Přátelé odcházejí

Ale také přicházejí noví, bývalá forma mého blogu, bylo něco naprosto jiného, nežli to co dělám v době současné, nějak to vyšumělo stylem práce na blogu, začalo to někdy kolem března roku 2010, už to ani nedohledám, měla jsem kolem čtyřiceti přátel a jmenovalo se to Windows Live, není to a nebyl Český blog a moji přátelé jsou, s některými si píši dodnes, z celého světa. Potom přišla chvíle kdy nám bylo sděleno, že blog bude ukončen a my všichni máme možnost přejít s celou svou agendou, mimo komentářů html, které budou smazány, na wordpress s určitými výhodami, přístupu k světovému tisku,  a k určitým službám, tak že to je můj blog v době současné, mám propojeno několik i zahraničních blogů-http://www.myspace.com/anna434-You Tube- facebook- a  přes program Messenger, kde vidím sto třicet svých přátel, ale hodně jich se stalo časem jen formalitou bohužel, pokud něco publikovali, ať jsou to fotografie, videa, obrázky, články, nebo cokoliv jiného a mohu to i použít a publikovat a tam byli moji přátelé i přáteli mých přátel a měli  a mají přístup k mým i já k jejich práci, pokud to není uzamčeno a já mám přístupné vše protože všem svým přátelům důvěřuji a věřím, že i oni mě. Na českých blozích to chodí jinak a dlouho mě trvalo nežli jsem se naučila respektovat Český systém komentování a práce bez html komentářů. V Česku se nikdo nepatlá s nějakými parádičkami, krasopísmem, vytvořeným na programech k tomu určených a dokonce, prý jsou nějaké kytičky, motýlci, srdíčka, obrázky, a podkresy hudbou, něco nevkusného a nedůstojného Českého člověka, vychovaného ke vkusu a eleganci. Jistě, mohla bych udělat jednoduchou úpravu, přestat publikovat fotky, obrázky a věci od mých přátel a jenom čistě něco napsat a kdo by o takový blog, měl zájem to by mě moc zajímalo? Když i tak ke mě lidé moc nechodí a to co napíši  v Česku zajímá asi tak třicet lidí denně, všechny tyto lidi mám moc ráda a důvěřuji jim, já nechápu jen co se mě to děje. Dlouho, asi tak od února se snažím někoho na tento system nalákat, získat nové přátele a bezpečný blog, komunikativní opravdové přátele, nedělám blog s placenou reklamou ani komerční a stále mi chodí ošklivé maily. Málokde je to ochráněno tak, aby můj mail mohl použít jenom ten člověk, kterého já si vyberu za přítele, tak to fungovalo jen na Windows Live, jinak většinou nejsme ochráněni od zneužití a je to stále horší.  Ten minulý systém se mě zdál bezpečnější a více důvěryhodný nežli ty co vznikají.
A já použiji, ať se to komukoliv líbí nebo ne a pokud bude zase někdo mít neslušné námitky, je mě to putna. Práci mé dřívější přítelkyně a i jejího přítele, kteří žijí v Itálii a každý je z jiné země, což je ve světě běžné, mám jejich fotografie moc ráda i je dva mám moc ráda. Cestují a fotí velkou krásu naší matičky země, a oba budou rádi, budu-li jejich práci publikovat.I té České a fotili i tady kousíček od míst kde já žiji, pěkně po svých, krok za krokem. A věřte že to stojí za shlédnutí, tady je to co dělají, Monika del Mestre a  Dirk Elsthout. 

JÁ NEDĚLÁM AUTORSKÝ BLOG !!!

A to je vysvětlení pro toho, kdo neustále napadá to, co já dávám na blog, mám k tomu oprávnění, jsou to práce mých přátel, i já jim dávám k disposici vše, co je mé i to k čemu mám přístup. Tím, že je to program, který mě tyto možnosti dává a různé služby, i poskytuje! 

