Máme hole v ruce ?

Bude stačit sto dvacet tisíc lidí protestujících na Václavském náměstí k nějaké změně, před dvěma články jsem se snažila upozornit na problém naší země, přednášky na mém blogu již dlouho upozorňují na to jak jsme benevolentní, lhostejní, k tomu jaká bude budoucnost.
Svobodná média berou zasvé ?Naše sdělovací prostředky, nepovažovali za důležité něco národu sdělovat o demonstracích  v březnu, jsme jako lidé nepodstatní pro média ?

Jen NOVINKY, nikdo jiný ?


22. 04. 2012

Dnes má svátek, naše drahá

 

17 komentářů: „Máme hole v ruce ?

 1. Přečetla jsem pečlivě všechny komentáře. Že je všude „bordel“, s tím souhlasím. Také si nemyslím, že další vláda na tom bude líp. Každý se naučil jen to „hamty, hamty“… Já také nemám ráda násilí, ani jsem dřív nemusela demonstrace, ale co je moc je příliš. S manželem se o politice bavit ani nemohu, protože hned vyskočí jak čer z krabičky. Na druhé straně vnučka také tvrdí, že když není z čeho dávat, musí se šetřit. Ale také mi vadí především ta naše špatná legislativa, že ti nahoře mohou krást bez trestu, že peníze cpou těm, kterým se nechce pracovat, že si sami nesáhnou na platy, že je korupce všude, kam se podíváme…. já vím, to všichni znáte a víte, ale co dál? Učitelům ve školách už snížili až o dva tisíce platy a to se kecá, že jim přidávají. Je to jedna lež na druhou a je to smutné.

  1. Hlavně by se lidé měli každý sám za sebe zamyslet, a žít jen do výše svého platu, teď někteří kdo u mě z Word Pressu budou číst, nadskočí a řeknou, že jsem baba komoušská, ne…… Já jsem jen realista a myslím si, že mnoho lidí žije nad své schopnosti, nic neumějí, nic nedávají, a jsou za to dobře placeni. Ve svém životě jsem poznala, že jeden pracovitý člověk uživí, a to velice slušně, deset lemplů, jenže dnes musí ten jeden pracovitý živit deset lemplů, deset těch co pracovat nemohou a ještě deset co to neumí. A to je průšvih, třicet lidí uživit nelze.

 2. Tady se musím připojit.. Jarko, pravicová voličko, svými jednoduchými, až naivními názory (musím to říct, takhle natvrdo) mě dost hodně rozčiluješ. Neměl bych nic proti pravicovým názorům, mám i pravicové kamarády a taky jsem nesnášel staré pořádky a chodil cinkat klíčema a nehodlám ani v budoucnu volit ty s třešínkama ve znaku, ale to, co se děje za těch 20 let od té doby, to je příšerný! Dobře to tady rozvedla Vendy k myšlenkám od Anny ze Středohoří. Utahování opasků by člověk podle svých možností většinou ochotně a uznale absolvoval, kdyby nebylo těch tolik do očí bijících křiváren, netrestaných podvodů, tunelů, zlovůle a zločinnosti mocných, jejich arogance a lží… a mohl bych ve vyjmenovávání pokračovat… fakt, nechápu, jak někdo, kdo je „normální“, jako papoušek, opakuje ty strašácké bludy, kterými nás ti vrchní zkoušejí zastrašovat. Kde jsou ty odkloněné miliony a miliardy a kdo za to může? A nebo, malý příklad – co se dělá proti zlovůli řádění všemocných exekutorů? Atd., atd….
  Ale že si pošmáknou na řidičovi, kvůli tykadlům na plakátech, to by jim šlo ukázkově. A co stovky sprejerů, kteří ničí domy, vagony metra, vlaky, památky? Že je nechytí? No ano, nechytí.
  Uff. docela mě to nažhavilo…

  1. Nepíšeš přímo Jarce, tedy ti odpovím za ni, ona si myslí že stačí slušnost a dobrá vůle k přeroubování vzrostlého stromu, ani dítě v pubertě, se nezvládne když mu někdo celý život toleroval lumpárny, musíš udělat radikální řez, nebo ti oba přerostou přes hlavu. tady nejde o pár lidí co sedí ve vládě a v parlamentu, jde o svazek lumpů s mocí, kteří drží opratě a řídí ten kočár a o lidech kteří se živí poctivou prací mají mínění, že je to stádo neschopných.

