Austrálie 2

Cestuji prstem po mapě a jsou to pohledy zajímavé, rozlehlost a malé množství lidí, žijících na kontinentu umožňuje velkorysé řešení Soustavy dobře udržovaných silnic, které neničí rozsáhlá síť kamionové dopravy, města se mě jeví velice tichá a klidná, život musí být příjemný. Dost podrobně jsem si prohlédla hlavní město Cenberru pro nás nezvykle velké prostorné přírodní scenerie a rozsáhlé parky, působí dojmem venkova a kultura života a životní prostředí, jsou zřejmě na vysoké úrovni.

Když jsem na Google prohlížela okolí tohoto centra Cenberry, velice mě překvapilo to že tam nejezdí téměř žádná auta, fotka na kterou se díváte je zřejmě velice stará, soudím podle tipu auta, Google to nasnímala v letošním roce a provoz tam nebyl o mnoho hustší, z toho soudím že vzduch tam je velice čistý a životní prostředí zdravé a vážení oni tam ještě berou přistěhovalce, až budete chtít utíkat z civilisace !!! Dám sem ještě nějaké autentické střihy i s blízkého okolí hlavního města, a nějaký snímek OD profíků.
 

Obrázky jsou, v zelené zóně, mezi horami a mořem a tam všude je zřejmě příjemné klima a sami dobře vidíte že se tam žije, bydlí, a pobývá moc pěkně, místa k žití jsou příjemná, moc průmyslu a ekologicky zničených míst, jsem tam nenašla, ale přece jen jsou, asi jako všude, snažíme se jako lidstvo s té naší planety vyždímat co se dá, po nás potopa, je dobře, že Austrálie je procentuálně proti jiným kontinentům čistá. Budete-li si prohlížet, zelené zóny kolem moří a oceánů, tam všude se život koncentruje, ale je to  pro nás tak řídce, že se nám může zdát prostor nekonečně krásný a bez lidí.

Opustíme tato pohostinně vypadající místa a podíváme se přes vrchovinu a národní park Kosciuszko do centrální Australské pustiny, ta se nám tak příjemná zdát již nebude a život tam bude asi dost těžký, ale i tam žijí lidé a jsou tam překrásné přírodní zajímavosti.
Charlotte Pass Lookout, Kosciuszko National Park
Ranč je jeden od druhého dost vzdálený a tak malé letadlo je takřka nutností, a déšť na který se mnohdy čeká měsíce je požehnáním pro lidi i zvířata, většinou se chovají ovce a hovězí dobytek. Jeden čas u nás běžel docela pěkný seriál o takovém životě, nevím sice jak se to píše Mec Laudovy dcery, několik dílů jsem sledovala a zdál se být dost přesvědčivý. Na první fotce po opuštění pohostinné krajiny. je vrtná stanice v písečné bouři.

Peak Hill gold mine

 V povzdálí, typický ranč

Vzdálenosti jsem odhadla podle měřítka, dvě stě kilometrů, na žádnou světovou stranu, nikde ani živáčka, jen oplocené pastviny a za domem malé letiště. A děti jsou, buď v internátních školách a nebo se učí doma, pomocí internetu, nebo dokonce, jen vysílaček, pokud navštěvují denně školu, samozřejmě nosí uniformu jako v Anglii, věřím že našim dětem by se to moc nelíbilo, nemohli by se předvádět, kdo je z jaké kasty bohatých, a nebo jak se to dnes říká je socka, já bych schválila uniformy i u nás. ono to ale není tak jednoduché, rodiče musí dost často a dost daleko dovézt děti ke komisi, k přezkoušení a ta pravidla jsou přísnější nežli při pravidelné docházce. Pokud je škola poblíž, vozí děti školní autobus a děti nemají na vybranou, má li maminka cestu kolem školy, a dítko je ochotná dovézt, je nutná omluvenka, pro řidiče, ten totiž, za děti zodpovídá, až ke dveřím školy a tam si je přeberou učitelé a vychovatelé a zodpovědní jsou za výchovu po celou dobu, kdy je dítě v budově školy a nežli je autobus zase dopraví až před dveře domu a předá je rodičům a to je mnohdy, až večer, děti se účasní sportu, tance, hudby, zpěvu, za vedení odborníků, takže domů se jim mnohdy ani nechce, doma je čeká práce na farmě, jak to dříve bývalo u i nás.

