Cesty

O cestování píši dost často, i když mám takový nejasný pocit, že to nikoho moc nezajímá, z jednoho prostého důvodu, není to psaní aktuální, jsou to moje vzpomínky a každý se chce dozvědět věci co se dějí právě teď v tuto chvíli a já mám velice málo současných podnětů. Mám ale mnoho analogových videí, která bych velice ráda dala na blog, dala by se nazvat cestopisná, jsou z míst která jsme s mým manželem procestovali a možná jsou již některá historií a někoho by třeba zaujalo jak to někde vypadalo před,  někdy více než dvaceti lety, někdy méně. Já si totiž nevím rady s tím jak tato analogová videa stáhnout do počítače. Je to SONY VIDEO KAMERA RECORDER a po připojení nereaguje žádný program, programy jsou jen pro tvorbu digi filmů a já nevím jak bych to mohla převést.  PORADÍ NĚKDO PROSÍM ?  V nápovědách se nic nehodí pro tento systém a nic podle nápovědy nefunguje.

11 komentářů: „Cesty

 1. kikou mon amie ANNA

  mon tit passage pour te souhaiter un bon Dimanche

  wow))) toujours magnifique soleil, même si température fraiche

  je te fais mes bisous tendresse

  ainsi que les poutoux de Laika

  martine

 2. Děkuji vám moji milí za snahu, jsme na tom všechny podobně, někdy před dvěma lety můj vnuk dal na počítač dva filmy, takže vím že to jde, a ve skrytu duše jsem doufala, že se ozve nějaký mlaďoch a poradí, když ten náš chlapec se k pomoci má jako, (je na to slogan ).Popřeji vám všem moc hezký víkend, nemám moc času, jen po nocích, uklidit kytičky na zimu je pro nás proces nelehký, neb jsou těžké a organizace je složitá a síla žádná.
  Obrázky a Animace

  Tak takhle se já fackuji s tím mým počítačem.

  1. Pěkný fackující klip.
   K tomuto problému ti asi, Aničko,, neporadím.
   Ale napadá mě, když tvůj vnuk dal na počítač dva filmy, tak nebylo by lepší se zeptat přímo jeho?
   Zdá se, že se v počítačích vyzná!
   (A že se má k pomoci laxně, na to nedej – prostě hod drapni za límec a řekni, potřebuji pomoct! Když budeš brát ohledy na to, že se mu nechce, tak se ti, Aničko, pomoci nedostane.
   Takže ohledy stranou, tohle je problém, který sama nevyřešíš, a on by to mohl umět…)

   Nebo, druhá rada, obrať se na nějaký blog, který vedou chlapi, kluci, pánové. Kelyš je docela dobrý přes různé aparatury, zkus se zeptata na blogu Malkiela nebo Břetislava, možná by mohl poradit Tlusťjoch nebo Pavel, Sever-rat nebo Storyteller, zkus je oslovit na jejich blozích. (Všechny tyto adresy bys našla u mě v oblíbených blozích nebo v knize návštěv… A Kelyšův blog možná i znáš…)

   Přeji hezký bezdeštný víkend!

   1. Pavla znám a dokonce mě jednou nabídl pomoc, ale už jsem tam dlouho nebyla, mám pocit, že je v lázních, zkusím ho požádat a děkuji za radu, mužští k těmto technikáliím mají blíže, já to zkoušela i na technické pomoci, jenže ti hoši mluví, pro mne cizí řečí, které nerozumím, kruci shift, to by z toho jeden dilít, Já bych to potřebovala polopatě.
    Jo a vnoučci ?????? Ty ještě nevíš co je to pýcha stáří ?????? Já už se nedoprošuji bohužel nikde i kdybych padla na hubu, jen tady a to proto, že tady se sejdeme a jsme si trochu podobní.


    1. Krásná, překrásná růžička…
     Pýcha stáří mě pobavila (ne ve zlém) – co to je, opravdu nevím, protože svou pýchu jsem musela mockrát potlačit, když jsem potřebovala pocmoct a nestačila jsem na to. Nouze naučí klonit se. Takže jsem se naučila ohýbat.
     Ale chápu, že je to pro tebe těžké…
     Zkus se obrátit na toho Pavla, třeba ti poradí. S pomocí od techniků je to na nic, oni mluví svým žargonem a mají jasnou představu, my laici to potřebujeme polopaticky – zmáčkout první čudlík v pravo a pak hned ten vlevo, a tak podobně…

     Aničko, hezký den!

     1. Víš milá Vendy, metodou biče a cukru, nikoho nevychováš a dávat a prosit aby si vzali, to uděláš možná v mládí “ relativním “ a tu chybu jsem dělala tak dlouho, až se ucho utrhlo, mea culpa, a sypat si popel na hlavu já nebudu, a tak já i můj manžel se učíme žít tak, jak to jde a jak bůh dá. A když to nejde tak to necháme jak to je, a uděláme další krok a ono se to vždy nějak vyvrbí. Přeji také vše krásné co nedělní večer dá.

 3. Ještě se vracím, ptala jsem se teď syna, jestli by nedokázal poradit. Říkal, že to bude zřejmě neproveditelné. Bylo by k tomu potřeba nějaké zvláštní zařízení, ale abych pravdu řekla, ani jsem moc nerozuměla, o čem mluví! 😦

 4. Aničko, mám takový dojem, že toho technicky zvládáš víc, než většina z nás. Ani já ti, bohužel, neporadím, ale doufám, že se opravdu najde někdo, kdo tvůj problém vyřeší. Budeš se divit, ale docela ráda bych viděla, co jsi na svých cestách natočila. 🙂
  Přeji ti pohodový slunečný víkend. 🙂 Hanka

 5. Jéé, tady je krásně! Dýně a kytičky a to padající listí…to je náádhera. Zajímá, Aničko, zajímá… Ale neporadím, já nezvládám ani změnit šablonu a barvy na blogu. Jak se udělá podzimní pozadí je mi záhadou, i když krásnou. Jsem technický antitalent. Ale ráda sem nahlížím. Přeji krásný podzimní čas a spoustu lásky v srdci.

 6. Aničko, neporadím ti. Jsem na tyto záležitosti úplně natvrdlá. Snad k tobě na blog, přijde nějaká hlava otevřená a přinese radu.
  Už minule, jsem ti chtěla pochválit nový kabátek tvého blogu. Měníš ho docela často, takže ani nestíhám zareagovat. Tento podzimní je moc povedený. 😉

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s