ÚMORNÝ ÚNOR

Ne není to pravda, už příští týden zaseji první kytičky, Lobelka je únorová, ta se musí dát do země první je to takový lenoch a dlouho jí trvá nežli vykoukne, dlouho nežli vyroste ale potom dlouho a neúnavně dává jen a jen samou radost, protože kvete až do zmrznutí a když ji uklidím vydrží i více let, protože se sama do květníčků vyseje a ty nové potom přerostou ty staré a ty mohou v klidu umřít a odejít, proto je mám tak ráda, jsou nenáročné i na péči, nemusí se zalévat, stačí jim jen rosa a déšť.
Podobně nenáročné kytičky jsou i cibuloviny, musím je vyndat ze sklepa, dát přemrznout, pomalu je připravovat na zasazení do misek, aby na velikonoce vykvetli a tak si začnu dělat své jaro v hlavě, vyhodím vše co přes zimu bylo negativní, záporné věci dám na smetiště dějin a začnu přemýšlet o něčem hezkém, a jaro to potom přiběhne a rádo, bude se mě motat kolem nohou, jako štěňátko. Ne nemyslete že mám všechny cibulky ve sklepě, nějaké jsou venku a moc se o ně bojím, jak ty mrazy přečkali, také se bojím o Dřepčíky, mám jen oranžové, někde na blogu jsem ale viděla překrásné žluté, moc by mě zajímalo jak tento hybrid prosperuje, já ty mé mám ještě od mého tatínka, určitě jim je třicet let

Ne, nevolám jaro, mám zimu docela ráda, běloučký sníh, bělí a čistí dům, ne že by byl tím sněhem čistší ale optický klam dělá své a až se sluníčko opře do oken bude velice dobře vidět ta doba topení, prachu a špíny, která z toho topení vzniká, zatím to vidět nechci .

Jen co to vyseji a vysázím, tak začnu volat jaro, a uvidíte jak to potom půjde rychle a ani nemrkneme a zase budou kytičky jako loni.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

21 komentářů: „ÚMORNÝ ÚNOR

 1. Aničko, moc krásně ti vloni kvetla zahrádka. Budu držet palce, aby ti všechna zasetá semínka vzešla a měla jsi opět zahradu samý květ. 🙂

  1. Děkuji Jarmilko, kytky přeji všem, buď na obrázku, nebo v zahradě, nebo v srdci, všude samé kytky to by byl svět jako květ.

   Bude-li nám přáno, rukou boží dáno.
   Trochu krásy, štěstí, každé jaro věstí.
   přidáme-li k ruce, také kousek srdce,
   budou kytky všude kolem, ba i na náměstí.

 2. Taky jsem zahradník tělem i duší a teď při těch mrazech se trochu bojím o své fíky a kiwi na zahradě, ale snad zase obrazí.. Zimu mám taky rád, ale tyto holomrazy bez sněhu tady nic moc. Taky už jsem držel v rukou sáčky s osivem, úplně vás chápu a rozumím. Ale dočkáme se 🙂

 3. Anna, aj ja som dnes ráno držala v rukách vrecúška so semienkami, ktoré som už kúpila a uvažovala som nad príspevkom na túto tému? No možno sa mi podarí taký článok napísať, aj keď ho nebudem môcť doložiť takými nádhernými fotografiami. Moje pestovanie kvetov je obmedzené priestorom mojej lodžie. Tá lobelka ma zaujala, ešte som ju nikdy nemala, ale túto jar si ju určite kúpim.

  1. Jak je začneš pěstovat, budeš je mít ráda, na začátku je to pracné, ale poradím ti, kup si obalované semínko, je už potřebně pohnojené a lépe se sním pracuje, jinak je semínko droboučké jako prach, a když ho vyseješ tak ho ani nevidíš, zasypávám ho cedníčkem.

   1. Keď som si hľadala informácie o tomto kvete na nete, našla som niekde aj to, že to je semienko len nepatrnej veľkosti a že sa predáva obaľované. Ale dočítala som sa aj to, že na zasiatie už bol čas aj v januári. To aby som sa čo najskôr rozbehla do obchodu s osivami.

 4. Dívala jsem se na předpověď počasí a příští týden se teploty pomalu dostanou zpátky k nule a přes den možná i kousek nad ní, myslím, že už opravdu nebude dlouho trvat a to jaro začne ťukat na dveře. 😉 Rozkvetlé fotky jsou krásné a ta poslední, se zimní zahradou, to je nádhera sama, tam se musí pěkně odpočívat, ó jé.

  1. To je jarko loňské, ze zahrady je skladiště a ještě se tam nevešlo vše, letos to bude mnohem skromnější, Begonie skoro všechny zašly, nebo porostou od základu, jsou už hodně staré, asi jsme je přelívali, kytičkování hodně omezím, udělala jsem to už loni, nejsou lidi. Hezkou neděli děvčata.

 5. O meu email é iriseu@sapo.pt meu nome Irene Alves, vivo perto de Lisboa.
  Aqui vê-se a ondulação da água e as aves a esvoaçarem.Não sei é como
  você conseguiu colocar como imagem de fundo do seu blogue e ficar assim
  a movimentar-se.
  Beijinhos
  Irene

 6. Aničko, přiznávám se, že při pohledu na Tvoje nádherné květiny, krásně barevné a kvetoucí se mi už zastesklo po jaru. Já tedy zimu moc nemusím, ale vím, že není jiného východiska. Ale už by mohly aspoň ty kruté mrazy jít do někam.

  1. To by mohli, Bůh to dej, nebo nebude chleba, víno, ovoce, meruňky ty zmrzly určitě, tam kde jsou holomrazy budou velké škody, zase se bude zdražovat, budou mít na co to svádět.

 7. Moc krásně, Anno, píšeš o kytičkách, moc se mi to líbí, je to takové čisté psaní, až mě dojímá. Držím palce, aby cibulky nepřemrzly moc a vůbec, aby ti všechno krásně vykvetlo.

  1. Já vím Naďo, že mé kritické myšlenky na pozadí článků nemusíš, jsem urýpaná babka, ale můj muž říká když něco není jak by mělo, že někdo to říci a udělat musí, a já jsem moc ráda když, TY MĚ POCHVÁLÍŠ. Hezkou a příjemnou neděli.

 8. Přestože venku praští zima, u tebe to letně kvete.
  Nádherné kytičky, vidím, že u tebe se mají náramně dobře a že o ně pečuješ s láskou.

  1. Na loňských fotkách ano, ta letošní zima jim dala dost zabrat, a tak jsem zvědava, co s toho bude životaschopé. Muž by nás nejraději všechny vyhodil na mráz, prý v domě pro kytky není k hnutí.

 9. Kikou mon amie Anna

  Mon petit passage pour te souhaiter un excellent
  samedi et un

  je file ma Biche vient tout a l’heure avec ma petite Luna 🙂

  bisous tendresse

  calinous de mes amours

  martine

  wow)))) magnifiques photos merci très très joli

 10. Muito gosto em conhecer o seu blogue, que conheci através do Facebook.
  Meu nome lá é Marques Irene.
  Voltarei sempre que possa.
  Beijinhos
  Iree

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s