pohled z okna

Mám mnoho pohledů z okna, mám je všechny ráda, tedy ne ta okna, ty mě pěkně pijí krev, máme jich tolik, a tak složitě se čistí, že když si nějaké nové okno můj muž vymyslí, a hned ho začne realizovat, mám pocit, že už toho bylo dost,  jestli s tím nepřestane dám se rozvést, a najdu si nějakého klidnějšího dědka. 

Moje pohledy z okna jsou i krásné, protože žiji, tak říkajíc, v lese za pařezem, obrůstám mechem a kapradím, zvěř lesní s námi žije takřka ruku v kopytu vpletenou, tohle je balkonek, ze kterého se dívám na dům, a za ním je širý les, kam až oko dohlédne. A stejný pohled ještě jednou jindy a jinak, to jen že, není o čem stále psát, jistě všichni to už známe, a tak mě inspirovalo, že to jinde dělají jako soutěž,  já tam jaksi nezapadám, a přesto se jen tak naoko zúčastním, neb také chci někam patřit

Tak tedy ještě jedno okno, to k lesu, to je to moje, za poslední půlrok, okno nejsmutnější, on tam totiž už ten les není, vykáceli ho, je pryč, vyletěl komínem, nebo jiná proměna se s ním stala,  já si za tím lesem smutním, stýská se mě po něm, žil, rostl tady polovinu mého života, malé stromky jsem viděla růst, až z nich byly statné kmeny, které jsem nemohla obejmout. Ne nebudu už fňukat, co je pryč je pryč, a život jde dál.


29 komentářů: „pohled z okna

 1. Myslím Aničko, že se svými pohledy z okna bys nám spoustě blogerů vypálila rybník. Ta zimní je opravdu moc krásná! Teď je právě u Vendy zase fotosoutěž o nejhezčí aranžované zátiší a jak se tak dívám na tvoje fotky určitě by si s tím neměla problém. A mimochodem ty máš design blogu hodně mladistvý a pěkný i s těmi prolínacími obrázky a Skácelovou Vodou kterou mám jako písničku hodně ráda, a ještě stále přemýšlím o těch Severních ženách, mám taky dojem že to je zhudebněné, jen nevím kým. Celkově hodně vydařené takže si myslím že jsi zbytečně skromná……A blog pro starší? To je výborný nápad, protože plácat o módě, fetu, klukách apod. to je opravdu nezajímavé, ale vyprávění ze života zkušených si každý rád přečte.

  1. Neviděla jsem, kde a jak to proběhlo, jestli se soutěžilo nějakým hlasováním, nebo to teprve bude? To jsou jen fotky, jak občas vystrčím nos z domu, jinak už skoro nikam nechodím.
   Jestli myslíš, Severní nebe, od pana F. Gelnera tak to nevím, je to básník předminulého století. A ty vychytávky, nejsou moje zásluha, je to šablonou, já to nedělám a ani neovlivním, jen jí něco předhodím.

   1. Ta soutěž stále ještě trvá, do 20.9 se můžou posílat tři obrázky, ale můžeš i jeden. Pak bude výběr. Ale platí že to musíš naaranžovat sama. A pozor buď s věcí které se ti líbí a dělají ti radost nebo i s věcí které ti život neusnadňují, nelíbí se ti či jinak tě iritují…..jsem zvědavá jestli takové nějaké zítiší bude…..

 2. Vážení Anny, jsme zpátky z dovolené, ještě jednou díky za vaše kondolence. Teď budeme čekat, podzimní barvy. Přátelství s Rebecca

 3. Aničko, máš opravdu moc krásný výhled z okna. 🙂 Jen škoda, že už tam les není. Zelená dělá dobře na oči.
  Děkuji za návštěvu a komentář.
  Přeji pohodový víkend. 🙂

  1. Zeleno to tam je, a už je to i uklizené, to můj manžel, již stihl, za ten půlrok udělat, to víš, když se kácí les, létají třísky, oni tam nechali, s tím že později to dodělají, všechen nálet a křoviska, vykáceli jen nejkrásnější dřevo, taháním dřeva zničili mladý les, zasázený před lety mým mužem, stovky stromků, které můj muž znovu narovnal a přihrnul, tak se na to zase dá dívat. Za komentář neděkuj, nenechávám ho vždy, ale číst k tobě chodím ráda. Také tě zdravím. Anna

 4. Tak to je opravdu krásné! Já mám z obýváku pohled do parku a na „Staliňák“ až vidím, a z druhé strany je silnice a hned za ní domy. I když jsou tu i stromy, ale kdepak na Tebe nemá jen tak někdo!

  1. Nejsem jen KRUŠNOHOREC, jsem i STŘEDOHOREC, tvé město znám velice dobře, protože to mám asi tak stejně daleko z obou, mnou milovaných krajů, tam k tobě….. V Meziboří, jsem měla nejlepší kamarádku a léta k ní jezdila, přes tvé město, býval to kouzelný kraj, potom léta trpěl a strádal, kuchali ho, krájeli na kousky, a dnes, zase tam začíná být zdravo a krásně, jsou tam kouzelná sídliště, kde je do přírody zasazené bydlení, i u vás začínají některé staré rány zarůstat a příroda si s nimi hezky poradila, asi se již nedožijeme plachetnic na Dřínovském jezeře?