Tady jsou nějaké přírodní raritky, které jsou cílem výprav po Austrálii, a pokud budete mít ještě zájem, podíváme se společně na ta nejslavnější místa, jako je Uluru, Dandy, Darwin a mořské pláže, s vlnami a  sportem za kterým jezdí celý svět s prknem na zádech. 
 

Darwin po cyklonu. Oceán není jen tichý.

18 komentářů: „Austrálie 2

 1. kikou Vážení ANNA

  předám na pěkné blog popřát Vám

  Doufám, že budete mít možnost si tento skvělý ne.

  Miluji polibky

  a velké poutoux Laika

  Martine

  Mohl byste mi dát číslo položky a kryt Anna
  tak jsem si dát odkaz, který jste mi dal, udělal z ní místo
  kompletní
  DĚKUJEME

 2. Dobrou noc má milá ANNA
  Nemůžete dát obrázek na Word Press
  pouze odkaz na obrázek hostil
  Je to škoda, ale když dáte mi na neděli
  Přidám fotografie
  Děkujeme vám za přátelství tak teplé a úžasná videa
  sladké sny a zítra
  polibky
  objetí Laika
  Martine

 3. To bylo príma! Nádherné fotky, poutavé povídání, stejně si myslím, že není možné toho moc za ten život procestovat, tak hle máme aspoň možnost, za kterou ti, Aničko, díky a těším se také na další cestu.

  1. Sleduji dva mladé lidi, dělají blog pro rodiče a kamarády, jsou na cestě už hodně dlouho, tak aby rodiče věděli kde právě jsou, jak se jim daří, jedou přes Pyreneje, celou Francii do Itálie, lodí do Albánie, Bulharsko, Rumunsko, jsou teď v Turecku a takových cestovatelů je mnoho, co se někde zastaví vydělají si na další cestu, po dobu zaměstnání, procestují okolí a jedou dál, chodím také na jeden blog, mladých co jedou přes Austrálii, na Nový Zéland už od Ledna. Jezdili jsme takto třicet let, Za komoušů, našetřili jsme dovolenou za dva roky a trochu peněz, nadělali jídlo do zavařovaček a byli na cestě i třeba dva měsíce. Požádali jsme o Přespání ve Francii a Španělsku tě příjmou na venkově kdekoliv zůstali pár dnů, pomohli s česáním ovoce, dostali najíst a při odjezdu jídlo na týden, nic víc na cestách nepotřebuješ, jídlo a nocleh. v Řecku i dobře platili, za úklid na hotelích , s mužem jsme měli za dvě hodiny hotovo, a sobotu a neděli volno, můžeš tam trávit čas od února do listopadu. Dnes jezdím s Googlem a moc a často se mě stýská, na jih a slunce, si vypěstuješ závislost. A za mořem, tam jsme měli strýčka a ten se postaral, bohužel již zemřel.
   odkaz : http://kiwakyunda.wordpress.com/2011/10/10/jachtar-nejvetsi/
   odkaz : https://annapos.wordpress.com/2011/03/10/recko/

  1. Ještě stále něco z té Austrálie chybí a to asi tak pět Tisíc kilometrů, kdyby se to mělo docela objet, včetně Nového Zélandu, pěkně mě to dává zabrat, asi toho zase na chvilku nechám už mě s toho bolí hlava.

 4. Jako vždy zajímavé a pěkné. Oceňuji, Anno, tvoji trpělivost, s jakou nám, lenochům (tedy mně) předkládáš cestovatelské obrázky a povídání. I ten poslední, smutný obrázek dokládá, že příroda umí nejen tvořit, ale i bořit.

  1. Milá Naďo, je to zábavné a pro mě příjemné dělat něco na co se někdo rád podívá, poslední dobou mě to moc netěšilo, protože to nikoho nezajímalo, procestovali jsme mnoho zemí, a já musím cestovat dál, je to taková malá vášeň a když nemohu v reálu, dělám to prstem po mapě a jsem šťastná, když to někoho zajímá, jako ty jsi šťastná když tě lidé čtou. Psát já neumím, ale komentovat to, co jsem prožila to si myslím že umím. Děkuji ti za ocenění od tebe milé dvojnásob.

