Rychlá cesta k cíli ?

Ne, v žádném případě, jezděte opatrně a nespěchejte život je drahocenný a ničím se nedá nahradit, když jsem se vrátila z cest, byla moje slova, že vždy poslepu poznám, že jsem doma a i když je mě můj domov drahý, mám jisté výhrady, pobíhám po blozích a dívám se, na krásná upravená města, na fotkách mých oblíbených přátel a tak trochu závidím, jak vnitrozemí rozkvétá jako kytička, jihočeské vesničky září novotou, na východě je všude samá kytička, jen ta naše popelka, Krušné hory  a celé pohraničí, se už od druhé světové, ne a ne vzpamatovat, je mě to trochu líto. Můj muž to tady profrčí, už aby byl za hranicí a já zase nic hezkého neviděla. Krušnohorci, máme to tady těžké že ? Mnoho domů je na prodej, ne nikdo to nechce, ruiny roztroušené porůznu v horách  a ziiiiima je vám tady, to by jste nevěřili, v pondělí ráno v půl šesté, tři nad nulou a potom se divte, že jsme tak chladní, odměření a nepřístupní. Naše hory jsou KRUŠNÉ. 

Moje vesnička, krásná, ne tedy středisková, má dost velké příjmy, o kterých se mnohým obcím, ani nesní a co myslíte? PRD!!! Řekněte, čím to asi bude, ona vám ne a ne rozkvést do krásy, je to snad tím, že lidé již šedesát a více let, žijí v dočasnosti ? Moc dobře znám to slovíčko a nemám ho ráda, co se dá ale dělat s tím, když si lidé upraví zahradu, vyplejí, posekají svůj krásný anglický trávník, a to smetí vysypou na cestu u lesa, nebo za silnici? Oni to mají hezké a tam, k tomu bordelu, postavíme kredenc, aby to nebylo vidět, ono to ale vidět je.  Chalupaří tady hodně lidí z různých koutů, ty jejich domečky, jsou pěkné, vcelku i upravené, ale jen ke svému PRAHU, Louky tedy nejsou jako ve Švýcarsku, to v žádném případě, a hřbitovy? Kdo nemá úctu a lásku k živým??? A vesnice není a nebyla jeho domovem, tradice se vytratili, a láska k panelákům ? Rodinnou pospolitostí nehýří ti, koho jsme naučili, že když se vezmou, měli by rychle mít byt v paneláku, takže když nás teď šoupnou do domova důchodců, není se jim co divit.
Tam za hranicemi, cestou na jih, kde je dvanáct lidí v domě, je jeden na poli, jeden se postará o dědu, někdo zajde do krámku v přízemí a jiný uklidí nájemní apartmánek, v domě bydlí tři generace a je to k uživení, i když blahobyt vypadá jinak, jídlo je velice skromné, supermarkety neuvidíte, ba ani ve větším městě, ty berou obživu. A bůh jim žehnej, snad se jednou i naše země vzpamatuje.

18 komentářů: „Rychlá cesta k cíli ?

 1. Je škoda, že se každý stará jen o ten svůj dvorek a bordel tahá do lesa nebo aspoň za dědinu… navíc v době, kdy je spousta sběrných dvorů, nebo se přistavují kontejnery a dělají se odvozy.
  Protože dnes si každý řekne – proč bych to měl dělat zrovna já?
  Žejo.
  Takhle přemýšlíme, asi…. naštěstí ne všichni.
  Hezký den!

  1. Naštěstí…… to je hezké Vendy, je mnoho obětavých lidí, co si z toho udělají smysl života, například můj muž. Zjara jsem psala o plundrování lesů, i tady za mými humny, vířila jsem vodu kde se dalo, na to ještě sílu mám, klapat hubou a na klávesnici, zatím můj muž dřel jako kůň, a vše po těch ničitelích uklidil, a to byla velká chyba, úspěch se před měsícem dostavil, přijela delegace, jako za komoušů, papaláši z firmy ČESKÉ LESY, shledali vše v naprostém pořádku, ten tady samozřejmě byl, protože to tři měsíce můj muž uklízel, abychom tady nežili, jako dobytek. On si to zdůvodní vždy po svém, “ zvedám si kondičku“, někdo v posilovně, já v lese, co mně nepatří.

 2. Wunderschöne Bilder Gracias für das anschauen und du hast einen tollen Blog,wünsche dir einen schönen sonnigen Tag Grüsse dich Herzlich Gislinde

 3. Aničko, také bydlím v těch našich Krušných horách, ale u nás to není až tak krušné, jak popisuješ. Ale kde mi to zatím připadalo úplně nejhorší, aspoň co se týče neopravených ošklivých domů, je Jáchymov. Tam je všude v domech prý plno radonu a stálo by to hodně peněz. Je to smutné, tak mi to MOC vadí, když si každý myslí, že si může kdeco odhodit jak se mu zachce.

