AŽ PŘIJDOU ZMRZLÍCI.

Dříve ne ! Již jsem se letos napálila, zbrkle jsem dala na balkon nějaké své kytky, a dopadlo to katastrofálně. Agave, staré mnoho let odešlo na věčnost, a to jsem si o něm myslela že dokáže přežít i mé hrubé zacházení, nadávky za popíchané a poškrábané ruce, moje vyhrožování, že ho vyhodím, protože překáží všude, před dvěma týdny namrzlo, a i přes moje omluvy se se mnou rozloučilo. Obrovská Monstera, kterou jsem uchovala přes celou zimu, mě před pár dny pošeptala do ucha, že toho u nás má také dost, a že odejde stejně jako to udělalo Agave. Z čehož vyplývá, že ani o kytičkách, se nemá špatně mluvit. 
Takhle to mám letos nasilážované v zimní zahradě, už mě to nebaví ale svatý Petr přestal s meteorology spolupracovat a počasí si tím pádem dělá co chce, pár dnů tady bylo léto, s neobvyklými  důsledky (sluníčko květiny spálilo), některé na prach, potom bylo až mínus deset stupňů, v noci, tedy s vyndaváním květin na zahradu počkám, až ti tři páni,  PANKRÁC , SERVÁC a BONIFÁC, odejdou. Můj manžel, jak už jsem mnohokrát říkala, je šikovný chlapec i ve svých brzy sedmdesáti, postavil před zimou přístřešek pro přebývající květiny, s tím že na jaře, až dáme kytky na zahradu ho zase zbourá, mě se tyto provizorní opičárny u domu nelíbí, teď říká že to ani nestojí za to, že prý, za chvíli je tady zase podzim, a já prý, budu zase chtít, to své křoví někam uklidit.
V pozadí vidíte vykácený les, zůstal tam jeden Modřín a jeden Smrk, a to proto, že se ti ničitelé báli, že má větve nasměrované tak, že by nám mohl spadnou na dům, ale porazí i to, až se najde někdo šikovnější,  Bože chraň přírodu před těmito odborníky,  již dva měsíce můj muž uklízí po nich tu spoušť. 
Jaruška, na svých stránkách, udělá vždy takový hádanko kvíz, třeba ( hledej kočku ), já to dneska udělám také, dám vám sem fotku, kde můj muž uklízí les, a jak mě viděl, schoval se za strom,
( HLEDEJ DĚDKA).

A aby jste si nemysleli, že nemám žádné radosti, tedy mám, a podělím se, že konečně je jaro i u nás na horách, sice ne tak bujné jako v nížině ale konečně se to zazelenalo i tady. Jaro loni a letos
Chcete -li vidět obrázky ve větším provedení, KLIKNĚTĚ

26 komentářů: „AŽ PŘIJDOU ZMRZLÍCI.

 1. Anno pięknie w twoim ogrodzie, wprawdzie maj się kończy, ale przed nami całe lato.
  Pozdrawiam i życzę dużo słonecznych dni.
  Sasza

  1. Ano je mnoho času napravit nepřízeň osudu a práce je radost, a i já se těším na toto období, dej nám bůh sílu. Zdravím pane Saszo a děkuji

 2. Kikou mon amie Anna,

  Je passe te souhaiter un bon Samedi et pour Dimanche

  une bonne fête des mamans ( une pensée pour les mamans disparues
  mais toujours dans nos coeurs )

  Je suis en avance pour la fête des mamans en France mais
  je préfère être en avance que en retard sourire

  Ma princesse Laika avait envie d’être auprès de moi 🙂

  Je te dis à Lundi

  bisous tendresse
  Maminku již nemám ale budu vzpomínat navždy. Anna
  Obrázky a citáty na profil

  Martine

 3. Aničko, znovu obdivuji tvůj krásný skleníček (nebo zimní zahradu, jestli se tomu tak říká) – tvým kytičkám se náramně dobře daří a kvetou, až oči přecházejí. A děkujii za možnost nakouknutí do tvé zahrady, aspoň kousek – a je to výstavní kousek, zahrada jak ze žurnálu, ta by se mohla fotit do televizních pořadů o zahradničení. Skvostné! Je to u vás jak v pohádce. A za tím vším tuším obrovský kus práce, neboť vydláždit kamenné chodníčky, osázet zahradu, a hlavně pak ji udržovat v pořádku, vyžaduje hodně, hodně práce, která se musí navíc neustále opakovat.
  Ale zato se vám zahrada odvděčí krásným vzhledem. Myslím, že se musíš cítit jako v ráji. (I když teď trochu narušeném pokácením stromů v povzdálí…)

  1. Vzpomínám s úžasem, že dokud jsem nebyla prdůch, musela jsem toho stíhat stokrát víc, u rodičů, práce ??? Maminka byla nemocná ležela po mrtvici dva roky, byla tam pole, hektarová zahrada, tady na horách jsme stavěli, služební cesty po světě, děti vnoučata, nechápu jak jsem to stíhala, dnes mám problém, postarat se o nás dva. Tedy ti Vendy děkuji za pochvalu, to potěší, les jsem už oplakala, ať tomu kdo to potřeboval přinese zisk. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě.

