EVROPSKÁ UNIE

Mnoho lidí je pod vlivem, a neurvalou masáží, různých psavců jako jsem například i já, můžete mě brát jako svou bernou minci ??? Ne prosím ne, je to jen myšlenka zrozená v hlavě jedné babky, která si na svou pusu může tlachat co jen bude chtít, a vy kdo to budete číst si musíte uvědomit, že jste se přišli pobavit, nebo vyjádřit svůj názor, nebo eventuálně se pohádat s někým kdo má jiný, a nebo třeba se mnou, ale v žádném případě, to co napíši nemůžete brát jako oficielní  důvěryhodný zdroj informací. Nezlobte se na mě, já se docela bavím, v případech, kdy se rozvinou diskuse nad někoho osobním postesknutím si, a lidé v diskusích se k sobě chovají, jako by měli pocit, že mohou těmito planými debatami ovlivnit i běh Evropské unie. Čtu velice mnoho zajímavých článků a ráda se někdy i zapojím, ale jsem si velice dobře vědoma, že věci se řeší jinde a jinak. Nejdříve jsem měla v úmyslu psát opravdu o unii, jak už Jiří z Poděbrad, http://cs.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%99%C3%AD_z_Pod%C4%9Bbrad , si prosím přečtěte sami. Já si jen vzpomenu jak úžasnou anabází, bylo kamkoliv vycestovat, ale opravdu kamkoliv, třeba deset kilometrů za hranici, nakoupit výbavu, pro děti do školy, každému kdo dnes kňourá, a fňuká, co jsou to dnes za hrůzy, bych dobu dávno minulou přála zažít v plném rozsahu a také bych jim přála poznat práci a živobytí jinde ve světě, takové Norsko, každý po deseti dnech dovolené vzdychá, jaká je to životní úroveň, jaká je to krása, ale po měsíci v zimě by vzal nohy na ramena, a Kanadu tu bych přála hodně lidem, aby poznali co je to opravdu makat. On se nikdo nežene, někam jet za prací, i páni zdravotníci, kňourající opět, při svých pětinásobcích mého důchodu, ono se to už tak trochu ví, že všude chleba o dvou kůrkách. Na každém totiž záleží jak si ustele, tak si i lehne, a každý má možnost, třeba kandidovat do obecního zastupitelstva, a ne jenom…….. Rozhodněte si hlavně o tom co se bude dít doma na vašem dvorku, tím že budete jednat v obci, kde žijete o těch a s těmi, vám bezprostředně blízko a oni s tím půjdou dál, víš a budou to takoví lidé jaké si vyberete, ne vést plané řeči.    A dívat se na takovou ošklivou potvoru, a máme tam také tu lampárnu, kam si můžeme jít stěžovat.

A my kdo máme rozum se do politiky nebudeme plést, podíváme se třeba do Štrasburku, protože je to daleko lepší zábava a můžeme v tom najít větší uspokojení nežli v těch planých řečech .

Snad mě to pan Guaglio odpustí tam někde na nebesích, že jsem použila jeho krásné malby, dříve to malíři uměli, že ano ?

FRANCIE odkaz : https://skydrive.live.com/?cid=d85a5621ed43d02b&sc=photos#!/?cid=d85a5621ed43d02b&sc=photos&uc=72&id=D85A5621ED43D02B%215196!cid=D85A5621ED43D02B&id=D85A5621ED43D02B%215197&sc=photos
A vy všichni mě odpusťte cokoliv a kdykoliv, neb má hlava je již stará, a zasloužím si shovívavost. Děkuji vám všem že přijdete podíváte se na obrázky, občas si i přečtete a občas s babkou pohovoříte. Neřešte co nemusíte, přece dobře víte, že někde někdo už dávno rozhodl za vás a za toho, kdo rozhodl i za vás již také někdo někde něco a dávno rozhodl. Jeden velice slavný novinář kdysi řekl, že ve s. státech se rozhoduje o bytí či nebytí padesát let dopředu, a teď nevím, jestli by tam nebylo lepší měkké i.

24 komentářů: „EVROPSKÁ UNIE

 1. Tak vidím, Aničko, že vždy umíš TNOUT DO ŽIVÉHO a hned je tu debata jak hrom. Nemůže se všem všechno líbit, to je jasné, ale že není všechno tak, jak jsme si to mysleli, to je pravda. Ale my, malí, nevýznamní a někteří z nás i dost staří, my se můžeme nad tím jen rozčilovat, ale změnit to už nezvládneme.

