Jen tak si posedět

A poklábosit s přáteli, to jsem mívala moc ráda. Interval mezi těmito posezeními se stále prodlužuje, setkání se odkládají na dobu neurčitou, a tak si říkám, jako v jedné písničce, „někdy příště „…….. 

Scházívali jsme se kdysi skoro každý víkend, my ženské jsme každá něco napekly, udělali nějaké ty pamlsky, každá jsme se s něčím dobrým pochlubila, naši muži probrali kde, a do čeho kopnou, aby zahrada byla příjemnější, voda zase tekla kudy má, který kámen kam přivalit, aby to působilo hezky a přirozeně, pro celé okolí, ne každý na svém písečku, společně se myslelo kam poteče voda z okapů, nebo kam všichni v zimě zaparkujeme auto, aby nám ho pluhy nezničili a také jsme na těchto věcech společně potom pracovali. Někdy jsme se veselili i bujaře, nikomu to ale nevadilo, protože všichni byli tady, nebo u sousedů, nebo u dalších sousedů, to podle toho, jak jsme se týden předtím domluvili, nějak se nám ale ty sousedské sedánky vytratili s časem, a také s lidmi, kteří jeden po druhém odcházejí tam odkud není návratu. Bývala ta naše mladší léta nějak veselejší, navěsili jsme si kolem posezení lampionky, i kytičky přinesli blíž, zapálili louče, pustili si nějakou pěknou muziku, a sedívali dlouho do noci, tolik se mě po těchto večerech stýská a připomněly mně ten čas již minulý ty hezké obrázky.
 Někdo by řekl jak bych byl, nebo byla vděčna za ticho a klid, je to ale divné ticho, ani děti, letos v létě o prázdninách nevřískali, jako vřískávali ty naše. Je tady ticho a prázdno, jako na přidaném obrázku, dostala jsem ho dneska poštou, spolu s jinými stejně krásnými obrázky, napovídající mě to, co vidím i tady u nás doma, lidé se nescházejí, neklábosí, jen tak o ničem, neposedí si v klidu večera, tak jako to bývalo dříve, proč? 
 Ukáži vám ta nádherná posezení z různých koutů světa, ano jsou krásná ta místa ale bez života, nejsou tam totiž lidé 

Jestli jste se pokochali, tak teď se pohodlně posaďte, aby jste neupadli, až to co tady napíši budete číst. Protože já jsem stará hampejznice, co občas plácá nesmysly, vystavuje na odiv nebetyčné lži, o svobodném blogování, nekonvenčním přístupu wordpressu, o jakési demokratické a nekomerční verzi, nevěřte mě, je to všechno lež.
Dozvěděla jsem se to na Italské verzi wordpressu, a jistě daleko dříve nežli já to věděli všichni zainteresovaní, tedy hlavně mnou nejvíce napadaný server blogu cz, jemuž se  omlouvám, stejně jako vám všem, kteří jste museli trpně snášet moje výpady, tamo mířené, aniž jste věděli, o co vlastně jde.

V dohledné době se stane ze serveru wordpress komerčně směrovaná záležitost, oficielně to již bylo dáno na vědomí Italům, možná i v některých jiných zemích, to ale nemohu říci oficiálně, ba ani o České verzi, nic nám ještě písemně nesdělili, a tak teď rozumím opatřením která byla preventivně učiněna serverem blog cz .
Co udělám já, nevím, myšlení ze dne na den, je mně cizí, nemám pohotovost mládí, abych mohla říci tak tohle mě nevyhovuje, to je proti mému přesvědčení, s tím nesouhlasím, končím, mažu, jdu jinam, kde jsou zásady čestnější, to bych toho musela smazat hodně, musela bych smazat některé lidi na vlastní obci, městě, kraji, vládě, parlamentu, senátu. Protože ani oni tam nedodržují pravidla déle nežli rok, někdy i kratší dobu, a jak si já babka stará mám stát za svým slovem, když to co pro mě včera bylo směrodatné, dnes není pravda?