  1. Dětství a mládí jsem prožila ve středohoří, ale Krušné hory znám perfektně, neboť delší život jsem vedla, jako korušnohorec. Měla jsem celoživotní kamarádku v Meziboří, pamatuji Fláje a také plachetnice na jezeře, ale moc dobře si pamatuji i ty hrůzy, když tam exhaláty zničily přírodu, tam u vás to také deset let před revolucí vypadalo jako válečná zóna, teď je tam všude zase krásně, svět se mění, někde ale ne dost rychle, dokonce na některých místech je to i k horšímu. Včera jsem se zasmála, ve zprávách, nešťastná a zklamaná, mluvila paní majitelka prázdného pensionu, mám zrovna tady fotku, místa sousedícího s tím jejím penzionem, kolem to vypadá jako smeťák a ona se diví, že je u ní prázdno, JÁ TEDY NE, za ty peníze pojedu do Itálie, co je platné, že ona to tam má hezké, když kolem dokola kam dohlédnu, nikdo nic neuklidí a všude je binec, celé okolí je jak po bombardování, polovina vesnice, před spadnutím, za svým plotem, nikdo nepřeloží stéblo křížem. Ve světě to chodí tak, že obec uklidí co je její, a dohlédne aby to tak bylo všude, a pokud to tak není obec uklidí, za třikrát vyšší cenu i to co její není, tu nepořádníku naúčtuje, a on si každý rozmyslí, mít binec na svém. Ne jako u nás, že někdo řekne, je to moje, do toho nikomu nic není

 4. O staré chátrající domy se nikdo nestará, raději si postaví na hezčím místě nový, ale mě se právě to staré moc líbí a za každým takovým polorozpadlým domem, je mi smutno. Všechno je to o lidech a také o penězích. Moc bych přála Krušným horám, aby v nich bylo hezky a milo a aby se v nich lidem pěkně žilo.

  1. Ono v nich milo a hezky je Jarko, některá místa jsou tak krásná a panenská, že když tam jsi, poskočí ti srdíčko, pohádkových míst je tady spoustu. Jen lidi tady stojí za hov.o. Dlouho jsem si psala s Holandským fotografem, pěl ódy na naše Krušné hory, jsou podle něho jedinečné. Dám ti sem odkaz na jeho fotky. Mám na ně práva. Je to trochu namíchané s Alpami ale určitě ti to nebude vadit.
   odkaz : https://profile.live.com/P.mvc#!https://skydrive.live.com/?cid=48ca214bd56f30ae&sc=photos!cid=48CA214BD56F30AE&id=48CA214BD56F30AE%21187&sc=photos

   1. Aničko, díky za odkaz, bylo to nádherné a naše Krušné hory byly dobře rozpoznatelné od Alp a musím říct, že se vůbec panu fotografovi nedivím, že na ty naše hory pěl ódy. 😉
    Minule jsem zapomněla podotknout, že jsem u tebe na blogu, zaznamenala úpravy nejen v novém kabátku, ale i v komentářích a povedlo se! 😀

    1. Změnila jsem kompletně šablonu, pro nás starší je zřetelnější. Jo Inglézovy fotky jsou jedinečné, mám jen blbej prohlížeč, nečte popisky , ale již nemám sílu něco měnit, čtu si je nahoře na liště v okénku.
     Je to dlouhá historie, s tím fotografem a Monikou del mes, pár, hodně zamilovaní, jezdili po světě, jejich fotky geologických zajímavostí a příběh jejich lásky, by stál za napsání, rozešli se a já se nemohu zeptat, jestli bych směla.

 5. milá Aničko že Krušné hory jsou krušné si pamatuji už od dětství prožila jsem tam u babičky kus krásného života za mlada jsem měla v úmyslu tam zahnízdit no bohužel vesnička kde žila babička musela ustoupit dolům,víš Aničko hodně věcí se svádí na minulý režim no nikdo jsme z něho odvázani nebyli,ale dnešní společnost je držená v řekla bych v takovém nenápadnem a tichém psychickém teroru je sice pravda,že kdysi se nikdo nikoho na nic neptal a konal,dneska sice můžeš protestovat nebo psát petice,ale vrchnost si stejně udělá po svém tady u nás víš kolik se podepsalo peticí a kolik bylo protestu proti rozšiřování těžby dolů??!!!!!a stavění supermárketu tady ve městě jsou čtyři snaha lidí je na nic jak vrchnost nás má za lůzu co jim rozkazovat nebude víš upřřímě se nedivím,že pak společnost vypadá jak vypadá,když je pernamentně držená ve strachu hlavně o obživu,něco shnilého je v zemi české zdravím a měj se krásně pa

  1. Mluvíš mně ze srdce, tam v místech a městech, kde se po generace buduje, láska, víra a majetek je tradičně děděn, a opatrován, jistě binec není. Já chci věřit, že to co je shnilé, nebude zapáchat víc a víc, že časem si lidé uvědomí, že cokoliv udělají dobrého, dělají vlastně pro sebe a své děti. Mea culpa, ani já nemám na co být pyšná. Moje rodina není vzor pospolitosti, nikdo sem nechce.

 6. Bellissimo luogo il Tuo paese…e bellissimo il nuovo sfondo!!! 🙂
  Buona Giornata cara Anna ♥
  Claudio

 7. Guidare con prudenza non solo per salvaguardare la propria e l’altrui vita, ma anche per avere la possibilità di gustarsi il panorama della zona geografica che si sta attraversando, deve essere la regola n.1 per chi si mette in viaggio qualunque sia la ragione. Le foto dicono chiaramente, parlano della bellezza delle vostre montagne, della vostra campagna, dei vostri paesi e villaggi per non parlare delle vostre città meglio conosciute anche dagli Italiani.
  Buona giornata, cara Anna. Grazie di ciò che ci fai vedere del tuo Paese! Un abbraccio.

  1. Ho voluto mostrare la strada verso l’Italia, da noi a voi. E sempre lì per te, vedrò la sua bellezza, ma qui sono a casa. Un abbraccio Anna

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s