Zdravíčko přeji

Všem co ho nemají, i těm kteří o něm ještě nepřemýšlí, ale jednou dospějí tam kam každý, ke stáří.


Je potřeba poopravit, to nebo ono na svém těle i duchu a nevíme jak, naše možnosti jsou omezené věkem a stereotypem života, dnes je nabízeno velké množství preparátů, Lékaře se neptejte, většinou vám dá vyhýbavou odpověď, nebo řekne musíte to vyzkoušet, takzvané doplňky stravy, nebo pomocné léčivé přípravky, jsou velice drahé, a tak panu doktorovi se to řekne vyzkoušet, něco co stojí  jako terapie na několik měsíců i třeba několik tisíc korun, když jsme dva a nebudu brát něco co by mně bylo prospěšné sama, Vyzkoušeli jsme Ginko přípravky, žádný zázrak se nedostavil, zřejmě to nějak funguje a prokrvuje, nemám tak studené nohy, zázrak se ale za ty peníze nedostavil. Vyzkoušeli jsme také různé vitamínové bomby, jakési kombinace se stopovými prvky, ani po několika měsíčním užívání se zázraky nekonaly, přípravky na zlepšení kloubní funkce, jsou přímo zázračné, tedy v reklamních kampaních, jak je to doopravdy, bych se ráda dozvěděla, je toho hodně co se vyrábí a propaguje, jen je třeba aby si lidé řekli, co dobré opravdu je a co je jen reklamní trik.

Myslím si že forma jak to zjistit, ne tedy si přečíst, ta oficielní hodnocení, za která někdo dostane dobré spropitné, myslím tím, třeba anketu jak kdo a co považuje z těchto přípravků za vynikající, vyzkoušel to a jak, a co z toho kdo doporučuje ostatním. To by byl dobrý počin a věřím že by to zajímalo mnoho lidí, mám někdy pocit, že z lékáren se postupem času stávají více drogerie a velice špatně se to rozeznává.
Je to jen malý příklad o množství různých informací, a potom se v tom vyznej

Jsou toho kvanta, mezi nimi jsou jistě dobré a účinné přípravky, jenže není lék ten, aby se zavděčil všem, Všimli jste si jistě jak ráda úžívám Česká přísloví, tak je to u mě se vším, co je České to je hezké a i v lékárně se nejdříve ptám, jestli je to vyrobeno u nás, ale už dávno nevím, jestli je pravda to, že naše léky a přípravky jsou naše a jestli se tak pečlivě testují a kontrolují, jako to bývalo, bylo by vzájemnou pomocí, povědět si jaké má kdo s čím zkušenosti, co je dobré a co je jen komerčně  profanovaná bomba.
Potom je ještě jeden aspekt, a to zdraví duševní, i na to se prý dá vzít pilulka a člověk bezcitný se stane beránkem, vrahounek miláčkem davu a podobně, dočetla jsem se to dnes a tak to sem přidávám, Bůh nás chraň, co vše se dá tedy jedním práškem změnit !!!
odkaz : 

27 komentářů: „Zdravíčko přeji

 1. Aničko, já ze zásady všechny reklamy ignoruju a žádné přípravky neužívám. Beru jen předepsané tablety na vysoký tlak a když mě moc bolí hlava, záda nebo klouby, vezmu si ibalgin a mám vystaráno. Kdysi mi jeden doktor nenápadně nutil nějaké drahé tablety na klouby, ale bylo mi podezřelé, že zdůrazňoval lékárnu, ve které si je mám koupit. Jasně, šlo mu o provizi, moje zdraví ho ani moc nezajímalo, … nenaletěla jsem! 😉
  Co se týká vysedávání u počítače, formuje celou postavu a způsobuje značné problémy. Moc dobře to vím, ale stejně u PC dřepím nejmíň 3 hodiny denně (tedy spíš večer a v noci). Podobnost čistě náhodná, ne?! 😉 🙂
  Posílám pozdrav a přeji pěkné dny pokud možno v teple! 🙂 Hanka

