Nejkrásnější místa světa.

Potulky světem jsou již ty tam, na krásy světa vzpomínám.
zabořím záda v ušáku, rozbalím krabici diáků, vzpomínky,
vyplují hbitě nandám je do svojí sítě, koukněte, není svět skvělý,
barvy a tvary mraků , hledám v nich boží lásku, najdete ji tam všude.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.


Den další přispěje k tomu, lásku svou dám zase stromům,
kolem nás všude  si stojí, našich rukou se bojí, popláči si já s nimy
koruny jejich krásné sejmuty, lidé za dne, sloužíc mamonům,
pláči za nimi den co den, tam kde svět je dnes ochoten, udělat z nich jen stíny.

Balkán

 Španělsko


Afrika-Čad

Kanada

Francie

Bryce-Canyon-National-Park-Utah 

25 komentářů: „Nejkrásnější místa světa.

 1. Ano, přání a touha stále trvá 🙂 tak snad se ta cílevědomost nevztahuje jen na školu. A úspěchy. Při tvých fotkách se mi tají dech, vidět tak ta místa a umět o nich i pěkně napsat 🙂

  1. V Americe a Kanadě jsem já také nikdy nebyla, tam jezdíval můj manžel, po dlouhých letech cest a i útrap zjistíš, že u nás doma je vše to nejkrásnější, co ti život může dát, jen lidé by se měli trochu polepšit. Máme nádherné památky, jaké málokde, kouzelné hory, lesy, které nejsou nikde na světě takové, Šumava, se svými dravými potůčky, kameny s peřinkou mechu, nenajdeš nikde, Krásné historicky cenné vesničky, jako z perníku, najdeš tady vše.

 2. Řekla bych, že tohle je relativní, každý má jiné oči a jiný vkus, ale místa jsou to rozhodně zajímavá. 🙂 Jenže ono je něco jiného vidět taková místa ve skutečnosti nebo jenom na obrázku, kde se ztrácí atmosféra.

  1. Atmosféru to má pro každého, kdo si to odžije, prochodí, pro kohokoliv dalšího, je to jen obrázek, jako každý jiný. Když o něčem mluvím, kdekoliv, na blogu i mimo něj, má to i jisté pozadí, něco tím chci říci, třeba něco o přírodě, o tom co my lidé děláme, jak ji dokážeme ničit, nemusíš se mnou souhlasit i když já se budu hodně snažit. Je to tvůj pohled na svět a tvé právo. Já jen ukazuji jisté souvislosti, že svět je ještě krásný, ale ……….. dokdy ! Mnoho lidí si chce hrát jen na svém písečku, já to nikomu neberu, ani nikomu nic nevnucuji. Na těch fotkách, není jediné místo, které bych ti nemohla do detailu popsat, mimo tedy v tom nebi, tak tam jsem ještě nebyla.

   1. Aničko, je mi jasné, co chceš říci a souhlasím s tebou. Doufám, že lidi přijdou k rozumu a přestanou tu krásu ničit.

    1. Musím ti říci, že jsem viděla mnoho krásného ale hlavně velkou bídu, Rumunskou žebračku, sedící pod keřem u přepychového hotelu, která měla v náručí dvě děti, jedno zabalené ve špinavém hadru, mělo ještě pupeční šňůru, byla to také máma, obě děti kojila, přivolala jsem lidi a oni ji chtěli vyhnat, namísto pomoci, to k tomu Balkánu. Když tedy zítra bude ten den matek. A tím chci popřát všem mámám světa alespoň takový život jaký máme tady u nás v téhle krásné a relativně bohaté zemi.

  1. Mám podobnou Jiří, jen už bez toho krásného lesa, ten si někdo pokácel a nacpal do svých kapes, a kdybych si oči vyplakala a jako moře byl můj žal, ničemu už nepomůžu, život půjde dál.

 3. Žít uprostřed přírody musí být krásné, ale už ne pro nás, ty starší. Moje maminka žije u bratra v krásné přírodě, ale všude je to daleko, sama nemůže, je odkázána na milost druhých. Ale na dovolenou – to je něco jiného. To ale zase lidé tu přírodu ničí, tak si vyber, že? Jinak krásné!

  1. Tak, tak, pravdu říkáš Libuško, a rok od roku je méně síly a vůle, čas nějak rychleji pádí, nic nestíháme, a ještě ti nezodpovědní lidé práci přidělávají, zítra o tom napíši.

 4. Kikou mon amie Anna

  un très bon mercredi je te souhaite, avec a nouveau de la pluie
  et oui nous ne sommes pas sorti(es) de l’auberge d’autant plus
  que pour la fête des mamans ( ce week-end en Belgique ) ce sont
  les ( Saint de glace ) –

  bisous tendresse

  calinous de mes chatinous

  je dois rire avec ce petit chien qui saute ( Laika ne pourrais pas
  le faire ) lol

  Martine

  merci pour la magnifique vidéo

 5. Aničko, pokochala jsem se snímky ze všech koutů naší Země a nejvíc se mi líbí hory a lesy, takže u mě vede Francie a pak se mi moc líbil ten domek u lesa, s kouřícím komínem. Žít uprostřed přírody, je můj sen, i když nevím, jak by to fungovalo ve skutečnosti, protože jsem od mala, městský člověk. 😀

  1. Mám čas opět až večer, dny mám narvané prací Jaruško, tedy jen pozdravím a doporučím ti odkaz v komentáři mého nového přítele CORDIALDO, V jeho Picasa složce je obrovské množství překrásných fotografií, to nakliknutí opravdu stojí zato.
   Sny jsou Jaruško na to, aby si je člověk splnil, dojdeš-li ale do určitého věku, je pohodlí a klid, to nejlepší a nedůležitější, mnohdy uděláme rozhodnutí, která nejde vzít zpět a romantika je ta tam, nadělali jsme si do botiček, a nic s tím nenaděláme. A ty toužíš po stejné chybě?

