AFRIKA A ČESKÉ OČI

Dívám se na Čechy trochu s patra, ať se na mne zlobí, jejich přízemní pohled na svět mě dost rozčiluje, to kuchyňkování, jako by toho za celý den nebylo dost, nezájem  jeden o druhého, naprostá ignorace k něčemu co není podle jejich vkusu, kdy a kde jsme se to naučili, dokonce lidé cítí opovržení k lidem, ne li dokonce rasistické sklony, co není přesně takové jaké jsou mé normy je zavrženíhodné, nebo děláme falešné ťuťuťu i tam a na toho, kdo nám jde proti srsti,  falešné sympatie nebo zášť, ode zdi ke zdi, jako bychom se báli vyjádřit svůj názor slušně a pravdivě raději taktně mlčíme, málokdo si uvědomuje že svět se mění, to my stojíme na místě, mladé lidi zajímá hlavně jak vypadají a co si v životě užít, nevede to k ničemu, sdělovací prostředky a školy mě připadají jako by to byl záměr, vychovat nevzdělané pitomce, co si nevidí dál než na špičku nosu, a jediné co lidi dnes interesuje, jsou praskající silikony, a my starší rezignovaně zíráme a lhostejně přihlížíme, a k tomu ještě benevolentně přitakáváme, jsou-li vynášeny na odiv nebetyčné blbosti, které vidím a čtu, a již mám toho dost. Nebudu k tomu nečinně mlčet. Jen jeden příklad z mnoha:

Jeden Africký chlapec píše:  překlad z angl. jazyka : (My Love & Pride)
Afriku není možné nikdy ukázat. Umělec ve mně nemůže pomoci, tvořit a vyjádřit sama sebe. Tak jsem se rozhodl spojit moji vášeň pro umění a hudbu a vyjádřit lásku, hrdost a respekt, který mám pro Mama Africa. Doufám, že každému, kdo se rozhodne pro zobrazení nebo sdílení videa se zobrazí také láska a respekt k Africe a její úžasné rozmanitosti nádherných lidí.  Nechť je to klid. Cílem je podpořit integraci a podpořit UNITY a jednotu. Také jsem narazil na připomínky / reakce na toto video, které  ji špiní,  já ukazuji krásu afrického kontinentu jako celku. Opravdu jsem miloval tato hluboká slova, a tak budu sdílet reakce s každým. Kdo to čte,“Bude to krásný den, kdy se Afričani naučí respektovat a starat se o sebe navzájem,  tak důrazně, jako  pečují o cizince, pak se snad můžeme skutečně začít starat o sebe, miliony Afričanů rozesety. . po  celém světě, ne vždy záleží na lidech, mimo kontinent, aby nám pomohli “ Tím, Awahyaase Miluji to! Nová éra v oblasti architektury, Nyambok (Enigmaress), mír, láska a požehnání všem.