 2. Krásné fotky a obrázky.
  A docela chápu, jaké problémy byly s vycestováním, i když jsem nikdy necestovala, protože jsem na to neměla.
  Ani tenkrát.
  Jenže, mně trochu vadí právě uvádění těch horších příkladů. Mám být do smrti vdčná, protože si můžu zajet do Rakouska?
  Tedy v případě, že na to budu mít?
  Mám držet hubu a krok, když vidím, jak se tady zastavují pole plechovými hangáry zahraničních společností a jak se plundruje země? Jak se ruší a likvidují podniky a firmy? A říkat si, jupí, můžu si koupit banán i v červenci? Ano, jsem ráda, že si můžu koupit banány v červenci, i ananasy, a taky že můžu teoreticky ihned zajet do Paříže na zájezd, jsem ráda, že si můžu vybrat nábytek a že vychází knihy, které byly předndtím nedostižné, že si můžu zaplatit v televizi stanice, které bych normálně neviděla, že můžu užívat počítač a ainternet a že mám mobil.
  Ale to přece neznamená, že budu zavírat oči před korupcemi, před vědomím, kolik miliard proteklo do soukromých kapes a jak to teď hází na nás, před neustálou mediální masáží o tom, jak tady bude hůř a hůř a hůř, až mi připadá, že chtějí uvrhnout lidi do zoufalství a do takových stavů, že budou raději páchat sebevraždy, že piju mléko, které je úplně mrtvé a bez jakýhkoliv živin, že v salámech jsou akorát namleté kosti a nějaká barviva, že jablka jsou pomalu dražší než ony banány a pomeranče, žže se z trhu ztrácí petržel a je nahrazována pastiňákem, a co víc, považována za petržel, že nám vymývají hlavy.
  Nezlob se, Aničko, ale nebudu si říkat, jak bylo hůř a jak se teď máme.
  Budu si říkat, proč to není lepší.
  Protože si myslím, že lepší to být může, jenže by to muselo jít shora.

  Pěkný další týden přeji!

  1. TO VŠE JE PRAVDA MILÁ VENDY, i já poukazuji na různé nešvary, na Internetu je i mnoho možností jak některé věci řešit účinně, jsou na každou tebou avisovanou věc instituce, i já tady mám odkazy, a všude ti napíší,“ nikdo si nestěžuje, nikdo nepodepisuje petice, jste stát a národ, který své problémy nejen nechce řešit, ale ani se o nic nezajímá“, protestů se účastní pět lidí, a ostatní brblají, doma u televize a v hospodě a i tam se dnes už bojí otevřít pusu, protože zaměstnavatel, který netopí by se to mohl dozvědět. NE !!!!!! VENDY !!!!! Z DOLA !!!!!!

   1. Tady máš, Aničko, bohužel pravdu. Nešvarů si všímáš a myslím, že ti to taky není lhostejné…

    Občas chodím na diskuze pod nejnovějšími články a většinou si projedu jednu stránku a padám odtud pryč. Ty diskuze mají několik společných rysů a ty se opakují. Jedni nadávají na Kalouska a současnou vládu, druzí nadávají na ODS a minulou vládu, další zase propírají ČSSD a předminulou vládu a každý z nich nadává na komunisty. Propírají, kdo zpronevěřil a s prominutím prodrbal víc peněz. Některé názory jsou docela rozumné, některé jen výlevy citů.
    Ale co mě nejvíc dostane do kolen, je – máme co jsme chtěli.
    Proč, krucinál, pořád to sebemrskačství?
    Jako by si v tom libovali.
    Nebo ono vítězné – a bude hůř!
    Jako by se na to těšili, těšili na to, že dojde na jejich slova.
    Osobně si myslím, že rozhodně nemám co jsem chtěla, protože když jsem chodila cinkat s klíčkama, TOHLE jsem rozhodně nechtěla. Chtěla jsem slušnou zemi, která bude prosperovat, platy, které umožní normálně žít, možnost cestovat – samozřejmě i mít na to cestování, k ničemu mi je, že můžu zajet do Anglie, Španělska nebo na Nový Zéland, když na to prostě nemám – možnost výběru potravin, oblečení, techniky… Prostě něco, co funguje i v jiných zemích.
    Rozhodně jsem nechtěla rozkradenou zemi, zastavěná pole, podniky zrušené a prodané za pár korun, předražené zboží, plyn a energii, a poslouchat, jak můžu být ráda, že dělám za desítku hrubého, protože na mé místo čekají desítky nebo stovky dalších. Nechtěla jsem kriminalitu v takovém rozsahu, podvody šité na lidi, exekuce baráku kvůli desetitisícovému dluhu. Chtěla jsem prostě jen normálně žít… a zdá se, že to nevyšlo.
    Ale poslouchat, že tohle všechno jsem CHTĚLA, mě fakt ubíjí.
    Jo, nová doba, politika, vláda a EU, to dokáže rozpálit krev do žhava…
    Aničko, hezký den!