  1. Mám ještě jedno neskromné přání, až si mě pán bude chtít vzít, tak aby mě to kleplo pořádně, abych nebyla nikomu na obtíž, jinak nic neřeším, mimo sem tam nějakého úlevného prášku. Počítač ? ? ? tak nějakou tu radost si dopřát musíme, trochu je střídám, už jich není tolik jako dřív a tak si je musíme, ty co ještě máme řádně vychutnávat, trochu radosti dostat, trochu dát, já si musím občas i zahartusit, bez toho bych se neobešla. S tím teplem je to horší, nějak se to nedá utopit, mrzne až praští a naše sklo, co nám jindy pomáhá vytápět je na takový mráz spíše zápor nežli klad, a aby kytičky nepomřely, museli jsme otevřít skleník dokořán, kytkám je akorát, nám zima, přeji hezkou dobrou noc, dnes se jdu dívat výjimečně na televizi dávají něco o kravínech a kravách a mě ty staré dobré věci lákají.

 2. Mně je sympatický MUDr. Jan Hnízdil, který má na zdraví nevšední názory; základem jeho hodnocení je, že lékaři léčí, ale nevyléčí. Pacienty je třeba si pěstovat (jeho knížka: Mým marodům, aneb jak vyrobit pacienta). Hledání příčiny potíží – psychika – souvislosti.. – tudy cestička k zlepšení by měla směřovat. Taky si „podal“ pana presidenta…V určitých kruzích je za vyvrhela, dokonce na čelném místě…
  Ta psychika a pozitivní myšlení, to je k nezaplacení, taky si myslím. Přesto, že jsem si vědom, co reklama dokáže, kupuju Koenzym Q10, Omegu 3 (a Forte).. a zdá se mi, že nějak by působit tyhle vymoženosti z lékárny mohly, snížil se mi tlak, na rozdíl od dřívějška, když se tak courám městem, nohy mě už z toho nebolí a taky nemusím v noci vstávat na WC. Do kopce a do schodů se ovšem zadýchávám, ale to spíš může souviset s dosud povoleným opaskem k poslední dírce (zimní váha musí jít dolů).. no tak asi tak k tomu zdravíčku.

  1. Žádná kolosální statistika z příspěvků nebude, ale něco se přece jen rýsuje, slovíčko enzym, se vyskytlo dvakrát, a ať si tělo poradí, jak umí je také dobrý názor, pana Hnízdila si čas od času přečtu……Jsem také samoléčitelský tip a také jako mnoho lidí říkám, co mě nezabije to mě posílí, docela se osvědčuje, mávání pravou rukou, to dělám dost často, když můj muž řekne pojedeme k doktorovi, například když mám kašel, mávnu rukou a je to vyřešeno. také to utahování opasků, tedy doporučené panem ministrem financí tehdá, dnes ještě vyšším vzorem na hubnutí národa, představuješ, jako já na obrázku na liště vpravo, jak někdo začne mluvit o zdravém způsobu života, hned mám před očima prase, zabíjačku s jitrnicemi, jelítky, a povoluji opasek. Zdravím tě Břeťo a zdravíčko přeji….

 3. Podpůrné přípravky, zázračné léky, nic z toho nekupuji. To bychom měli v našich letech, milá Aničko, zkažený žaludek, protože nám správně toho funguje čím dál tím méně, ne? Když se na něco zeptám známé paní magistry v lékárně, odpovídá vyhýbavě, že neví, lidi se nevrátí a neřeknou. Tak to beru tak, jak to je. Přiměřeně ke stáří. Už ani na bolest neberu, jen když už to opravdu hraničí s mdlobami tak jako dnes, kdy jsem se už nemohla ani sehnout, abych si obula ponožky a trpěla jsem i v noci . Tak ať si ty přípravky berou sami výrobci a je to!

