonce jeden pan profesor tvrdí, že jedna z úspěšných metod je modlitba, (tedy spojena s vírou na úspěch) a já dodávám s vírou v Boha. Asi jsme cestou mnohé věci, co nám byli dány zapomněli, a kdyby uchvatitelské Evropské, Čínské a jiné…. národy nezničily, co se dalo, mohli jsme se zřejmě mnohému naučit ? Například mě stále fascinují artefakty v Puma punku? Děkuji za video a zdravím vás Oto

 8. Toll das Video wünsche dir einen schönen glücklichen Tag,wir haben in Köln auch viel Schnee ,und es ist sehr Kalt.Grüße von mir liebe Anna bleib gesund.Gislinde

  1. Ano, to video je velice pěkné, vím že je to čeština, ty mu nerozumíš? ale to nevadí milá Gislinde, děkuji ti za zájem.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s