sebe zpytuji !

Své články, o kterých už předem vím, že budou propadáky, miluji. Čtu…. A vždy si ta přirovnání vztáhnu pro svou osobu a cítím to jako přirozené, čtu……….. A každá ta polemika mě nutí se zamyslet nad sebou, čtu……….A sebekriticky musím říci, jsem v podstatě zlá ženská. Jsem nabádána k tomu jak starý člověk má být hodný, přívětivý, a uhnout z cesty, aby neobtěžoval svým kritickým přístupem, nepřekážel svou pomalostí, rychlému rozvoji. Ne nejsem taková ta hodná babička z pohádky, dokáži jít svému okolí dost na nervy a jsem moc ráda, že to dokáži, říci a napsat přesně to co cítím, nepitvořit se pro slávu pomíjivou.
Přístup k mé víře není vlažný, tvrdě dokáži posoudit pokrytce, a rozlišit opravdové lidi a přátelství od lhaní sama sobě, pověrčivost často zaměňovaná za víru, je u nás rozšířena jako mor, ne nejsem ortodoxní zaslepenec, když je argumentováno osobním prožitkem a osobní špatnou zkušeností s církví, je mě to moc líto, takto je ničena víra v lidech, ale i to se stává, argument, že jeden rádoby věřící člověk, který sám ani neví co to víra je, je špatným příkladem, vzorem a šablonou, mrzí mě tak zkreslený pohled na víru, nezatracuji lidi co nějakým způsobem studují třeba indiánské zvyky, jógu, nebo jiná učení, ale dost se zamýšlím a obávám se záměny s vírou, mohu cvičit jógu a být věřícím člověkem ? Nevím je to celé učení a není to jistě bez vlivu na psychiku a naopak velice si vážím lidí kteří žijí jako pravý křesťan, slušně a poctivě, o Bohu jim nikdy nikdo neřekl, a přesto jsou to ti praví věřící, slušní lidé jsou a měli by být příkladem. Cítím přímo bolest, argumentuje-li někdo proti víře tím, že Polské katolické „holky“ sem k nám jezdí na potrat. Vím že dlouholetá výchova v naší zemi, není tou hlavní chybou, je to alibismus, takzvané vymlouvání se na svobodu osobnosti, já nedělám „nic“, tedy nic tak špatného, abych se musel zodpovídat, natož Bohu, je to spoléhání se a pýcha na svou lidskou moc, kdyby tedy nebyl Bůh drazí přátelé, jen příroda, podle myšlení některých lidí, je čas se zamyslet, tak jak to udělá každý člověk, až ve svých zlých chvílích, řekne………. OTČE NÁŠ.


Tvrdě dokáži rozlišit člověka s rasistickými sklony, když se ho zeptám, řekni jeden konkretní, osobní, tvůj zážitek se špatným cikánem, muslimem, a nebo s kýmkoliv kdo má jiný životní styl a on nedokáže odpovědět, vše má s doslechu, a soudí…….. Jsem v tu chvíli, stará nevrlá ženská, moje „pravda“, je lidem nepříjemná a jsem-li špatně pochopena tak se nepotento, přátele nacházím a ztrácím, postupem doby, mám však i takové které mám celý život a u těch jsem si jista, a obavy že je ztratím nemám. Jsem nepříjemná, tam a tehdá je-li mě téma nepříjemné, a říkám to co cítím, doufám mile….. tam kde je mě milo a dobře. Nemám už potřebu se přetvařovat, na něco si hrát, ta většinou pomine s věkem a tak se o starých lidech říká, to je zlá a protivná bába. Ano já nejsem sebekritická a je mě to jedno, když si to někdo myslí, je to totiž pravda, někdy se konfrontaci vědomě vyhnu, aby nedošlo k přímému konfliktu s velkým sebezapřením, protože je mnoho lidí kteří si ohledy nezaslouží a u těch je někdy třeba odložit servítky, neříkám že člověk musí být sprostý a nevychovaný, vadí mně jen, kohokoliv kamkoliv zařadit. Jen jak říkal Jan Hus, „hájit pravdu“ . Někdo řekne, co je to pravda ? Tak tu je třeba hledat, já ji hledám celý život, a stále víc přicházím na to že pravda je nesdělitelná. U lidí u kterých mám však pocit, že by časem mohlo dojít u mě k tomu, že by mě na jejich úsudku mohlo začít záležet, přemýšlím velice dlouho, jakou, kde, a při čem, jsem udělala chybu, když se uřeknu. Mám třeba na liště pro srovnání některá doporučení, která mohou zavánět pochybnostmi, jak si je přečíst, posoudit, a nepropadnout, je jednoduché, tam kde hned od začátku, je požadována, nebo propagována nějaká závislost, je to podezřelé, Bůh od nás nic nechce, jen víru, ale kdyby jeho záměr byl, aby jsme byli hloupí, nedal by nám rozum .