odkaz : http://www.nahaafrika.cz/Kniha-Naha-Afrika.html

Toto napsal Afričan, nepotřebují naši pomoc, mnoho jich je vzdělanějších nežli my, nebude-li je svět vykořisťovat, využívat jejich bohatství, snažit se je převychovat k obrazu svému, za pár let, budou žít v blahobytu, o jakém se nám nesní, pokud se od nás rychle nenaučí špinavostem. Komentáře které často čtu na různých u nás i jinde ve světě publikovaných videích o bídě, hladu a žízni, které válcují Afriku, jsou někde a někdy, nevídané, odporné, otřesné, někteří lidé, nevím proč je tak nazývám, jako lidé se nechovají, mně připadají jako ti supi, co na těch fotkách jsou publikováni, jako ti supi co do Afriky prodávají zbraně, dávají je dětem do rukou a potom žádají svět o pomoc, necháme-li ji žít a dýchat, uzdraví se sama a dříve nežli naše lhostejné a mnohdy sobecké duše.
Podívejme se zpříma do očí jeden druhému a říkejme si pravdu, ne líbivá slovíčka, a nicneříkající fráze, naši potomci se učí od nás a já se nehodlám červenat. Mnohokrát jsem nemile překvapena, jak už ti malí jsou falešní a pokrytečtí, a ti větší sprostí, bezcitní a vulgární, čtěte tyto věci, prosím. Copak jim musíme ještě dávat špatný příklad? Od dětství nesnáším ty tři opičky, co jedna má pracky na očích, aby nic neviděla, druhá na uších, aby nic neslyšela a třetí na ústech aby nemluvila. Můžete se na mě zlobit, já mlčet neumím a nechci. Film o Křovácích, jistě znají všichni, ano velice nás pobavil, ale ve skutečnosti, oni nás nikdy, než nás bílé poznali nepotřebovali, ani naši civilizaci, oni nepotřebují ani postel, spí na matce zemi celý život, jedí co jim dává, vodu najdou i v poušti, a o nás říkají, vzali jste nám naše děti, dali je do internátních škol, nikdy neznali hlad, ani strádání, nyní když nám je vrátíte, umí anglicky ale umírají hlady protože neznají to, co pro život potřebují. Závažné informace nikoho nezajímají, čekala jsem dlouho, jestli někdo zareaguje na videa  na konci komentářů článku nej. film, už se zase bojíme ?
MÁM SVÉ STÁLÉ DOPISOVATELE, NEZNÁM JEJICH NÁZORY, ANI VNITŘNÍ POCITY, JE TĚŽKÉ POZNAT NĚKOHO, TAM NĚKDE ZA STĚNOU ANONYMITY BLOGU, JÁ SE SEZNAMUJI S NIMI, ONI SE MNOU, ČASTO, TEDY VĚTŠINOU, SE NA VĚCECH NÁZOROVĚ SHODNEME, NECHCI ABY SI MŮJ ÚTOK NA NESLUŠNÉ KOMENTÁŘE VYSVĚTLOVALI JINAK, NEŽLI TO MYSLÍM, KAŽDÝ SE MUSÍ SÁM PODÍVAT, TAM ZA TU ZEĎ OKRUHU LIDÍ, U KTERÝCH MÁ POCIT SLUŠNOSTI A BEZPEČÍ.
Svět se mění, ne k lepšímu, náš, dá se říci blahobyt, je divný, je k zamyšlení, a budoucnost ? Film je velice dlouhý, ale stojí za přečtení a shlédnutí a naše děti, by mnoho těchto věcí měli vědět, řekněte jim to, dokud se to ještě smí.

Jak vidíte, už se to nesmí !!!

8 komentářů: „AFRIKA A ČESKÉ OČI

 1. Nechápu, proč zrovna tři opičky- vždyť ty nás mají učit to, co je právě potřeba pochopit: Jen někteří z nás mají dar slyšet, jen někteří skutečně vidět a jen málo umí doopravdy promluvit. Jedna tak doplňuje vždy druhé dvě. Mají nám říct, že možná nemůžeme spoléhat na svůj úsudek ve všech svých smyslech a „půjčit“ si je od těch, kdo je možná mají. Je pravda, že africké naturální národy svých smyslů moc neztratily a mnozí z nás novějších to nevidí a spousta těch starších možná pozapomene.
  Ale máš pravdu, tím děj nezmizí, myslím, že je to na nich. Koneckonců, jsou už, jak říkají jejich rodiče, vzdělaní a znají tedy nyní způsoby, jak prosadit pro svou zemi její klid vůči ostatním zemím.
  Omlouvám se za své přízemní názory, nemůžu si prostě pomoct, jsem češka, býk a navrch buvol. Býci jsou ale taky empatičtí, a tak mi nezbývá, než tě chápat, i v tom spleteném náhledu na tři opičky, v nichž jsem se taky jednu dobu motala 🙂

  1. TVŮJ NÁZOR NENÍ PŘÍZEMNÍ, ANI NÁHODOU. Je to pro mě velice poučný příklad na opičkách, jak je možné stejnou věc vidět z různého úhlu, nikdo se nemusí s nikým prát, ani hádat, jen si vysvětlit a porozumět, jak každý můžeme mít jiný náhled na různé věci, a je na nás si promluvit a nakonec se třeba shodnout.

