Sto let žije.

Jo jo, je k neutahání, sto let ho stále někdo k něčemu využívá, zneužívá, někdo si ho užívá, v době minulé to byli většinou muži, ještě předtím feministky, potom se trochu ignoroval a dnes ??? Dnes by jste si ho děvčata, maminky, ženy, babičky, měli začít pořádně užívat, nežli nám ho docela zruší, pro nedostatek zájmu o tento mezinárodní svátek, hrozí že se zhroutí trhy, Valentýn to sám nevytrhne, Začněte zase oslavovat ženy !!!
Zdroj svárů v rodinách v době než se řeklo, že je to komunistický přežitek, a asi také byl, chudáci funkcionáři, vrchní velení různých útvarů, předsedové organizací ??? Všemožných….. Trvalo mnohdy dlouhou dobu nežli se všechny ty oslavy na místní, okresní, krajské a státní úrovni odehrály, tatínkové od rodin v této době prostě nebyli k mání pro vlastní rodiny (TO VÍŠ DRAHÁ, NECHCE SE MĚ ALE MUSÍM) chabé výmluvy na to že líbaje ručku, krásné paní uklízečce, běhám večer co večer od oslavy k oslavě.
I dnes pomocná rádoby elita, hledá jakoukoliv příležitost, dostat se kamkoliv do vyšší společnosti, kde se třídy prolínají, a je možno se nezávazně a skrytě odreagovat, s politováním, ne tedy naším, to má následky také, následky takových spojení, bývají osudné, když na podobných akcích potom dojde k incidentu, střelbě, fotografování a odhalení s čím kdo zachází. Z lidí kterých by si národ měl vážit, se stává terč, a oprávněně se říká, proč bych já měl žít morálně, když až do nejvyšších pater tak nikdo nežije.
Vzpomínám velice dobře na dobu poklíčovou, komu jsme to zvonily, kde ti lidé jsou a jaká elita nám jde dnes příkladem. 

A TAK TEDY ZASMĚJTE SE TROCHU

 


Poslední doušek
Na smrtelné posteli leží 80-letá milovaná manželka, matka, babička. Blíží se její poslední chvíle na tomto světě a kolem ní se shromáždila celá rodina, muž, všechny děti, skoro všechny vnoučata a dokonce několik pravnoučat. Všichni soucitně a v tichu čekají až přijde ta chvíle.
Náhle se babička probere a povídá: „Povím Vám mí nejbližší své největší tajemství: Já jsem se ve skutečnosti nikdy nechtěla vdát a založit rodinu. Měla jsem všechno. Rychlá auta, krásné muže, mnoho přátel a bohaté konto. Ale jednoho dne mi přátelé pověděli: „Vdej se a založ rodinu, protože Ti nebude mít kdo podat sklenici vody až budeš na smrtelné posteli a budeš mít žízeň. A tak jsem se vdala a radikálně tak změnila svůj život. Večerní diskotéky s krásnými muži nahradilo sledování seriálů s manželem. Autem jsem jezdila pro vás děti moje do školy a ze školy a na společné dovolené k moři. Peníze z konta se rozplynuly na vaše studia děti moje. Krásné dny svobody odnesl vítr. A teď když ležím na smrtelné posteli, víte co je nejhorší?“
„Co maminko  naše drahá?“ ptají se všichni.
„Teď když nastala ta chvíle, kdy by jste měli podat ten pohár vody, tak nemám žízeň“

Dívčí válka
Válku mezi muži a ženami nikdy nikdo nevyhraje.
Je tady příliš mnoho podezřelých styků s nepřítelem.

Tchyně
„Ahoj Mařenko, dlouho jsem tě neviděla, jak se máš, co rodina?“
„Ále, celkem to jde, dcerka se vdala moc dobře. Ten její hodně vydělává, takže holka je doma, ráno nemusí vstávat, pak sedí u holiče, pak se sejde s kamarádkami na kafe a dortík, večer s mužem na večeři do restaurantu. No zkrátka super. No a co syn?“
„Ten neměl takové štěstí. Furt v práci. Vzal si mrchu, která se jen válí, vysedává u holiče, kafrá s kamarádkama po kavárnách a ani večeři mu neudělá, takže jí jen po hospodách.“

2.
Tchyně umírá. Vedle sedí zeťáček a trpělivě čeká. Najednou kolem letí moucha. Tchyně se za ní podívá – nejdřív na jednu stranu, pak na druhou – a je znát, že ji moucha zaujala. Zeť to nevydrží: „Maminko, zlatíčko moje. Hlavně se nerozptylujte.“

Skříň
Žena si objedná do bytu montovanou skříň. Přijedou, namontujou, žena zaplatí, odjedou. Najednou projede pod okny tramvaj a skříň spadne. Co teď? Manžel není doma, tak skočí pro souseda, ať jí pomůže. Soused zvedne skříň a připevní ji vrutama ke zdi. Projede tramvaj a skřín zase spadne. Soused říká: „Víte co, já to přimontuju, vlezu do skříně a kouknu, kterej vrut povoluje první, a tam pak dám větší.“ Žena souhlasí a že půjde zatím postavit na kávu. V tom se vrátí manžel, vidí na stole prostřeno pro kávu a novou skříň. Otevře ji, tam soused. „Co tu děláte, sousede?“ zařve. Soused se zamyslí a pak povídá: „Víte co, dejte mi rovnou přes hubu, protože když vám řeknu, že tu čekám na tramvaj, tak mi stejně neuvěříte.“