28 komentářů: „Jen tak si posedět

 1. Tiež som písala adminovi blogu cz ohľadne Danielky – resp. ohľadne toho že nemohla z adresy wordpressu pridať komentár – vyhodnocovalo ju to ako spam. Admin to vyriešil – Danielka sa ale urazila a blog cz očiernila…
  Vidím spätne na viacerých blogoch cz, že z wordpressu sa komentáre na blog cz písať dali aj skôr ako mala Danielka problém – takže som toho názoru, že išlo o nesprávne nastavenie jej stránky.
  O tejto záležitosti píšem aj na svojom blogu, ak máte záujem, prečítajte si, prípadne sa vyjadrite.
  Zdravím a prajem samé pohodové dni!

  1. Ten problém byl technického rázu a netýkal se jednotlivě vůbec nikoho, ale celkově WordPressu.
   Také jsem žádala mé korespondenty o pomoc, a těm se podařilo věc vyřídit, dnes je vše v pořádku a bez komplikací s komentáři. Jakmile si někdo začne na blogu něco brát osobně, vyústí to většinou v nějaký domnělý konflikt, já bych většinou byla ráda, kdyby se diskuse vedla do nějakého všeobecného závěru, od toho je to diskuse, o tom jak je pro koho příjemná, nebo ne, rozhoduje to, mám-li zájem o něčem diskutovat, nebo se za každou cenu prosadit? Nemám ráda a také to nedělám, udělat si o někom vlastní obrázek, může se pak lehce stát, že když napíši článek o princezně, že za ni budu považována, a nebo mohu být také čarodějnicí, ale já jen píši, publikuji, jsem svobodný člověk, a nehodlám se přizpůsobit vkusu a náladě, kohokoliv. A kdo nezná celkové souvislosti, může být lehce manipulován? Když čtete knihu, také se neptáte co dělá spisovatel doma v kuchyni, když ho nevidíte, že? Další věcí je mail, tam je to konkrétní člověk, s konkrétními dopisy, a nelze tyto věci slučovat.
   Já vás ještě neznám, tedy vás vítám na mém blogu, a také se k vám půjdu, a ráda podívat. Zdraví Anna

   1. Milá Anka, ďakujem za návštevu môjho blogu a za Vašu výstižnú reakciu! Je to veruže tak ako som napísala v článku: „človek sa nepredstaví tým že podá ruku a povie svoje meno – predstaví sa tým ako sa správa“. Čo sa týka Daniely, tak toto ju maximálne vystihuje. Zdravím a prajem samé pohodové dni. Latryna-Viera

    1. Anička, veľmi pekne ďakujem za komentík aj za nádherné videjko!!!! Na oplátku si ozri toto:

     papa, maj krásny deň!!!! Viera

     1. JE NÁDHERNÉ, PŘÍRODA JE MOJE OBLÍBENÉ TÉMA, HNED JSEM SI HO ULOŽILA DO SVÝCH OBLÍBENÝCH. DĚKUJI VĚRKO
      Těším se že se podívá mnoho lidí, doporučuji, Kolibříky miluji, jsou tak krásní.

 2. kikou mon amie Anna,

  J’espère que tu as passé un excellent week-end.

  Je te souhaite un bon début de semaine la pluie s’en est allée

  ouf !!!

  Demain je serai absente des blogs, je retourne avec ma ptite maman
  au salon de l’alimentation

  bisous tendresse

  calinous de Laika et chatounets

  martine

  merci pour la super vidéo

 3. Wünsche dir liebe Anna einen schönen Sonntag sehr schöne Bilder sehen toll auch.Grüsse dich lieb und wünsche einen glücklichen Start in die neue Woche Gruss Gislinde.

 4. Aničko, nevím o co jde. Nevím o nějakých problémech s Blogem.cz. Ale je fakt, že jsem dlouho neviděla tvůj koment a už jsem si říkala, co s tebou je. Jsem ráda, že už je vše v pořádku. 🙂
  Líbí se mi nový kabátek blogu. 🙂
  Přeji příjemný víkend.

