Byli tady ?

UŽ VÍM JAK VZNIKL POZDRAV MLADÝCH : ČÁGO BELO ŠÍLENCI.
Co a kdo, no přece jsem to naznačila už v předchozím článku, lidé kteří dokázali víc nežli my s naší úžasnou technikou, létáme na měsíc, operujeme srdce, transplantujeme orgány, ano jsme úžasní, ale také jsme, čím dál tím více egocentričtí, a krom sebe samých nás nic moc nezajímá, většinou si myslíme je to daleko, nás se to netýká. Dnešní svět je ale tak propojený a malý, že se nás týká vše a žádný problém není tak daleko, abychom nebyli jeho součástí, ať chceme nebo ne. V Americe, tedy té jižní se poslední dobou rozmáhá myšlenka na popření pozitivního vlivu na příchod Evropanů na kontinent. Já také zastávám názor, že lidská pýcha zapříčiňuje mnohé špatné vlivy na myšlení. Původní obyvatelé Ameriky, jsou diskriminováni dodnes, jejich kultury jsou popírány, a dodnes se traduje myšlenka méněcennosti těchto národů a jsou ještě stále v rezervacích.
Ve videu je počítačová simulace vykopávek, z relativně nedávné doby, je velice zajímavé, jak indiánské kultury, o nichž jsme se dozvídali že to byli divoši, měli tisíciletou kulturu. A to již vůbec nemluvím o těch jihoamerických, prehistorických stavbách, které směle můžeme přirovnat ke starému Egyptu.


16 komentářů: „Byli tady ?

 1. Škoda, že ta videa nebyla v češtině, ale jedno z nich bylo nad slunce jasnější, máš naprostou pravdu, že o národech, které po sobě zanechali takovou krásu a důmyslné stavby, se nemůže uvažovat jako o nevzdělaných, primitivních a bez vlastní historie. Někdy si nejsem jistá, přestože jsem křesťan, jestli je dobré za každou cenu nutit naše pojetí náboženství třeba i těm indiánům. Tímto způsobem nenávratně mizí ze světa spousta tradic, zvyků a kultur.

  1. Každé video je Jaruško obrazem národa, najdeš je jako Polskou verzi, Ruskou, Španělskou, Portugalskou, atd…. a v tom příslušném jazyce jsou i komentáře, jen České verze a komentáře k nim téměř neexistují pokud je to něco poučného, zhovadilosti a odpornosti ty se vyskytují i u nás, a nejodpornější komentáře najdeš na verzích Amerických. A posuzovat podle toho kulturnost národa je otázkou, pro mě tak složitou jako oddělovat zrno od plev. Je to těžké, někdy mě to tak drásá nervy, že bych s tím nejraději praštila, na jedné straně vzrůst, až do oblak, na straně druhé úpadek. Pod skoro každým videem, klikneš-li si na značku, bývá text já jsem doma na Gogle, ten má translator, ale mají ho i jiné servery.

 2. Já mám milá Aničko pocit, že těch lidiček bez duše nebo s hříšnou duší nějak přibývá. Ještě pořád se najde dost těch hodných, kteří stojí za to, ale tihle zase ubývají. Myslím, že je to dnes hlavně hon za penězi.

  1. Ano, to je naprostá pravda. Osobně z tohoto poznání začínám být deprimovaný, ovšem pořád skrytě v duši doufám, že se zase budeme mít lépe ( tím myslím , že si lidi uvědomí, že na této planetě jsou pořád jenom hosti, a že tato planeta není lidským majetkem. )

   Jů, to jsem napsal úžasně

   1. Jůůůůů, to tedy ano Jiří.
    Včera jsem se věnovala, videu, některá videa na téma Afrika a hlad, jsou šokující ne svou náplní, samozřejmě, chce-li někdo aby se na tuto vykořisťovanou zemi přispívalo co nejvíce, dá tam šokující snímky, to chápu, co ale nemohu pochopit, Americkou verzi a komentáře tam… to je to co mě šokuje nejvíce, každé to video má nějaké své verze, a šíří se různě v různých zemích, a komentáře se liší, podle mentality a výchovy v té které zemi. videa jsou stejná komentáře ne. A podle toho se pozná odkud ta kultura sem přichází, jaký má na nás vliv a zpětná vazba na moje poslední články je zjevná – kdo, kam a jakou vývojovou kulturu přinesl a jaký to má dlouhodobě vliv na lidstvo, to je moje hlavní myšlenka těchto dvou článků.

  2. Milá Libuško.
   Samozřejmě, je to v úhlu pohledu, ty jsi většinou optimista, u mě jde víc, palec dolů, ale právě to dělá život pestrým a zajímavým, kdyby jsme všichni byli andělé, byla by to asi nuda, ale také by nebylo tak špatné, pokud by ti slušní převažovali. Lidské uvažování ovlivňují záporné emoce, už u maličkých dětí se s tím setkáme, a pokud to někdo neutne v zárodku, rodina, škola, nebo děti nemají kladné vzory, není se co divit

  1. Já tedy přímo tělesně ne, ale pamatuji si to dost dobře, a k tomu Metuzalenství ti chci jen říci, každý jak se cítíme, věk sám o sobě je nicneříkající veličina, ty tedy na mě jako dědek nepůsobíš, ostatně jako každý muž, by jsi nejraději žil a užíval si život do sto dvaceti, a já ti to přeji, bez problému…………

 3. Aničko, jdu tě zatím jenom pozdravit, mám teď dost různých úkolů, takže mi na návštěvy blogů nezbývá moc času, ale napravím to hned, jak budu moci. U tebe je hodně zajímavostí, které si musím pořádně vychutnat.
  Takže tě zdravím, děkuji za krásné verše u mě na fotoblogu a přeji pohodový víkend. Hanka

   1. Ne všichni, Aničko, někteří si zachovávají svou krásnou, čistou dušičku a s těmi stojí za to si povídat. Opatruj se.

    1. S tebou bych to milá Amelie i ráda udělala, a popovídala si, jen bohužel, tvůj blog je nepřístupný, pro mé komentáře již dlouhou dobu. Tedy tě zdravím a přeji hezkou neděli.

      1. Nevím Pavle, něco technicky pro mne nevysvětlitelného, mám to i u Mimi, prostě ten komentář, se tam neobjeví a tečka, nejsem odborník, ani náhodou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s