RADOST V OČÍCH

VSOUČASNÉ DOBĚ PROBÍHÁ SVĚTOVÉ SETKÁNÍ MLÁDEŽE VE ŠPANĚLSKU V MADRIDU
V komentářích Jarmila píše, jsem úplný bezvěrec, Nevěřím, člověk nemůže být bezvěrec, vždy v něco věříme i kdyby jsme sebevíc nechtěli budeme věřit, v lásku, ve své děti, v lepší příští. Někdo řekne řeči, slova, ne to je naděje, že lidé budou rozumět tomu co tím myslím, ti kteří k tomu aby věřili nepotřebují instituci, i když každý svaz zahrádkářů je podobná instituce, která dá dohromady dobré lidi dobré vůle v naději na dobré dílo. A radost v očích mladých lidí?  Děkuji za projevený názor,  je to pro mne radostí, nikdy jsem neměla v úmyslu někoho nabádat k víře jen k zamyšlení o tom co a k čemu směřuje, jsou cesty které nikam nevedou a přesto mají smysl.
My Češi jsme dnes zemí misijní,  mnohdy se bojíme přijmout ruku pomocnou, podanou na mostě k zodpovědnosti za své činy a přesto odjelo na setkání tři tisíce našich krásných dětí. Bohu díky.

odkaz : http://jozefmiklosko.blog.sme.sk/c/273640/Dva-miliony-mladych-s-papezom-a-media-nic.html

odkaz : http://www.madrid11.com/

470638ca17dce8daeb3b9a83943c6e4d-1
odkaz : http://madrid2011.signaly.cz/
Madrid

3406681-jan-pavel-ii

Dívám se do těch mladých šťastných tváří a porovnávám je s tvářemi a očima mládeže kterou běžně potkávám na ulici, ne nejsou moc rozdílní, jen v těch na cestě setkání s bohem, je nějak víc světla a radosti a já starý člověk mám radost s nimi. Věřím, že to co si odtamtud přinesou ve svých srdcích budou dál schopni rozdávat, svůj vnitřní pocit radosti a štěstí budou rozsévat po celé naší krásné planetě a ukazovat lidem, jak křesťan umí milovat bližního svého, víc než sama sebe.  


594729778

Velice jsem milovala a stále miluji svatého otce Jana Pavla, kterého projevy radosti a štěstí, při setkání mladých u nás na Velehradě, byli tak čisté, plné lásky a radosti, že nelze na ně zapomenout, vždy, když mám nějakou slabší chvilku čerpám z těchto věcí sílu. 


odkaz :http://madrid2011.signaly.cz/1105/benedikt-xvi-o-svetovych-dnech
Madr

8 komentářů: „RADOST V OČÍCH

 1. Cześć Anna! Życzę wspaniałego weekendu!
  Nie ma pokoju bez sprawiedliwości, nie ma sprawiedliwości bez przebaczenia. (Jan Paweł II)

  1. Ano Marku jak málo se snažíme o odpuštění a jak mnoho požadujeme spravedlnost, nejdříve se musíme naučit milovat a odpouštět.

 2. Bonne fin de semaine mon amie ANNA

  J’espère que tu n’as pas eu des dégâts, suite aux violents orages de jeudi
  soir … du moins par chez nous !!!

  Bisous tendresse

  Calinous de Laika

  ton amie martine

  Christian

 3. Jsem sice protestanského vyznání, ale Jana Pavla II. jsem taky měla moc ráda. Vyzařoval tolik pokoje a lásky, že jeho kouzlu musel podlehnou úplně každý. Mládeži ve Španělsku držím palce, aby se jim setkání vydařilo. Kéž by bylo víc takových lidí, hned by to na tom našem světě vypadalo lépe. 😀

  1. Kdo by ho nemiloval, a kdo by si ho nevážil, na piedestal slávy v dějinách lidstva postavme KOHO ??? Tak musíme jít a rozhlížet se a potkávat lidi obyčejné, prosté a hledat z nich ty nejlepší a mladým je dát za vzor.

 4. Milá Aničko, já jsem úplný bezvěrec, takže mi tato tématika vůbec nic neříká. Ale papeže Jana Pavla II. jsem měla upřímně ráda. Byl laskavý, lidský, plný porozumění. Nynejší papež už se mi nelíbí vůbec. Ale nejsem věřící, nemám do toho co mluvit.

  1. Milá Jarmilo, nevím co je to bezvěrec, je mnoho lidí kteří hlásají vodu a pijí víno, mnohokrát jsem potkala ve svém životě lidi kteří klečeli, modlili se, přišli domů a ztloukli své děti, řádného člověka, řádně žijícího, si cením víc nežli křesťana, který lže sám sobě.!!! A Jan Pavel, byl-li by a je to náš vzor a cíl života, touha vyrovnat se nedostupná, nebe by bylo prázdné, jsme tak nedokonalí a jsme jen lidé chybující.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s