Austrálie-PRSTEM PO MAPĚ

Nikdy jsem tam nebyla, ale moji přátelé ano, je to již dost dávno, a i mé vzpomínky na to vyprávění jsou již nějak zamlžené, byli tam jen krátkou dobu po revoluci a centrálním mým pocitem z jejich nadšení je to že si pochovali medvídka koalu a to jak nadšeně vyprávěli, jaký je to krásný pocit mít na rukou tohle milé zvířátko. To že jsem jim nadšeně přitakávala, ve mě i po tak dlouhé době budí pocit studu za  sebe samu, v různých dokumentech jsem se později dozvídala jak tato ubohá krásná a milá zvířátka touto komerčně zaměřenou atrakcí trpí, oni totiž když my jsme vzhůru spí a celý den jak jdou z ruky do ruky jsou stresováni, až z toho umřou. Nejsem zlá ženská, mám jen ráda když je příroda i člověk svobodný a není vázán pokrytectvím.To se od té doby velice změnilo, Austrálie je dnes jednou ze zemí které velice dbají o ekologii a ochraně zvířat, dnes dávají přednost, před turismem a to je přesně to z čeho já mám radost.
Filmy jako Krokodýl Dandy, nám nějak tu zemi přiblížili, ale stále nemáme ani ponětí o způsobu života, jakým tam lidé žijí, občas zajdu na blog jedné mě blízké duše a dívám se na fotky ranče a přírody tam kde je dnes doma, kde má své děti a vnoučky, kteří jsou již Australany v pravém smyslu slova. A proto že jsme babka zvědavá a paní nepíše kde žije, jen jak se jmenovalo město kde byla nakupovat, tak jsem neváhala a šup na Google a našla jsem, je to malé městečko s takovou tou atmosférou, pro nás trochu exotika, jako ve filmu. 

Milé Elle pro radost sem dávám vesničku Bredbo, je to nejblíže kam se s Google dostanu, je tam křižovatka a k vám do Jerangle je to pouhých dvacet devět kilometrů, tam ještě Google nedojel, je mě to líto, také mohli popojet o ten kousek dál, i tak je vidět jak je tam u tebe moc hezky a je to i trochu podobné jako v Česku, moc tě zdravím do Austrálie , má milá a objímám na tu obrovskou dálku. Tak jsem tu tvoji vesničku hezkou střediskovou přece jenom asi našla.
 Milá Ello, možná že i tohle místo moc dobře znáš ?


 

 


Místo je pro Austrálii netypické, příroda je krásná a to že teď v této době mají jaro,a začínají tam kvést kytičky, které u nás budou kvést za půl roku a vůbec si nemohu srovnat v hlavě, jestli to není tak, že kvetli před půl rokem.  TAK CO, CO MYSLÍTE ? JAK TO TEDY JE ? JE TO JARO MINULÉ NEBO BUDOUCÍ ? Mnozí se v poslední době soustřeďíte na různé hádanky, tak vám tady také jednu dávám, jak se tedy točí ? a vychyluje svou osu, ta naše matička země ?

S HÁDANKOU JSEM ŽÁDNÝ VELKÝ ÚSPĚCH NESKLIDILA
JE TEDY NA VÁS, ABY JSTE SE PODÍVALI, JAK JE TO S TÍM JAREM U PROTINOŽCŮ odkaz : http://cs.wikipedia.org/wiki/Nebesk%C3%A1_sf%C3%A9ra
Posoudit, jak křehká je rovnováha přírody na této krásné planetě, vzdálenosti ve vesmíru jsou v řádech stovek milionů kilometrů, a na  jak malém rozdílu vzdálenosti od slunce záleží naše bytí, či nebytí, posuďte sami.

Obrázky které jsem udělala na Google jsou krásné pohledy do městečka kam blogařka jela nakupovat a chci vám ukázat, jaké to v různých místech Austálie je, jak tam lidé žijí, jak bydlí a přesto jak je to pro nás místo vzdálené, jak prostřednictvím počítače, k sobě můžeme mít blízko. Bude-li vás to zajímat a bavit, mohu vám dál vyprávět o tom co je možno se dozvědět a vidět a poznat i o tak vzdálené zemi, nebo spíše a lépe řečeno kontinentu.Hlavní město by vás mělo překvapit a přímo šokovat, je to rozlehlé, rozprostřené uprostřed přírody, pozemky na bydlení jsou velké prostorné zahrady, ve volné přírodě, nikdy by jste neřekli, že jste uprostřed velkoměsta, které je i hlavním městem kontinentu. 

Cenberra jako hlavní tepna zelené části kontinentu je spravována jako jedna velká přírodní scenerie, mě to přímo šokovalo, je to příroda obklopená městem, nebo obráceně ?


