NOVÉ NADĚJE

A také staré prohloubení, nevím jak lépe popsat své pocity, z doby kdy jsem nebyla účastníkem přímých kontaktů a tolik se mně chtělo sdílet, špatné a přesto dobré správy, kdy člověk cítí, že se něco mění k lepšímu v národě, na zemi a nemůže se vyjádřit………… teprve cítí jak dnes lidé potřebují kontakt a přátelství, moc všem děkuji za náklonnost, přízeň a zájem  nebývalý. Já věřím, že můj stroj, bude pracovat k mé spokojenosti a po dobu dostatečně dlouhou, abych přečetla vše co jsem zameškala, a dovolí otevřít mé srdce všem drahým přátelům a poděkovat za zájem.

Velkým převratem v naší zemi bylo úmrtí pana Havla, dojalo mě jak jsme se po dlouhé době dokázali semknout a projevit city, tam kde neúcta dovolí šedesát procent pohřbů bez obřadu, tak opět tekly upřímné slzy dojetí.
Přetechnizovaný svět a svět logiky a fysiky připustil božskou částici, objevenou  v Cernu, vědci nepotvrdili, ani nevyvrátili sice Einsteinovu teorii a ani bývalý komunistický skeptik, pan Grigar, nevyvrátil tuto teorii, objev století, ne-li tisíciletí, sice nikdo nepropaguje široké veřejnosti, ale obrovský zlom v myšlení to postupem času jistě přinese, vtip o tom že Gagarin boha ve vesmíru nenašel, se stane špatným vtipem a logika utrpí trhlinu, skeptici budou muset boží stvoření přehodnotit a to je pro mne další radostná správa do nového roku.

Věřím že všichni kdo ke mě neúnavně chodíte, což je také taková krásná a radostná událost do nového roku, pro moji dušičku, nedoufala jsem ani v zákoutí svého srdce v takovou radost, až zase vlezu na ten zatracený stroj, že mám tolik drahých přátel. Na letošní rok si někdo vymyslel teorie o zkáze a konci, sice do toho zakomponoval nějaký přerod, já sice na tyto bludy nevěřím ale takový přerod k lepšímu bych nám všem, moji drazí přátelé moc a moc přála. Duchovní přerod, k lásce a úctě mezi lidmi, k radosti z krásných věcí, hudby která povznáší, umění které oblažuje a práci která je štěstím, tak to bych vám všem i sobě, v tomto roce moc přála, takový přerod světa v takový bych chtěla věřit.

22 komentářů: „NOVÉ NADĚJE

 1. Aničko, už jsem u tebe delší dobu nebyla a jinde vlastně taky ne, protože jsem měla spoustu různých povinností, takže na blogy nebyl čas.
  Do nového roku ti přeji hlavně zdraví a dušičku v pohodě.
  Jsem ráda, že jsi zpátky mezi námi a že je všechno jak má být. Líbí se mi, že neustále sleduješ dění kolem sebe a dokážeš vyjádřit svůj názor na různé události. I když na spoustu věcí stejný názor nemáme a navíc nejsem věřící, souhlasím s tebou, co se týká přerodu k lepšímu. Někdy si říkám, co se to s námi lidmi děje a jak se na to může „Bůh“ dívat.

 2. Klášterec nad Ohří bych si klidně spletl s Jeseníkem. Na první pohled vypadají podobně.
  V novém roce Ti přeji všechno nej, nej, nej a ještě něco navíc.

  1. Jsem babka zvědavá a tak jsem hned skočila na Google a podívala se do Jeseníku, kde jsem nebyla, nějakou podobnost jsem tam našla, tedy až na ty králíkárny co pan Havel v jistém svém projevu profanoval, a tím připomínám jeho dnešní uložení k věčnému odpočinutí. Komunisti jich v našem kraji nastavěli opravdu hodně, bourala se krásná vilová výstavba a stavěli se králíkárny, pro dělnickou třídu, co jim tekl hnis z očí a na směny dělali v dolech a elektrárnách, tedy to městečko v podhůří není tak krásné, jako Jeseník a také to nejsou lázně, jedině že by byli sirné, to se tady tedy dýchalo a stále ještě dýchá. Děkuji ti za přání a opětuji je ze srdce, doufám že lázně které popisuješ ve svém článku není Jeseník, moje maminka o nich vyprávěla, před desetiletími, jako o mučírně hladem.

 3. Tak Tě zase, milá Aničko, vítám zpět! V první řadě chci potvrdit, že „nejsme tak bohatí…“, to už říkával můj tatínek! A že jsme počítali každou korunku, ale stále častěji zjišťují, jak moc byl moudrý! Počítač byl příčinou Tvé nepřítomnosti, ale musíš to vzít zase z té druhé strany! My jsme si všichni oddychli, když jsme se dozvěděli, že je to nemocný PC a ne TY! To by bylo horší, ne? Přeji Ti všechno krásné, hodně zdravíčka, ať se splní i to, co jsi přála všem ostatním tak i Tobě a dík za krásné foto za kopečkem, aspoň jsme viděli sníh na fotce! U nás ho moc nebylo a hlavně dlouho nebylo. Tak se měj krásně!