http://www.youtube.com/watch?v=OPKR0ISKK30&hd=1   Přečtěte  si i komentáře této druhé kopie, nedá se vložit !!!
odkaz :  http://k.n.o.b.sweb.cz/E%20Absolutno.htm
odkaz :  http://k.n.o.b.sweb.cz/M%20sumerov%C3%A9.htm

Kde to začíná, kam vede a kde to skončí ?
Když se podíváme shůry, jsme jen mravenečci s kratičkým trváním.
odkaz :
 http://cirkev.wordpress.com/2012/03/01/potrat-po-porodu

Nechtěla jsem pokračovat, můj předchozí článek, neutrální reakce a jedna reakce pro mne rozporuplná mě donutili, dát sem PRÝ propagandistické video, které některé lidi nutí k pláči, některé popuzuje a a při některých komentářích mně vstávaly vlasy na hlavě, já jako „tmářský přisluhovač církve“ musím sem to video dát, aby byly pochopeny souvislosti a také zkopíruji a dám sem některé komentáře.
Byla jsem vychovávána k úctě k životu, ke stáří, k tradičním hodnotám, mnohé názory mě ale pobuřují do té míry, že to musím vyjádřit tvrdě, je to odporné. Další věcí kterou považuji za nepřípustnou pro naši dobu, ne že bych to odsuzovala naprosto je eutanazie, lidé nejsou zralí ani zodpovědní k něčemu takovému. V komentářích se mluví o danajském daru nechce-li někdo dítě, stejně tak se však může stát danajským darem vše co je teď v tento moment pro někoho nepohodlné, už to jednou v historii tady bylo, a tito šli do plynu.
Mluvilo se o výchově, jak vychovávat v dnešní době, když inteligentní lidé se brání debatě o problémových věcech a nevzdělaného primitiva nevychováš, to měla dělat maminka a tatínek dokud byl stromek k ohýbání zralý. Na Slovensku mají hezké přísloví.
OHÝBAJ MA MAMKO DOKUD SEM JA JANKO, NEOHNĚŠ MA MAMO AŽ JA BUDĚM JANO.
Nechci se s kýmkoliv přít a nemám radost, když se zvedne sledovanost mého blogu pokaždé, když vnikne sebemenší spor, proč lidé nechtějí o něčem diskutovat, jen se dívat jak se jiní přou o nepodstatných věcech.


 Komentáře k videu: dám jeden souhlasný a jeden nesouhlasný, já je ale považuji za negativní všechny a tvoří jasný názor. 

1. Jako už nahoře píšu, že žádná antikoncepce není stoprocentní. A rada, aby člověk co nechce děti, nešukal, mi připadá dost pitomá, sry
2.   Blablabla… plod je v ženském těle v pozici parazita. Žena má plné právo naložit s parazitem tak, jak uzná za vhodné – jestli si ho ponechá anebo se ho zbaví. Možná ti to připadá sobecké, ale mně se to zdá dost přirozené. Viry taky likviduješ, ne?

1. Holky, nenechte se zblbnout propagandou, jsou to lži, snaží se vám jen hrát na city, nic víc. Je jen vaše věc jak se rozhodnete, nikoho jiného.
2. Přesně tak, ovšem vykládej to fanatikům…


1.  protože jsou lidi sobci
2. Osobně nemám rád podobné demagogické výtvory a pokud si opravdu někdo stojí za názorem, že dítěti vezmu svobodu tím, že ho vychovávám, pak už chápu proč je dnešní fracek z prvního stupně základní školy sprostší než bych já dokázal ve svých 18ti a to opravdu nejsem ukázkový občan. 

