pravidla, a jaká prosím?

Velice se bavím na BLOGU CZ horkovzdušnou debatou, kdo, co, a jak může dělat, psát, publikovat, a jestli vůbec, může bloger dýchat tak, jak on uzná za vhodné?

To jsou ale debaty, ještě že se mě to netýká, protože jsem svobodný blogující člověk, píši si co chci, jak chci, neuznávám nějaká pravidla týkající se blogu cz. Nejsem žádný zastánce Amerických manýrů to ne, někdy mám dokonce dny, kdy mě ta jejich valící se kultura, do naší kdysi mile klidné, pohodové a humorem oplývající zemičky, prudí do té míry, že si říkám začnu psát tam a tak, aby ani Tatar nepřeložil to, co říkám, chcete vědět proč? Nechci být Američan, ale jsem ráda, že jsem na Americkém blogu! Protože nepotřebuji nějaké nesmyslné řády a pořádky, které nevím kdo vymyslel, snad kolektivní podvědomí??? Chce  přikazovat, co se mám a jak psát, jaký obrázek, nebo fotku smím či nesmím použít, to jsem kdysi znávala, pocítila, nikdo, mně to již nebude dělat, říkám to již po několikáté, je to moje věc, a za ni zodpovídám já. Nemám předsudky k určitým lidem, jen se snažím vytřídit svůj pohled odkud a kam směřují, do krabiček si je nezavírám, a přesto ať člověk chce nebo ne, si určité lidi někam zařadí, vytřídí, udělá si na ně neobjektivní názor, a potom se diví, když v nějaké vypjaté situaci, spatří někoho naprosto jiného, nežli si ho vykreslil, Již od mládí, mně dlouho trvá, nežli si k někomu najdu osobní vazbu. Říká se tomu intuice, někdo se mně moc líbí, něco mě ale varuje, a potom po čase zjistím co to bylo, a nedivím se, vždyť jsem to, tak nějak přece věděla,
Ne nenechám sebou manipulovat, ani lidskou sebestředností, ba ani tou adminskou, nejsem spisovatelka, nejsem fotografka, nejsem filmařka, jsem bloger, a budu na svůj blog dávat to, co já uznám za vhodné, pokud budete mít pocit, že něco z toho je váš duševní majetek, stěžujte si prosím na lampárně. To vy milí blogeři blogu cz, vyjděte ze dvorečka, otevřete svá zamčená vrátka, a uvidíte že vaše pravidla, již dávno nikde neplatí, a to že mě někdo bude určovat, jak se to dělá, tak to mám moc ráda, a mnoho let za sebou, a nehodlám se nechat svazovat nějakými uměle vytvořenými konvencemi. Pokud bude WordPress nějaká pravidla určovat, budu je dodržovat, s nelibostí, ale budu, jinak žádná nejsou, a nikdo je pro mě dělat nebude, natož anonymně. Bude mně to líto, některé lidi z tohoto serveru mám moc ráda, ale z principu, já nikam anonymně, bez zpětné vazby psát nebudu, a to že to některé blogerské „kapacity“ dokonce dělají úmyslně a vědomě, nebo jsou k tomu nuceni svými blogy, psát komentáře bez toho abych věděla kým, bez zpětné vazby, tak tam si opravdu mohou plácat co chtějí, jsou mně k smíchu i když se tváří, jako vysoká inteligence. A když někdo dokonce dojde tak daleko, že má diskusi, sebou cenzurovanou, přepisuje, nebo maže komentáře, tak tomu já říkám morální, a charakterový úpadek. Začíná a končí to novinovými blogy, učí se to mladí, a dokonce to chápou, jako bernou minci


21 komentářů: „pravidla, a jaká prosím?

