O CO JEŠTĚ ?

To je otázka o co ještě bude na zemi boj, teď se hodně mluví o boji o vodu, bude brzy nedostatek vody na této zemi, já nevěřím těmto burcujícím zprávám, všeho je dost, jen dobrý hospodář chybí. Naše krásná planeta potřebuje aby ji člověk začal brát jako svou matku a ne aby si z ní udělal dojnou krávu, bez toho aby ji nakrmil, ošetřil, a dal jí potřebnou péči, neustále ji jen dojí, mezi mými tématy je LÁSKA K ŽIVOTU, v žádném případě to není planá fráze, u nás v Čechách bývalo vžité, že není muž, kdo nezplodí syna, nepostaví dům a nezasadí strom. Lidstvo dosáhlo deseti miliard, umí si někdo představit pět miliard stromů ? Viděla jsem mnoho lidí zasadit strom, to však většinou byl poslední čin ve prospěch přírody, většinou tím péče skončila, nemyslím tím jabloň, nebo třešeň, myslím něco z čeho není užitek, co nebudeme ždímat jako tu ubohou krávu, proč dnes děláme jen věci z nichž čekáme nějaký prospěch, udělat něco jen tak pro radost a štěstí druhých by mělo být, každodenním chlebem vezdejším pro každého z nás. Jít a sebrat pár igelitů kolem silnice, Vzít mačetu a místo toho abych mlátil někoho po hlavách, vysekat pár kmenů Bolševníku, nebo nás udusí a zalkneme se pod jeho příkrovem, vzít koště a zamést dál nežli ke svému prahu, jaká by země byla čistá a krásná, kdyby to udělalo deset miliard lidí. O co budeme potom bojovat, když každý denně udělá to co má ? Podívejte se jak je naše země krásná tam kde nehospodaří člověk.  i tam, kde je dobrý hospodář.
odkaz : https://skydrive.live.com/?cid=d85a5621ed43d02b&sc=photos#cid=D85A5621ED43D02B&id=D85A5621ED43D02B%213564&sc=photos
Uděláte mi radost, když se podíváte i na moje další stránky.
odkaz : https://annapos.wordpress.com/mista-na-ktera-se-nezapomina/
odkaz : https://annapos.wordpress.com/muj-zivot/
odkaz : https://annapos.wordpress.com/hudba/
9 komentářů: „O CO JEŠTĚ ?

 1. Jedna velká pravda. V každém slově… nic už nemusím říkat, protože všechno vyřčeno bylo. Snad jen: „Souhlasím a zároveň trochu smutním nad tím, jak se neumímeo Zemi starat..“ Krásně jsi to totiž řekla: „Všeho je dostatek, jen dobrý hospodář chybí!“

  1. Děkuji milá mladá realistko, jsem vždy ráda když si někdo mladý vezme k srdci to co říkám, většinou to nezajímá nikoho, vážím si lidí kteří dělají konkrétní věci ve prospěch země, škoda že já na to již nemám dost sil. Alééééé, zametám dál než k svému prahu a můj manžel vysázel stovky stromečků.

 2. Bon début de semaine mon amie ANNA

  profite bien de cette journée ensoleillée 🙂

  je te dis a mercredi – demain ma tite soeur de coeur
  ( rencontrée via le net ) vient passer la journée près
  de moi

  pour toi

  bisous tendresse

  gros poutoux de mon bébé d’amour Laika

  martine

 3. Máš pravdu. Planeta se nám jednou pomstí. Myslíme si, že je naše osobní, že jí vlastníme, a přitom jsme jen návštěvníci.

  1. Máš pravdu Jiří, jsme jako cizopasník, země je tady miliony let, my jen kratičkou chvíli a co vše jsme už dokázali zničit svou chamtivostí a nedostatkem citu.

 4. Prohlédla jsem si Aničko odkazy, viděla jsem tvou chaloupku, překrásné snímky všemožných míst na naší planetě a poslechla si skvělé skladby od Pink Floydů. Hezké chvíle jsem u tebe strávila, děkuji ti za ně.
  S tou vodou, to asi opravdu nebude jednoduché, teď dávají na ČT2 dokumenty o vodě, naposledy myslím ukazovali Žlutou řeku, ze které je odčerpáváno tolik vody, že hrozí, že jednou úplně vyschne. Potvrzuje se taky to, že chybí, jak říkáš ty, ten dobrý hospodář.

  1. Už se dívám v televizi na máloco, ale dokumenty jsou moje vášeň a to mě právě inspirovalo, vzhledem k ekologii, jsem takový nepřetržitý kverulant, mnoho let fandím greenpeace i jiným aktivitám, mnoho lidí je považuje za jakousi brzdu, já ne, myslím že všemu co nějak poškozuje lidstvo a zemi se musí stavět hráz i za tu cenu že je to bezúčelné, jsem moc ráda, že se ti u mne líbilo, mám tady naplácáno i mnoho nesmyslů, ale jsem pohodlná to předělávat, a tak snad to někoho pobaví stejně dobře jako tebe. Děkuji

 5. S tou vodou to nebude, milá Anno, jen tak (ale ani s dalšími…). Jak jsi sama v nedávném příspěvku citovala Karla Čapka – „Mnohé se změnilo, ale lidé zůstali stejní..“, tak právě proto! Že by mohlo být na světě dost zásob pro všechny, to snad na nějakou dobu i ano, jenomže „domluvit se“, to nám nadále nejspíš moc nepůjde. Že se o vodu v budoucnu lidi porvou (a nejen o vodu), tomu věřím, známý geolog Václav Cílek (můj oblíbený) už několikrát na to téma psal, mimo jiné – problém Egypta a vůbec – Afrika jako celek, časované bomby atd. A že život není peříčko, to i my víme…

  1. Dobré odpoledne Břetislave, My se zajisté nápravy nedožijeme, ale bylo by hezké věřit, že lidský rozum se bude vyvíjet, občas čtu jak lidský genom došel změny, že u některých mladých lidí se vyvinul gen navíc, to tempo, když vezmu v úvahu, jen svou délku života, je obrovské. Bylo by hezké doufat, že to bude cesta k zdokonalení lidí a není to zase jedna z úžasných kachen, které obíhají svět, jako velká vymyšlená senzace, věřím že jsme vychovávali dobře a když ne my tak naše děti a vnuci zjistí že tam kam jde životní styl, že to je cesta do pekel a včas se zastaví a zamyslí. Možná že bych sem měla vrazit nějaký humor o opičí genetice, ale nějak mi to nechce přejít přes klávesnici.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s