  1. Tvoje slova jsou tak milá a hřejivá, je pravdou, že věci přetrvají, ale my tady již nebudeme a tvůj zájem je tak milý a příjemný pro moje ego, a mám upřímnou radost, také z tvého zdraví, četla jsem u tebe, jak dobíháš autobus a jako mladice vyběhneš schody a velice to u tebe obdivuji, tvá životní síla je pro mne vzorem, mám radost že máš tolik sil a přeji ti v tomto roce, ať to je stále stejné a lepší. I ty se měj tak hezky jako dosud, ba ještě lépe.

 4. Belle journée en ce mardi pluvieux et venteux mon amie Anna

  Pas moyen de me lever ce matin brrrr sourire

  Suis vraiment pas en avance dans mon travail mdrrrr

  mes bisous tendresse

  gros poutoux de mes 4 pattes 🙂

  martine


  joli ton billet

 5. Taky ti, Anno, přeji krásný a klidný rok, radost ze všedních dnů i svátečních a hlavně dobré zdraví. Fotografie je opravdu moc hezká.

 6. Ciao Anna, mi fa piacere risentirti,ricambio gli auguri per il nuovo anno e spero porti a tutti noi pace serenità e amore. Ti abbraccio cara amica con tanto affetto. un bacio, Maria

 7. Milá Anna,
  prajem Ti v novom roku samé dobré a krásne veci, z ktorých budeš mať radosť a potešenie…..a samozrejme hodne zdravia a veselú myseľ……

  1. Milá Evičko, u tebe jsem viděla, že jsi prožila krásné chvíle v rodinném kruhu, přeji i nadále tak šťastný život. Anna

 8. Aničko, to bylo krásné novoroční zamyšlení a k tomu krásná, čistě zasněžená fotografie.
  Doufám, že už je všechno v pořádku a že už tě nebudeme tolik postrádat.
  Přeji krásné články, hojnost návštěv a optimistickou mysl. K tomu hodně zdraví, a kapku štěstí – i málo štěstí stačí, ono má neuvěřitelnou sílu.

  1. Děkuji ti milá Vendy, za to že se ti ten pohled líbí, je to kopec veliký, když jedu dolů beru to smykem, tedy brávala jsem, i mé děti a vnoučata ho sjížděli, končí většinou pádem hubou přímo do bláta, dole sníh nebývá, letos je ho málo i tady nahoře. Klášterec je někdy bílý, někdy ne, je to ale vždy hezké městečko se zámkem a parkem, protože nahoře, kousek od místa odkud je fotka trávím svůj volný čas, více než třicet roků, chtěla jsem to sdílet se svými přáteli a dát vám, kdo jste neměli tu bílou vánoční pohodu, možnost to se mnou sdílet. posílám ti objetí do nového vykročení, ať je šťastné.

 9. Mila Anicko jsem opravdu rada ze jsi zase zpet .Do Noveho Roku ti preji vsechno jen to nejlepsi ,hlavne hodne zdravi tobe i tvemu pocitaci.Zimni fotka je krasna ono kdyz je snih tak to hned vypada uplne jinac.

  1. Většinu svého života mám bílé vánoce, u nás na horách napadá sníh i když už nevěříme, jako třeba letos, až na štědrý den začalo sypat a o půlnoci byla třiceticentimetrová peřina a vše bylo jako s cukru, čisté, bílé a krásné a já vám všem přeji tak hezký, čistý a krásný rok.

 10. Milá Aničko, jsem moc ráda, že jsi zpátky. Chyběla jsi nám. Občas jsem z nostalgie zašla na tvůj blog, četla a doufala, že se objevíš.
  Jsem ráda, že jsi v pořádku.
  Do nového roku Ti přeji pevné zdraví, hodně štěstí, radosti, úsměvů a milých pohlazení po dušičce. Bůh Ti žehnej.

  1. Bůh žehnej všem lidem čistého srdce a dobré vůle, ne jen mě. Tobě, milá Amélie přeji to , po čem toužíš, ať se vždy plní dříve nežli na to pomyslíš a tvé rodině lásku a radost.
   Ten můj stroj, bude zřejmě zdrojem zlobení ještě dlouho, nežli si našetřím, tak prosím o trpělivost se mnou i s tou mašinou.

 11. Jsem Aničko moc ráda, že seš zase mezi námi a držím palce tobě i tvému počítači, aby vydržel déle, než abys stačila přečíst všechno co jsi zameškala. 😀 Přeji ti, aby ten rok co začal, byl pro tebe šťastný, prožitý ve zdraví a pokoji.

  1. Já jsem připravena a moc se těším, i když ta moje potvora MAŠINA, už teď sotva je připojena, říká, se mnou si ještě užiješ a to je sotva pár měsíců po záruce, tak to chodí, když koupíš počítač u zelináře a ne u odborníka, jak říká můj osobní opravář, prý nechápe co jsem čekala, a proč jsem ho tak zklamala a šla si koupit stoj jinam, když o mé stroje pečoval, už od Atari, na kterém si hráli děti piškvorky. Jo je to pravda odvěká že, „kdo šetří má za tři, ROKY TUBERU“. a TAKÉ ŽE NEJSME TAK BOHATÍ, ABYCHOM SI MOHLI KUPOVAT LEVNÉ VĚCI !!!
   A TAK TI JARUŠKO PŘEJI, ať vždy dobře pořídíš, ke své radosti, jsi stále zdravá a vše ti jde tak krásně jako dosud, a štěstí ať se ti lepí na paty.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s