Můj živý sen

 Zdají se mně různé blbosti, tenhle sen byl tak živý….  TAK  ZVLÁŠTNÍ A SCIFI

Že nejen se o něj musím s vámi podělit, ale již více než týden leží v mojí hlavě, kdybych měla nějaké technické nadání, byla mladá, znala lidi kteří by tuto myšlenku podpořili, jistě bych ho využila k tomu, aby se komunikace mezi lidmi změnila, i když ta nová „zařízeníčka„ co mají naše vnoučata, jsou jistou formou, toho co se mě zdálo ve snu, moc to ve vztahu k nám nepoužívají, a to ve snu by bylo lepší?  Byl to docela jiný vynález, jako bychom odněkud dostávali návody, jak se co dá vymyslet a realisovat, jen tentokrát ta nadpozemská moc, použila nepravou osobu, a já bych tu intuici Boží, měla svěřit do pravých rukou, aby to napravil, a aby něco podobného fungovalo a někdo to konečně dal do provozu. 
 Počítač co mluví není žádný nesmysl, to jistě ví každý, potřebuje ho mnoho nevidomých lidí, i já vím jak lze tuto funkci nastavit, ten můj, jistě že mluvil, byla to tenoučká měkká knížečka, dal se sbalit do ruličky, nebo složit jako kapesník, strčit třeba do náprsní kapsy, a potom zase rozbalit na velké plátno, připlácla jsem ho na stěnu a mluvila se svou vnučkou, říkala jsem jí ten parfém ti nesluší, tu vůni jsem zřetelně cítila, viděla vnučku trojrozměrně, jako 3D sekvence ve filmu, jen to bylo stálé, jako když se dívám do vedlejší místnosti, jen vejít tam nešlo, byl to sen? Do snu se neleze, když zrovna běží na plátně našeho mozku. 
Potom, jsem si ten nesmysl vzala ven, roztáhla si jej před ten binec, co mají sousedi přes tři zahrady dál, a spustila tam program, kde krásně šumělo moře, byla tam čistá, bílá pláž, na ni padaly veliké kokosové ořechy z obrovských palem, jeden mně spadl na hlavu a já se probudila. 
Víte co je velká škoda, že se mně to nezdálo dál, většinou, když mám pěkný sen, snažím se usnout, a on se mně zdá na pokračování, byla jsem se dokonce podívat jestli ten binec nezmizel kouzlem, neé, je tam stále a nikdo nezavolá, není na Skype, nikdo neporadí koho mám zítra volit, aby se něco změnilo v téhle zemi, houpeme se jako lodička na vodě a nevíme co dělat, v bezradnosti mluvíme o blbostech, vlastně blbej sen cóó?

790560854

1, Pokud chcete vládnout světu, ve jménu demokracie, pomocí války, zotročování lidí, drancování majetku, děláte poušť a řkáte tomu svoboda.
2, Vzácná je ta šťastná doba, kdy je dovoleno myslet si, co chceš, a říkat, co si myslíš.
3, V době nepokojů a rozbrojů jsou nejsilnější ti nejhorší; mír a klid vyžadují dobré způsoby.
4, Vládychtivost je náruživější než všechny vášně. – Nikdy nikdo nevykonával hanebně získanou moc dobrým způsobem.

Tacitus  50-120  Anno Domini

15 komentářů: „Můj živý sen

 1. To byl zvláštní sen, Aničko, ale moc pěkný, a ty jsi nám ho pěkně převyprávěla. Mně se zdají většinou divoké sny, přímo horory, takže se nemusím ani dívat na televizi nebo chodit do kina. 😉
  Co se týká volby prezidenta, mám takový neodbytný dojem, že je úplně jedno, kdo bude na Hradě sedět, ledaže by to byl nějaký dobrý čaroděj! 🙂

  1. Tak čaroděje by bralo hodně lidí, co jsou na tom špatně, já už koukám jen na ten morální kredit toho člověka, dětičky ať se činí samé, je to jejich budoucnost. A když bych si konečně i vybrala, ať by to byl kterýkoliv z nichž jsme měli volbu, slyším na ně tolik hnusných věcí a špíny, že přestávám věřit v soudnost tohoto národa.

 2. Jé, Aničko, koukám, co nás je, co máme nějaké takové bláznivé sny, ale Ty jsi to napsala skvěle, jako by sis pamatovala vše tak živě! Já mívám sny hojně bujné a klidně napíši, že blbé, ale neřeším to, protože nechci nebo se bojím, prostě to tak nechám, jen se někdy opravdu dost divím, co se mi to zase namotalo!

  1. Většinou se mně zdá to, na co přes den myslím, nebo co mě rozčílí, potom v noci se to zvrhne v nějaký nesmysl, když to ale vezmeš kolem dokola, tak nakonec to smysl má. Od nepaměti tady měli chaloupku učitelé z nedalekého městečka na Karlovarsku, moc to nerenovovali, bylo to tam ale hezké a upravené, i když tam jezdili jen o prázdninách, asi před dvěma roky to někdo koupil, s velkou vervou se pustili do renovace vyházeli nábytek na zahradu, vše otloukli, (omítky), podlahy a také vyvezli na zahradu, a od té doby to tam tak je, nikdo sem nejezdí, vždy když jdu okolo, říkám si proč jim to nemohlo stačit tak, jak to bylo? Asi proto jsem to chtěla přikrýt, a sen pomohl?

