ZEMĚ JE NÁM MALÁ ?

MUSÍME JI VYRABOVAT DO ZÁKLADU ?
Vykácet Amazonské pralesy ? Ve kterých žije starý odkaz planety Země ? Nemáme již jako lidstvo tolik soudnosti, abychom zanechali v původním stavu, to co ještě původní je ? Před jedním rokem jsem tyto původní kmeny viděla v jejich prastaré kultuře, dnes již jistě vědí na co jsou červené trenýrky ( s lítostí ) konstatuji, že nejsme ani o krok dále nežli oni, nedokázali jsme uchovat, jejich kulturu, jejich schopnost přežití a soužití s přírodou, nacházení potravy, vyhledávání prospěšných bylin, Dokážeme jen ničit a vnucovat někomu svou vůli, již po tisíciletí. Podívejte se prosím na tyto stránky, jsou k zamyšlení a položte si otázku, je třeba takovou věc propagovat? Protestovat proti ničení džungle ! Já osobně to udělám, a věřím, že se najde mnoho lidí, kteří to udělají také. Pokud nebudete chtít tyto stránky a protest šířit, alespoň se podívejte, jak tito lidé žijí, v poklidu, spokojeně vychovávají své děti.

KLIK :http://www.survivalinternational.org/
KLIK :http://www.survivalinternational.org/tribes
KLIK :http://gnosis9.net/rservice.php?akce=tisk&cisloclanku=2010070004

V roce 1991 tato fotografie dokazuje, že vesnice nebyla ještě dotčena „civilisací“

Co vše člověk udělá aby mohl co nejvíce vyždímat přírodu.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.


Jak dlouho potrvá nežli zničí sám sebe?A všechny ráje světa? takhle to vypadá z vesmíru, to je vykácená džungle.

Je komerční využití těchto rájů ve prospěch lidí tam žijících ?
http://www.ireceptar.cz/zdravi/nekolik-duvodu-proc-nepouzivat-palmovy-olej/

20 komentářů: „ZEMĚ JE NÁM MALÁ ?

 1. Měli bychom mít stále na paměti výrok Antoina de Saint-Exupéryho a chovat se podle něj. Každý z vás tento citát určitě zná, jenom si nejsem jistá jeho přesným zněním: „Planetu nedědíme po našich předcích, ale půjčujeme si ji od našich potomků.“
  Je mi smutno při pomyšlení, jaká budoucnost čeká naše děti, vnuky, … 😦

  1. To jsi Haničko napsala moc krásně, řešení bude jistě na nich, na mladých, protože zatím nikdo nenapsal, jestli si přečetl to, oč se jedná v první řadě, ani jestli funguje překlad, snažila jsem se to udělat, a nevím jestli to překládá ? Ani jestli si to někdo prohlédl a přečetl, jestli je někdo ochotný to také podepsat, a publikovat dál. Vím jsou to kapky v moři, je nás lidí na zemi hodně a čím dál víc lidí na planetě bude trpět a strádat, pokud lidstvo před tím bude zavírat oči.

   123Friendster.Com

    1. Tak to nechápu zase já, neposílám nikdy a nikomu mail, pokud s ním nejsem v osobním kontaktu, jediný člověk s kterým si na tomto blogu osobně píši a to velice zřídka, je Libuška. Vy všechny co mě komentujete, máte blog zaměřený jiným směrem, a zřejmě by to moc tuto akci nepodpořilo, stejně jako u mě, myslela jsem, odkazy na tento článek, je tam podpisová akce, ale usuzuji, podle toho jak píšeš, že myslíš úplně něco jiného a tudíž jsi buď odkaz neotevřela, nebo to do Češtiny nepřekládalo a tudíž, vůbec nevíte o čem je řeč a to je moc velká škoda, je to celosvětová akce na podporu kmenů žijících v džungli, a domorodých kultur po celém světě, a také protest proti ničení planety země. Pokud by jsi s tím souhlasila, a tímto žádám a prosím i ostatní, dala bych odkazy do svých komentářů u vás, byl by to dobrý skutek, kdo by souhlasil, budu ráda, napište jestli ano, chodí k vám zase jiní lidé třeba se podívají.

