NAŠE CESTY

V jednom z mých minulých článků,“ Cesty do Francie“ popisuji cesty reálné i cesty prstem po mapě, tak tahle je naší cestou reálnou a vzpomínám na ni velice ráda a přes mé povídání, počínaje královstvím pana Disneye a pohádkou o betonovém stromu, přes povívání o Tyrolsku, dojedeme dnes až na palmovou riviéru a z Itálie, až do Cannes, kde v současnosti probíhá festival a tehdá když jsme tam pobývali, tak to tam byl také svátek a Francouzy pompézně oslavovaný tenkrát stejně jako dnes. Oni Francouzi, milují své revoluční dny a slaví je v každé malé vesničce a natož ve svých nejatraktivnějších místech, jako je Cannes.
Přijeli jsme po desetidenním cestování na jih, jak já tomu říkám do teplých krajů jako ptáčci, vymrzlí a promočení deštivým počasím v Paříži, nevlídným zacházením ubytovatelů, hlásajících pohostinnost pensionů u Galského kohouta a jejich předražené ubytování, které nás vyčerpalo a nejen finančně. A tak těšíce se na teploučký a pohostinný jih hledali jsme ubytování, samozřejmě jsme  skončili opět v drahém a otřesném kempu, kde v osm hodin večer, už netekla teplá voda a tak to na co jsme se těšili všichni, že se vykoupeme, zrekapitulujeme co je třeba přeprat a zařídit, vše padlo z prostého důvodu, směnárna je funkční do dvacet nul nul, a tak půjdeme brzy spát a ráno bude moudřejší večera.


Po hlučné noci velice unavení, jsme udělali vše co večer nebylo možné z objektivních důvodů, sbalili se a odjeli, Menton  nás přivítal vlídně, krásným a slunečným dnem, svými krásnými parky, jak vidíte Markétka se tváří nadmíru spokojeně, moře je za rohem a nádherné hory má za zády, co dodat, je to pohádka, škoda jen, že si ji nemůžeme hned užívat, musíme hledat bydlení, oba i Martin škemrají, nechte nás na pláži a jeďte sami hledat, říkám jim jóóó vy se utopíte a já vám pak ještě budu muset naplácat na zadek, tak to ne. V Nice jsme našli podle nás a dohody s majitelkou, levné ubytování, které nás ve výsledku přišlo sakra draho, ubytovali, vybalili jsme a jeli jsme na výlet do, na začátku inzerovaného Cannes a začali jme se orientovat, velice pomalu, je to nádherné město s mnoha zahradami , parky a kolem celého pobřeží vedoucími silnicemi lemovanými vzrostlými palmami a to je ta blbost, která nám brala dech do slova a do písmene. Francouz krok pěšky neudělá a kolem pobřeží a myslím tím celé to proslavené od San tropez až po Monaco popojíždí, jede a jede smrdí a čoudí, parkuje dá se říci přímo na pláži a nějaké životní prostředí mu může být u p….ky.
3992455
Tak to je ta mekka Francouzské riviery, ta ulice ty hotely kde potkáte, nó, možná, protože slavného jsme tam nikoho za celou dobu neviděli a ani se nedivím ti už jezdí někam úplně ale úplně jinam, kdo by se tam také plážoval v tom smradu z milionů aut co kolem pláží projedou, ale my v tu dobu jsme byli jako v Jiříkově vidění, uvelebili jsme se u moře a pozorovali cvrkot, slyším češtinu a tak popojdu blíž, pozdravím a sleduji naše děti, tedy ,“ děti “ jak se rychle seznámili a tak se pomalu také dáváme do řeči a dozvídáme se mnoho užitečných informací, že například, ubytování ve francii se kupuje za třetinovou cenu, za celý apartman, už v lednu a jestli nebydlíme v Cannes, takže v sobotu musíme určitě přijet, že se bude konat velkolepá událost a tu že mísíme vidět, tedy jsme přijeli a viděli.
Cannes
Ale předtím jsme podnikli mnoho velkolepých výletů, do Monte Carla, Antibes, Mentonu, dojeli jsme až do Italie a tam zažili také úžasné dobrodružství, ale o tom vám povím někdy jindy.
V sobotu jsme tedy přijeli do Cannes a to jsme již velice dobře věděli co se tam bude konat a moc jsme se těšili, jak jsem naznačila na začátku vyprávění, slavilo se již několik dnů, revoluční nadšení a pád Bastily se po nocích ozývalo téměř všude v každé vesnici, městečku, ba snad i na samotách, tedy ne že by jsme nějakou na cestách po jihu Francie potkali, je tam tak husto, že není kam šlápnout.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.


