Jak je neustálá modlitba důležitá

„Je třeba se stále modlit a neochabovat,“ řekl sám Pán Ježíš. Jenže jak to udělat, když se člověku nechce? Co v takovém případě, je-li líný jako veš?
Já to řeším mj. tím, že prosím, aby se za mě modlili druzí. Jednou z takových osob je paní Novaková z Rašetic. Modlí se za mě, aby mě Bůh chránil na všech cestách, po kterých projíždím za volantem svého auta. Byla jsem jí za tuto modlitbu už mnohokrát vděčná.
Například tehdy, když jsem jela jednou v zimě do Prahy a silnice byla tak strašná, že se to nedá popsat. Poté, co jsem šťastně dojela, jsem opravdu cítila sílu modlitby paní  Novakové, za mne obětované. Chtěla jsem pokleknout na chodník a poděkovat modlitbou i sama. Nebýt toho, že všude kolem byla sněhová břečka, byla bych to skutečně udělala. Takto jsem jen zaparkovala auto a vydala se ke stanici metra. A právě tehdy, při přecházení křižovatky na Palackého náměstí, mě málem přejela tramvaj. 
Po návratu do Rašetic jsem zašla za paní Novakovou a povídám: „Paní Novaková, velice vám děkuju, že se za mě modlíte, když někam jedu, ale prosím vás, modlete se taky, když chodím pěšky.“ 
Paní Novaková slíbila, že bude, a já nepochybuji, že svůj slib plní. S touto uklidňující jistotou jsem večer onoho dne, spokojeně ulehla do postele. Tam má člověk stoprocentní jistotu, že se nenabourá, že ho nepřejede tramvaj a že mu nehrozí žádné jiné nebezpečí. Jak krásně se mi usínalo! Bohužel jen do chvíle, kdy mně spadla na hlavu dvoukilová dřevěná polička.
Chudák paní Novaková, bude se za mě muset modlit, když jezdím, když chodím i když ležím. Ano, Pán Ježíš měl pravdu. Bude se za mě muset modlit neustále.
 

24 komentářů: „Jak je neustálá modlitba důležitá

 1. Aničko, tys mě dnes rozesmála. Ten konec byl úžasný. Chudák paní Nováková, její modlitby nestačily, protože zapomněla přidat jednu pro chvíle ležení… 🙂
  Ale doufám, že se nic nestalo, ona taková dvoukilová polička taky dokáže napáchat svoje.
  Pěkně jsem si početla a to i v komentářích.
  Leč, nemodlím se. Leda za jiné… a to ještě ne za všechny.

  Ale četla jsem při výběru TT (Téma týdne) Každodenní šálek čaje, že pro jednu blogerku je její každodenní šálek čaje modlitba. To bylo moc hezké…

  1. A pro mě každodenní modlitby, můj šálek čaje, povzbudí posílí, někdy potom nemohu usnout, je to jako kafe, když myslím, za co všechno, by bylo třeba se modlit, to aby se jeden strhal, a potřeboval by na to, tři životy a ještě by to nepomohlo. Novaková, děvčata, S KRATKYM MĚKKYM.

   1. Aha, Novaková, opravuji…
    A děkuji za pěkné komentáře u mě a přeji hezký den! S trochou sluníčka, ten déšť by si zas mohl dát pauzu…

    1. Alespoň někdo tradičně dělá co má, Když nikdo jiný, tedy alespoň Medard, nevím jak jinde, tady u nás toho zatím moc nenapršelo. Novaková, byl vtip, nikdo se nesmál, začínám o sobě a svém humoru pochybovat, vtipy jsem vyprávěla ráda. Zaráží mě že se již nikdo mému humoru nezasměje. Mám pocit, že je všeobecně na indexu.

 2. Aničko, ty jsi liška podšitá! 😉 A kdo se modlí za paní Novakovou? A co se stane, když jí se nebude chtít?! ??? Jen se hezky modli sama za sebe a když se ti bude chtít, i za někoho jiného, třeba za mě! 😉 😀
  Jako malá jsem se modlila vkleče u postele, ve škole jsem chodila do náboženství, v padesátých letech to ještě šlo, byla jsem věřící, opravdu, ale už nejsem a nemodlím se.
  Nevěřím v boha, ale ve zdravý rozum a dobré lidi! 🙂
  Doufám, že mě nezatratíš!!! ???
  Zdravím tě a přeji pěkný zbytek uplakané neděle! 🙂 Hanka

  1. Máš pravdu Haničko, ne že by celý den pršelo, uplakaná neděle to byla, brečela jsem celý večer, dlouho jsem se na nic v televizi nepodívala, až zase dnes, na LIDICE, tady se nedá říci, byl to jen film.
   Jestli jsi četla Jarušky komentář, zase mám jednu dobrou duši, která se za mě bude modlit, a ty máš také jednu Hanko, mě, protože já se na oplátku pomodlím zase za tebe, aby jsi byla šťastná, spokojená, a dál dávala lidem radost, jako doteď. Dobrou noc všem Anna

   1. Díky, Aničko, jsem zvědavá, jestli to pomůže! 🙂 Pokud ovšem opravdu svými obrázky rozdávám radost, tak to mi ke štěstí docela stačí!!! 🙂
    Jaruščin komentář jsem četla. 🙂