 2. Já už tomu také přestávám rozumět. Proč se pořád někomu nutí něco, co nechce? Funguje to i u nás v rámci EU. Bohužel.

 3. Kikou ma chère Anna,

  Je passe te souhaiter une belle journée du jeudi.
  Le temps n’en parlons pas c’est désesperant 🙂

  Note … Laika préfère ce temps que le soleil mais pas moi sourire

  elle te fais de gros poutoux et mes chatounets de gros ronrons

  bisous tendresse et brumeux

 4. Po vzoru !!! Jenom to ne Jaruško, paradoxně nejvíce zakládaných palmových plantáží, je v majetku Evropských majitelů, to je tedy ta nejvíce kontroverzní situace, tyto věci jsou jeden velký paradox.

  1. Já bych aspoň zkusil rozlišit – na jedné straně – nějací oškliví majitelé z Evropy, z druhé strany – jiní Evropané, co hlasovali, aby tamty nějak „usměrnili“.. není v tom kousek pozitivna?

   1. Myslím Břetislave, že do kapes domorodců, se tamní zisky nesypou, tak ani onak. Ve druhém odkazu je zřetelné, kolik domorodých kmenů na světě je ohroženo a kde všude, se ztrácí původní kultury, a je to odvislé, právě od koncernů a gigafirem, které je potom uměle živí, oni to ale předtím, nepotřebovali, uměli se o sebe, po staletí postarat sami. Dochází ke genocidám, lidí přírody i zvířat. Já jsem myslela, že překlad bude funkční, ono už nejde ani tak, o to dřevo…….. tam jde již o víc. Obrázky napovídají i to komu to prospívá. Jsme maličká zemička, a tyto věci se dějí na mega rozlohách, do kterých bychom se vešli dvě stě krát, nebo vícekrát, nám, kdyby brali náš dvoreček, také by se nám to nelíbilo. Chlapec z džungle říká, dokud jsme nic nevěděli, byli jsme šťastní, teď jsme odpad.
    Chápou rychle, nepotřebují staletí.

 5. Prohlédla jsem si krásné záběry z panenské přírody a pak viděla v protikladu spálenou, nebo vytěženou krajinu. Potěšující byl třetí odkaz, kde se uvádí, že poslanci Evropského parlamentu odhlasovali zákaz obchodování s nelegálně vytěženým dřevem. Po vzoru Evropy, by se měly zachovat všechny země, vždy se najde někdo, kdo to dřevo rád koupí, ale snad se aspoň těžba znatelně omezí.

  1. Je zjevné, a je mě to moc líto, že nikdo není ochoten ??? Vlastně všechny odpovědi jsou tady nějak zkresleny, už tím, že jsem špatně klikla, a v rychlém sledu, nešlo to již předělat, následovali komentáře, a mnohé co říkám patří i tobě, ty jsi rozuměla i bez překladu, který se mě zřejmě nezdařil. Mnoho lidí a často brblá na poměry, ale je li možnost něco konkrétního udělat, není ochoten vlastně nikdo, nechávala jsem stránku záměrně dlouho, četlo ji 500 lidí a nenašel se jeden jediný, kdo by byl ochoten to publikovat, nebo některou tu podpisovou akci podepsat ? Ne se vším, co tam je řečeno, musí lidé souhlasit, jedno je ale jasné, že si podřezáváme pod sebou větev a je nám to jako lidem jedno ? Není to vítka, je mě to jen líto a nerozumím tomu, proč jsou lidé tak lhostejní ?
   Myslela jsem jestli se třeba někdo zeptá, co je to v presentaci za obrázky, já bych odpověděla, to je Francouzská Polynésie, Fidži, kam za kácení džungle vydělané, jezdí utrácet právě ti Evropané co schvalují ty zákony ???

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s