 5. kikou mon amie Anna

  je te souhaite un excellent samedi, chez nous tres humide

  je reviens d’avoir fait le vaccin de la grippe

  bisous tendresse et des calinous de mes 4 pattes Laika et Moustique

  un peu en avance

  martine

  merci pour ce magnifique billet avec de superbes photos

 6. Aničko, vybrala jsi krásné snímky a doplnila je pěkným povídáním. Přečetla jsem si i komentář Elly a doplnila si informace o Austrálii. Moc ráda bych viděla všechna ta zajímavá místa a nejen v Austrálii, ale po celém světě. Vím, že je to jen nesplnitelný sen, takže vítám tvoje procházky a těším se, kam nás zavedeš někdy příště. 😀

 7. Je kdybych tu nezila tak bych se sem chtela podivat,na fotka to vypada moc hezky.Canberra je od nas vzdalena sto kilometru aut tam jezdi hodne ale je to rano naval do prace a vecer z prace.Je to mesto byrokratu vetsi cast lidi dela pro stat na uradech.Na hlavni mesto je male ,zije tam jen 320 000 lidi a ani mezinarodni letadla tam nemuzou litat protoze nemaji velke pristavaci drahy ale to je zamerne oni to ani nechteji .Letadla jsou moc hlucna o to by je rusilo.Nechci o nich mluvit ve zlem ale kdyz clovek posloucha ty jejich hlouposti tak nad tim zasne ale to je asi vsude stejne.Ja ziju v Jerangle tak se podivej jestli to najdes.Pocet obyvatel oficialni 1 mame tady jednotridku az do seste tridy momentalne 10 zaku.Ale to jsem sjela trochu z cesty Australie je opravdu hrozne velka a ja vim ze toho ani zdejsi moc nevidely on by clovek asi musel cestovat porad aby to videl.My jsme take jeste ve vnitrozemi nebyli ale porad doufam ze se tam podivam.Pristi mesic jedeme na svatbu synovi naseho znameho a protoze je to od nas 800 km tak si z toho delame malou dovolenou. To co se stako v Darvinu to si moc dobre pamatuji bylo to na vanocni den .Uz radsi koncim ,jen pokracuj a i o jinych zemich takhle se dobre cestuje.

  1. Moje obě drahé přítelkyně, stačí jen kliknout NA CESTOVÁNÍ a tam píši o svých cestách do Řecka, Norsko, Itálie, Francie, Španělska, Alpy, všude jsou různé odkazy na mé cesty i cesty mého muže, ten tedy byl i v Americe a přátelé, cestovali i po Jižní Americe a jejich fotky mám v rubrice ZÁHADNO, oni procestovali celou jižní Ameriku napříč od Palencue přes vodopády Iguzu až do Rio de janeiro. některé odkazy na fotky jsou i na stránce „místa na která se nezapomíná“, mám toho tady o cestování opravdu dost a nikdo na to nechodí, aby jste to měli jednodušší, udělám odkazy a potom stačí klik.

   odkaz :https://annapos.wordpress.com/2011/10/09/jeste-jsou-3/
   odkaz : https://annapos.wordpress.com/2011/05/12/nase-cesty/
   odkaz :https://annapos.wordpress.com/2011/03/28/norc-street-level-panoramic-images-street-view-for-eastern-and-central-europe/

   Udělali jste mě radost, že vás to zajímá, dá mě to dost práce a nikdo se na to nedívá a mě už to přestávalo bavit. Děkuji vám děvčata za váš zájem, to povzbudí k nové práci.
   Na Windows Live toho mám také dost, časem dám zase odkazy na jiné články.
   Později vám ukáži jak ještě jinak můžete cestovat i z domova.

 8. Já zase nemusím vidět úúúplně všechno na vlastní oči. Něco mi stačí z obrázků a filmů, jiné si zkouknu a „ošahám“. Mně jde vždy spíš o nahlédnutí do běhu života někde jinde. Ty vyloženě profláknutý turistický atrakce občas klidně vynechávám -stejně je takové místo kvůli davům lidí bez atmosféry (viz můj příspěvek o Stonehenge). 😀

  1. Máte mé sympatie, já už toho také moc nenacestuji v reálu, ale stejně úplně bez toho žít nedokáži, tak si to vynahrazuji v posledních letech prstem po mapě a je to rychlejší, nejsem utahaná jako kůň a stojí to měně peněz. Cestám zdar a těm našim zvlášť. Hledám u vás Stouna a Hendže a oni nikde, Znám všechny ty velké šutry osobně, zřejmě od vás utekli.

  1. Tak to se opravdu nacestujete, na mapě mě to projet, trvalo jen týden, ale ve skutečnosti je to od jedné atrakce k druhé tisíc kilometrů.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s