 2. Jsem jen vzorek a jako takový vzorek, chci podpořit určité procento, přijde ke mě dvacet až sto lidí, je zajímavostí, že nejvíce jich chodí pokud se tady děje něco negativního ! A kdyby se jen jeden a to do důsledku zajímal o to že architektura půl milionu nových, prázdných, betonových hrobů, v různých místech naskladněné plastové rakve v obrovském množství, organizací pro humanitární katastrofy, budu to psát, nechci být ten tip, co „paušalizuje“ a roznáší nepodložené špatné zprávy, že zaniklo sedmdesát procent farem ve Francii, že hladem umírají miliony, myslím že se začnou věci řešit radikálněji, a ve filmu dole se o tom mluví velice realisticky, řeší to hlavně ti co už hlad mají, a je na čase aby lidé otevřeli oči, udělat malý humanitární počin je málo a říkat nějak bylo, nějak bude, je nezodpovědné k našim nevědomým dětem, oni žijí v blaženém nevědomí, mnoho jich i ví, ale společenství lhostejných je drží při zemi. Kdo není ochoten přečíst si článek v souvislostech s tím ostatním, podívat se na film, zamyslet se, a dělá ukvapené závěry, tomu já nevnucuji pobyt tady, televize se také dá vypnout jedním knoflíkem. byla doba kdy hodně lidí mlčelo, protože měli pocit že by jim to uškodilo, že by to uškodilo jejich rodině, Jaký důvod to je dnes ?

 3. kikou mon amie Anna

  désolée pour mon absence d’hier

  notre petit village a été privé d’électricté probablement du a froid
  la matinée et ensuite plus eu le temps

  je te souhaite une bonne chandeleur

  bisous tendresse

  gros calinous de mes zamours

  martine

  joli billet et création de notre ami Papyoun

 4. Aničko, tebe je doma škoda. Máš mimořádně velké cítění pro veškerou nespravedlnost a křivdy co se dějou u nás i ve světě. Zaměstnala bych tě v OSN, Unicefu, nebo podobné organizaci, kde bys mohla věci rozhýbat a uplatnit se. Dokážeš najít ta správná slova, vypíchnout problém a nebojíš se o něm mluvit. Filmu jsem shlédla jen úvod, je opravdu dost dlouhý, pokusím se k němu ještě vrátit.

  1. Jarka to hezky vystihla, já jen dodám, že bych to tak černě neviděla, píšeš, Anno, nesmiřitělně – paušalizuješ.

 5. Aničko, je to těžké. Máš pravdu v tom, že u nás si každý „hrabe na svém písečku“, nemá zájem o další lidi. Přináší to doba, ve které žijeme. Současně se u nás projevuje rasismus, ne k afričanům, ale k těm, kteří žijí v naší společnosti a využívají jen výhod. Není se čemu divit, protěžovaná menšina žije na úkor bílé většiny. Dokud tomu tak bude, budou mezi námi rasisté.

  Afrika byla kolonizována a její obyvatelé byli vytrženi z kořenů. Není už návratu. Myslím si, že dnes by se Afrika už bez pomoci okolního světa neobešla. V mnoha jejích oblastech hrozí humanitární katastrofa.
  Už mnoho let posílám peníze pro Unicef. Je to jen malá kapka v moři a problém to nevyřeší. Ale jen ten pocit, že něco malého dělám, mě trošku hřeje u srdíčka.

  1. Ale jistě, ať si hrabou na svém písečku, žít se prostě musí, ono totiž vše souvisí se vším, to jak si v „hospodě“ (na blogu) zanadáváme jak drahé a špatné je jídlo, už dávno v tom nehraje roli to, co si zasejeme, že také sklidíme, sejí jiní a jinde, zanadávat si a být nějakým vzorkem populace světa ??? A o sklizni se bude rozhodovat zřejmě také jinde, jde jen o to si uvědomit, že pokud ještě mohu, tak to co chci říci řeknu, nebylo to v mém životě vždy, a zase se něco mění a ??? INTERNET ??? DNES TU JE A ZÍTRA??? MĚ SE CHCE NĚCO ŘÍÍÍÍCT, JAKO V TÉ WERICHOVSKÉ POHÁDCE.

   A VÝSLEDEK=ZJIŠTĚNÍ ŽE PROTESTY CO VZNÁŠÍM, JSOU VELICE PODOBNÉ TÉ SKUPINĚ LIDÍ, PROTI KTERÝM VLASTNĚ PROTESTUJI, TÍM JE VLASTNĚ PODPORUJI A TO JE PRO MĚ TAK OTŘESNÝ ZÁVĚR ŽE BYCH SE P…. !!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s