Cote D´Azur
Tak a je to tady, soutěž ohňostrojů celé pobřežní Evropy, tedy mimo Turecka to patří do Evropy jen malým kouskem před Bosporem, nebo za ???. ale byli tam a jako všichni ostatní připluli nádhernou lodí, všechny byli nádherné, ozdobené a postupně se z každé ozývala hudba na kterou bude soutěžní ohňostroj vystřelován, připlulo toho hodně, jachty v přístavu, tak ty byly doménou mužské poloviny, nás s Markétkou zajímali spíše šatičky co měla honorace na sobě a ty se tedy chtěli blýsknout to tedy ano. Pomalu se sluníčko sklánělo k hladině a začalo zapadat a tak jsme šli někam povečeřet, nebyla to selanka, všude bylo narváno k prasknutí a tak to skončilo obrovskou bagetou a zmrzlinou do ruky a bylo po večeři a i to přišlo zatraceně draho v ten den, tisíc korun, za bagetu i Čech zvyklý na ledasco zíral.
Vykládat vám a popisovat samotný ohňostroj by byl holý nesmysl, mám ten film dobře, ááále dobře schovaný, a někdy příště, až se najdou lidi, oni totiž, nejsou lidi, tak potom ho sem dám, no jo to by se ale musel najít někdo kdo by poradil jak se analog…. film  dává do počitače a to je ten problém a také, jak říkám, nejsou lidi !!!

Tak tahle fotka se moc nepovedla ale z toho místa je jediná, tak ji sem dávám, tohle jsou radostné obličeje našich drahých tančících vnoučátek, a já to toleruji neb byli, velice, ale velice unavení a velice se při cestách nudili, neb o to nestáli, chtěli totiž ležet na pláži, tedy jsem se, moc těmto ksichtíkům po uložení fotek nedivila. Otrávené obličejíčky, nebyly pro mne překvapením.

 

Naše děťátka před hlavní hlavní, přijíždějí princezna a princ, Čestná stráž je nastoupena a čekám Marketa se kroutí, nemůže se dočkat, kdy už se bude z toho děla konečně střílet?

20 komentářů: „NAŠE CESTY

 1. Jééé, tam to znám! V Mentonu mají přátelé kotviště a také víkendhousy. Tam je nádherně. Dík, za připomenutí hezkých míst a krásných dovolených. 😀

  1. Tak to já to znám spíše s té zadní strany toho přepychu, V Mentonu nám docházeli peníze i baterky, tak jsme seděli v malém parčíku zadního traktu na lavičce a přemýšleli, kdy už se konečně zastaví tok turistů a my budeme moci vyndat spacáky a zalehnout, zatím jsme řešili ty baterky, přichomítl se k nám chlapec, zkoušel na nás různé jazyky a že prý nám ty baterie do kamery nabije, nevím, jestli to bylo přechodné pominutí, strčili jsme mu to do ruky i s kamerou a on odběhl tak rychle, že mě připadalo že nás kopl kůň do hlavy ??? A představte si za tři hodiny se vrátil, a všechny baterie byli nabité, lidé ještě nejsou tak špatní že ???

 2. Moc hezké vzpomínky. Vyvolaly i ty moje, když jsme byli na Francouzské riviéře, v Nice, v Cannes, dokonce jsme byli také v Monte Carlu, ale to bylo při jiném „výletě“. Také moc rádi s manželem vzpomínáme. Až mi zase bude někdy fungovat skener, některé fotky vložím i se vzpomínkou.