 1. Nebyla jsem tady nějakou chvíli (možná spíš nějaký týden), protože jsem nestíhala, měla i své trápení s kocourem, a taky jsem tu viděla oznámení, že si dáváš na chvíli pauzu…
  Ale před chvílí jsem byla u Danielky Tunissanky a ta si stěžovala na podobný problém.
  Nechápu, o co jde, ještě nedávno jsem měla u sebe komentáře jak od tebe, Aničko, tak od Daniely.
  Zdá se, že blog nechce povolit komentáře od členů wordpressu. Jestli je to tak, je to vážně ubohé. Je fakt, že když si ukládám do seznamu nějakou adresu, která je z wordpressu, objeví se mi tabulka, že v seznamu mám nedovolené domény a že můj blog může být smazán. Admin se kdysi na můj dotaz zmínil, že je to kvůli neuvěřitelné spoustě spamerských komentářů, které se na blog čas od času navalí (ty komentáře jsou v angličtině, bez obsahu a zřejmě generované nějakým počítačem). Ale to by se snad dalo nějak ošetřit, přece je rozdíl mezi komentářem, který nemá hlavu a patu a komentářem od normálních lidí.
  Nechce se mi věřit, že by tě někdo z blogerů úmyslně blokoval.
  Spadnout do spamu se může stát i blogerům z blogu samotného, mně se občas ozvali lidičky, co mi napsali komentář a spolkl ho spam. Tak jsem najela do administrace a spam vylovila.
  Dokonce se mi stalo, že jsem do spamu spadla i já sama, na svém vlastním blogu, když jsem psala odpověď na jakýsi komentář.
  Můžu se na ten problém zeptat admina. Samotné se mi to nelíbí.
  Hezký den, Aničko.
  A kdybys náhodou nemohla napsat svůj komentář ke mně, zkus mi napsat na email… eumenidas@seznam.cz

  P.S. na některých blozích jsou tzv.moderované komentáře, které se objevují až po schválení blogerem. To se mi taky nelíbí, ale respektuju to. Tohle má třeba Amélie na svém blogu, protože jí tam občas píšou asi nějaké vulgární komenty. I když nevím, co si s tím pomůže – stejně si je musí přečíst, aby věděla, co se tam píše.

  1. Tak trochu se to týkalo i sporu v rámci tvého (blogu cz), nikomu do záležitostí druhých nic není, to je věc moje, tvoje, a eventuálně admina, a tam jde ještě o to, jaká si admin má právo vymyslet pravidla, natož, aby mě je tvořil kdokoliv, a co již je omezování mé svobody. Když už mluvíš o Daniele, ona má několik blogů ze kterých vám může psát, já mám jen wordpress, mě tedy omezili přístup definitivně, a stejně všem z wordpressu. Moderovaná diskuse je již cenzura a manipulace s tím že, „JÁ SI TAM DÁM, CO JÁ CHCI a co se mě nehodí smažu“. ze zásady na takové blogy nepíši, i kdyby ten kdo to tak dělá, mě byl sebesympatičtější, dělají to všechny blogy novin, a je to svin…o, a už to tady kdysi bylo, že si člověk někde musel dávat pozor na pusu, prosím ať mně opraví mé chyby, když uznají za vhodné, ale vyřadit to, co se jim nehodí do krámu, to je již cenzura a vídám to častěji, nežli je nutné a vhodné.

   Už Libuška slíbila, že se zeptá admina, to jsem moc zvědava, co vám řekne?

   1. Moderovaná diskuze mi taky vadí.
    Pokud by mi přistál mezi komentáři nějaký urážlivý, buď ho nechám, aby se autor sám znemožnil, nebo, pokud uráží mé oči, tak ho smažu. Vždycky je tu možnost volby.
    Ale moderovat komentáře jako takové, to by mě taky nebavilo. Navíc mám ráda zpětnou vazbu a když se mi rozklikne můj komentář, vidím hned, co jsem vlastně napsala a můžu eventuálně něco doplnit.
    O případné opravě nějaké hrubky ani nemluvě.
    Moderované komentáře pochopím leda v případě soutěže, pokud soutěž běží. Aby zveřejněné odpovědi nějak neovlivňovaly další soutěžící.
    K tvému omezení s komentářem – nechápu, co se děje. Ještě nedávno jsi mi psala komentář na blog a vzal to.