23 komentářů: „Přátelé odcházejí

 1. Správně to Aničko píšeš, přátelé odcházejí, ale ti noví zase přicházejí. I já na svém blogu pár postrádám a někteří pro mě moc znamenali a někteří mi dokonce pomohli v začátku blogování. Nejsem takový technický talent a dodnes vzpomínám na jednu zpřízněnou duši, která mi na blog nainstalovala, vlaječky, knihu návštěv a počitadlo. To počitadlo moc nesleduji, taky pro mě není důležitý počet návštěvníků, ale návštěvy, se kterými si můžu opovídat. Přeji ti hezký večer a hodně povídavých návštěvníků. 😉

  1. Nežli jsem došla až sem, k tobě je jedna v noci, a tak bych měla jít spát, ale jsem vytřeštěná jako by bylo ráno a zase si budu muset vzít prášek na spaní. Přes den je teď hodně práce s přípravou domu a zahrady na zimu a v noci (mě to nespí), tak jsem nějaká ucaprtaná a chtěla bych na zimu usnout zimním spánkem jako medvěd, závidím mému muži, že je jednou nohou v posteli a už spí. Myslím že už spíš i ty a tak ti popřeji dobré ráno a krásný nový den.

   1. V tento čas, už Aničko opravdu nevím o světě. Spánek mě přepadá pravidelně po půl jedenácté a nic s tím nenadělám i kdybych se snažila sebevíc. Děkuji za přání krásného nového dne a tobě nápodobně!

 2. Tak zase jak vidím, milá Aničko, nemá tvoje dušička klid a pokoj. Ono se to lehce řekne, abys to hodila za hlavu, že blbců je hodně, ale já ti rozumím. Ono to zase jen tak nejde, já vím. Také při sebemenším náznaku něčeho nepěkného mi to nedá spát. Ale teď půjde také asi o to, kdo déle vydrží. A já věřím, že to budeš ty, protože my všichni tady k tobě rádi chodíme na návštěvu, pro poučení a potěšení. Hezký večer, Aničko!

  1. Děkuji Libuško, doufám že jsi krásně prožila ten váš slavný hezký den.
   Já bych to za hlavu hodila velice ráda, kdyby se to neustále neopakovalo.

 3. Nevidím důvod, proč byste neměla nabízet k potěšení to, co těší Vás. Zdroje uvádíte, takže o nic enjde.

  1. Chvíli se nic nedělo, ale je to již déle, co někomu vadím a bohužel nevím proč, i přes různá opatření, zase prošel systémem, a já jsem starý člověk, s labilním nervovým systémem a pro různá VULGÁRNÍ napadání N E S P Í M.
   Všem děkuji ze srdce za podporu.

 4. Bon début de semaine mon amie ANNA
  avec ce moment tendresse

  je te dis a mercredi, demain je vais au salon de l’alimentation

  pas pour l’alimentation pliééééé mais pour les vêtements et gadgets

  Bisous tendresse

  gros poutoux de ma Louve Laika

  Martine

  Bravo pour ce billet

  1. C’est lundi et ici il fait froid à la porte, alors même que le gel précoce, -6 °, et pas loin de nous défié la neige.
   Accueillir et câlin, vous et votre petit chien, que tu aimes tant.

 5. Já sem k tobě chodím rád, protože se tady dobře čte. K tomu systému, moc jsem to nepochopil, budu se muset kouknout a projít ho. pravděpodobně to bude něco podobného jako livejournal, plno funkcí tam nevyužívám.
  Těch hlupáků je nejlepší si nevšímat, a jestli to jde, zablokovat.
  Přeji hezký den

  1. Milý Jiří, já nezmohu nic proti hlupákovi, a bohužel ani odborníci. Zpětná vazba neexistuje.
   Jiří pošlu ti odkaz, vy mladí se lépe vyznáte a ty budeš jistě rozumět tomu co mě trápí když se na to jak to funguje podíváš přímo.