  1. Všude dobře doma nejlépe, Mám moc ráda také Česká přísloví a tak ho používám, teď už mě to nikam neláká. Anna

 3. Bon début de semaine ma chère ANNA,
  oui je peux maintenant voir les photos
  merciiiiii
  elles complètent vraiment bien ton écrit
  bisous tendresse
  ton amie martine

 4. Bonjour ANNA je ne sais pas pourquoi mon commentaire d’hier c’est écrit a l’envers
  Je ne vois toujours que une photo de la Mecque côte d’Azur
  c’est dommage aurait bien completé ton article intéressant
  bisous
  martine

  ha j’ai trouvé c’st parce que je met ta page en traduction français

  ************************************
  Dobrý den, ANNA Nevím, proč je můj komentář ze včerejška zapsány v opačném
  Stále vidím, že fotografie z Mekky Riviera
  je to škoda, by dokončili zajímavý článek
  polibky
  Martine

  ha jsem našel c’st protože jsem si vaši stránku francouzském překladu

  1. Milá Martine, já věřím že se vše vyřeší, já fotografie vidím, tvůj zájem je velice milý a děkuji za to. Krásnou neděli ti přeji a objímám Anna

 5. Anno, jaký máš prohlížeč, že fotografie vidíš a my ne? Já jsem to zkoušela v Exploreru, google chrome a v Opeře se běžně pohybuji a nic. Tak nevím …

   1. Dobré ráno pondělní, já jenom, že při ranním zabrousení sem ty fotky na google chrome vidím a při té příležitosti shledávám, že mi přibyl blog, na který se chci opakovaně vracet, bych rozšířil své poznávání dalších lidských (člověčích) hodnot.

 6. Já tady taky vidím jen jednu fotku, a to zřejmě Francouzskou riviéru, aspoň podle popisu… fotku s vnoučaty tady nevidím a podle článku by tu měla být ještě jedna fotečka, jestli se nepletu…
  Jinak, pobavilo mě to francouzské ubytování, oni jsou vážně tak protivní? Já se do Francie těším, tohle je takový můj sen, koupit si poznávajíc zájezd do Francie.
  Ještě jsi mě překvapila s tou zalidněností, já měla za to, že snad nejvíc zalidnění jsme tady my, pomale co kilometr, to vesnice. Domky natlačené na sebe, když teď vidím ty přístavby, kde kolem každého domu je zahrada, docela soptím. Samozřejmě marně… ale zase si říkám, furt lepší zahrada kolem domu, než pole zastavěné montážními halami.

  1. Francouzi jsou k turistům velice odměření a cizince nesnášejí, já je chápu, kolonizovali velkou část světa, ta se pofrancouzštěla, nastěhovala se do Francie a oni všichni jsou občany a rovnocenými partnery, a teď babo raď, my tady máme hrstičku cizinců AAAA ???? Francie je moje milované místo, s lidmi je to horší, ten nával je samozřejmě v sezoně a v přímoří, v tom hotelu nám naúčtovala paní majitelka, slunečníky, lehátka, snídaně, a další věci, které jsme nikdy nepoužili, neb jsme tam jenom přespávali a ve výsledku jsme zaplatili o deset tisíc více než bylo dohodnuto smlouvou a navíc jsme tam byli o dva dny méně než bylo smluveno i jinde jsme pochodili podobně, pokud budete cetovat soukromě a to my děláme vždy, žádnou cestovku neživíme, svobodně jedeme kdy a kam chceme, tak je nutná dohoda písemná. Nejkrásnější je Prováns a jsou tam také lidé Gabenovského typu, milí a hodní.

  1. This is a great truth dear Marko. Not everyone wants to be a friend, you must be sought.
   Also, I wish you a beautiful sunny day and a nice Sunday. Anna

 7. Bonsoir ma chère ANNA
  j’ai bien aimé ton article beaucoup de soucis malgré tout
  je ne vois que une photo ?
  je ne sais pas pourquoi
  désolée pour mon absence
  bisous tendresse
  ton amie martine

  1. Je crois que tout a été parfait. Avoir un bon week-end de détente.
   Il embrasse de tout cœur. Le travail n’est pas l’esclavage, mais heureuse quand elle est juste.

 8. Tak jsem z toho jelen, Anno, vidím pouze jednu fotku. Co to?
  Jinak povídání zajímavé, měla jsem poněkud jiné představy, ale asi je opravdu Cannes moc profláknutý …

  1. I já jsem jelen, co dodat já to vidím ty ne, často se ptávám, prosím řekni co u mne vidíš ?Většinou nikdo neodpoví a tak mohu udělat jen jedno poděkovat za komentář a doufat že se to vytříbí samo.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s