 5. Aničko, svými výhledy z oken mě pěkně dráždíš! Tomu se aspoň dá říct výhled, když koukáš do kytek, na stromy a na louku, dýcháš čertsvý vzduch, posloucháš cvrlikání ptáčků, … to je relax! 🙂 Už nepíšu, že ti to závidím, i když to tak je. 😦
  Škoda, že nechceš fotit, u vás by bylo tolik nádherných úlovků, že se mi o takových ani nesnilo! 🙂
  Tak se měj krásně a užívej si přírody plnými doušky! 🙂 Hanka

  1. Krušné hory, málokoho lákají v létě, jsou opravdu krušné, v zimě, tak to by jsi si zafotila Hanko.
   Píšeš o mém focení to tě asi dráždí to jak mě všechno padá na čumák, ruce jsou už breptavé, a jak někdo říká já si své již vypil, tak to říkám já o svém focení, jednou ti vyfotím ty tři řady VHSek a řadu kazet, Každá má šest hodin analog. filmu. diapositivy, tak těch je asi několik tisíc, dnes lituji toho času, co jsme tomu věnovali, je nám to naprd, léta se na to nikdo nepodíval? Ani já ne, měla jsem kdysi snahu a některé snímky jsem naskenovala, je to hrozná práce a efekt žádný, skenery na diáky, ještě nejsou na úrovni, a když ano, tak jsou pro obyčejného člověka drahé. A nohy, Haničko neslouží, ty to víš nejlépe, jak se na některou fotku načekáš, naběháš, a nadřeš. A tak já si hezky sedím, používám ty patnáct let staré, ty z Google, tam jich také pár mám. Dnes tak akorát prásknu nějakou tu momentku kolem baráku, sem tam svou kytku, to tady je naplácané, kde všude, a to je vše. Přeji ti zdravé nohy, krásné snímky, ty to umíš, máš talent a já tvé fotky miluji.

   1. Aničko, s nohama na tom taky nejsem moc dobře, už přes 10 let mám problémy s koleny a kyčlemi, ale zatím nějak chození zvládám, v lese mi to jde líp, než ve městě. Je fakt, že focení je někdy pěkná dřina, krajina je celkem v pohodě, ale třeba hmyz dá zabrat pořádně. 😉
    Mnohokrát ti děkuji za pochvaly, i když si je ani zpoloviny nezasloužím, ale jsem ráda, že se ti moje fotky líbí.
    Měj se pěkně, přeji ti pohodu a zdraví! 🙂 Hanka

 6. Aničko, u mé soutěže výhledu z okna jsem dávala odkaz na pořádajícího hned v úvodu článku – stačí kliknout na název, pod kterým jsem to uvedla.
  Ale nejde ani o soutěž, jako spíš o samotný nápad. I kdybych nesoutěžila, tento projekt se mi stejně zalíbil, takže výhledy z okna bych dala tak jako tak.
  Na blogu se vůbec rádo soutěží a pořádají se různé výzvy, challange, meme a projekty.
  Některé jsou soutěžní, některé spíš jako řetězáky.
  Je to všechno hra a v soutěžích nejsou žádné extra ceny, většinou se vítězové odměňují diplomy, oceněními – a v některých větších soutěžích výherci dostávají i malé dárečky nebo třeba knihu.
  Mě se moc líbí soutěž Za barem, bylo to přes léto a zadávaly se tam úkoly, které soutěžící plnili – většinou to souviselo s jídlem. Připravili, nafotili a dali do článku. Moc pěkné výsledky této soutěže bys viděla na blogu u Janinky nebo třeba u Livien (obě najdeš u mě v komentářích, kdyby ses chtěla podívat). U této soutěže už jsou ceny opravdu reálné, buď nějaká hra pro děti, nebo kniha, nebo nějaká jiná drobnost.
  Ale zpátky k tvým fotečkám – jsem ráda, že se ti soutěž zalíbila a že tě vlastně inspirovala. Tvé výhledy z okna jsou opravdu záviděníhodné. Ano, bydlení někde na samotě nebo na vesnici má své nevýhody, člověk je tak trochu odříznut od světa a všude se obtížně dopravuje, pokud nemá auto. Ale ty potíže jsou nahrazeny takovou nádherou. Zveř za branami domu, lesy kolem, nádherný výhled…
  Moc se mi líbí ta první, obláčková.

  1. Kdyby ses chtěla podívat na ty soutěžící, dávám sem odkazy:
   Janinka:
   http://moje-mozkovna.blog.cz/
   stačí sjet dolů po článcích a uvidíš, jak je to neobyčejně šikovná a tvůrčí osůbka. Mladá maminka od dvou kluků.
   A druhá, Livien:
   http://lasting.blog.cz/
   Je taky moc šikovná a hravá. Obě holky mají nádhernou fantazii a zřejmě zlaté ručičky.
   Soutěžících bylo určitě víc, chci se je postupně projít a podívat se, kdo a jak se podílel na různých zadáních.

