Mořské divy

Při našem pobytu na ostrově Kos v Řecku, bývalo našim oblíbeným odpočinkem, jezdit k horkým pramenům, poblíž vedla cesta zaoceánských lodí, které i z dálky vypadali obrovské a při proplutí se po chvíli tvořila přílivová vlna která krásně namíchala vodu moc horkou, vytékající ze skal do jezírka ohraničeného balvany přímo v moři, takže se smíchávala voda z léčivých pramenů a voda z moře a teplota vždy kolísala úměrně frekvence projíždějících lodí, Když byla voda moc horká, věnovala jsem se činnosti pro někoho směšné, udělala jsem si takovou potápěčskou stanici podle svých představ, k lehátku jsem si přivázala kbelík s uříznutým dnem, brýle a šnorchl s ploutvemi a odjela jsem do povzdálí, ale na dosah lidské společnosti, protože nejsem plavec kdovíjakého formátu a obavy že bych se dostala na širé moře, mnohdy zajišťovala ještě dlouhá šňůra na prádlo, přivázaná ke skalisku a mému lehátku. Pohledy na mořské dno z mého vědeckofantastického zařízení, nebudete tomu věřit byli úchvatné, kbelík zajistí dívání se pod hladinu jako by to bylo přes sklo, polovinou těla jsem ležela na lehátku, na nohou ploutve, a hlavu vraženou v kbelíku, ze dvou třetin vnořeném v moři, byl to na mě pohled, pro bohy Olympské, a když jsem našla něco pěkného a zajímavého, odvážila jsem se sjet z lehátka a potopit se pod hladinu, důvěrně vám sdělím, že mořská voda se tedy pít nedá a můj žaludek byl po chvíli nažbluňkaný až po okraj, protože jsem si často nacucla, při podobné činnosti zapomenete na čas a lidi, rozlédnuvši se jsem zjistila, že sluníčko se kloní k západu, tma u moře nastává okamžitě a Řekové kteří jezdili jako jediní na tato místa odjeli nakrmit zvířata a turisty, a můj muž ??? Schoval všechny naše věci do skal, včetně sebe a nechal mě vyšilovat a přemýšlet , co se vlastně stalo, kolik je hodin a jak se dostanu domů, třicet kilometrů daleko ?
Já to neumím ale, jsou mistři co to ovládají a mají na to zařízení, fotit a filmovat krásy moře, podívejte se.A ještě něco pro pobavení.

9 komentářů: „Mořské divy

 1. Aničko, ty jsi pěkně vynalézavá. Vyrobila sis bezva zařízení na pozorování života v moři. Podmořský svět je úžasně barevný a rozmanitý, ale znám ho jen z knížek a z televize, popř. z filmů, protože jsem u moře nikdy nebyla. Videa se mi moc líbí a tvůj článek je skvělý, jako vždycky.
  Měj se fajn a díky za komentáře u mě! 🙂 Hanka

  1. Milá Hanko, nikdy jsme nejezdili na takové ty dovolené s Čedokem, tedy ležet a opékat se na pláži a toto byl takový ten výlet jako když si jedeš v neděli odpočinout od celotýdenní práce tady u nás, lidé u moře vstávají ve čtyři hodiny ráno, kdy začnou jezdit dodavatelé a jdou spát ve dvě v noci, když jdou spát tůristi a když se jich zeptáš, kdy odpočívají tak říkají od desátého do patnáctého ledna. Jsme země která má nejvyšší přesun lidí k moři v Evropě a tak bych ti moc a ze srdce přála aby jsi se k některému podívala co nejdříve, je to opravdu krásný zážitek, pokud tam jedeš odpočívat.

 2. Tak jsem se těšila, jak se budete smát, až se ze břich budete popadat a já jsem vám nahnala husí kůži v zátylku, to jsem neměla v úmyslu, je vidět, že humorista ze mě nikdy nebude. Děkuji za přečtení milí přátelé.

 3. Jsou to moc krásné záběry z podmořského světa, ale i strašidelné. Já bych do toho tedy nikdy nešla. Za prvé tyto živočichy moc nemusím, kdyby se mne některá byť jen ryba dotkla, tak mám pocit, že omdlím a pak plavu jen když mi jde o život, skoro nic. A jen tam, kam dosáhnu na dno, jinak panikařím. A delfíní představení? Krásné, také jsem ho absolvovala na jedné z našich zahraničních cest a moc se mi to líbilo. Šla bych zase, kdybych měla kam. Jinak tě obdivuji za to, že sis tak „troufla“ a sama, to bych já nezvládla.

 4. Mám vodu a koupání ráda, ale potápění není nic pro mě. Pod vodou se necítím dobře, nepotopím se ani na plovce v bazénu. Podmořský svět je nádherný, ale sleduji ho jen ve filmech a dokumentech, stejně jako Alenka, z bezpečí svého pokoje. 😀 S tím kyblíkem je to skvělý nápad, možná jsi vypadala trochu směšně, ale těch zážitků!! 😉

 5. Bon début de semaine mon amie ANNA

  profite bien de ta journée, nous allons avoir une acalmie

  ouf marre de cette pluie, hier trempée pendant promenade Laika
  elle aime bien moi pas trop sourire

  bisous tendresse

  gros poutoux de ma Louve

  merci pour ce billet et les magnifiques vidéos

 6. Skvělé průkopnictví objevovatelské! Ocenil by jistě i kapitán Nemo! Až na tvého muže, ten by zasloužil! Jeho počin mi připomněl chvíle, kdy mě, nic netušícího, kdysi v ložnici chytla za nohu žena, schovaná pod postelí, když jsem si tam pro něco zašel.

 7. Báječný článek a krásná videa. Ač jezdím k moři a miluju koupání raději nechci vidět a vědět, co je pode mnou. Možná mám ještě někde zafixovanou vzpomínku na film Čelisti :-D. Na podmořský svět se proto raději dívám z bezpečí svého pokoje.
  Ovšem, když jsem si tě představila, jak nahlížíš do kbelíku z lehátka …. usmívám se ještě ted‘.

  1. Tak to je hodně dávno a byl to naprosto čerstvý zážitek ČELISTI a na Baltu, jistě si umíš představit tu srandu, jak si mě všichni podávali, různé černé trojúhelníčky, čouhající z moře, nikdo mě nevymluvil to, že na Baltu žraloci prostě nejsou. Přišla jsem dokonce o snubní prstýnek, jak mě násilím chtěli všichni přesvědčit, táhli mě za ruce, Ž B L U Ň K a kde mu byl konec.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s