 3. Měla jsi Aničko úžasný sen a podařilo se ti ho krásně zachytit a popsat. Někdy je to totiž moc těžké, člověk ví, co se mu zdálo, ale když to chce všechno popsat, najednou ztrácí nit a děj se mu rozplývá v neurčitu. Ten závěr s kokosem na hlavě mě rozesmál. 😀 Máme odvoleno. Můj kandidát nepostoupil, ale z těch dvou, kteří jdou do druhého kola, jsem si schopna vybrat. Tak uvidíme, kdo se nám nakonec na tom hradě usalaší. 😉

  1. Naše sny, ty noční, jsou často takovou pohádkovou formou, toho každodenního života, mnoho let jsem měla radost, když se něco pohnulo kupředu, všichni sousedé jsme se mívali rádi, a každé vylepšení vesnice bylo radostí všech, stal se ze mě závistivec, na Google mám dnes možnost vidět, co vzkvétá, a co nevzkvétá, a proč? Je mě to jasné, další generace tady u nás v pohraničí nevidí perspektivu, to co mělo důvod vzkvétat je překonáno, nikdo nepotřebuje chatu, nebo chalupu na venkově, kde není kultura, škola, obchod, hospoda, spojení, natož aby tady chtěl někdo žít trvale, a tak domky a zahrady chátrají, místo aby vzkvétaly jako to vidím ve vnitrozemských obcích a městech, lidé odcházejí, na rekreaci není ani čas, ani prostředky, ty jsou potřebné jinam. Stává se ze mě závistivec, kdysi jsem šla na tuto Bohem zapomenuté místo s ideály, už je nemám, místo toho mám bujné sny?
   Slušný a poctivý člověk v čele naší země? Jeden jediný, i kdyby on sám byl „svatý„ nic nevyřeší, i kdyby se na hlavu stavěl? Mladí lidé ale potřebují vzory, my to nějak na ty Olšany dojdeme.

 4. Thank you, my dear Anna, for your visit and comments.
  Me too, I love every day of the year, my friend.
  HAPPY NEW YEAR 2013!!. May your hopes and dreams come true.
  Hugs and Kisses ♥ ♥

 5. Celkem ujde na otrokářského římana 😀 Nejspíš mu nedošlo, že jeho sny se splní, až se ti agresivnější trochu proklestí, au 😦
  Mám zase spoustu starostí Anni, nenapadá mě moc veselých věcí, co bych řekla, a tak se raději držím zpátky. Jsem slaboch, co si nedokáže udělat vědomě nepřátele, aby pak mohl být šťastnější s přáteli, tak je to :‘-( To nic, vždyť jsou horší věci na světě, ty to víš.
  PS: aby bílá bílá byla, protože leden je leden, aneb máš tu krásné obrázky 🙂 Pozdně přeju kupky štěstí do roku 2013.

  1. Děkuji za přání Knedličko, Vždy si musíme vybrat co je pro nás důležitější, jestli aby byli se mnou spokojeni jiní, nebo abych měla čisté a klidné svědomí, jen je tady problém s věkem,v mládí člověk myslí jinak, má potřebu se zalíbit, jak stárne přestává to být důležité.
   Tacitovo myšleny jsou nesmrtelné, v každé době jsou otrokáři i otroci. Čím být, si člověk může vybrat, před dvěma tisíci lety i dnes, je to na každém co je ochoten pro to udělat?.
   Přeji ti také hodně šťastných dnů v novém roce. Anna

   1. Děkuji za dobrou drahou radu, ale obávám se, že stejně jako stařičký Tacitus prostě nejsem sto si vybrat. Prezidenta jsem taky nevolila, což o to, výběr by byl, ale každý člen rodiny volil někoho jiného a nakonec mi dali stejně za pravdu, protože hospodští „dříči“ přehlasovali i tu celou mou velkou rodinu a vyhráli to kandidáti, které by nevolil ani jeden z nás 😀 jak by to asi dopadlo, kdyby se volby opakovaly, shodlo by se nás 40% pesimistů na dosazení někoho jiného?

 6. Aničko, to by se asi Jules Verne musel stydět za své knihy, když to v té době nebylo obvyklé o čem zrovna psal. A dnes nám jeho nápady připadají jako něco obyčejného (až na ty dva roky prázdnin 🙂 ). Ty Vaše sny připadají jako něco, co by mohlo být v budoucnu pravděpodobné.
  Spíš abychom srovnali současnost s problémy a lidmi, kteří problémy tvoří. Protože (abych použil slova Hamleta) doba je vymknuta z pantů. Dnes jsem odvolil podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a ne podle toho, co mi nabízela média včetně YouTube.
  Tak snad to dopadne co nejlépe.

  1. Často se mně zdají zvláštní věci, tenhle sen, asi nebyla až tak velká fantazie, dva dny nato, jsem něco podobného viděla v prototypu, počítač podobný stránce papíru, v kancelářské folii, co to umí neukázali.
   Volby máme za sebou, nikdo mně neporadil, musela jsem použít svou vlastní hlavu?
   I v tak zábavné formě médií, jako je Y. T. se někdy najdou věci, kterým se dá věřit. Zdravím pane Oto, hezkou neděli.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s