  2. Víš Vendy, moc a moc ti děkuji za snahu, velice mě to těší, to že jsem tady plácla, že chci někam patřit, bylo myšleno jinak, já k těm mladým děvčatům občas i zajdu, můj zájem je ale především, dělat blog pro takové babky, jako jsem já, i když by jste se mohli urazit, ( tebe vyjímám absolutně, ty jsi mlaďoch) a mohli by jste říci, co si to ta bába dovoluje??? ( ne děvčata blog pro nás starší, je můj nápad), a chci se ho držet, nechci nic měnit na mladší stil. Já vím, ta mladá děvčata to umí, zakládají si na disignu, estetice a módnosti, mají spoustu zajímavých nápadů, je to ale zajímavé především, pro moji vnučku.
   Soutěže o kterých ty píšeš, jsou lákavé, zajisté by mě i bavilo se jich zúčastnit, kdybych na to měla dostatek času. Moje reálné koníčky jsou náročné na čas a každodenní péči. Jestli se chceš podívat, odkaz je tady: https://annapos.wordpress.com/muj-zivot/ a A TAM odkaz: ZAHRADA 1 KLIK

   1. Když já jsem takovej cvok, že když se mi něco líbí, snažím se to rozšířit i dál, případěn dát odkazy.
    Nemyslela jsem tím, abys byla stejná jako ony blogerky. Jen jsem chtěla ukázat, co všechno se dá dokázat…

    1. Nemám žádný problém s tím, aby jsi to udělala, dokonce budu moc ráda, a i by mě potěšilo, kdyby někteří mladí, našli cestu ke starším lidem, dám tam i jednu zimní fotku. Děkuji ti milá Vendy

 7. Anicko mas krasny vyhled z oken ,takova ta cista priroda i kdyz jak pises ze les uz tam neni urcite je to porad moc hezke. Ja posledni dobou nemam na blog moc casu ale uz to brzy napravim.

  1. To jsem ráda Eliško, že jsi v pořádku, když je důvodem práce? Mám to totiž také tak, práce je čím dál víc, nebo se mě to zdá, jak stárnu? Den je kratší a plevel vyšší a houževnatější, a lidi nééééjsoou, ruce bolí. A zatraceně, už zase fňukám. Hezké ráno Eliško.

   123Friendster.Com

 8. Ano, koukal jsem. U konkurence byla soutěž pohled z okna, a jaksi, taky tam nezapadám. a soutěže, různé náměty na psaní, kde píši, se nezúčastňuji. Často to jsou náměty i na americkou politiku.
  Teď je tma. ale až bude světlo, taky vyfotím pohled z okna. To abych tě trumfnul ( neboj, to je legrace, co se týče fotek nemohu nikoho trumfnout).

  1. To s tou Americkou politikou, tak to jsi Jiří pochybil, že jsi nepřinesl odkaz, to já ŽERU. POHLED Z OKNA V NOCI? To by také nemusel být špatný námět, to se dějí věci……………. Třeba by jsi trumfl.

  2. Možná je to škoda, že to nezkusíte. I třeba jen tak, sám pro sebe. Na Blogu se vyhlašuje každý týden téma, na které se pak píše, básní, uvažuje, povídkuje nebo kreslí a fotí. Jistě, objevuje se tam spousta balastu, nesmyslných článků, spamových článků, které s tématem nemají nic společného – ale najde se tam taky spousta zajímavého čtení, zajímavých úvah, krásných básní. Téma týdne je výborný nápad a hodně lidí inspiruje. Navíc je tam skupina blogerů, která TT hodnotí a sestavuje jakýsi žebříček nej…
   Ale to jen tak na okra.
   Myslím, že na různé náměty na psaní se můžete zúčastnit. Berte to jako hru.

 9. No nádhera, nádherná. To se tak někdo má, když má takový krásný vyhled. 😉 A je určitě krásný v každém ročním období, na podzim barevný listím stromů a v zimě, jiskřivě čistý bílou sněhovou peřinou. A máš recht, že jsi se přidala do soutěže, bude nás víc a nebudeme se bát vlka nic! 😀

  1. U mě je to Jaruško, jen tak formálně, že jsme to u pár z vás na blogu viděla ale vůbec nevím kdo a za jakých podmínek to pořádá, zdál se mě ten námět hezký a nebylo o čem psát. I když témat je na světě obrovské množství, jen se o nich nedá mluvit stále, to by nám zešedivěla hlava. Dobrou noc přeji.

  1. A proč by jsi to měla měnit Danielko, Kdybych vypadala tak hezky, taky bych jí tam dala. Pohledy z mojich oken jsou opravdu hezké a všichni je asi již znáte, jen je tady trochu moc ticho, bez lidí, můj muž odešel někam do lesa, nějak se nevrací, dala bych si kafíčko, nemám s kým, nechceš přijít Danielko? Zdravím tě Anna

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s