  1. To by jsi se u mě nachválila ……….. Měním jednou měsíčně, a zrovna se na to chystám. Děkuji, hezkou neděli Jarmilko

 5. zdravím Aničko tak u nás teda se sice ne v nějakych pravidelnych intervalech se sousedctvem scházíme na potlachy a je hezké že i naše odrostlé potomstva se tež přidávaji no ale zase sme tu jenom tři sousedi,ale zas hlavně v zimě sme na sobě dost závislí,znáš to jak napadají kalamitky musíme si vzájemně popujčovat lopaty a doufám,že se nechystáš se vypařit,nevím o co tady jde,takže vyjadřovat se nebudu,moc by si mi chyběla a co se týká blogování sem zatím ráda,že jsem tam,kde jsem měj se krásně pa

  1. Už je to zažehnáno, děvčata byla solidární s mými vrtochy, napsali adminovi A JE TO, jak říkají kluci šikulové.
   To já si právě pofňukávám, že se nějak to posedávání vytrácí, mladí ti honí jen peníze, žít prý budou až v důchodu, a důchodci, si to už užívají v nebi. To máš, jako s veverkou v kolotoči, také si myslí že to tak má být.

 6. Já su tak šťastnééé. 😀 No prosím a je po problému, Vendy a Ježurka si opravdu zaslouží pochvalu a ty nakonec Aničko taky, vydržela jsi to nepohodlí a svůj blog zbrkle nesmazala. Jen jsem zvědavá, co bude znamenat ta komercionalizace wordpressu.

  1. Ony ty vymoženosti světa k nám dojdou vždycky tak nějak se zpožděním, v aspektu s tím, že většinou není o co stát, jen ať jim to trvá co nejdéle, ona totiž každá změna je k horšímu.
   Jsem děvčatům vděčna, že se to vyřešilo jejich zásluhou se jedna babka raduje, a dohání pomalu co kde zameškala. Přeji vám děvčata hezkou, příjemnou neděli, budete se asi divit, jsem ráda, že prší, odpočinu si, a zlepší se mě i moje artitidní bolesti.
   Kdyby jsi se chtěla kouknout k některým wordpresákům? http://botd.wordpress.com/top-posts/?lang=cs
   A také nějaký dárek pro všechny posílám
   http://www.youtube.com/embed/gIt-B5dujCI“ frameborder=“0″ allowfullscreen>

   1. Díky Aničko, za oba odkazy. Na první se budu ještě vracet, druhý dárek pro všechny, už jsem si pustila a krásně si užila nádherných záběrů z přírody při příjemné melodii. Měj hezkou sobotu, u nás je sice zima, ale sluníčko svítí. 😎

    1. Je fajn Jarko, že tam zajdeš, někdy mám pocit, že ne tak docela mě rozumíte, ono totiž, bez čtení Wordpresu a komentářů tam, leccos ztrácí souvislost. I tobě přeji.

  2. Jo teď mně došlo, jak Venclovský přeplaval La manche? Byl takový maličký, tedy pro mě lamanšíček, a mám hezký pocit, plavu s těmi, kdo mě sedí, a já mám radost, že snad i já jim. Jen se domluvit, vím se mnou je to někdy těžké?

 7. Tak, Aničko! Psala jsi, že nemůžeš k nám na blogy a já to řešila a vyřešila. Tedy vyřešil to za mne kompetentní pracovník z blogu, kterému jsem napsala. Tak to, prosím, vyzkoušej ještě než prchneš jinam, abych mu mohla potvrdit, že je vše OK. A společné posezení? Taky si to pamatuji, i třeba jen s manželem jsme pravidelně dělávali sedánky ve dvou u lahvinky vína a pěkné muziky. Jen vzpomínky nám zůstaly, …. ale díky Bohu i za ně.

  1. Ano vyřešila, a já ti děkuji, milá Libuško, jsi poklad, všechny moje paranoidní dedukce jsou ta tam, až na tu komercionalizaci, ta mě ještě straší, ale doufám, že i to padne jako kosa na kámen.

    1. Dávno kritizuji to, že tohle všechno má naprosto paradoxní řebříček hodnot Libuško, lidé pracují zadarmo, a ještě jsou za to vděční, zaplaceno by jsme měli snad dostat my ? Vím, lze toho docílit, pravidla jsou ale tak tvrdá, že to skoro nikdo neudělá, a celý internetový svět na to spoléhá. Já jim svou prací zajistím sledovanost, zisk se jim však zdá malý, ještě mě sem budou cpát reklamy. Na Českých blogách, jste si již zvykli, mnohokrát jsem o tom okrajově psala, necháme si líbit leccos, i v jiných sférách života, aniž použijeme svá práva, nebráníme se ? Teď, dojde i na mě, a také, to zřejmě nebudu řešit!!! Můj Italský přítel Osvaldo, dokazuje, na jedné své stránce, jakou moc mají lidé, když se na internetu spojí, a nakonec jste to ukázali zřetelně, i vy dvě s Vendy.