   1. Byla jsem se na snímky mrknout a opravdu to stálo zato. 😉
    Co se týče toho bydlení, je mi jasné, že to není jen krásné posezení na zahradě, ale i spousta nikdy nekončící práce. Když my s manželem přemýšlíme, kam se vypravit na výlet, ty se svou polovičkou přemýšlíte co je ještě potřeba na zahradě a domě, udělat. Byla určitá doba, kdy si manžel pohrával s myšlenkou na prodej bytu a zakoupení malého domečku a byla jsem to já, která jeho nápady negovala. Bála jsem se, že by jsme jednou na práci kolem domu nemuseli stačit.

    1. Věk a zdraví jsou rozhodující, máš-li děti do kterých je možno vložit své sny a oni by chtěli pokračovat, tak i ve stáří to jde. Jenže dnešní mladí se nechtějí zatěžovat, sebemenšími starostmi, nebo nedej Bože, nějakou nadbytečnou prací, mají jedinou starost, vydělat hodně peněz a pohodlně žít a užívat si život, ani jim to nezazlívám, bez nich je to ale těžké, návštěvy a několika hodinový pobyt, nás starší neuspokojí a soužití na odlehlém místě v dnešní době, je neperspektivní. Tak jsem se vyzpovídala veřejně a krásně se mně ulevilo.

 6. Ciao, Anna. Per me che sono un convinto amante della natura, le stupende diapositive con le quali mi hai dato il buongiorno, rappresentano il più bel messaggio della giornata. Stupendi e vari paesaggi! Io amo e visito spesso le alte cime dell’Alta Val Venosta in Alto Adige, provincia di Bolzano. Se e quando avrai voglia potrai vedere nel mio sito fotografico alcune delle mie foto comprese quelle della mia mostra fatta due anni fa, in agosto del 2010. Il link è:

  http://picasaweb.google.com/barbatusimmaginiamo

  Per potere anche commentare, possibilmente in italiano, è richiesta la registrazione.

  L’augurio di una bella giornata, il mio saluto più cordiale ed un abbraccio. Ciao

  Počítačový překlad.
  Dobrý den, Anna. Pro mě jako milovníka přírody spolehlivý, krásné snímky, se kterými jsi mi dal dobré ráno, jsou nejkrásnější zpráva dne. Krásné a rozmanité krajiny! Mám rád a často jsem navštívit vysoké hory Alta Val Venosta Jižní Tyrolsko, provincie Bolzano. Zda a kdy máte pocit, že můžete vidět moji fotku místě některé z mých fotografií včetně těch z mých výstav udělal před dvěma lety, v srpnu roku 2010.Odkaz je:
  http://picasaweb.google.com/barbatusimmaginiamo
  Aby bylo možné také vyjádřit, případně italsky, se vyžaduje registrace.
  Naděje na krásný den, můj nejsrdečnější pozdrav a objetí. ahoj

  1. Byla jsem na těchto místech, o kterých píšete, zamilovala si je na celý život. Ne každý se tam podívá a je šťastný jako my, a proto jsem vděčna, za váš odkaz na fotografie, který jste zanechal a mám velkou radost, že tyto vaše krásné fotografie bude moci vidět více lidí, kteří navštíví moje stránky. Děkuji z celého srdce. Anna

 7. Dobrý den milá Anna, a pravda, velmi mělké hřiště na vás, ale, víš, někdy jsem líný, z impegniarmi .. použít prekladatele program číst vaše příspěvky. Ale já jsem nezapomněl, ale ty jsou vždy rádi, pokud si projít mě .. opustit jednu ze svých krásných komentářů .. silné přátelství Rebecca

  1. Mám velice mnoho jiné práce, tedy jsem na tom stejně jako ty drahá Pif. Přátele spíše ztrácím, nežli by mě vyhledávali, pro komentáře. Nikdo nechce věnovat čas, dlouhým rozhovorům, je to dnes a tady, pro lidi ztráta času, a já to respektuji. Pro tvůj krásný blog najdu čas vždy. Objímá tě Anna

   1. Vážení Anna, v internetovém světě, není snadné najít opravdové přátele, jen přátelé máte, pokud budete trávit více a blogy druhých .. jinak nenajdete další komentáře na vašem blogu. Ale pro mě, má jen to, že jsem psát své myšlenky .. a já jsem šťastný, když mi někdo milý, jako vy, občas kolem mě … objímám tě v přátelství Rebecca

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s