1. A pokud si Bůh nepřeje, proč tedy potraty existují? Když už do toho Boha chceš tahat, tak stořil všechno, i potraty.Tak na to video nekoukej? No hochu, tak nechoď na potrat, když se ti nelíbí, že? Co to vlastně plácám, ty ani těhotný být nemůžeš, ale rád bys rozhodoval za druhé. Každý má právo se rozhodnout

2.
a) co je potom samovolný potrat?

b) není to dítě, je to embryo

c) jde o život té ženy

d) video je proliferská breederská propaganda nejhoršího zrna hrající jen na city lidí, kteří neumějí používat mozek. Každá žena děti nechce, pro každou to tedy logicky dar není, jestli to je dar, tak jen pro toho, kdo ho chce a i tak může být danajský. To dítě za to nemůže? Za nechtěné těhotenství v tom případě nemůže nikdo. A ten kec,že výchova ničí dítěti život?Proč ho rovnou nehodit vlkům???
 

21 komentářů: „sebe zpytuji !

 1. Tvůj článek jsem přečetla poctivě a docela mě zaujal tvá dávka upřímnosti, ve které říkáš, že jsi v podstatě zlá ženská. Myslím že nejsi zlá ženská, jen že jsi nespokojena s tím co se děje kolem, když ten život může být lepší a lidi se můžou mezi sebou chovat líp.
  Nedělám si iluze o lidech, a nedělám si iluze ani o sobě samé, to už vůbec ne. Mám dobré chvilky a mám špatné chvilky, kdy nejsem vůbec žádný andílek, ale snůška skřetů a čertů v jedné osobě. Naštěstí ty špatné chvilky se snažím přebít těmi dobrými.
  K videu číslo dvě – naprosto úžasné. Hrozně moc mě to dojalo, protože takhle jsem si uvědomila, v jak nenormální době žijeme a jak nenormální věci považujeme za normu.

  Aničko, můžu to video zveřejnit i u mě? Vím, že je staženo z Youtube, ale tys je u sebe umístila první – tak proto se ptám. Samozřejmě bych dala odkaz na tvou stránku zde…

  1. Já vím, že si velice rozumíme, a ty daleko lépe vyjádříš to, co já tím co napíši myslím, a stačí ti na to pár vět, jen kdyby to četlo víc lidí, to by potom mělo význam.
   K uveřejňování čehokoliv, co se šíří jako lavina a nekontrolovatelně, Většinou říkám : ZAPLAŤ BŮH , i když nevím jestli to vede právě tam, kam má ???

   1. Jestli to vůbec v něčem pomůže, opravdu nevím. Stejně jako zatím nepomohly řeči Nigela Farrageho, ale přesto je dobře, že říká to co si myslí – aspoň ti paraziti v EU jsou trochu podrážděni a nespí na vavřínech sebeopojení.

    Takže asi bude dobře, jestli to video půjde „do světa“-
    Dnes jsem napsala naštvaný článek o Klausovi a vajíčkách (tyto dvě věci spolu nesouvisí, jen se dějí zhruba ve stejnou dobu) a video zveřejním asi zítra nebo pozítří…
    Hezký večer!

    1. Oni Angličané nemají Euro stejně jako my a pan N. Farr….. stejně jako pan Klaus si mohou tak trochu povyskočit z řady, ale to je asi tak všechno.

     A my dvě to je milá Vendy asi totéž, jako udělat malou bouři ve sklenici vody, těžko se mění kult peněz, plané zábavy, a hlavně bezcitnost, dnes jsem z povzdálí přes jednu místnost, zaslechla jak radil v televizním pořadu ??? ( zřejmě psycholog ) : co dělat, aby nás děti nebili. Tak to jsem se koulela ze židle, ale v podstatě to až tak k smíchu není. ( že ) – jak říká Libiška.
     I když ???? k tobě chodí mladí, jsem moc zvědava na reakce.

     1. Uvidíme!
      Ke mně chodí všichni, v různých věkových kategoriích. .-) A jsem ráda, že chodí!
      K tomu psychologickému tématu – ehm. To myslel vážně?
      Zřejmě ano…
      A co, prosím tě, poradil?
      Vzít dítě za ruku a dívat se mu dlouze do očí?