22 komentářů: „Austrálie-PRSTEM PO MAPĚ

 1. Aničko, děkuji za návštěvu a pěkný, obsáhlý komentář. 🙂
  S tím jarem ti neodpovím. Jen vím, že ho mám nejraději ze všech ročních období.
  Austrálie je zajímavá země, ráda bych se tam podívala, ale už to nevyjde.

 2. S tím jarem budoucím, nebo minulým jsi mě Aničko pěkně zaskočila. Vůbec jsem o tom nepřemýšlela a mám to tak, že když nás teď čeká zima a jaro přijde až po ní, je teď v Austrálii to jaro, které u nás bude za půl roku. Ale mohlo by to být přesně naopak – šmankote!!
  K té blogařce taky sem tam chodím a obdivuji přírodu, ptáčky a zvířátka. Kam až se ta česká noha nedostane. Ale asi bych nemohla žít někde jinde. Ráda bych se podívala po světě a pak zase šupky dupky, k nám domů. 😉

  1. Ani já si stále nejsem jistá s tím jarem, budu se muset zeptat Wiki. A na tu Austrálii a život tam se snažím vyptat, ale mám malý úspěch, myslím si že ta práce na farmě je mnohem náročnější, nežli si myslíme a ten život také nebude zrovna jako peříčko. My tady jsme neustále nespokojení a mnoha lidem ta práce, a ten způsob života by velice prospěl. Zatím se stále ještě máme móóóc dobře.

 3. Austrálie je bezpochyby krásný kontinent 🙂 Návštěva této země je jedním z mých snů, snad se mi někdy splní 🙂

  1. Dobrý den Lucie, protože vás neznám skočila jsem na skok k vám a hrozně jsem se lekla a podívala se na kalendář, díky bohu, ještě mám chvilku času než i u mě vypukne to předvánoční vyšilování. Děkuji za vaši návštěvu Anna

 4. Zase jsi, Aničko, nezklamala a já se dověděla spoustu zajímavých věcí. Jako s koalou. Také jsem netušila, že by tím mohla trpět a vidíš! A s tím jarem jestli je to to naše minulé nebo budoucí? Vidíš, to mne nikdy nenapadlo takhle uvažovat. Jde o to, kde to začalo – myslím ten úplný začátek jestli u nás na jaře nebo u nich na jaře. V každém případě je to zajímavé vyprávění a krásné fotky.

  1. Nechala jsem si tě Libuško nakonec, a mám pocit, že vše jsem řekla a nevím co bych napsala, ale přece jenom……. o zvířátkách jsem ještě nemluvila, já nesnáším jakékoliv vystavování, pěstování, ZOO, a podobné atrakce, myslím že člověk i zvířata by měli být svobodní, ne v kleci, ne vždy to že dostaneme nažrat, myslím tím všechny tvory na planetě, je smyslem života. Žádný tvor nechce být pěstován v kleci, to jen my lidé si myslíme že jsou šťastní, za kus žvance. Nedávno jsem viděla autentický dokument o Gorilách, jsou to inteligentní tvorové, a to jak člověka dokážou milovat, když jim rozumí a nenávidět, když jim ublíží, mě šokovalo, jsme si tak podobní ??? Nemohla bych je zavřít do klecí. Moc tě zdravím a objímám Libuško
   Můj článek o zvířátkách.odkaz :https://annapos.wordpress.com/2011/08/20/emoce/

   1. Jj, geneticky se lidi od lidoopů liší jen ve 3% (TŘECH!!) struktury DNA!!! A to je opravdu hodně těsná blízkost. 😉

  1. Grazie per la vostra visita e lode, sono felice quando il mio lavoro che faccio nella mia amata Italia
   Abbraccio e desiderano la felicità per la mia ragazza Italiana. Anna

 5. Anno, ty vždycky vyrukuješ s takovou porcí zajímavostí a námětů, že se mi buď vyvaří voda a brambory připálí nebo bych tady strávil půl dne, než bych tolik podnětů obhlídnul a ještě se k nim rád vyjádřil, což obvykle „řeším“ úprkem a pomyšlením, že jindy (pozdějš) si to zopakuju, až budu mít víc času. Jako teď s tou Austrálií.. (když se mám konečně dokopat po mnoha odkladech k tomu, abych uřízl z chaty přivezenej koberec a vyměnil ho na lodžii za podobnej stávající).. Austrálie je taky teoreticky zemí mojí touhy z dřívějška. Ještě z časů denodenních návštěv antikvariátu Na Můstku mám pár obrázkových brožur Sydney a pod. (ta budova opery!!), v době, kdy se nedalo cestovat, jsem si tam kupoval i různé „exotické“ mapy (kamarádi se divili), když nebyly ještě PC, hrával jsem klasickou poštou korespondenční šachy m.j. se čtyřmi soupeři z Australie (uvědomuju si teď, že u jednoho učitele s polským jménem tam mám k dispozici pokoj, když tam přijedu, doufám, že to ještě platí), zvlášť zajímavá byla jedna soupeřka odtamtud, která málem přijela k nám, ale varoval mě švýcarský spoupeř, u kterého byla, který byl nešťastný, jak mu začoudila bydlení a že byla dost šmudla. Ona psala hodně zmatečně, šachy neuměla a dělala nemožné tahy (proti pravidlům), tehdy souběžně hrála i proti našemu malému synkovi, ale nedohráli jsme to, ona se snad vymkla normálnu, jak se zapletla do vlastních hovorů. Ale stačila mi poslat spoustu map různých částí Austrálie a pohledy. Jiné mapy a brožury mi poslal její krajan. Bohužel většinu z nich nemám, půjčil jsem je synovi sousedky, který tam jel pracovat a když se po roce vrátil, zapomněl mi je vrátit. Tož Austrálie…. aspoň, že máme ten Google! Ale čas nemáme, teda někteří. 🙂

