Nebojte se

Zatím se nic neděje.

Televizní šiřitelé špatných zpráv, nás vždy uklidňují na nevhodných příkladech, Černobyl je v pohodě, jádro se zatím nepropadlo do útrob země, buďte v klidu, konec světa se nekoná, a tak si v klidu sedím a tloustnu, nehodlám se vzrušovat, nějakými vizemi konce světa, jestli mám umřít tak umřu a rok 2012 mě nemůže vyvést z míry. Ilumináti jsou pro mne tak vzdálení jako bankovní krachy v Česku, mým klidem neotřesou, neb zlato za všechny prachy, jsem nakoupila již v době kdy unce stála tisícovka. No a nedávno !!!! Je to pár dnů se země otřásla, tady pod mýma nohama, a ejhle bylo po klidu. Nevěříte, věřte………… podám důkaz hmatatelný v podobě, která se nedá popřít, dám sem fotky, tady kde se nikdy nic podobného nedělo, jo takhle někde na Komorní hůrce to jo, jsou místa , kde matička země dává o sobě vědět, tady v Česku, nějakými otřesy, ale tady to nepamatuji za celý svůj život.

A třese se to kde všude, žhavé tlamy sopek se otvírají, podívejte se na Google Earth, seismická činnost je……… NEVÍDANÁ, zemětřesení se táhnou přes polovinu planety a budí sopky ze spánku, špunty dlouho spících vulkánů jsou jak v lahvích šampáňa, Nebojte se, zatím se nic neděje, klídek a cigárko !!!

Náš dům podpírala mnohatunová podpěra terasy na které stojí zimní zahrada a jako ptačí hnízdo se to vše pohlo  o patnáct centimetrů a utrhlo jako by to byl papír. 

 


erupce  10. 04.  2011
erupce  12.  05.  2011
erupce  30 . 07.  2011
erupce   včera

22 komentářů: „Nebojte se

 1. Já jsem toho názoru,že sopečné činnosti bude čím dál tím víc,už i z toho pohledu,že nad náma vládnou tři ohnivé planety,a to Jupiter,Mars a Slunce.Samozřejmě i ostatní planety mají účinek,ale ty stojí ted‘ v pozadí.Můžete si přečíst na mém blogu „Duchové času“ od Emila Páleše.

  1. Nejsem z těch kdo by věřil na to, že naše osudy ovlivňuje postavení hvězd, ale že to může ovlivnit přírodní pochody na Zemi, tak tomu docela věřím, o tom nás všude tam kde mají moře přesvědčuje vliv Měsíce na příliv a odliv. Děkuji za doporučení, přečtu si se zájmem a ráda.

 2. Tak to, milá Aničko, koukám. Nejste od nás zase tak daleko a u nás byl klídek! A ten hnutý sloupek, měla bych strach! No vidíš, kdyby jel syn zase někdy do Vejprt, mohl se zastavit. Je to statik, ale zatím tam cestu nemá. Co se týče toho konce světa, tak nad tím opravdu nepřemýšlím, protože vím, že bych stejně nic nemohla změnit. Co se má stát, to se stane! Je pravda, že tomu životnímu prostředí dáváme zabrat, ale co naděláme.

  1. Bylo to jenom takové HU, a divný pocit jako když se ti zatočí hlava, ne jako vidíš v televizi reportáž, a kdyby nebylo té posunuté zíďky, tak bych to vůbec nebrala na vědomí.

 3. Musím se přiznat, že mě fotky zarazily. Nikdy by mě nenapadlo, co také může zemětřesení způsobit. Sdělovací prostředky jen informovaly o drnčení nádobí a také ukazovaly, co zaznamenaly seismografické přístroje.
  Je to opravdu o strach.

  1. Zajímavé jsou různé úkazy, které člověk třeba ani nevnímá, průběžně se objevují po celé zemi sesuvy půdy propadající se místa při budování metra, většinou si toho nikdo nevšimne a nedává to do souvislosti s pohybem zemské kůry, až když to pocítí na vlastní kůži, dívám se občas na slovenskou televizi, a v tu dobu tam vysílali o dost velkých škodách, padali části domů.

 4. U nás to tady brble pořád, ale maximálně zatím cinkaly skleničky a trochu se otřásl barák. Tohle je dost značná škoda. Bohužel asi nemáte pojistku na zemětřesení? určitě bych si sehnala odborníka… 😦
  zem pod nohama, když poskakuje, to je dost nahouby. Doufám, že jste měli jenom jednorázovku, u nás už z toho stoupá nervozita i u lidí… 😦 Roje nám trvají měsíc i déle.

  1. Člověk, když si postaví svůj domov vlastníma rukama, tak ví co od něj může očekávat a tak se nebojím. děkuji všem za účast, ale spíše jsem to myslela jako výstrahu, že ne vše na světě je dáno navždy, a svět se mění obrovskou rychlostí, měli by jsme jako lidstvo trochu přibrzdit, NE MOC, ABY JSME NESPADLI JAKO BOEING.

 5. Aničko, to pro vás musel být pořádný šok! Myslím, že byste si měli pozvat nějakého statika, aby se na to mrknul.
  Na konec světa taky nevěřím, ale fakt je, že v dnešním světě se moc dobře nežije, všude je spousta přírodních katastrof, lidé jsou bezohlední, samá provokace a násilí, … ale pořád je to v „pohodě“! Někdy mám chuť odstěhovat se na pustý ostrov nebo aspoň na nějakou samotu. Hanka

  1. Každý z nás chceme nějak přispět do mlýna, nějakým tím dobrým zrnem a ty to svými pěknými obrázky umíš, rozsévat něco pozitivního a musíme věřit, že bude lépe, a říkat lidem jak je země krásná a že není na jedno použití, aby se odnaučili říkat, “ po nás potopa “ .