      1. U malých dětí je to prý přirozené, a u těch větších si to prý každý zaviní sám, a to už jsem tedy někde slyšela.
       Zase jsi mě pobavila, máme podobný sarkasmus. Díky

       Je to jakýsi pořad odpoledne na prvním, muž se na to dívá a říká, že to není špatné.
       Jóóóó, přilákat nějaké mládí, na to jsem opravdu asi moc zkostnatělá ???

       1. Aničko, k těm dětem a videu u mě na blogu – já chtěla zveřejnit hlavně ten proslov Ch.Chaplina. K potratům se nerada vyjadřuji, osobně je neschvaluji, ale ani neodsuzuji ženy, které se k nim rozhodnou. Nejsem na jejich místě a v jejich situaci a nevím, jak bych se sama rozhodla. Pro mě je to dost ošemetné téma, takže se k němu moc nevyjadřuji.
        K tvé otázce na konci komentáře – přilákat nějaké mládí vždycky oživí a omladí, to máš jako s dětmi. Ale chce to trochu vstřícnosti i vůči těm mladým děckám, které svou cestu teprve hledají. Na jejich komentáře se snažím vždycky reagovat pokud možno otevřeně, ale když mám rozdílný názor, tak i diplomaticky, snažím se spíš nabídnout jiný úhel pohledu…

        P.S. ke kočičkám – moje micky mají rády i když je hladím proti srsti, docela si to vychutnávají. Ale nesmím moc dlouho… .-)

        1. Já je nechci nalákat Vendy, nejsem na to zaměřena na blogu, nemám trpělivost na diplomacii, na to jsem už moc stará, abych měnila své názory, spíš je pro mě důležité porozumět. Na téma potratů ? Také neřeším, je to osobní věcí každé ženy a jejího svědomí, co mě ale zajímá je postoj, názory a přístup k tomuto činu, nežli ho někdo udělá, rozumím tomu když někdo svede vnitřní těžký boj a rozhodne se kladně, neschvaluji….. jsou i jiné cesty, ale pochopím to, nerozumím ale odporným, cynickým řečem, které ostatní nabádají k lhostejnosti, už předem a to mě opravdu vadí hodně.

 2. Aničko, abych se pouštěla do komentářů k tvým článkům, na to se opravdu necítím, ale čtu je docela poctivě, jenom se v nich občas těžko orientuji. Jak píše Jarka, mají hrozně široký záběr. Musím znovu napsat, že tě velice obdivuji pro tvoje znalosti, zájmy a názory, i to, jak je dokážeš formulovat, i když s některými tvými názory třeba nesouhlasím.
  Založením jsem spíš introvert, takže žádná společenství nevyhledávám, mně je nejlíp v přírodě, pokud možno bez lidí. Jsem ráda, když od nich aspoň jednou za týden můžu prchnout!
  Posílám pozdrav! 🙂 Hanka

  1. Milá Hanko, mám vás velice málo, v záběru lidí u kterých čekám na váš komentář, aby článek mohl, jakýmsi způsobem vlastně pokračovat, jestli přijde, mimo vás kteří napíšete, deset nebo sto padesát lidí, je to dobré, většinou je k článku, ještě odkaz, nebo několik, na články lidí, kteří vědí a znají k danému tématu daleko víc nežli já, pokud blog zpestřím něčím nezávazným, je to jen na upoutání pozornosti. Ty tady píšeš, že máš svých starostí dost, a od lidí chceš mít klid, kdyby jsi říkala pravdu, nikdy by jsi blog nedělala, je to vlastně velký pracovní záběr, a tomu kdo to dělá nikdo nenamluví že se tomu věnuje deset minut a jde od toho. A je tady to co vlastně tím, že napíšete děláte, hodně pomáháte, hrozně mě vadí komentáře a chování, typu mnoha mlaďounkých lidí, bez myšlenky, fráze, kecy, stejné, bez fantasie, nemající potřebu si s něčím dát práci, oplzlé,nenávistné, vulgární a sprosté věci mají největší úspěch. Samozřejmě, je to jakýsi vzorek, mnoho mladých má ohromnou kulturu, těm není třeba cokoliv podsouvat o těch nejsou žádné pochyby. U nás je to snad ještě horší nežli na amerických stránkách, já je na wordpress nekomentuji, ale sleduji to statisticky v takové malé práci ??? Čtu a píši o depresivních stavech lidí, dnes jsem si vyslechla příšernost ve zprávách, sice na (nově), to pro mě není důvěryhodný zdroj, o pěti stech dětských sebevraždách v minulém roce, o tom jsem neměla ani ponětí, ony ty děti třeba také chtějí od něčeho a někam prchnout, Co je příčinou a čeho jsou to následky. Prosím dej mě vědět, až si to přečteš, já to smažu.

