Jsem stará, ale hrdina

Ozvalo se to vždy po nějaké době, do klidu noci. 


 Zvláštní zvuk, tlumený hukot, potom duss dzz, dz hůůů, strašidelný zvuk hřmící do ticha noci, a tady je tak pusto, všude tma která by se dala krájet, hmotná, hustá, jakou poznáte jen na pozadí spícího temného lesa, kde stojí náš dům, když zvěř i ptáci ztichnou a lehounce dřímají. Pokukuji po okně, i chladná pouliční světla již zhasla, nemám je ráda, dělají z lidských postav, dlouhé šedé ploužící se stíny.       
 Myslím na to, co to jen může být, beru si deku, nevím jestli je to chlad nebo strach, tetelím se i tak trochu bojím, měsíc svítí do okna, a přes něj se ženou černé, roztřepené stíny draků, co jich je les plný, zase jsem se trochu otřásla, ne není to ten naprosto ochromující strach, jen taková lehká obava, a také trochu chladno, jakoby foukl ledový větřík, vláčející za sebou bílé cáry oparu, které tak trochu vlají a vypadají, jako tančící víly. 
 Jsem doma sama, rozhodla jsem se, půjdu se podívat, dokonce  jsem to prozkoumávala již včera ale mávla jsem nad tím rukou, nebylo to tak intensivní jako dnes v noci, kdy jsem tady v tom tichu sama, slyším i bít své srdce, sešla jsem dolů po schodišti a poslouchám tu hrůzu, naprosto mě to ochromilo, srdce se zastavilo, nemohu ani popadnout dech, příšerný zvuk, a nikdo nikde. 
 Nakonec jsem se ale rozhodla, nebudu tady zkoprnělá strachy stát a čekat, půjdu svému osudu vstříc, vzala jsem baterku a obešla celá tuhá jako prkno, temný dům i s jeho zákoutími kolem dokola, postupně jsem rozsvítila všechna čidla, až to tady zářilo, jako o vánočním večeru, připadala jsem si jako šílená, běhala jsem od čidla k dalšímu, aby to svítilo, nikde nic, a nikdo, ani živá duše, ba ani ta strašidla a duchové se nevynořila z lesa, jen temné ostré stíny houpající se ve větru. 
 Trochu uklidněna svým vlastním hrdinstvím, jsem se vrátila. Sedím u monitoru s plácačkou na mouchy a mám velkou chuť, praštit právě tu, co na něm létá kolem hlavy krásné slečny, dokonce mám pocit že mám mouchu i v hlavě, normálně se u nás tomu říká brouk v hlavě, u mě je to ale moucha, dokonce  jsem vzteky povraždila všechny, tady nahoře. Co myslíte že bylo to strašidlo, moucha na mikrofonu sluchátek, puštěných na plné pecky do repráků. Cha cháááá

14 komentářů: „Jsem stará, ale hrdina

 1. Strach má velké oči !!Ještě,že to nebylo strašidlo :-).Stalo se mi něco podobného,kdy velký komár v úplné tmě a tichu narážel,na mřížku a tak to rezonovalo,že jsem myslela,kdoví co a strachy mně málem kleplo.Uf a myslím si,že díky strachu mám osobní rekordy v překonávání vzdálenosti chůzí,potmě,mezi loukami,polnostmi a lesy.Přitom sama vím a někdo moudrý mi to řekl,zvířat,že se nemusím bát,že se mám bát lidí.Myslím,že ani strašidel se není třeba bát :-).Pěkný den.

 2. Četla jsem to opravdu jako horor a čekala, jak to dopadne. A víš, že já ani nevím, jak bych se zachovala? Zatím jsem se v takové situaci neocitla, tak nemohu posoudit. Dávám si tak padesát na padesát, ale kdybych byla sama doma, asi bych také byla zvědavá, ale tím netvrdím, že bych se nebála! Jsi dobrá! Krásný víkend!

  1. Spíše jsem to psala pro zasmání, ten konec měl být humorný, ono to bylo ale opravdu divné, a hlava ty zvuky nebrala, ale já jsem průzkumník, tak dlouho jsem to pitvala, až jsem tu mouchu přistihla při činu.

 3. Tak to byla veliká zkouška hrdinství!!JMůj strach by odpovídal rozzuřenému medvědovi,ve velikosti,při troše odvahy malého brontosaura 🙂 .I když moucha takové velikosti,to je možná lepší ta představa medvěda.Hlavně,že to dobře dopadlo !!Vzpomněla jsem si,jak mi někdo říkal,že zvířat se netřeba bát,ale lidí.Když jsem chodila potmě,na chatě domů,půl roku je tma,skoro od 16 hod.,tak jsem chtě,nechtě čelila strachu a rozlišovala,co pramení z mé bujné fantazie a co z reality.Tak přeji bezpečí kolem,teplo,ještě pěkný podzim a v dnešní době aktuální přání,na zdraví,s bezpečným destilátem.

 4. Tedy to byl ale hororový příběh. Vždycky, když se na takový film dívám (namám je ráda a moc jsem jich neviděla), nemůžu pochopit, proč někdo uprostřed noci vstane z „bezpečí“ postele, opustí svůj pokoj a jde vstříc tmě a neznámému. 😀 Ty jsi opravdu hrdinka, já bych se počůrala strachy a nebo by mě ranila mrtvice, takový jsem srab. Nakonec jsi tu příčinu divných zvuků našla a potvrdila v praxi přísloví, že strach, má velké oči. 😉 Obrázek, kterým jsi doplnila své povídání, je překrásný.

  1. To je právě to, co je bezpečí? Jestli v lese se zvířaty, není bezpečněji?
   Vendy má ráda víly, tak ten je pro ní, nebo, pro kohokoliv, kdo má rád obrázky, stačí kliknout pravou myší, uložit obrázek tam, kam si je ukládáte. Zdravím Jarko, přejí požehnanou neděli, a hezký odpočinek. Anna

 5. Bello il tuo racconto cara Anna! Sei stata anche coraggiosa a verificare di che cosa si trattava. E se fosse stata solo la tua fantasia che ti ha realizzato un brutto scherzo? Ciao, buon fine settimana ed un abbraccio. Osv

  1. In realtà non era uno scherzo, solo una mosca ronzante, il microfono e il suono amplificato, ma alla fine è stato divertente. Week-end Bella e abbraccio Osvaldo

 6. Aničko máš teda odvahu ti povím ja ti tady u nas na te samotě u lesa bydlím téměř 40 roku,ale jak se setmí by mě z baráku nikdo nedostal ani heverm raz ti sem tež byla sama a čidlo tež furt svítilo nesvítilo no sem posera volala jsem sos na 158 synci přijeli a za garáži našli jakéhosik zmateného opilca který nevěděl kudy tudy do dneska se mi doma smějou že na nebohé promilisty volám benga,zdravím Aničko a přeju príma pohodový víkend

  1. Kdysi jsem se tady bála, máme stejné podmínky života, a tady jsou navíc, nebo spíše bývali hranice, střílelo se i kalašnikovy, po revoluci se tady i umíralo, převaděči nechali lidi v lese zmrznout, helikoptéra stála ve vzduchu, pět metrů od našich oken v patře, a svítila dovnitř reflektory, tenkrát jsem se opravdu bála.
   Já také přeji a všem, kdo přišli, nebo i kdo ještě příjdou, buchty a kafe, sklenku slivovice,(bez metyláku) krásnou pohodu.

 7. Buongiorno cara Anna, partiamo con il nostro Camper, ti auguro un sereno fine settimana ci sentiamo lunedì con amicizia Pif

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s