  1. Tak to ti Libuško přeji ať je to dnes lepší, nebo úplně dobré. Kdyby je nikdo nepodporoval, nebyli by tak lukrativní a jistě by někdo z nich zkrachoval, ale to se nestává, tedy je vidět že mají zákazníků dost, já mám ale podobný názor jako ty i když pořád čekám, že někdo napíše, že se stal nějaký zázrak a potom bych si to běžela koupit, za všechny peníze.

 4. kikou mon amie Anna

  je te souhaite un excellent mardi

  L’hiver est bien a nos portes et le froid va encore
  s’accentuer dans les prochains jours

  je vais hibernée jusqu’au printemps pliééééé

  avec toute ma tendresse

  gros calinous de mes zanimaux

  martine

  merci pour la vidéo

 5. Ten jeho dopis jsem celý nečetl, takže nevím co v něm všechno bylo, ale usuzuji, že tím nemyslel věk nebo zdraví, ale myšlení. Takže nějaké přípravky v tomhle nikomu nepomohou. I když to zní zprofanovaně, podstata života je přítomnost, ta přítomnost kde je život jako čerstvá květina. A u tebe měl asi pocit, že žiješ ve vzpomínkách, v minulosti. V pozdějším věku má člověk sklon a pocit, že má dostatek životních zkušeností, aby rozdával rady a lpí na nich tak, že není ochoten ani ze svých názorů slevit. Pochop to, nemůžeš dávat povšechné moudré rady když nevíš o co konkrétně jde. A to se tomu člověku asi moc nelíbí.

  1. To je ten kámen úrazu, ty ode mne čekáš myšlení šestnáctky, a já jsem jen stará babka a ani náhodou nic neberu tragicky, možná že na povrchu to vypadá že nemám smysl pro humor, ale velice se mýlíš, sranda musí být i kdyby na chleba nebylo, řeč se mluví a voda teče, a já při svém stáří již dávno zapomněla o čem ta řeč byla, ty si myslíš, že kdyby mě to tak pálilo, že bych s tím chodila na veřejnost.

   1. Ten jeho dopis byl urážlivý, to se mi tak nelíbí, ale nemohu si pomoci, z té věty opravdu vyznívá, že nemyslel počet tvých let a tvé stáří. Takže nejde o to jak kdo vypadá, jestli je někomu šestnáct nebo šedesát, ale jak se dívá na život.

    1. Já vím Pavle, ty za každou cenu stojíš o to abych si sypala popel na hlavu, já mám ale lepší nápad, znám několik fantastických blogů, kam zajdu mám-li zrovna náladu pod psa, tam najdu vždy něco optimistického, nebo pro zasmátí, co mě naladí a já mám potom hezký den, proč si kazíš dojem tady, nechápu. Znám jedno hezké přísloví o potrefené …., ten dopis psal anonym, tedy mě nemohl urazit a pohled na život si nechme každý ten svůj, já jsem se svým spokojená.

     1. Nechci aby sis sypala popela na hlavu, jen by sis měla uvědomit, že když neznáš skutečnosti ze života jiných a okolnosti, nemůžeš jim dávat rady a vnucovat jim své domněnky.