  2. Je pravdou že to ztrácí souvislost, pokud nepřečteš odkazy, neshlédneš video a nečteš odkazy i na něm, dala jsem do článku jen některé, potom si teprve uděláš úsudek o čem vlastně mluvím. I já ti přeji hezké dny Haničko a moc ti děkuji za zájem.

 3. Aničko, už jsem tu po několikáté a nedaří se mi zformulovat komentář, ale vůbec ne proto, že by tvůj článek byl propadák. Jen má moc široký záběr a nevím, čeho se mám chytit. Možná zůstanu u prvního oddílu. Píšeš, že u lidí může být ničena víra nějakou špatnou zkušenností z církví a já tomu věřím. Proto každému kdo hledá víru a Boha říkám, aby se nedíval na církve ani na lidi, kteří do nich hodí, protože jsme jen lidi a i když věřící, děláme chyby. Lepší je, dívat se přímo na Boha a u něj hledat svou osobní víru. Víru můžeme najít i bez církve, ale když ji najdeme, je lepší do nějakého, nám vyhovujícího společenství patřit. Já to své, našla v Církvi Bratrské.

  1. Přesně jsi vyšla, mě naproti, rodina společenství, někam se uchýlit, s někým patřit dohromady a najít společnou náruč, kde vím že mě někdo přijme takovou jaká jsem a obejme mě, a pro mě je to bůh.
   Moje hlavní myšlenka posledních článků je výchova, nikdo nejsme tak dokonalý, aby jsme v té velké hromadě nenašli něco co by se nás dotklo, já třeba i osobně řeším i věci které pálí mě, je pravdou že to je taková všehokupa, ale všechno souvisí se vším a těžko se to dává dohromady pokud se nepřečtou i odkazy na ostatní články, i komentáře mladých lidí, na konci říkají k tomu všemu své memento. Jistě každý může říci starej se o své, ale budeme-li to i nadále dělat, potomstvo bude zralé a dojde ke Quo vadis

 4. Dobrý den , (to je k znalosti Sumerů) co se týká zvláštního předělu mezi životem flory a životem fauny , tak , zcela určitě asi nemohl být dříve život fauny, jelikož tento život vlastně kyslík jen spotřebovává a nemá sám o sobě žádný svůj vlastní mechanismus na jeho doplňování a žádný , třeba geologický na doplňování kyslíku není . Takže mi z podstaty věci vyplývá , že nejprve musil se na scéně nějak objevit život flory , tedy rostlin . A ten může vzniknout za podstatně skromnějších podmínek , než život fauny . A právě proto , že život flory zajišťuje výrobu kyslíku a přitom sám jej nepotřebuje , tak to nevyhnutelně nutně znamená , že život fauny se mohl objevit , ať již jakkoliv , až po něm a ten navíc produkuje to , co potřebuje k životu život flory . A dále to také znamená , že tím , že se objevil po životě flory život fauny , tak to ale naopak znamená , že kdyby se kyslík v atmosféře pouze jen zvyšoval , tak by samozřejmě ubýval kysličník uhličitý a to by samozřejmě zase bránilo v rozvoji flory a ta také nemá žádný svůj mechanismus na jeho výrobu . Takže , jak se říká , je to jedno s druhým , aby mohl život flory pokračovat , musil nevyhnutelně nutně se na scéně objevit život fauny , který přebytečný kyslík zase spotřebovává a vyrábí pro rostliny potřebný kysličník uhličitý . Jiná věc je , že od jisté doby vědomě občas až příliš a navíc naopak občas až příliš je likvidován život flory životem fauny a tím ale ač původně nezamýšleně i sebe samého , jelikož tím likviduje i mechanismus na obnovu toho , co nevyhnutelně nutně potřebuje život fauny . Takže jsem názoru , že nemůže žádný předěl či mezičlánek mezi těmito dvěma životy existovat a to ani v případě postupného vývoje – evolucí , z toho důvodu , že by to byl příliš složitý systém , který by měl nespočetné množství variací a tahle okolnost , nejprve žádný kyslík a později kyslíku dost , umožnila dost jednoduchým způsobem připravit svět na další vyšší formu života . A jak vidět, čím složitější forma, tím složitější a vyvážnější podmínky . Ale kdo zařídil , že se z něčeho vyvinul nejprve rostlinný život a pak živočišný , quién sabé . Tak jistě , mohli jej dodat učitelé z vesmíru , kteří mohli být nazýváni bohy , ale to jen odsouvá otázku o kus dál k nim , takže také nevím .