 6. Milá Anna, myslím že si vôbec nemusíš robiť hlavu z tých pár hlupákov, ktorí možno ani nevedia prečo to robia……… ja na Tvoj blog chodím veľmi rada a tak Ti želám veľa tvorivých ideí….
  Píšeš mi o už riadnej zime, ktorá je u Vás….fúha, to musí byť trocha iný život tam u Vás v horách…. ale má isto mnoho pozitív a asi by si nemenila….
  Zdarný začiatok týždňa
  Eva

  1. Když je tuhá krásná bílá zima a jdeme na půlnoční a hvězdy se třpytí, sníh křupe pod nohama tak bych neměnila, ale lidé mě moc chybí, někdy je ta samota k nevydržení. Děkuji Evičko

 7. milá Anno na váš blog občas zajdu nakrmit oko i duši,jsem něco jako neviditelný přítel,komentáře píšu opravdu jenom občas a jen opravdu u opravdových přátel i když oblíbených blogů na krmení mám hodně,trpím PN a tak můj život je jak na houpačce a moje možnosti jsou omezené na českých blozích co se přátel týká to chodí ve smyslu já na bráchu brácha na mě ty nenapíšeš nenapíšu ani já návštěvnost u mě taky nic moc,ale ja to neřeším a dokonce jsem ráda,protože vím,že reagovat bych nestíhala,blog udržuji při životě pouze kvůli mým opravdovým i když jen virtuálním přátelům kteří mě aspoń občas vyburcují k nějaké činnosti a to prý abych nezakrněla,no trošku jsem odběhla na přiblblé emajly se povzneste hoďte je do spamu nebo zablokujte,blbost a závist je věčná a blbec blbcem zůstane,přeji vám hodně inspirace a dobrých nápadů na tvoření vašeho blogu a vždycky i když inkognito přijdu ráda nakrmit oko i duši

  1. Návštěvnost pro mne také není důležitá, ale popovídání s lidmi to je a moc, a vždy když příjde někdo nový, jsem moc ráda, že se budu dozvídat nové věci, mám to velké štěstí že ke mě nechodí lidé kteří nepíší jen nějaké formální připomínky, všichni si se mnou povídají a já jsem moc ráda a jsem vděčná, že to tak je. Děkuji za návštěvu a budu se těšit, že i vy k nim občas budete patřit.

 8. A máte krásné nové pozadí…a jinak? Tento svět-virtuální je tolik,tolik jiný- jinde by si možná ani tolik lidé nedovolili-kdyby šlo o komunikaci z očí do očí- tak hlavu vzhůru, když člověk ví, proč to dělá, je i v tom kus síly to zvládnout :-))))pěkný den K

  1. Já milá Kejt, si také velice vážím vaší práce pro víru na blogu, je to důležité, dát lidem také jiný pohled na svět, ten dluh co tady vznikl ohledně víry, je očividnou příčinou většiny špatných věcí co se dějí.

 9. Paní Anno,
  váš blog je moc pěkný,psaný čtivou formou…jen náročná na načítání-rychlost internetu.Ten kdo má pomalé připojení si toho moc nepřečte.Možná proto k vám moc lidí nechodí.
  Ale sprosté a nepřejícné emaily by si čecháčci mohli nechat.
  Přeji vám pokojný týden a snad brzy opět na shledanou.

  1. Milá Miško znám celou vaši rodinu, i když se nezastavím tak často, občas se podívám.
   Mohu poradit, dejte tu stránku na lištu a klidně dělejte ty další věci a prohlížejte to další, ono se to zatím načte a potom už je to bez problémů, já si to vůbec neuvědomuji, terabajty jsou pro mne už normální, a tak nějak zapomínám na to že jsem mívala připojení přes telefon a pomalý počítač a film se stahoval čtyři hodiny, vše v té technice se tak rychle rozvíjí a šlape nám na paty.

  1. Dobrý večer pane Kochaník, a já si zase vážím úžasné práce na vašem blogu, Jihoamerické kultury a vaše práce o nich jsou zajímavé, bohužel pro mě velice těžké, já v mém věku to beru spíše jako zábavu, ale moc děkuji za poučení, tím čemu trochu rozumím.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s