 6. Tak to s vámi zatřáslo pořádně, ten sloupek má dost velký posun. Asi to budete muset nějak vytzužit nebo dozdít, nebo co se s tím dá dělat…Musel to být hodně divný pocit. Tyhle věci u nás nikdy nebývaly, nebo aspoń ne hodně hodně dlouho. Ani vichřice a povodně, vlastně po tom roce 1996 se to mele pořád dokola.
  Na rok 2012 nevěřím, maximálně jim prostě končil kalendář, protořže se jim už dál nechtělo počítat.
  Slyšela jsem taky teorie, že rok 2012 neznamená konec světa jako takový, ale že je to přelom v lidském myšlení.
  Tomu ovšem taky nevěřím, že by se během jednoho roku změnili lidi v samé podstatě myšlení, je téměř nemožné… Ale třeba to bude začátek.
  Jen aby to nebyl začátek konce.

  P.S. děkuji za ten odkaz na video, ty micinky si pěkně vyhrály. Ale byla to zajímavá hračka, docela mě fascinovala, a mám pocit, že chvíli bych si s tím hrála i sama…

  1. Ono to tím neskončilo, ještě jsem zjistila, že v celé jídelně a skleníku je popraskaná dlažba, stojící člověk si toho ani nevšimne jenže já si u vytírání klekla a šok, ještě jsem to manželovi ani neřekla, nechci ho rozčilovat. Ten ipod jsme nedávno kupovali vnučce, teď naříká že je to krám na hraní, a že je to pomalé a není to moc chytré prý notebook by byl lepší, co chtěla to má, je to zřejmě o zvyk, také by mě vadila ta věčně ošmatlaná obrazovka, už jim to brzy nastane, přijali ji na dvě školy nejraději by je studovala obě. A co se týká apokalypsy, to je to, co jsem ti už psala, ta už dávno probíhá začala Hitlerem, Stalinem a atomovkami v Japonsku, padesáti miliony mrtvých a stále to pokračuje a nejhorší následky to zanechává na lidské morálce. Jsem ráda že zase píšeš a že je ti už lépe, měj se pokud možno hezky. Anna

   1. Dívala jsem se na ten odkaz aby ly tam zajímavé teorie.
    Nedají se však ani potvrdit, ani vyvrátit, protože jak se říká, na každém šprochu je pravdy trochu, a četla jsem před lety Danikena, který šel možná trochu po senzacích a trochu si údaje upravoval tak aby se mu hodily – přesto, ukázal hodně zajímavých a nepochopitelných úkazů, které se u nás (myslím jako na Zemi celkvě) nacházejí.
    Tak nevím…
    Slovo Nephilim jsem taky slyšela, ale spíš v románu – a slovo Šediví (ve smyslu označení nějakcýh tvorů) slyším poprvé. Ale, dkyž se dívám co se děje, můžu se obávat, že i na tomto šprochu je pravdy trochu.
    Tak nevím, já se tady nervuju kvůli práci a existenčním jistotám, a za rok bude všechno vyřešeno.
    Anebo ne…

    Ale rozhodně se na to nedá spoléhat a už vůbec ne usednout s rukama v klíně a čekat na nějaký konec (nebo zázrak).

   2. P.S. – a doufám, že se vám tam už nic dalšího nerozbilo! Těch popraskaných dalždiček je škoda, ale jestli to není vidět na první pohled, tak to nevadí – a pro tebe je to vyrytá památka na jeden neobyčejný a znepokojivý zážitek.

    1. Teorií je mnoho, jeden den je někdo potvrdí, druhý den je někdo jiný vyvrací, a to jsou teorie chaosu, mě to většinou připadá jako záměr vyvolávat v lidech nejistotu a neklid a takových pocitů se rodí zloba a zášť, jako naposledy v Anglii, kde lidé ztráceli soudnost a slušnost, rabovali a chovali se jako zběř, která nemá žádnou perspektivu pro slušný život, morální úpadek.

 7. Aničko, o tom zemětření jsem slyšela, nejsilnější otřesy byly snad o síle kolem 3,6. S vaším domem to hnulo pořádně. Jestli dobře koukám, tak v tom sloupu zůstala škvíra, doufám, že už jste ji něčím ucpali, měla bych strach, aby to neudělalo nějakou neplechu.
  Konec světa zatím nečekám, ale máš pravdu, že se to hodně mele jak v přírodě, tak mezi lidmi.
  Přeji ti hezký večer. Tropy jsou pryč a dá se zase dýchat. 😉

  1. Ano Jarko vidíš dobře ta díra tam je, můj muž říká, je jak ta naše televize, že se nic neděje Teď prý už je to dost tvrdý beton a je to samonosné. O tom mlýnku jsi to perfektně vystihla, příroda zde byla vždy, ale s těmi lidmi to je daleko horší problém, často mívám takovou lítost, z čím dál tím horších mezilidských vztahů, lidé klamou sami sebe a život tak rychle utíká, úplně se vytrácí pospolitost, už i na venkově, pokud někde vidím jak si lidé vytvoří krásné přátelské prostředí, mám vždy radost.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s