  1. Dobrý večer pane Milane, tak hezky jsem vám dnes již jednou odpověděla, dala jsem si s tím dokonce práci abych tady neplácala nesmysly, jdu se podívat, jestli jste neodepsal a můj komentář je fuč, takže jsem se těšila zbytečně, navíc jsem zapomněla co jsem to vlastně napsala, je zřejmé že jsem to neuložila.
   Zhruba to bylo o vzniku života na jiném principu nežli je dýchání a tvorba kyslíku, vědci již dávno objevili život, nejdříve tedy bakterie, dnes již velkou škálu živočichů, hluboko v moři, v blízkosti sopečných sopouchů, život tam přímo bují a kyslík vůbec nepotřebuje, nepotřebuje ani slunce, umí si vyrobit svou vlastní energii. Nasvědčuje to možnému životu kdekoliv ve vesmíru a v jakékoliv formě. Můj názor o stvoření a vzniku myslící formy člověka se moc nemíjí s vaším.
   Moc se mě líbila myšlenka o božské částici, která byla nalezena v Cernu a nedávno opět popřena, zdůvodněno to bylo špatným výpočtem, zřejmě by to vyvrátilo mnoho výpočtů a zvrátilo mnohé teorie, astronomům i fyzikům by to zřejmě komplikovalo život, což také předpověděl S. Hawking, ráda bych vám sem dala odkaz, pan profesor si sdílení nepřeje, musíte si to najít sám. Stephen Hawking: Bůh hraje kostky (přednáška) velice blízké jsou mě jeho teorie, astrofyzik který podle mne popírá stvoření, zároveň ho ale svým způsobem dokazuje.
   Podobné je to u pana Grygara, mám ho moc ráda a jeho přednášky sleduji (občas) za komunistů zapřísáhlý ateista, dnes neříká že nevěří ve stvoření, jen to zaobalí, do kosmických teorií, například na otázku jak je to se vznikem života ve vesmíru říká, že život je velice vzácná věc a vědci si již nemyslí že může vzniknout náhodně a za každým kosmickým rohem.
   Velice mě zajímají jihoamerické předkolumbovské kultury, a chtěla bych se dožít nějakého genealogického výzkumu pomocí genetiky, Olmékové a jejich negroidní typy zobrazené v památkách, jsou pro mě záhadou, museli cestovat tisíce let před Kolumbem a to dokonce velkou rychlostí, protože se našly naprosto totožné nádoby a to ve stejné časové vrstvě jak v jižní Americe tak v Egyptě.