     Dám vám sem takové zábavné video, jak se mladí pomocí hudby, mobilu a internetu dokáží mobilizovat, je to nejen zábavné, ale i poučné, kdyby tohle dělali v zásadních věcech, mnoho věcí by se dalo řešit jednodušeji, a moc bych jim v takovém případě, kdyby neplýtvali energií na hlouposti ale důležité věci, v záležitostech ekologie, humanity, politiky………. FANDILA.

 8. Tak tomu nerozumím. jak zkomerčňákovat? Znamená to snad, že se tu objeví reklamy?? Možná by bylo dobré to obšírněji vysvětlit co se bude dít.
  Pokud jde o reklamy, ty jsou přeci všude. a jestli je nechci, zaplatím menší poplatek. Tak nevím.

  1. I když překlady nejsou sto pro. Tak jsem to pochopila, a to co si já, v té své makovičce vydedukuji, nemusí být vždy to pravé ořechové, protože stačilo aby se Vendy a Ježurka zaangažovaly a vše je OK, tedy jim děkuji a doufám že to tak zůstane.

 9. Tomu už nerozumím vůbec. Přece i kdyby byl WordPress komenrční, nemělo by to snad vadit?
  Ale zároveň musím přiznat, že nerozumím tomu, co by to pro blog znamenalo.
  Jinak, včera jsem napsala na blog adminům dotaz, jak to je s tím wordpressem.
  Dnes, před chvílí, jsem dostala odpověď, že problém je již vyřešen.
  Znamená to, že byla nějaká technická závada? A už to funguje?
  Zkus, Aničko, napsat nějaký komentář třeba ke mně na blog. Nic smysluplného, stačí dvě tři slova a entr. Ráda bych viděla, jestli to funguje.
  Kdyby to nešlo, napiš o svém pokusu aspoň sem, večer se vrátím a podívám se na to (teď jdu do práce).
  Hezký den!

  1. Máš pravdu, milá Vendy ne vše, co si já vydedukuji, ve své staré hlavě, musí být pravda. ZŘEJMĚ, trvalo to ale tak dlouho, že jsem to brala jako nějaké definitivní řešení, na vašem blogu, a vůbec mě nenapadlo, že by to měla být nějaká technická chyba, z toho je jasné jen to, že lidé když si vzájemně nejsou lhostejní, dokáží hodně, a já mám velkou radost, že mám tak perfektní blogové přátele, a že jsou schopni, jeden pro druhého udělat něco moc hezkého, děkuji vám děvčata, i ty můj kluku Jiříku

   123Friendster.Com

   1. Jsem ráda, že už to funguje, viděla jsem tvůj pěkný komentář u mě pod dračí kuchařkou. Doufám, že to tak chvíli vydrží a nebudou problémy a hlavně jsem ráda, že to bylo skutečně jen technicko poruchou.
    Oni taky všechno nevyřeší hned, třeba u nás je už od srpna (a to je sakra dlouho!) nefunkční ukazatel návštěv a nejčtenějších článků. Jistě, mohla bych si pořídit top list, i když i s tím jsem měla hrozné problémy, protože to chtělo najaké speciální číslo blogu, a já nevěděla, jak k tomu přijít.
    No, chtěla jsem jen říct, že některé věci se asi řeší delší dobu…
    A tvoje povídání mi zaznělo nostalgicky smutně, protože zdá se, že ty lepší časy pominuly a jsou odváty větrem. Měli jste pěkné večery a zřejmě jste se vzácně shodli.

    1. Byl to jen účelový koment. na tohle téma bych dokázala mluvit dlouho, miluji totiž fantasy…. obrázky, filmy, povídky i tvé recepty nejsou od věci. Můj velký kůň je Tolkien, měla jsem, v mladších letech svou vysněnou verzi, film ji tak trochu zboural, ne ale záporně, miluji ten film. Všimni si té hudby, jak jsou v ní vloženy, České prvky. “ Stála basa u primasa, já jsem ji slyšela?“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s