Nejhroznější film

Na televizi se dívám málo, ale včera jsem to udělala a nemohla jsem odtrhnout oči, tak mě ta hrůza fascinovala, tedy se již nedivím, že někdo může říci mám „rád“ takové filmy, po takovém filmu to chápu, i když slovo rád v této souvislosti ve mně budí odpor. Byl to Spielbergův film Válka světů, když si odmyslím tu scifi okolnost, tak to byl drásající pohled do nitra člověka, který s hodiny na hodinu, prožije největší peklo jaké by člověk mohl prožít ve válečné vřavě, a Tom Cruise se toho zhostil nebývalým způsobem, společně s maličkou herečkou, kterou neskonale miluji pro její čisté dětské, nevinné oči, nejhroznější emoce jaké člověk může mít, je strach o děti. 
Tom sám o tom říká: „Náš svět prošel v poslední době těžkostmi, které nutně změnily naše vnímání reality. Proto je podle mě vhodná doba vyslat do světa Válku světů, aby v uších lidem pořádně zahřměla“, říká režisér. „Tohle nebude jeden z mých filmů, v němž civilizaci navštíví přátelští a dobrotiví mimozemšťané.“
 „V momentě, kdy jsem dočetl scénář, mi bylo jasné, že v tomhle filmu chci hrát. Není to jen film o mimozemšťanech, ale také komorní příběh o zoufalém tátovi, který se svou rodinou bojuje o přežití,“ dodává Tom Cruise. A já jen dodám že to byla taková rána že jsem se málem pozvracela, něco takového si jako realitu, když odmyslíme mimozemšťany, neumím představit, Bůh nás ochraňuj a to se týká i dnešního filmu, který je na pořadu večer, je to film 2012, KTERÝ JSEM JIŽ VIDĚLA, ale na který se podívám, pro jeho trikové efekty, je jistě velkolepý a filmový popis konce světa, který by jistě vypadal podobně, hodně se o tomto mluví a film to jistě podpořil, ale Válka světů ve mě zanechala hlubší strach a větší hrůzu, z něčeho podobného. 
Mohla bych sem jako podtržení dát video nebo obrázky z těchto filmů, já to ale neudělám, protože si myslím že po něčem takovém se člověk musí podívat na krásu, aby neplakal.

21 komentářů: „Nejhroznější film

 1. Aničko, scifi není také můj šálek čaje a vůbec se nedívám na ty akční, kde se střílí a je nějaké násilí, dělá se mi z toho špatně. Raději mám romantické filmy, tam se nestřílí a když už někdo někomu ubližuje, tak to není tak zlé a vše se v dobré obrátí. Já vím, něco jako červená knihovna, ale čím jsem starší….

  1. Budiž ti přáno Libuško, nikdy nic a nikomu nechci vnucovat, já také raději vdolky a ne holky, nikdy neposuzuji co má kdo rád, a duševní rovnováha je v našem věku důležitá, proč si drásat nervy, je to na náladě každého člověka, co je pro koho důležité a co mu přinese životní pohodu, tvou vyrovnanost a radost ze života bych přála celému světu. Žij šťastně a spokojeně, jsi vzorem.

 2. bon début de semaine mon amie Anna

  Désolée pour mon absence d’hier

  je pense ouvrir un nouveau blog * eklablog * mais chutttt pas

  dans l’immédiat sourire trop a étudier dans ma petite tête pliééééé …

  j’arrive même pas

  a faire un nouveau billet par manque de temps mais … une motivation de

  plus 🙂

  a suivre et en construction grâce à l’aide de ma Louvya … merci pour

  explications ma chérie

  mais je garde bien entendu mon Word Press
  auquel me suis familiarisée grâce a notre magicienne Raf@

  mes bisous tendresse

  calinous de mes 4 pattes

   1. Scifi se zabývá otázkami, co kdyby. V podstatě varuje před tím, čeho jsme my sami schopni. Zneužít psychiku, techniku, pro pár mocných udělat z ostatních výrobní zdroje. Jsou to často podobenství.
    Válka světů se poprvé vysílala jako rozhlasová hra a spousta lidí tomu na místě uvěřila. Některé ty filmy s mimozemšťany jsou vlastně varování i před naší vlastní mašinérií, která dokáže rozdupat jedince. Třeba Sandra Bullock v tom filmu o počítačové šikulce, které prostě vymažou existenci ze záznamů. Není těžké, aby se to opravdu stalo. U nás stačí ztratit občanku… Pokud je Vám špatně, zřejmě si uvědomujete realitu podobné hrozby. Copak dnes z nás někdo nahoře doslova necucá i krev?!