 3. Aničko, napsala jsi to moc hezky, ale žádnou shovívavost nečekej! Nevymlouvej se, že jsi stará babka, devadesát ti ještě není, ne?! 😉 Taky bych ráda podotkla, že každá mince má dvě strany. Máš pravdu hlavně v tom, že je u nás čím dál víc flákačů.
  Historické malby jsou skutečně nádherné! 🙂

  1. Děkuji Haničko, jsem ještě mladé děvče, jen to tělo potvora, nějak nechce šlapat. A to duševno…… stále utíká do různých fikcí, a tam se vymlouvá na to že ta realita, už není pro něj.

   1. Aničko, jsem na tom podobně, myslím s mládím a tělem! 😉 Jinak taky občas ráda uteču od reality, hlavně ke knížkám. Když se pořádně začtu, může mi být realita ukradená! 😉

    1. Tak ti přeji hezké čtení na dobrou noc, nejraději čtu v posteli, za hlavou mám takovou zvláštní lampičku, ať se otočím jakkoliv vždy svítí na knížku, jen na rozdíl od muže, jeho čtení uspává mě spát nenechá. Hezkou dobrou noc.

 4. Bon Dimanche mon amie ANNA

  chez nous le soleil est parti pour faire place a la grisaille

  j’avais envie de te partager cette vidéo ( retrouvée ) j’espère tu l’aimeras sourire

  J’ai aussi effacé une dizaine d’anciens billets en espérant soulager mon WP pour mes 3 ami(es) ayant des difficultées …

  mes bisous tendresse

  gros poutoux de ma Louve et lechouilles de Moustique

  Martine

  très joli billet sur union européene

 5. EU v současné podobě je blbost. Cestovat jsme mohli i před vstupem do tohoto socialistického molocha, takže s tím samotné členství a EU nemá co do činění. A když se kouknete na reportáže z Europarlamentu, uvědomíte si dokonale tu hrůzu, že nám vládnou lidi, které jsme nikdy nevolili a nemůžeme s tím nic dělat. Celý europatlament je totiž složený z takových Špidlů a Falbrů -neschopných, doma přebytečných nýmandů, které sudruzi v jejich parlamentech vykopli směrem vzhůru -stejně jako to dělávali komunisti s neschopnými nefachčenky. 🙄

   1. Kdepak, u Vás se „mandle nezvedají“, tady je dycky mír. 😉 Jen se mi možná někdy nepodaří jet na stejné vlně optimismu a tak se ve vyznění textu trochu mineme. 😀

    1. Sebezapření, je prý nezdravé a někteří lidé, nechci se dívat do zrcadla a ukazovat na sebe prstem, jsou mnohdy ohroženi mrtvicí, nebo infarktem myokardu. To úsilí být zářným příkladem, pro, nejen svá vnoučata, mě mnohdy tak vyčerpá, že všechna ta sprostá slova, co mě potom ve snu straší v hlavě, nelze ani poslouchat a často sleduji svého muže, zda to nemám napsáno i na čele.

 6. Nejen malíři. Hlavně architekti uměli. Dneska, pokud už se u nás vůbec někdo obtěžuje postavit kostel, vypadá jako komunistická panelová prádelna.
  Kdybych byl mladší, vzal bych roha. A nejlíp mimo EU.

  1. Ona ta krása co vyplývala z lásky k práci se tak nějak odráží i na tom umění. Ono mnoho laiků řekne Picasso, vždyť to byl mazal, ale je rozdíl namaluje – li oko na zadku ten kdo umí malovat a nebo to oko na zadku namaluje někdo proto, že to lépe neumí.
   Pane vonrammstein, vy jste zřejmě neviděl pohádku o pyšné princezně,“ ŠEVČE, KAM BYS UTÍKAL, KDO BY SE TU ZPÍVAT BÁL“.