 6. S lékárnami máš Aničko pravdu. Jednak už z větší části pozbyly svou funkci, protože prodávají spoustu dalšího sortimentu, dokonce i zdravotní obuv. A navíc, je jich čím dál, tím víc. V okolí mého pracoviště je jich sedm a na sídlišti, kde mám praktického lékaře jsou čtyři. Dříve stačila jedna pro desetitísícové město.
  S těmi zázračnými preparáty se opravdu roztrhl pytel. Zázračné zhubnutí, okamžitě pevné nehty, zlepšení paměti a nebo kosmodisk – jen mě překvapuje, kolik známých umělců prezentuje tyto zázraky. V reklamě se točí obrovské peníze, proč by třeba pan Vašut nepropagoval prostředek na prostatu?
  Reklamě jsem podlehla jen jednou, kdy jsem si koupila Aspro a skončila na pohotovosti pod kyslíkem, protože mám alergii na kyselinu acetylosalicilovou. Nechci tu tvrdit, že se zříkám všech doplňků stravy, ale užívám sama bez jakékoliv reklamy vitamín C pro posílení imunity a vitamín A (betakaroten) na oči. Snad díky němu, se mi během tří let nezhoršily oči a mám stále stejné dioptrie, nebo je to jen placebo efekt? Moje plicní doktorka říká, že každá nemoc je z 80% stavem duše. Možná při polykání betakarotenu věřím tomu, že posiluju své oči. Do lékárny chodím pravidelně po návštěvách svých lékařů, užívám kortikoidy na astma, které mi sice umožňují normální žití, bez toho, abych se dusila, ale ukládají se mi v očích a vytvářejí šedý zákal. A kdyby se dnes, či zítra objevila sebekrásnější reklama na zázračný prostředek, který zabrání šedému zákalu, já jí neuvěřím a až mi bude docházet betakaroten, koupím si další.

  1. Takže jsi první kdo něco označil jako dobré a prospěšné, já říkám že staré a osvědčené, kolik by člověk musel sníst mrkve, a to se spojením s tukem aby karoten byl funkční, já si o něm myslím také to dobré, a C to jako samostatný vitamín myslím také funguje. O té lukrativní části tohoto podnikání, snad ani nebudu mluvit, nemohu potvrdit, jestli je to pravda nebo drby, ale proslýchá se že někde již ani dokonce nemají žádného promovaného odborníka, v takovém případě to už snad ani lékárna není, doba kdy pan lékárník byl víc nežli doktor ?????? No nevím jak by to dnes mohl zvládat se zdravým rozumem, rozumět, všem těm blbostem, sám se nezbláznit a nebrat viagru, něco na zvětšení prsů a na zmenšení prostaty.

   1. A ještě chci dodat, že nejen páni magIstři PHARM…. ale i páni doktoři si myslí že jsme naprostí bl… ,
    Pan doktor napíše naprostou novinku která vám zaručeně zabere, a v příbalovém letáku ve výsledku zjistíte, že ten naprostý zázrak a nevídaná novinka je jen něčím vylepšený paracetamol, tedy prachsprostý acilpirin, za který ve výsledku zaplatíte 227 korun a za který jsem platívala korun S E D U M !!!

 7. Ani já jsem moc těch preparátů z reklam nevyzkoušela. Snad jediný. Když mě začala protivně bolet kyčel, koupila jsem si pikslu Geladrinku a pila jsem každý den skleničku toho drahého zázraku. Nevím jestli to bylo věř a víra tvá tě uzdraví, nebo jestli jsem opravdu svým kloubům dala tu správnou výživu, ale kyčel mě přestala bolet. 😉

  1. Když se mě to bude takhle pomalinku a nejistě sbírat, tedy ty poznatky, tak z nějaké statistiky nic nebude děvčata, když to říkáte tak nejistě, tak spíš věřím na boží pomoc a ne na preparáty. to kdybych mohla říci, Jarce to na sto procent pomohlo, potom by to byla pecka.

 8. Ahoj Aničko, taky nedám na reklamy. Za léta jsme s maminkou vyzkoušeli plno preparátů. Jediné, co opravdu účinkuje a tiší nežádoucí účinky mé půlroční léčby proti bolestem nervů v noze, jsou Urinal a Wobenzym. Na ty nedám dopustit. Bez Urinalu se mi okamžitě rozjíždí zánět močových cest. Jiné preparáty byly vždy vyhazováním peněz z oken a na to nemáme. Bůh Tě opatruj. Česká přísloví a krabice z půdy mám taky ráda.