Golf
Manželé leží večer v posteli…
Manželka: „Miláčku budeš mě milovat navždy“?
Manžel otráveně: „Ale joooo.“
Manželka: „A když zemřu, oženíš se znova?“
Manžel: „Ale joooo.“
Manželka: „Hm, a spali byste v naší posteli?“
Manžel: „Nevím, asi jo.“
Manželka: „A schoval bys mé fotografie?“
Manžel: „Asi jo.“
Manželka: „A věnoval bys jí i mé golfové hole?“
Manžel: „Ty jsou jí k ničemu, ona je levák.

PODÍVEJTE SE TAKÉ, JAK NÁM SLUNÍČKO ŘÁDÍ,
AŤ SE CITLIVÍ LIDÉ NEDIVÍ, ŽE MAJÍ PROBLÉMY.


 

13 komentářů: „Sto let žije.

 1. Přiznávám, také jsem se dobře pobavila i zavzpomínala. Vtípky dobrý, některé jsem znala, některé ne, ale úsměv navíc nikdy není na škodu. I já si myslím, že pokud někdo chce, ať oslavuje všechny svátky, pozornosti jednoho k druhému není nikdy dost, jak to napsala Vendy, My MDŽ neslavíme, mamince přeji na Svátek matek, ale muži manželkám – kdy? V našem věku na Valentýna? To už se taky nehodí. No tak ušetřili.

  1. Jak loni tak i letos to ode mě byla spíše kritika, ale člověk časem dochází k poznání, že každá oslava a každá kytička potěší.

 2. Povídání k MDŽ je pěkné, Aničko. Dneska jsem se u lékaře setkala s jedním bývalým spolupracovníkem, mimo jiné jsme si zavzpomínali na podnikové oslavy MDŽ, u nás bývaly vždycky velice vydařené.
  Ty vtípky jsou opravdu povedené, náramně jsem se pobavila. 😉

  1. Jsem ráda, že tě zaujal, můj ( tedy převzatý ) humor, většina vtipů je omletá, těžko najít něco nového, neb lidé smysl pro humor nějak ztrácejí.

 3. Krásné emdéžetkové zastavení.
  Nejsem vůbec proti, když se slaví Valentýn, může se slavit i MDŽ, první máj a svátek matek.
  Čím víc svátků, tím víc příležitostí.
  Pobavily mě vtípky, ten s babičkou a sklenicí vody znám v podání s dědečkem a sklenicí vody, jinak je asi stejný… a výborný.
  Taky skříň se sousedem čekajícím na tramvaj neměla chybu!
  Dobré fórky nikdy nezklamou.

  1. Pravdu díš děvče, ( doufám že tě ta důvěrnost nepopudí a nebudeš ji považovat za manipulaci) Humor je nám třeba jako SŮŮŮŮŮL. Miluji lidi kteří vyprávějí příhodu zdánlivě prostou humoru, a já se koulím smíchy, někdo má takový dar, bavit a nosit legraci kamkoliv příjde.

 4. Dobrý den, ve čtvrtek, můj přítel Anna

  a dobrý den pro ženy

  Láska a polibky slunečné

  calinous moje láska princezna Laika a mňau Mosquito

  a POUSSINETTE

  Martine
  odpověď na vaši otázku k zubu (to u je v ústech) a já jsem zlomil
  polibky

 5. Tak jsem si Aničko, ten předvečer MDŽ u tebe pěkně užila. Pobavila jsem se nad videi i vtipy. 😀 U nás už se ale tento svátek nějak neslaví, řekli jsme si, že oslavu přesuneme na den Matek, ale ten u nás není moc zdomácnělý, tak se nakonec pořádně neslaví nic. Nejsem moc slavící tip, ale ta květina na den žen, vždycky potěšila a pamatuji si, že jsme dostávaly i nějakou pozornost od zaměstnavatele, ale podnikové mecheche, jsem nikdy ráda neměla. 😉

  1. Je zřejmé že jsme jedné krve ty i já, jak by řekl Vinnetou, ve světě je svátek spíše symbolem nějaké emancipace žen, což se nás v Česku netýkalo nikdy, mám celoživotně pocit, že jsme emani…. až moc, když je to nutné tak si opravíme i barák, mám takovou kamarádku, její manžel je spíše úřední typ muže, takže ona i zedničí a dělá spoustu mužských prací, hrozně ji to baví, dnešní děvčata chtějí zase předehnat muže v kariérní sféře a neuvědomují si jak si jako ženy škodí, a nakonec i dětem, já pak slátám články, na podporu lepší výchovy a stává se z toho hloupý nekonečný kruh. Tak Jaruško tu kytku ti posílám jako žena ženě, když už ji z principu doma nedostáváme ani jedna.
   Obrázky na Lide

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s