   1. Dobrý den ,
    děkuji Vám za odpověď , takový život u podmořských sopouchů je . Asi je nejdůležitější , aby z různých verzí života se pak nějak vyvinul takový život , který jaksi usiluje vytvářet artefakty a klást si otázky o sobě a hledat na ně odpovědi a pokusit se rozumět vesmíru a pokusit se nalézt podobný jinde a vykonat cesty za ním cestu i zpět .
    Jak to bylo v tom Cernu , tak to první , kdy něco našli a způsob uvedení , se velmi liší od toho , jak to potom jako vysvětlili . Přišlo mi to moc jako laciné vysvětlení , že jen chyba v propojení přístrojů . Takhle pak člověk si klade otázku , jestli mají co skrývat . Jako by se zalekli své vlastní práce , a byli nejraději , kdyby se o tom nemluvilo .
    Ale ikdyby to vědcům zkomplikovalo teorie , tak je i tak škoda to skrývat , protože pokus určitě bude vícekrát zopakován i jinde , později a tak se nevyhnutelně nutně zase něco objeví . Spíše je škoda , že se nesnaží o nová vysvětlení stávajících teorií ikdyž nejsou na ně připraveni .
    Ti Olmekové , zcela určitě cestovali černoši z Afriky oběma směry , z Afriky do Ameriky i zpět a občas i obyvatelé z Ameriky tam i zpět , jelikož na jihu západní Afriky znali odrůdu kukuřice černoši již dávno a měli ji zřejmě od cest do Ameriky a zpět .
    Kontakty byly nejspíše oboustranné , jelikož v době Kolumba a jeho pobytu na Tenerife bylo několikrát zaznamenáno připlutí lodice podivného tvaru s rudě pomalovanými lidmi , takže nejspíš asi piroga s karibskými obyvateli , kterou mohla strhnout bouře na oceán a dopravit k severozápadoafrickému pobřeží , tedy na Kanárské souostroví .
    On sám ve svém domě měl chvíli námořníky ze člunu ,kteří mu říkali , že je velká bouře odnesla na druhou stranu oceánu kdy ztroskotali a pak se po útrapách dostali na úroveň severozápadní Afriky ke Kanárskému soustroví , jiná věc je , že po jeho návštěvě zemřeli . Jestli to bylo i jeho neúmyslnou vinou , či dokonce úmyslem (teoreticky je mohl záměrně ač několik týdnů hladovějící , nechat je nemírně se najíst a nijak tomu nezabránit , jako zkušený námořník) , tak to se dodnes neví .
    Takže zprvu mohli černoši do Ameriky se dostat podobnou náhodou a pak již cíleně a je možné , že tedy Olmekové mohli s černochy mít dost společného . V Jižní Americe byli po dostavení se Evropanů po Kolumbovi již tehdy shledáni černoši , ale ne ti , kteří tam byli dopraveni až později jako pracovní síla , ale již usedlí z dřívější doby . Takže oboustranných cest mohlo být vykonáno mnoho a asi nebyl velký rozdíl mezi dopravními prostředky z doby asi 2500 př.n.l. a 500 n.l. .
    A Egypťané zase cestovali okolo celé Afriky od ústí Nilu na západ a pak na jih , jsou o tom záznamy a dost přesné a tak se mohly k nim dostat stejné předměty , které měli nejprve v držení černoši ze západoafrického pobřeží a předtím z oboustranných cest do Ameriky a zpět .

    1. Máte vědomosti, která já nemám, je zjevné že je to vaše záliba, u mne jen okrajová, ale velice mě těší že jste objasnil, co pro mě bylo dosud záhadou, o čem jsem četla jako o zatím archeologické záhadě, je to také asi tím že novinek je velké množství a na širokou veřejnost dojde až později. Snímky z vesmíru badatelům mnohé naznačí a tím je snazší najít místa archeologického průzkumu, mnohé se rychleji objasňuje a teorie se podkládají důkazy a to mě velice těší. Děkuji že bůh dopřál mému přání vyslyšení a já jsem našla člověka s kterým si tak krásně popovídám, jen prosím nečekejte, že jsem badatel, váš zájem o písma je pro mne velice zajímavý, ale vůbec těmto věcem nerozumím, jen mám radost, že by jsme našli i jiná společná témata, co třeba soudíte o různých podzemních rezervoárech vody na Yucatánu, tam vybudovaných kultovních místech. Zdraví vás Anna

     Také zajímavé.
     http://liborcermak.blog.idnes.cz/c/161644/V-Jizni-Americe-objeveny-nove-geoglyfy.html

     1. Dobrý den paní Anno , na tom Yucatanu , jsou tam vlastně cenote , to jsou přírodní prohlubně , studny a nejspíš nevznikly přímo krasově , jako jeskyně na Balkáně , ale když kdysi spadl planetoid do karibského moře , tak těsně před dopadem se rozpadl vlivem slapových sil na mnoho menších balvanů a ty popadaly kolem společného středu kromě do moře i na pevninu a vytvořily ty prohlubně , které se pak naplnily vodou .

      A později v jejich blízkosti vznikla města , kromě jiného právě kvůli té pitné vodě . A také samozřejmě různá kultovní střediska .
      Např. Chichén Itzá . Tedy Chi Chén Itzá – Ústí Studny Itzá a Itzá se tak nazývá ten mayský národ .
      Na shledanou

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s