  1. To je zřejmě tím milý Břetislave, že mě nefunguje vysavač a místo abych se dívala na ten binec v domě, tak sedím u počítače a vymýšlím hlouposti a nabízím je lidem, aby je se mnou sdíleli a když z nějakého důvodu do té Austrálie nemohou letět, aby tam letěli alespoň se mnou, prstem po mapě.

 6. Rozhodně je to zajímavé, kdybych byla mladá, Austrálie by mě taky lákala, taky Kanada, kam bych se ráda vypravila. Zajímavé, ale do USA skoro ne. Mě by velice táhlo Irsko, podle literatury je to země drsná a nádherná.
  Teď už to doklepu v Čechách, na cestování bych se už nedala, ale jak píšeš Anno, prstem po mapě a ještě ke všemu google mapě je to pohodlné 🙂

  1. Mám to Naďo podobně, i když, tam někde vzadu v mozku, ten červík stále hlodá, také jsem si myslela, že až budeme v důchodu, že toho zvládneme mnohem víc, ale postupuje to stáří nějak rychleji, nežli jsme předpokládali, nějak se mě ty itineráře cest co jsem tvořila a ukládala hromadí a tisky zůstanou, zřejmě na papíře a plány na CD, protože, „oči by rády a pusa nemůže“ Můj manžel měl vízum na deset let, do států a také mu bude brzy končit, já jsem tam nikdy nebyla, protože jsem o to nestála, je to asi jako s Austrálií, tam jsou některá místa krásná, ale od jedné krásy ke druhé tisíc kilometrů pustinou, a tady u nás, kam šlápneš, jedna krása vedle druhé.

 7. kikou mon amie Anna

  je te souhaite une

  en ce jeudi qu’on nous promet ensoleillé mais venteux … haaaa le

  vent ma louve aime beaucoup 🙂

  mes bisous tendresse

  et les calinous de mes 4 pattes Laika et Moustique

  martine

  ps je n’aime pas non plus les américains

  1. Il est difficile de répondre. L’Australie est l’Amérique, il y règne de la reine et l’établissement britannique est différent de celui en Amérique. Santé Anne

 8. Ahojky Anna, krásné místo. Bohužel, člověk není schopen žít v harmonii se zvířetem bratr, protože se musí ovládat, a musí bolet bavit. Jsou chvíle, kdy se stydím být součástí lidské rasy .. klidný den, kdy jsem obejmout Rebecca

  1. Milá Rebecca, nečtu všechny tvé články, ale vím, jaké máš pocity a znám tvůj názor.
   Věci o kterých jsi psala dříve jsou pro celý svět důležité, lidstvo si sebe sama neváží a řeže větev pod sebou a já se bojím, aby nebylo pozdě, až si to uvědomí. Děkuji za tvé krásné psaní na blogu. Objímá tě Anna
   Prosím i ostatní lidi aby si přečetli to co Rebecca publikuje, je to velice zajímavé.
   odkaz :http://www.survival.it/
   odkaz :http://pif64rebecca.wordpress.com/

 9. Austrálie… tak ta je jedním z vytčených cílu mých cest. Moc ráda bych se tam jednou podívala. No, uvidím, třeba se mi to povede!

  1. Cestování je jeden z nejkrásnějších snů a já bych to uskutečnění přála každému mladému člověku ze srdce. Austrálie mě dala zabrat týden jsem ji na Google projížděla a mám pocit jako bych tam byla, je těžké si vybrat, kam vlastně by ta cesta měla být, místa která by stála za shlédnutí, jsou od sebe vzdálená, je to tak na půl roku a člověk by nestihl vidět vše, já osobně pokud bych tu cestu měla podstoupit bych k tomu zásadně přidala N. Zéland bez toho by se to neobešlo. Hezké snění Ash

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s