Není den jako den

Mám takové ty kdy, být mladší řeknu to na plnou pusu, bolí mě hlava, nic mě nebaví, chodím od ničeho k ničemu, sedím u jedné věty hodinu a stejně to co mě napadne nestojí za nic, takže vám zase nabídnu to o co většinou není valný zájem, nějaké to cestování prstem po mapě, dnes dokonce, to ani nebude pracné protože jsem cestovala jindy a uložila jsem si ty věci do paměti, jak do své, tak do té počítačové.
Byla jsem v Číně, moc toho tam k vidění není, ve smyslu popojíždění s Googlem, jak by řekl skeptik amerikanizace světa, Google si tam k tělu moc nepustili, zmapováno je toho moc málo, ještě tak bývalá kolonie Hong Kong a Taiwan, tak ty jsou zmapované velice důkladně, ty vám ale ukazovat nebudu, na to se můžete podívat, při troše snahy sami, nebo až později budete-li mít zájem, chci vám ukázat jiná místa, ta co nějak promlouvají o Čínském venkově, o tom jak jsou tito lidé pracovití, váží si každého metru země, my by jsme řekli, mají úctu ke chlebu a moc dobře vědí co to je ho nemít, u nich je to tedy rýže, hladomorů tam bylo hodně a na mnoha místech.
Čína je obrovská země, a přesto se s půdou hospodaří jako s velkým darem, tam kde je úrodná, je využita do posledního kousíčku, pečlivě, ručně s láskou a péčí a výsledek posuďte sami, tam kde se takto hospodaří, je to nejen účelné hospodaření ale i podívaná pro oči. Jednou jsem použila tento odkaz :http://www.impactlab.net/2010/06/08/the-breathtaking-beauty-of-lexiaguo-china/
Bohužel, odezva na to nebyla žádná, bylo mně to líto a tak udělám další pokus a věřím že tentokrát si toho někdo povšimne, stojí to za to už proto že úcta k lidské práci a k půdě se u nás vytrácí v komerci, na orné zemi se nepěstuje chleba, ale staví betonová monstra, silnice, markety a sklady, nenávratně se ničí to co nelze nahradit.

obrázky Číny- odkaz: https://profile.live.com/cid-d85a5621ed43d02b/#!https://skydrive.live.com/?cid=d85a5621ed43d02b&sc=photos!cid=D85A5621ED43D02B&id=D85A5621ED43D02B%215554&sc=photos
Pole v Číně jsou jako pohádkový svět, podívala jsem se dobře a moc mechanizace jsem nenašla, většinou jen lidé a tažná zvířata a na videích u mne na liště si lze poslechnout i krásu a atmosféru na takovém rýžovém políčku, na této fotografii je to zřejmě jiná plodina, mám dojem že to tak krásně pěstují nějaké bylinky.

Ta krajina se jeví, jako ráj na zemi je tak krásná a pohádková, že jen báseň by vyjádřila jaký z ní mám pocit, věřím  že i vám přinese trochu radosti a pohody, mám těch obrázků Číny hodně, ale zatím vám nabídnu jen tyto, aby jste mě napsali jestli chcete ještě nějaké vidět.

18 komentářů: „Není den jako den

 1. Odkaz funguje, neodolala jsem a nahlédla, tyhle obrázky jsou tak překrásné, že se až tají dech. Je to jako umění v krajině, neobvyklá barva jejich půdy tomu dává exotické kouzlo, a ta bíle kvetoucí rostlina mi připomíná naši řepku olejku, kéž by i ona byla tak půvabná a ne tak jedovatě žlutá, protože tu naopak v naší krajině nemůžu vystát. A co práce za tím musí být, opravdu obdivuhodné.

 2. Je to celé zajímavé a takové zvláštní. Ještě než jsem začala číst a pořádně si prohlížet tak jsem myslela, že ta políčka jsou namalované obrazy. I na tom odkaze to tak ze začátku vypadalo! Přírodu tam tedy mají krásnou. Zajímavé čtení a koukání! Díky za něj!