 3. A Ježíš nás v Bibli taky nabádá – modlete se, za sebe navzájem, takže ta dobrá duše, paní Nováková, to dělá moc dobře. Když se modlím taky se modlím za rodinu, za známé a od té doby, co chodím na blogy, se modlím i za své virtuální přátelé. Akorát se musím přiznat, že neberu tak často, jak bych chtěla, do ruky Bibli. V tom denní shonu, na to často zapomínám. A nebudu se vymlouvat, mnohdy i když ten čas je, dám přednost počítači, nebo svým oblíbeným osmisměrkám. Takže Aničko, přidávám se k paní Novákové a budu se modlit i za tebe, ať chodíš, sedíš, nebo ležíš. 😉

   1. Díky za krásnou písničku od Jana Nedvěda a i za připomenutí dne otců. Taky už svého tatínka nemám a tak už na něj mohu jen vzpomínat. Docela často se mi o něm zdá a je zajímavé, že mě to v tom snu vůbec nepřekvapí, ale beru to jako samozřejmost, vždyť přece patří do naší rodiny a když jsou tam i ostatní, tak on logicky, nemůže chybět. 😀

    1. Když jsme byla mladší, mívala jsem také takové živé sny a hezké, vždycky jsem se snažila ještě usnout aby sen pokračoval, dnes spím jen na prášcích, tedy jako dřevo, a nic se mně nezdá. Vzpomínám ale často, to jistě je poznat i tady na blogu, až tady zase budeš rozklikni si můj odkaz u Osvaldovo komentáře, je tam písnička, krásná, jmenuje se Radost. Dobrou noc Jarko

     1. Jestli myslíš Aničko ten klip Alegria, tak ten byl opravdu nádherný. Překrásná hudba, zpěv i obrázky. Ten si určitě přijdu poslechnout ještě jednou.

      1. Registruj se na You Tubku, filmečky které se ti líbí si tam můžeš ukládat do oblíbených, potom, je můžeš použít, pokud jsou veřejné. Když nevím? A uložím něco co nemám, tak to smažou a je to.

 4. Wünsche dir einen schönen Tag tolle Fotos bei uns in Köln nur Regen hoffe mal das Wetter ist bei euch besser.Grüsse dich lieb und wünsche einen schönen Samstag Gruss Gislinde

 5. Kikou mon amie Anna,

  mon petit passage pour te souhaiter un bon week-end

  ce soir ai du monde pour souper, donc cette après-midi aux fourneaux sourire

  bisous tendresse

  poutoux doux de ma princesse Laika pour Aloa

  *** A lundi ***

 6. Máš pravdu, Aničko. Neustálá modlitba je důležitá. Já se modlím ráno a večer každý den, někdy si vzpomenu i během dne, a pokud ne, pak přesto myslím, že i modlitba prací je tou pravou modlitbou, kterou Bůh určitě rád vidí. Určitě ví, že na něj s vděčností a láskou v srdci myslím každou minutou svého života, v každé chvíli. Ať dělám, co dělám, ptám se v duchu, co by v té chvíli udělal Ježíš a pak vím, že mé rozhodnutí bylo správné.
  Pomáhá mi nést starosti každodenního života a v je mi oporou v nejtěžších chvílích. Vlévá mi energii a sílu do žil. A když někdy padám na ústa a říkám si, že to nemá smysl, pak stačí otočit svůj pohled k nebesům a na tváři vyvstane blažený úsměv. Ano, má to cenu, pro Něj ano. On mi činí život snesitelným a utrpení snášenlivým.
  Opatruj se.

  1. Jak jsi jistě z mého článku vyčetla, nejsem tak horlivá, a jistě mě to je a bude promíjeno, protože pán je nanejvýš shovívavý a nejen že má smysl pro humor, ale často odpouští i to co zřejmě děláme z nevědomosti a nebo ve chvílích, kdy si něco namlouváme, až tomu sami věříme.

 7. No krásně jsi to, Aničko, vymyslela. To by mne tedy nenapadlo, uložit někomu jinému, aby se za mne modlil, nemělo by to být spíš naopak? A proč si myslíš, že nikdo nepřijde? Ale přijde, akorát nemuselo pršet všude. Já jsem měla dnes slíbené od syna, že mi natrhá a přiveze třešně, mají jich plno. Začalo pršet, tak jsem vymýšlela jiný plán, co zítra upeču, přijede dcera s dětmi – věčně hladovými. A co myslíš! Přijel s třešněmi, prý je natrhal předtím. Tak nezoufej předem!

  1. Vždyť víš Libuško, jaký sarkastický humor používám, zasmějte se a neberte mě tak vážně, tak jsem to i myslela ? Třešnééééé, je oni už jsou dole třešně, budeme muset jet domů, tam na zahradě, po mojich drahých, je jistě také třešní habakuk, snad nás moje švagrová, na ně pozve, dole v podhůří jistě začínají zrát i jahody ?

 8. ŽE BŮH MÁ SMYSL PRO HUMOR, MĚ PŘESVĚDČUJE KAŽDODENNĚ, JÁ HO ZA TO MILUJI.

  Dneska se mě nechtělo nic dělat, před pocitem studu mě bůh zachránil tím, že spustil takový liják, že nemusím. Dát ale takový nadpis do fóra je provokace co, no jistě, ani noha a co jsi babo čekala? To že si nikdo nerozkliknul filmeček o svatém otci Janu Pavlu, je mě moc líto byl to především člověk a pastýř, před kterým bych bývala ráda poklekla, a políbila jeho ruce, jako on líbal zemi na kterou vkročil, nepovedlo se mně, a byla jsem tak blízko blizoučko.

  Zasmějte se tedy jinde, já tam dneska byla, bylo tam milo, příjemně a sranda.
  https://annapos.wordpress.com/2012/05/11/to-o-cem-se-tady-pise-to-moje-hlava-nebere/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s