 3. Nemám ráda stávky, demonstrace a podněcování lidí k násilí. Můj muž, by nejraději vzal zbraň do rukou a šel to všechno postřílet. To opravdu všichni chceme? Já, ne. Jsem vděčná za rok osmdesát davět a staré pořádky bych tu nechtěla. Každý kdo příjde do vedení našeho státu bude muset ty reformy dokončit a bude muset taky šetřit. Nedá se utrácet víc, než máme k dispozici, nestojím o vyšší důchod za tu cenu, že si stát půjčí. Každé dluhy se musí jednou zaplatit a je sobecké, nechat to platit naše vnuky a jejich děti. Děkuji, nechci.

  1. Milá jarko, máme štěstí, stále ještě jsme klidní a slušní, nikdo tam k násilí nepodněcoval, ani v nejmenším, dokud jsme slušní, chceme také aby se s námi tak jednalo, řešilo se to, co v mezích slušnosti není !!! Když tedy píšeš v tom stylu JÁ, mnoho lidí si říká JÁ už to na ty Olšany nějak dojdu i JÁ. Ale devalvace mého majetku (POCTIVĚ A PRACÍ ZÍSKANÉHO), devastace morálních hodnot, a bohorovná povýšenost těch, kdo tuto situaci zavinili, ono to není tak, že by se mohlo stát, že to bude splácet pátá generace, ono se to již stalo a otázka je proč ? A na co jsme čekali tak dlouho ?

   1. Aničko, když já si myslím, že se naše vláda snaží a dělá co může. Vím, že se mnou tady nebude nikdo souhlasit, ale co už naděláš s pravicovým voličem. Jedině, odstřelit. 😀

    1. Mám pocit Jarko, že nemáš rádio, televizi, internet, ani jiný zdroj informací, jinak by jsi musela vědět, že většinou a většina z nich dělá vše, co může, pro sebe. Ta poslední aféra, tak to byl poslední hřebíček do mojí důvěry v tyto lidi, kteří tento stát dovedli až tam….. Udělám li chybu, snažím se ji napravit, možná se to dá tolerovat i vícekrát, dělám-li jen chyby, jdu od toho a nechám to dělat toho, kdo eventuálně bude lepší. Netvrdím… že již není cesta s těmito, široko daleko kam až člověk dohlédne, není na obzoru nikde nikdo ??? Já ani náhodou nemám k levici tu sebemenší sympatii, já jen ctím nějaké morální zásady a vážím si jen těch co je mají.

    2. Jarko, věřím tomu, že věříš svým vlastním slovům a píšeš to tak, jak to skutečně cítíš. Ale situace u nás už dlouho není taková, že vláda dělá, co může (tedy pokud tady kdy taková byla).
     Vláda dělá, co může, ale sama pro sebe.
     Probůh, Jarko, jak chceš ještě víc šetřit? Chceš žít jen o chlebu a vodě? A proč? Aby vláda měla zase z čeho brát?
     Vždyť od nového roku se zvedlo DPH a přesto zase vyhlašují, že státní dluh narostl. Jak je to možné?
     A nemyslíš ani na své děti nebo vnuky? Do jaké společnosti vyrůstají a jaké možnosti tady budou mít? (Nebo spíš nebudou?)
     Nikdo tě nechce odstřelit, neblázni.
     Ale zkus trochu přemýšlet. Poslouchej lidi kolem sebe. Porovnávej data a údaje.
     A taky zkus myslet na to, jak vláda mrhala státními penězmi v předražených zakázkách.
     Statisícové odměny svým pracovníkům se ti zdají být přiměřené? Myslíš, že je platili z vlastní kapsy?
     Tady už nejde o pravici nebo levici, tady jde o zdravý rozum.
     Ty voláš – utáhněme si opasky.
     Mé kolegyni kadeřnici vypočítali důchod na čtyři tisíce.
     Z čeho si má utahovat opasek?
     Moje známá má důchod asi sedm tisíc. Z toho kolem čtyř dá na inkaso a ze zbytku musí žít a taky si něco odložit na případný doplatek čehokoliv.
     Z čeho si má utahovat opasek?
     Problém není v tom, že si lidi utáhnou opasek. Problém je v tom, že peníze, které se „uspoří“, se obratem prošustrují.