    1. Já již ano Vendy, musím se přiznat, že jsem tak trochu dostala po hubě a zaslouženě. je v tom známé české přísloví, nechval dne před večerem. vysvětluji to v zítřejším článku. Jinak vás všechny zdravím Anna

     1. Zdá se, Aničko, že problém je opravdu vyřešen. Podle tvého dnešního komentáře u mě na blogu soudím, že to zase funguje. Budu jen ráda, když to bude fungovat i nadále.
      Zdá se, že problém byl opravdu technického rázu.

 2. Myslím si, že na blbé příspěvky si může stačit sám autor nebo admin blogu a článku. Jinak jseou přece obecné normy, proč neposuzovat podle nich? Snad každý tuší, jak má komunikace vypadat… Nepotřebujeme Velkého bratra, doufám.

  1. Es un asunto puramente checo, te doy gracias, querida Mane de la comprensión y la amistad.
   Te quiero y te abrazo para siempre. Anna

 3. Jsi již jediný můj komentátor, tedy ani tobě, ani mě nevadí, to co se teď děje, známe se, dalo by se říci osobně, ty víš že jsem to já, protože to tam dám, a i kdybych to neudělala poznáš mě podle stilu, já tebe také. Není to jen věc administrativy, vadí mě to tam kde to uvedeno není a majitel blogu to dělá záměrně, tam komentáře nedělám a tím pádem je nikdo nedělá mě, jistě na to má každý právo, vést moderovanou diskusi, ale nemají na to právo noviny a admini, kdo ale zažil komunistickou éru, tak mu to silně evokuje, něco nemorálního a neslušného a nemysli si Jarko, že to je jen na vašem blogu, už je to kde všude, a nikdo si vlastně nechce uvědomit, že je to nemorální, když to dělá stát, nebo instituce je to na boj……… Proti takovým nešvarům, pokud to začnou dělat i jednotlivci, je to úpadek, svoboda internetu půjde do haj..u.

  1. Víš Jiří já jsem buřič, nepíši jen pozitivní věci, nelíbí se mě když neprobíhá diskuse, ale jen takový ten bodíkový styl komunikace, a když ti tady udělám výčet kdo kdy a co, tak zase vyvolám vzbouření na vsi, a to by mělo smysl jen v případě nějakého rozhovoru, a to neděláš ani ty?

   1. Já nejsem jen tak mluvný člověk. Co se týče pravidel, myslím, že jsou všude stejná. Nevím sice co přesně se ti na pravidlech blogu cz nelíbí, ale jedno vím, nezamlouvá li se mi to, nebudu tam blogovat. Máš pravdu, že co se týče amerických blogů, máme větší svobodu v uvozovkách. Všechno je hůře dohlednutelné.

    1. Nelíbí se mě to, že pro mě a vlastně Woedpress, při normální snaze napsat tam komentář, spadnu do spamu, a pokud ho chci, za každou cenu udělat, musím být anonymní, ne z WordPressu, někam kde omezují moje práva, prostě psát nebudu, někde mě to mrzí, ale není to tak docela vina těch lidí tam, oni třeba nevědí, jak se bránit, a nebo je další alternativa, že jedna kapka v moři vodu nedělá, a docela jim na tom nezáleží, jestli jim nějaká babka Anna napíše, nebo ne, WordPressákům to asi nejde nikomu, mě ale jde o princip, a ze zásady, by měli svá práva hájit. Ustoupí-li lidé jednou, budou už jen couvat, až za svými zády ucítí zeď, a potom už není kam ustupovat, začíná to maličkostmi, a končí zásadními věcmi.

