zase je tady říje-n


Paroháči ? 
Nejde to………. usínání, je nejhorší část mého dne, jen tak ležím a dívám se, jak letí mraky přes měsíční tvář, a čekám až přijdou.
jelen-lesni-1039

 

 Těším se, docela určitě poznám ty jejich kroky, jak celí zpitomělí láskou ponesou korunu vysoko nad hlavami a prásk, zadunělo to celým domem, jsou tady, a ty jejich holky budou nedaleko, protože můj Pepa, nakrájel, tedy spíše nasekal sekerkou dva bochníky chleba, dal je do krmelce, abych měla v noci o zábavu postaráno, spí, nebudu ho budit, až tak příští týden, až přijde král, jestli letos přijde, doufám že přes zimu nezhynul někde hladem, a že ho nějaký valutový nedělní práskač neskolil. Jsou tady slyším je funět a zatím jen tak pofrkávají a bručí jako medvědi, nežli se pustí do opravdového boje o ty své krásky, připadá mě to jako v Jiráskově Lucerně, když se muzikanti svolávají v lese, že zahrají paní kněžně na zámečku kasací. 
 Vstávám a hodím přes sebe deku, je velká zima a na balkoně bych moc dlouho nevydržela, sedám si tam do křesla a poslouchám, jak dole hučí potok, za ním na protilehlé stráni, v tom ještě zachovaném, starém lese slyším jak jeden troubí, a někde za naší střechou, jak se mu mladý nezkušený, ještě je to asi kluk, který učůrává strachem ozývá, jen takovým chrrr, pfffrrrr. Jsem potichu, a těším se až začnou dunět ta rozlícená kopyta, a sok bude funivě troubit, tu svou vítězoslavnou fanfáru, bez boje dobide to své území, protože čas se ještě nenaplnil, král je ještě někde v údolí, slyším úprk celého stádečka, ještě jedno zatroubení, je ticho, jen dole v údolí zase krásně šumí potok, nic jsem neviděla, jdu si zase lehnout, a mám dojem že ani letos nesplním svůj slib, vyfotit ty krásné paroháče….. Jedině že by se nějaký dobrovolně přihlásil, protože parohy pod které bych ho posadila, tady jsou.


10 komentářů: „zase je tady říje-n

 1. Jako bych četla nějakou povídku z myslivecké brašny. Moc krásné povídání, Aničko, a docela živě si to představuji, včetně vůně lesa.

  1. Les, teď tak docela nevoní, je to soubor zvláštních pachů tlení, oříškové vůně a hub. Krmelec je spíše pro holky , paroháči v době říje nejedí, jen vedou ty své boje a troubí na lesy.

 2. Od mládí sním o přírodě divoké Aljašky a ty máš Aničko, tu divočinu kousek od domu. To by byla paráda, kdyby se ti ty snímky povedly, ale když nepovedou nevadí, tvoje vyprávění bylo tak barvité, že už moje fantazie běží naplno a toho paroháče u krmelce, vidím i tak. 😉

  1. Už několik nocí, je Jaruško neslyším, buďto spím tvrdě, a nebo šli o dům dál, vím určitě, že ty velké kusy, co jsou, jak píše Jirka, životu nebezpečné, tak ty tady ještě určitě nebyly, ovšem paroháči mají tu smůlu, že na ně číhají i jiní lovci nežli jsem já, a práskání se ozývá často.

 3. Kdyby se ti to povedlo vyfotit, bylo by to hezké. a možná i natočit na video. Pamatuji si, že jako kluk když já byl, a byli jsme na chatě, občas se srnka ale i paroháč, zatoulal k nám na zahradu. Vždy jsem si řekl — ha — životu nebo zdraví nebezpečno.
  Tak koukej fotit hezké fotky, já se prospím za tebe.

  1. Každému kdo umí krásně a pohotově něco vyfotit, závidím, já nežli se pohnu k činu, je všechno pryč, chtělo by to mladší nohy.

   1. Jo jio, mládí. Už to ve svých 40 cítím taky. Stěží se pohnu, i ten autobus nechám ujet než abych ho dobíhal. I když přítelkyně tvrdí, že to není stářím ale lenorou. A možná má pravdu.

 4. Dobrý den, milí Anna, gratuluji k těmto krásné fotky, jako vždy, děkuji vám za vaše příspěvky, objímám přátelství s Rebecca Pif 😉

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s