 4. Dívala jsem se na dnešní zprávy. Proč mi to tolik, tolik připomíná osmdesátý devátý?
  Včetně reakcí televize?
  Měla jsem pocit dejavu, když těsně po uvedení reportáže o demonstraci s dojetím vypustili historku o podnikateli, který místo demonstrování láskyplně tráví čas se svou rodinou. Přece nebude v sobotu ztrácet svůj vzácný podnikatelský čas nějakou pochybnou demonstrací.
  Přece je pro něj přednější být se svým synkem.
  Ještě mě pobavilo, že ten upracovaný podnikatel je majitelem několika výherních automatů. To je mi opravdu náročné podnikání!
  V osmdesátém devátem (a chvíli před ním) se spousty poctivých pracujících vyjadřovaly s despektem k demonstracím.
  Dnes to bylo obdobné. Aspoň jsem měla ten pocit. Jako by to vystřihli z jedné šablony, ještě mi chybělo pojmenování demonstrantů jako skupinka protisocialistických živlů.
  Teď poslouchám video s tiskovou konferencí a při představě reforem se mi zvedá žaludek a mám normálně vážně strach, co bude.

  1. Sto dvacet tisíc lidí, a NIKOMU z jejich jasností nestálo za to aby otevřel pusu a řekl, lidi my jsme tady pro vás, uděláme všechno co bude v našich silách. To nebylo Vendy jako v osmdesátém devátém, to byl naprostý projev neúcty a pohrdání s národem, oni se přes neděli vyspí, odpočinou si u móóóře, a potom nám ještě ukáží zač je toho loket, a kdo tady bude poslouchat, jestli oni, nebo ty socky, co přišli plakat na václavák !!!

   1. Nevím, to je to tak „zákonně“ zablokované, aby byli neprůstřelní a dělali si z nás otevřeně legraci? Copak se s tím opravdu nedá hnout? Poslední dobou, a já se za to stydím, mě napadají v mysli jen samé akce za hranicí zákona. 😦

    1. Člověk někdy může mít velkou zlost, nakonec zvítězí rozum a kodex slušného člověka, pokud to tak přestane fungovat, je něco shnilého ve státě dánském. My Češi máme povahu beránčí a to je naše výhoda, měli by jsme ale vědět, co je v životě důležité, a proti čemu je třeba říci své ne.

   2. Snažím se vybavit, jak to bylo – a myslím že je to stejné. I tehdejší papaláši byli nadutí ve své pýše a tyto demonstrace nebrali vůbec vážně (to bylo asi tak rok 88-89). Do poslední chvíle se tvářili, že o nic nejde, že to je jen skupina protisocialistických živlů (to byla jejich magická formulka) a vlastně až několikátý den velkých demonstrací se začalo něco dít.
    Teď je situace obdobná. Oni jsou nabubřelí a zkamenělí a jsou zcela mimo realitu. Tváří se, že tohle nic není a nic s nimi nehne. Věřím tomu, že demonstrace se budou opakovat a bude přibývat lidí.
    Otázka je, jestli nejsou současní papaláši natolik cyničtí a sebevědomí, že s nimi nehne, ani kdyby demonstrovalo pět milionů lidí.
    Je fakt, že v těchto situacích se přestávám divit jistým skupinám. I když jejich činnost neschvaluji, protože to odnášejí nevinní lidi, ale nedivím se, že sahají po zbraních. Pokud je to jediný pádný argument, tak ho použijí. Ještě jednou – nemám ráda násilí. Ale pokud nic nepomůže, tak se nedivím, že se zbraní použije.
    Z Kalouska se mi obrací žaludek.
    (A televize skutečně kapku mlží, myslím že těch lidí bylo víc než sto tisíc.)

    1. Promiň Vendy, nastolila jsem C E N Z Ů R U a smazala ve tvém komentáři jedno slovo. Bůh nás chraň něčeho takového, aby lidem došla trpělivost. Dobrého hospodáře nevychováš kopanci ale výchovou, dospělý stromek neohneš, protestovat se má dokud je čas něco napravit, i já pevně doufám, že není pozdě napravit chyby mírnou cestou.

     1. Jasně, Aničko, v pohodě…
      To jsem psala jen jako příklad. A zvažovala jsem, jestli to vůbec napsat, nebo ne…
      Jen jsem chtěla říct, že se jim nedivím. Ale nechtěla jsem tím říct, že to schvaluji…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s