    1. Vážím si vašeho komentáře i názorů které publikujete a odvážně si za nimi stojíte kdekoliv, milá With, můj článek směřuje k tomu aby si někdo všiml, na konci komentářů videí, bohužel doposavad se tak nestalo a já budu brzy tak zbabělá, že je smažu, protože má nejistota, že je to jen provokace a špatný vtip, mě nedává právo něco podobného šířit, ale velice bych chtěla slyšet alespoň jeden názor, mrzí mě že se na to zatím nikdo nepodíval a nepozastavil nad tím, co je tam presentováno, k pozastavení jsou hlavně originál komentáře, v podobných věcech.

     1. No, mně se videa vůbec nezobrazují. Mám doma slabou kartu a v práci omezený přístup – to aby se nikdo neflákal 😉

 3. To jsem z toho Aničko jelen, na jakém programu tu Válku světů dávali? Prolezla jsem včerejší program řádku po řádce a ten film jsem nenašla. A ani ten co se o něm zmiňuješ na dnešek, tam nevidím. Včera jsem stejně jako Naďa, koukala na Marii Antoniettu. Hezký večer ti přeji. 😉

  1. Na markýze oba, ale to jsi zaváhala Jarko, právě to skončilo, ale když se podíváš do komentářů dolu, najdeš tam možná větší horor, než bych mohla uvěřit, já jen doufám, že je to špatný vtip.

 4. Prečo sa ja v poslednej dobe nedokážem prinútiť pozrieť nejaký film? Aj som včera večer viackrát prepínala tv stanice, no nakoniec som to nechala na niečom, pričom si môžem robiť ešte aj niečo iné. Sci-fi už vôbec nie je môj žáner. A ak vidím vo filme prvé násilie, okamžite prepínam na iný program. Ja som si včera pozrela iba dokument na ČT dvojke Africká princezná.

  1. To proto že to mám v každém rohu něco jsem si všimla, že budou dávat tenhle film jinak se také moc nedívám, my počítačoví maniaci, televizi moc nemusíme, ale nelituji, ten film mě dostal myslím na něj ještě teď, jak je to asi hrozné, tam kde válku prožili a prožívají, můj tatínek bojoval na Dukle, u vás na Slovensku a tam také zem rudla krví.

   1. Som rada, že som žiadne vojnové obdobie nemusela zatiaľ prežiť a dúfam, že už ani nezažijem. Stačil mi august 68, tie tanky a vojaci mieriaci na nás so samopalmi sa mi ešte dlho vracali do snov. Keď som bola mladšia, tak mi ani to násilie, ani vojnové témy až tak neprekážali (teda nie, žeby som z nich bola nadšená), to len vekom som dospela k tomu, že sa na to pozerať nemôžem.

    1. A já si zase myslím, že připomínat se to má a musí, aby se nezapomnělo jak je klid a mír vzácný, a že to není zadarmo, a musí se pro to něco obětovat a dělat. Máš pravdu že jakékoliv dívání se na film, ničemu neprospěje, ale varování před násilím to do jisté míry je a násilí se u nás rozmáhá jako rakovina.

     k tomu videu ti mám co říci, je nádherné viděla jsem ten film celý, tedy viděla jsem je všechny, a nerozliším ze kterého to je, jestli Baraka, nebo Domov,je ještě další, Gataca, všechny jsou úžasné, až na ty konce o lidech, ty tak krásné tedy nejsou, jako vše co souvisí se sobectvím lidstva.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s