Jen pro silné povahy

http://www.stv.sk/relacieaz/dvojka/darwinova-nocna-mora/
V minulých dnech jsem na STV 2 sledovala dokument „Darwinova nočná mora“,  a měla jsem pocit že ho nedokoukám do konce, neb to co jsem tam shlédla není snad ani možné, můj nutkavý pocit to sdělit dál se ale míjí účinkem, neboť tento program, již není k nalezení, je na něj sice odkaz, ale bohužel, je to jen kratičká ukázka ze které není ani patrno to o co se jedná a tak ve zkratce popíši děj tohoto dokumentu.
Jedná se tam o rybolovu ve Viktoriinu jezeru v Africe:
Lake_victoria_NASA
Do tohoto překrásného kouta Afriky byl zavlečen uměle tvor, jehož jméno bohužel neznám, který vyhubil všechen život v tomto jezeře a svými i kanibalskými sklony převládl a narostl do nebývalých rozměrů, co do množství i hmotnosti těchto ryb, to nemá celosvětově obdobu tento takzvaný obchod z rybami je záminka a je to využíváno a zneužíváno monopoly, k nelegálnímu obchodu s diamanty a zbraněmi ve směně. Přilétá a odlétá mnoho set obřích letadel, odvážejících tisíce tun ryb, prý na Evropské trhy, zastřeně zde bylo natáčeno, jak a s čím tyto obří letadla, značek, které jsou nám z minulosti velice známé přilétají co je obsahem těchto přilétajících pevností, které v této oblasti dost často padají a jejíchž vraky se válí kolem obrovského jezera, to není to co mě tak pobouřilo, to všichni víme jak se obchoduje se zbraněmi co nakonec přijdou do Afrických dětských rukou. Nejvíce mě však pobouřil, nadhled nad hladomorem v těchto obrovských oblastech, manipulace s lidmi, většinou nemocnými HIV a jejich životní podmínky, hrůza mě jímala při pohledu na lidi brodící se hnijícím odpadem z ryb, kterého monopoly navážejí stovky tun, na určitá místa kde se lidé brodí v této červy prolezlé kaši po kotníky a zápach z hnijících ryb jsem bytostně cítila, hledají, co z toho by se ještě dalo použít k jídlu. Bída a degradace člověka na té nejvyšší úrovni jakou jsem kdy viděla od dob Hitlera. Tento celovečerní dokument není, zmizel, kdo ho najde ať ho publikuje a šíří všemi možnými prostředky, zůstal po něm jenom ten odkaz který jsem uchvátila okamžitě po odvysílání.

Film samotný jsem  nenašla, Jarka píše že jí nefunguje ani ukázka, vystřihla jsem článek na odkaze : mě funguje.
Darwinova nočná mora
Vždy je možnost, něco udělat : odkaz :  http://www.amnesty.cz/
MY, PROSTĚ NEMŮŽEME ŘÍCI, UHNĚTE PROSÍM Z CESTY, JDE LIDSKÁ SPRAVEDLNOST, JE SLEPÁ.

11 komentářů: „Jen pro silné povahy

 1. Tohle je opravdu jen „pro silné povahy“. Zobrazil se mi jen ten text, co jsi tam střihla ty, Aničko, a i to a tvůj článek mi stačilo na to, abych měla „husí kůži“. Bohužel, asi na něčí „příkaz“ byl tento dokument stažen. Asi tento systém pořád funguje, jinak si to nedovedu vysvětlit. Mnoho věcí, co se dějí na světě, já, normální člověk taky nechápu.

  04. 09. Anna
  Jsou organizace, kterým i částečně věřím a občas tam podepíši ty věci, proti kterým by se protestovat mělo, takový akcí je mnoho a některé stojí za tu práci, něco s tím dělat, hlavně mám radost, když se angažují mladí je to jejich budoucnost.

 2. Bonne fin de semaine mon amie ANNA

  ouf suis bien contente d’être a nouveau auprès de vous,
  après cassure de mon disque dur.