  1. Nikdo nepíšete, o Danielčině odkazu, moc ráda bych věděla jestli to funguje, má tam moc krásné fotky z Číny, stojí za podívání a je jich hodně, má to zřejmě také z Google jako to dělám já.

  1. To je milá Aničko teď moje nejmilejší zábava, cestovat prstem po mapě, aby jste z toho všichni také něco měli, dávat to na blog. Já vím, že to pro někoho nemusí být zajímavé, kdo to umí nepotřebuje k tomu mne, ale jsme tady většinou starší (pořád krásní) lidé a tak třeba, ne každý to umí a pro mě je to radost.

 3. Aničko, čínská krajina působí až neuvěřitelně, to je úplně jiný svět! Obrázky i hudba doslova berou dech.
  Ty nám připravuješ takové příjemné chvíle a sama máš problémy! Přeji ti, aby se všechno co nejdřív v dobré obrátilo! Hanka

  1. Už to topí mrška jedna,
   co vymyslel v půli ledna,
   Kotel, blbec, zlomyslná,
   zchladit nás chce až do zrna.
   Mám šikovného muže, dal tam nové čerpadlo, během dvou dnů.

  1. Ukulele, to je moje, i ta jeskyně se mě líbí moc děkuji za pěkné video, podívala jsem se i na jiná a „indiáni“ hrající na ukulele mě nadchli.

 4. A právě o to já zájem mám… jsou to místa, kam se nejspíše živě nepodívám a tak mi taková foto-procházka vůbec nevadí! Spíše naopak 🙂 Děkuji ti za ni. A že nemá Čína příliš co nabídnout? Možná, ale i kdyby ne, ta překrásná pohádková pole úplně vystačí 😉

  Post scriptum: Nedávno se mi podařilo odpovědět na tvoji otázku, kterou jsi mi položila v komentáři. Zde najdeš celou odpověď: http://ashinin.wordpress.com/2012/01/13/laska-je-laska-ja-jsem-ja/

  1. Mám teď takové nepříjemné období, nějaké starosti, a tak až budu mít lepší den podívám se, na takové hezké téma je potřeba mít i hezkou náladu, Děkuji Ash.

 5. Anna, obdivujem tvoju prácu s google earth. Páči sa mi to. Pri tej príležitosti, ako som čítala tvoj článok, spomenula som si, že mám tiež uloženú nejakú prezentáciu o Číne. Ak by si mala záujem, môžeš si ju pozrieť tu:
  https://skydrive.live.com/?cid=A6A34096B4A81F3A#!/view.aspx?cid=A6A34096B4A81F3A&resid=A6A34096B4A81F3A!15678
  Prípadne si tam môžeš nájsť aj niečo iné, čo by ťa zaujalo.
  A čo keby si takto prišla navštíviť aj mňa? hm?

  1. Děkuji ti milá Danielo, za velice hezký odkaz, krásně doplnil můj článek, podívám se i na ostatní tvé krásně uspořádané fotografie.
   Na Wordpres není s komentáři žádný problém, stavím se a moc ráda, jen co se tady vše dá do pořádku. Máme doma technické problémy, tedy mě omluv.

 6. Aaaaach, to byla nádhera. Jsem úplně okouzlená videem číslo jedna a tři. Nádherné až dech beroucí obrazy doplněné tou zvláštní tesknou hudbou, mě přenesly do úplně jiného neznámého světa. V Číně je krásná příroda, líbí se mi i jejich malá políčka a historické budovy se zvláštníma střechama. Strávila jsem u tebe Aničko, moc hezkých pár chvil.

  1. Děkuji Jaruško, byla to taková rychlovka, máme doma neútulno, selhala topící technika, tak sezení u počítače není nic příjemného. snad se to napraví vbrzku.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s