 4. Aničko, to je jako v pohádce! Ta barevná krása! Já se Ti nedivím, že jsi brečela pro ten les, ten se tam určitě hodil! A že se nemá kytičkám nadávat, to říkám také, ale při takovém množství se Ti na druhou stranu zase někdy ani nedivím! No vidíš, já každou kytičku, co mi vykvete nebo krásně roste pochválím a stejně se mi ibišek neujmul. Pustil kořínky, dala jsem mu novou hlínu a on stejně zvadnul. Ale kořeny tam drží, třeba ještě něco vyroste, zatím jsem ho vzala na milost a ještě nevyhodila!

  1. To jsi s tím Ibiškem udělala dobře, on jen vypadá, že se mu nechce, je to ale nezmar, hodně ho zalévej. Jednu dobu jsem ho pěstovala, měla jsem čtyři barvy, narostli do obrovských rozměrů a ani po důkladném ostříhání, je nebylo kam uskladnit na zimu, tedy jsem je podarovala do školky a školy, a tam jsou dodnes a mají je do stropu.

 5. Kytičky v zimní zahradě i na zahrádce ti krásně kvetou.
  Dědu nevidím, ani po nápovědě, nedává si tam někde šlofíka. 😀

 6. Rapide coucou mon amie anna

  pour te souhaiter une bonne fin de semaine

  quelques soucis asthme pas étonnant avec ce temps

  mes bisous tendresse

  poutoux doux de ma Louve et calinous de mes chatounets

 7. Aničko, u vás už se to zelená krásně! Máš moc pěkný domek, zimní zahradu i zahrádku. Líbí se mi, jak jsi všechno hezky nafotila. To okolí ti závidím, ani opožděné jaro by mi nevadilo, kdybych bydlela v takovém prostředí. Čím jsem starší, tím víc mi připadá, že vůbec nejsem městský člověk!
  Pokud je tvůj muž opravdu schovaný někde za stromem, tipla bych si, že je to ten úplně nalevo, … nebo je neviditelný! 😉

  1. Když jsem ty fotky stáhla do počítače, vůbec jsem nechápala, měla jsem pocit, že se můj muž vypařil, já ho viděla celého a zřetelně, cvak a on tam není, musel v ten moment udělat krok doprava a tím se dostal do zákrytu, v odkazu na velké fotce, je to bříško trochu vidět, strom, vlevo od břízy, ty fotky zkreslují, ve skutečnosti jsou ty stromy mnohem mohutnější.

 8. Veramente bellissime immagini di luoghi incantevoli 🙂
  Sono luoghi da favola !!!!
  Un carissimo saluto c♥rdiale a Te e al Tuo dolce cuore ♥

 9. kikou mon amie Anna

  Belle journée du jeudi avec comme annoncé nuageux mais 24°

  on verra pliéeeee pour le moment il pleut

  J’ai enfin réparer mon erreur * billet fête maman * et hier soir
  l’ai publié, désolée pour cette bafouille … sourire

  bisous tendresse

  calinous de ma princesse Laika et de mes 4 pattes chatounets

  wow))) quel joli billet et magnifiques photos

  1. Je tiens à mettre vos belles images dans les commentaires, je ne peux pas. Vous me conseillez? comment est-il fait? Mail s’il vous plaît. Merci, chère Martine et de la santé. Anna

 10. Aničko, moc se mi vždycky na tvých fotkách líbí ta zimní zahrada a teď je úplně nádherně rozkvetlá, je to krása z bytu, i z venku. Na ty zmzlíky čekáš dobře, včera jsem v počasí na ČT24 viděla, že nás opravdu ještě čekají ranní mrazy! 😦 Tvého manžela za stromem nevidím, možná je to tím, že mi na obrazovku svítí sluníčko, ale stejně bych řekla, že tam není. 😀

  1. Je tam Jaruško, vidět je jenom to kulaťoučké bříško, když si na odkazu fotku zvětšíš. Už se těším, jak po neděli všechny kytky vystěhuji ven, a my tady budeme mít zase chvilku, nežli bude podzim trochu životního prostoru.

 11. Ciao, Carissima amica. Le foto sono molto belle ed anche l’ambiente che sei riuscita costruire. Ma, a volte il meteo fa i capricci e non ha riguardo per le bellezze della natura e rovina tutto. Pazienza. Noi continueremo ad amare la natura ed a ripiantare le piante ed i fiori senza stancarci.
  Buona giornata ed un abbraccio.
  Ho letto il tuo commento su una delle mie foto. Grazie.

  1. Sono felice che ti ho trovato. A volte sento che questo è quello che dico, non capisco le persone che parlano la mia lingua madre Comunica. E tu sei italiana, sai? E ‚una bella sensazione, grazie. Anna

 12. Všimněte si prosím, jak se mě to všechno kácí, jednou doleva, jednou doprava, ne prosím ne, ne, jsem a byla jsem naprosto střízlivá, rovnám to podle nějaké hrany, záběr na fotce mám dokonale srovnaný a potom zmáčknu a je tam vždy tohle, tak tomu se prosím, říká, umělecká fotografie.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s