     1. Jenom jestli tohle třeba nejsou jen zbytečné horkovzdušné spory, co když se se jedná jen o nějakou technickou chybu? A lidéi tu zbytečně jitří emoce. 🙂

 4. Přestože jsem uživatelka blogu.cz, tak shledávám, že mám velké mezery v tom, jak se má vlastně ten náš blog provozovat. Nikdy jsem neměla žádné problémy, tedy měla, ale bylo to vždy v případě, kdy nám admini přichastali nějaké vylepšení, třeba při vkládání fotek do článku, to by mě tenkrát šlak trefil. Ale jinak tím blogovým světem proplouvám bez kiksů a zdá se mi, že ani spřátelené blogy si neztěžují. Co se mi v poslední době nelíbí, to je vyřazení wordpressu z komunikace a pořád nevím, proč je tomu tak. 😦

  1. Jsi již jediný můj komentátor, tedy ani tobě, ani mě nevadí, to co se teď děje, známe se, dalo by se říci osobně, ty víš že jsem to já, protože to tam dám, a i kdybych to neudělala poznáš mě podle stilu, já tebe také. Není to jen věc administrativy, vadí mě to tam kde to uvedeno není a majitel blogu to dělá záměrně, tam komentáře nedělám a tím pádem je nikdo nedělá mě, jistě na to má každý právo, vést moderovanou diskusi, ale nemají na to právo noviny a admini, kdo ale zažil komunistickou éru, tak mu to silně evokuje, něco nemorálního a neslušného a nemysli si Jarko, že to je jen na vašem blogu, už je to kde všude, a nikdo si vlastně nechce uvědomit, že je to nemorální, když to dělá stát, nebo instituce je to na boj……… Proti takovým nešvarům, pokud to začnou dělat i jednotlivci, je to úpadek, svoboda internetu půjde do haj..u.

   1. Nedivila bych se, kdyby admini vyřazovali komentáře rasistické, nebo podněcující k násilí a nedivím se, když sám bloger smaže komentář sprostý a cíleně ubližující. Ostatní, v rámci slušné diskuze, májí nárok na to, aby spatřily světlo světa.

    1. Důvod je již na světě, měla jsem dnes návštěvu, s nabídkou blogu u vás, udělali to vyčů…ě, i kdybych to nutkání kdysi měla, dnes to již neudělám, ani za zlaté prase.
     Ty nejlépe můžeš vědět, že já nic podobného o čem píšeš, neprovozuji, a netýká se to přímo mě, ale celého wordpressu, i u nás jsou podobná pravidla, na ochranu etiky. Kdysi na WindowsLive, jsem měla s také USA blogem, sáhodlouhé diskuse, smazali mě, pro články o politických věcech, týkalo se to tématicky Amerických Indiánských reservací, a ustála jsem to, po tvrdém boji, mě v plné šíři, blog vrátili, a s omluvou.
     S Českým serverem tohoto rozsahu 00 , já se handrkovat nebudu, neb to by jste měli udělat vy, členská základna, poškozují, vaše práva, já to vidím, jako nekalou soutěž, a myslím, že až to velkým serverům dojde, a on se někdo na ně vyspí, že jim to přijde draho.
     Něco smazat, co by mě, a moje práva ale i povinnosti poškodilo, mám přímo ve smlouvě, protože já si zodpovídám za obsah, ale také je nějaká etika a slušnost, to bych mohla mazat všechno, co se mně nebude líbit a místo toho si sama psát sladké komentáře, ale i s tím se setkávám, že na jistých blozích jsou všechny gravatary stejné, to je důkaz, že komentáře někdo upravuje, a nikdo se nad tím nepozastaví, proto u nás máte každý ten svůj obrázek, a to je pro mě zpětná vazba a také poznávací značka, budeš ji mít všude na wordpressu stejnou, pokud s tím nikdo nebude manipulovat, a já to potom cítím osobně, jako když manipuluje přímo se mnou, od té doby, co u vás zmizel můj kocour, tušila jsem pěkný podraz???

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s