  1. Zdravím tě Ameli, ráda bych to nějak vytvořila, ale zatím nevím jak, aby to byl přehledný a smysluplný seznam, pomocných doplňků, které se někomu osvědčily a není to jen výcuc peněženek, a to si musí všichni navzájem říci, co komu pomáhá, nebo co není k ničemu. Mám tě ráda a držím ti, všechny palce po všech stránkách.

 9. Milá Anno,u nás doma učíme děti,že „reklamy jsou blbosti“ a co je dobré a kvalitní „reklamu nepotřebuje“!Takže to co se v TV propaguje u nás v domácnosti nenajdete.Jen jedna vyjímka – JAR.Jenže ten mám s léty vyzkoušený a vím,že reklamu nepotřebuje :o).
  Takže já neporadím :-).
  Za to přeji pohodový týden,co nejméně sněhu a práce kolem něj :-).

  1. Milá Miško, občas se k vám také pozvu na návštěvu, posedím, přečtu si, zamyslím se, hlavně nad sebou a popřeji ti vždy, boží požehnání ve všem tvém konání.

 10. Naozaj ti niekto poslal list v takom znení? Nechce sa mi veriť. Ale na druhej strane, tu v tomto virtuálnom priestore je všetko možné. Vyhľadaj si na Mimi článok s názvom Blbý lidi jsou taki lidi… Čo sa týka tých doplnkov výživy, som dosť skeptická. Keď ide o biznis, napíšu o nich kadečo, aj to, čo nie je vôbec pravda. Vyskúšala som nejaké, nezabrali nikdy tak, ako bolo písané v príbalovom letáčiku. Teraz už neužívam žiadne.
  Pekný deň prajem!

  1. Milá Danielko, nic lidského mně není cizí, a stará krabice jsem, nedá se nic dělat, i když v souvislosti s tím mě právě napadlo, co kdyby…..byl na světě nějaký zázrak a někdo o něm věděl a prozradil ho všem, moje maminka, si na tvář, dávala ovoce, sezonně jaké zrovna dozrálo, a až do své smrti měla krásnou pleť, jestli to bylo tím ovocem, nebo od pánaboha nevím. Přeji, den tedy už míjí, nežli jsem se sem dostala, ale večer příjemný a krásný.

   1. Moja mama spomína zase na to, ako si jej mama natierala tvár obyčajnou smotanou, ktorá sa zvykla usadiť na povrchu mlieka. Pamätám si, že tak niekedy robila aj moja mama. Keď sme otvorili novú fľašu, tak tam tá vrstvička smotany bola (dnes to už na mlieku nevidím). Aj babka, aj moja mama má pleť na svoj vek peknú. Ovocné masky sú tiež dosť propagované. Priemyselnú kozmetiku používam hlavne z pohodlnosti. Máš zase pekné pozadie. Pekný deň, Anna!

    1. A to mě nevidíš, tedy to pozadí, tak to tedy je, zrovna včera v noci jsem se tak namíchla, že jsem to sezení u počítače kategoricky zavrhla z několika důvodů, zaprvé to nějak divně formuje pozadí do šířky a za druhé………….vracím se k tématu a to je smetana, a abych neustále nebyla za blbce, co poučuje lidi, řeknu jen za našich mladých let, deset deka salámu, to bylo salámu, a smetana byla smetana. I tebe zdravím, objímám a přeji zdravíčko Danielko

   2. Spíš od Pána Boha, Aničko. Já také nepoužívám žádné krémy na obličej, na ruce, a řekla bych, že mám pleť přiměřeně věku….moje kamarádky dají stovky i tisíce za různé krémy, séra a já nevím co… Nemám na to čas ani peníze a nechybí mi to. Víš, Aničko, myslím si, že to, jaká je duše, se projevuje i navenek…jsme li spokojeni se svým životem a přijímáme-li vše tak, jak přichází, je to znát i na naší pleti. Na našich očích.
    Naše oči nepotřebují oční krémy, ale dostatek lásky v srdci.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s