   1. Ad Picasso – někde jsem slyšela nebo četla, že chtěl vždycky malovat tyto kubistické obrazy.
    Ale než je začal malovat, učil se malovat klasicky. A to sice tak dokonale, že byl schopen namalovat všechno, tedy i portrét, detail, krajinu…
    A pak, až se to naučil, maloval si po svém.
    Takže, máš pravdu – Picasso maloval oko na zadku, protože chtěl.
    A jiný je může malovat proto, že to lépe neumí.
    Co se týká EU, o tom nemám žádné iluze. Vždyť ti úředníci si tam chodí jen odpíchnout příchod a pak frčí někam pryč! Ale zaplacené to mají, a pořádně, takovou práci, pracovní dobu a peníze by bral každý z nás.
    Navíc jsou arogantní až hanba a jestli udělají někdy co užitečného, tak zas vymyslí takové kraviny, že tu užitečnost zcela potlačí.
    Nemám ráda EU, je to horší než bývalé RVHP.
    A cestování do zahraničí se mohlo umožnit i bez EU, stačí jenom chtít. Stejně všechny ty krávoviny, nařízení, a zákazy, vymýšlejí jen lidé.

    (V mé rodné vesničce, střediskové, minulý týden vykáceli skoro všechny stromy. Protože dostali peníze od EU, aby mohli vysázet novou zeleň. Chápeš to? A nasázejí tam jeřabiny. A přitom vykáceli lípy, kaštany, břízky, smrky a borovičky.
    Architekt se prý vyjádřil, že jehličnaté stromy ve vesnici nemají být.
    Podle jakého nařízení? Kdo vymyslel, jestli smí mít před domem nebo na zahradě smrk nebo šeřík?
    Tohle je taky výsledek EU.)

    1. To je přesně to co píši v minulé odpovědi, já jsem občan a na mě záleží, co si nechám líbit od svého spoluobčana, s kterým se denně vidím, kterého osobně znám a kterého je povinností, pokud jsem si ho zvolila dělat to co je mě prospěšné.

    1. Psal jste vzal bych roha, Tak ta písnička říká, jak je tady krásně a kam bychom utíkali, vždyť jinde není o moc lépe, takže: kam bys utíkal, kdopak by se tady zpívat bál, už přece nikdo neříká ZAZPÍVEJ, NEBO TI VYRAZÍME ZUBY, ONI VÁM JE TEĎ POLICAJTI VYRAZÍ, BEZ VAROVÁNÍ. A někam do džungle? to by vás určitě netěšilo, Amerika ? to by jste se divil, třeba ve státě Mein, se žije na úrovni někde kolem dvacátých let, ještě tak Syetl, ale tam to nepůjde, tam by chtěli žít všichni Američané, není tam kriminalita, klídek zdravo, Jo a Mexiko, rychle by jste se vrátil a řekl, zlatýýýýý ci…i (abych zase neprovokovala), Kanada, tam se vydělají korunky, ale dost tvrdou prací, A co Čína je obrovská různorodá, krásná i odporná, je tam komunistický i kapitalistický system, všehochuť, to by třeba lákalo mě. něco vám ukáži. Tomu říkám krása a všechno rukama a ekologicky.

     odkaz :http://www.impactlab.net/2010/06/08/the-breathtaking-beauty-of-lexiaguo-china/

 7. Proti EU nic nemám. Taky se mi líbí, že se můžeme podívat bezmála po celé Evropě. My na to sice nemáme korunky, ale ten pocit, že když chci, tak se můžu sebrat a jet, je báječný. Složitější je to s euro měnou a složitostí je teď po Evropě a celém světě tolik, že se budu raději kochat tvými nádhernými obrázky. Ty historické malby jsou naprosto dokonalé, máš pravdu, dřívější malíři, to uměli.

  1. Vezmu sobě chleby se sádlem a cibulí a jdu kamkoliv kam budu chtít. A teď z jiného soudku, je již tma tmoucí, les a bývalé hranice, mám za humny, houby je vidět a poprvé v životě slyším, jak zní, když vám někdo střílí kalašnikovem skoro u ucha, mažu domů a vidím světlomet, jak mě svítí do oken, jdu k jinému oknu a vidím helikoptéru, asi tak v pětimetrové výšce a přímo naproti našim oknům, tak to není sen, nebo film, to jen žiji na otevřené hranici.
   Nezlobím se, nenadávám, Taková dobrodružství bych dříve nezažila.

 8. Na EU mi vadí jediné, a to, že je tam přebujelá administrativa. Jinak jsem si EU přála, hlavně kvůli tomu cestování, aby si mladí a nejen oni, užili. Každý mladý člověk má jít do světa na zkušenou a vrátit se domů. Komu se zalíbí jinde, nechť si tam žije. Prostě, svoboda pohybu…

  1. ONO NÁM NĚJAK BUJÍ KDECO, JEN LIDÍ CO OPRAVDU PRACUJÍ, JE NĚJAK MÉNĚ A MÉNĚ. Já bych na to, být podle mě, poskytovala, být evropskou unií bohatou dotaci a povinně bych na tu zkušenou mladé lidi posílala.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s