CHVÁLA ČEŠTINĚ

JAZYKU MŮJ RODNÝ ODPUSŤ 

Nejdříve nám odpusť, že jsme tě poněmčovali, napodruhé odpusť, že tě komolíme jinými způsoby, a v neposlední době nám odpusť že tě sparchanťujeme, technologickými patvary a poangličtěním některých počítačových zpotvořenin, kterým nerozumí už ani ti co je stvořili. Prosím všechny počítačové experty, ať schoulí své moudré hlavy, drcnou čelem o čelo a zplodí slovník počítačové řeči, neb někteří sami už neví o čem mluví, Stojíce v hloučku omladiny, nerozumím v jakém jazyce spolu rozmlouvají, neb je to směsice olašskoromsko Ukrainského nářečí, či přízvuku, notně napínaje sluch, stejně nerozliším řeč neb je proložena,  také sem tam, jako anglický sandwich, nějakým technologickým popisem čehosi, mě neznámého. 

Čago belo gamesníci, nagelujem číro a pudem z levelu do levelu, bude to kompletně renderovaná adventura, písni všem na bůg, že státisty neberém, posralí by grafiku vemte hudlaře s několika desítkamá wavů s opravdu dóbře nasamplovanou můzikóu. 

Pokud někdo přeloží tento rozhovor do Češtiny dostane ode mne korunu
125282v

26 komentářů: „CHVÁLA ČEŠTINĚ

 1. Naučte se používat přechodníky, milá autorko 🙂 – „stojíce“ je tvar pro množné číslo

  1. Nikdo vás nenutí mé negramotné články číst, krom toho, s anonymem „mluvit„ , je i pro mě, nepříjemným zážitkem a vyhnu se tomu obloukem tím, že vám zakáži, paní vzdělaná, v administraci přístup a tím, vás uchráním neestetických pocitů ze čtení.

  1. Děkuji drahá Mane, je to zvláštní, v Argentině je pátek a u nás je již sobota.
   Thank you and wish you a beautiful blessed day god, my dear friend.

 2. Omlouvám se, že nepíšu k věci, před odjezdem k Hazmburku poránu zkouším, jestli funguje komentování. Zdá se, že tady ano, jinde od včerejška ne… možná to bude tím WordPressem, že ten se nepotentočkoval..

 3. „Čago belo gamesníci, nagelujem číro a pudem z levelu do levelu, bude to kompletně renderovaná adventura, písni všem na bůg, že státisty neberém, posralí by grafiku vemte hudlaře s několika desítkamá wavů s opravdu dóbře nasamplovanou můzikóu. “
  Ahoj hráči, nagelujeme ( napomádujeme, upravíme, načešeme si ) vlasy a půjdeme z úrovně do úrovně, bude to hra až do konce, napiš všem na facebook (nebo rozešli všem, co znáš zprávu), že statisty ( těžko určit, ale z kontextu vyplývá, že nehrající či netančící kamarády) s sebou nevoďte, pokazili by estetický dojem, vezměte s sebou nějaké záznamové zařízení – zde je asi míněno CD, hard disk, flesh disk – s množstvím hudebních souborů s dobře navzorkovanou hudbou.
  Korunu si nechte, je to pozvánka na taneční večírek blíže neurčeného stylu. Možná techno, ale spíš nějaká houseparty. Velice volně asi takto:
  „Hoď se do gala a dej vědět i ostatním, že bude večírek. Posluchače jiné muziky s sebou neber, kazili by zábavu. Vezmi s sebou i vlastní nahrávky.“

 4. Teda, já to pochopila jako výzvu k nějaké počítačové soutěži, něco jako dračí doupě, ale s počítačema. I když to nagelované číro se opravdu hodí na nějaké technopárty, či co…
  Rozhodně pod pojmem gamesníci, level a adventura, bych pochopila nějaké počítačové fanatické hráče, ne účastníky srazu… 🙂

  P.S. jsou tu nádherné obrázky!

 5. Všichni jste úžasní, mám vás ráda a tady je ta slíbená koruna.
  Je to pozvání na technopárty a mluví se tam o tom že, ngelované vlasy do vysokého účesu, není nutné zvát neaktivní přátele a bude to postup z jedné hry do druhé a hudba bude sladěna s obrazem, rozeslat na notebooki pozvánky, wav je něco jako decibely a nasamplovat je vložit ten rámus do obrazu, hledat přibližný význam mě dalo fušku.

 6. Ani já si na překlad netroufám, je to mluva mladé generace, která se učí angličtinu od mateřské školky a s počítačem umí věci, o kterých se mi ani nesní. Já jsem ráda, když v té naší češtině, nenasakám moc chyb. Řeč je to krásná s bohatou slovní zásobou, ale velmi těžká. 😀

  1. Jaruško tam anglického není ani co by se za nehet vešlo, je to hatlamatlatilka, částečně z počítačových výrazů, částečně nějaký sleng.

 7. Dekuji za tvou navstevu na mem blogu,ja ziji v Australii sto km od hlavniho mesta Canberra a je mi sedesat az tak mladsi nez ty asi nejsem.Ja jsem jednou odepsala jednomu novinari abych se ho zeptala proc se pouziva tolik Anglickych pocestenich slov v novinach a jeho odpoved byla je to moderni a pouziva to kazdy.Docela me ta odpoved rozesmala protoze mi to pripadalo jako kdybych se ptala ditete.Nejhorsi snad je to ze pocestene Anglictine nikdo nerozumi jenom lide v Cesku.

  1. Ona je to htlamatilka ne počeštěná Angličtina, a nerozumí tomu ani ti kdo tím patvarem mluví, jsou to většinou ještě děti a chtějí být něčím zajímavé a tak stvoří něco o čem si myslí že zaujme pozornost a budou výjimeční, nejhorší ovšem je že i v televizní a rozhlasové tvorbě se najde mnoho mladých, kteří by se rádi stali hvězdami a neumí srozumitelně mluvit.
   Vítám tě na blogu a jsem velice ráda že se dozvím mnoho nových a zajímavých podrobností z Austrálie, velice se mě líbili i fotografie, jen škoda že se mě nepodařilo je zvětšit. Moc se těším na naše budoucí přátelství.
   Obrázky na Profil

 8. Čeština je krásný a těžký jazyk. