7 komentářů: „Václav Hořejší » Sebevražedné církevní restituce?

  1. Hallo liebe Anna aus der Politik halte ich mich im Moment mal raus da gibt es zu viel Meinungen ist ein heißes Eisen.Wünsche dir einen wunderschönen Abend und grüsse lieb Gislinde

    1. Ano, každý nemá dobrý žaludek, na politiku.
      Někdy je ale třeba do něčeho šťouchnout, ono to potom více smrdí, a lidé to začnou cítit.

  2. Pan Hořejší, to napsal velmi dobře, katolická církev si tím bojem za navrácení majetku dělá medvědí službu a v očích lidí působí chamtivě a staví si je proti sobě. A nejhorší na tom je, že lidé nerozlišují a hážou všechny církve, do jednoho pytle. Ano, spravedlnost by měla být a co bylo ukradeno, by mělo být vráceno, ale když se začne vytrácet pokora, láska a skromnost a zůstává jen to materiálno, je něco špatně. To jsem zvědavá, jak toto všechno dopadne.

  3. Tento článek není nejnovější, ale je mému názoru blízký. Zkouším si představit, jak stařičký pan farář, v naší misijní zemi obhospodařuje majetky, ve své nepoučené, naivní víře, podlehne nabídkám pronajímatelů (podvodníkům), jak ho schramstnou, jako lukrativní soustíčko, nějaký chamtivý “ p o d n i k a t e l „, nebo jiní lumpové, jak si pronajímají chrám a kupčí, v domě božím, a Ježíš je bude opět vyhánět. Bůh chraň církev a všechny její ovečky. Komu prospívá nejvíce takový spor? Od války se nepodařilo víru v naší zemi zničit, A teď?

    1. Není to jenom šikovně politicky načasované? A když k tomu nedošlo celých dvacet, není to v dnešní době od vládních stran na jedné straně populismus a na druhé dobře vymyšlený útok?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s