  Beaucoup de travail encore … pour récupération de données et j’avoue que
  pour le moment je suis aussi fatiguée que ce petit éléphant

  pliéeeeeeeee

  bisous tendresse

  gros calinous de ma princesse d’amour Laika

  ton amie martine

 3. Mnohdy mívám neodbytný pocit, že jako lidstvo si řežeme pod sebou větev, na které sedíme. Chováme se hnusně k přírodě a ta nám to vrací. Nejde jen o Afriku, jako v tomhle případě, ale o celkový stav na zdevastované Zemi.
  Je mi z toho smutno.
  Zkusím se po dokumentu podívat a když ho najdu, pošlu odkaz. A.

 4. Lidstvo je hnusný omyl evoluce a asi jediný druh, který sobecky škodí sám sobě i Zemi. Děsivé je hlavně to, že s tím nejde vůbec nic udělat. 😦

  1. Lidí kteří tento film natočili si velice vážím jistě to dělali na vlastní nebezpečí, doufám že se bude takto dít stále víc, že se bude odhalovat tvář škůdců lidstva, myslím že by nebylo od věci se ptát, kam se poděl ten film a lidé by měli chtít tyto věci vědět a zajímat se o to jestli se řeší věci do důsledku, třeba i u nás, nebýt lhostejní.

   1. To jistě. Ovšem zkušenosti jsou jiné -kde jde o velké prachy, není nikdy nalezen viník a zjednána náprava a ve zbraních se točí oprandu velký ranec peněz mezi naprosto bezohlednými individui, která si však mohou koupit kohokoliv z justice nebo jakékoliv jiné instituce. Nestane se nejspíš zase vůbec nic, i kdyby se ten film promítal obden na všech hlavních kanálech všech televizí světa. Štve mě to, ale tak to prostě je. 😦

    1. Strašně mě to mrzí, ale s tímto komentářem musím souhlasit.
     Bohužel, velké společnosti prostě převálcují všechno – jedinec proti nim nezmůže vůbec nic. Možná to zní poraženecky, ale pokud za jedincem nestojí nějaká instituce, protože je to v jejím zájmu, tak jedinec nezmůže nic.
     Je to smutný jev dnešní doby.

     Dnes (nebo včera) jsem viděla na HBO zajímavý pořad Potraviny.a.s. – byl to dokument. dá se sehnat a stáhnout zde:
     http://www.uloz.to/hledej/?q=potraviny+a+s
     Rozhodně stojí za podívání, mluví tam farmáři (v Americe) a porovnávají svou práci s potravinovými kombináty.

 5. Na odkaze se mi ukázal jen černý obdélník s křížkem, takže jsem neviděla ani tu kratičkou ukázku. Přečetla jsem si, že se jedná o Okouna nilského, ale to je vlastně jedno. Hlavní poselství dokumentu bylo jistě o něčem jiném. Je to strašné, když se na lidech přiživují jiní lidé. Nedovedu pochopit, jak může mít člověk radost z bohatství na úkor tisíců lidí, kteří přežívají v těch hrozných podmínkách, o kterých píšeš. A jak je vidět, nikdo s tím nic nezmůže, pokud dostávají do rukou moc lidé bezcitní, sobečtí a ovládající druhé strachem a penězi.
  Mám jedinou možnost, modlit se za Tanzánii a jí podobné země.

  1. Ano Jarko, modlitba je silná zbraň, a ještě věřím že svoboda není zase utloukána, nebo je ? zkouším to najít jinde, ale myslím že šance je malá, bylo to velice burcující.

  2. Tady modlitba nestačí. Měli bychom se s takovými tématy obracet na sdělovací prostředky a hustě je s tím zaplavovat, ať se to víří a lidi se víc dozví! Začíná to maličkostmi, ale „kapka ke kapce…“. Mně ukázka šla, taky budu zkoušet někde víc…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s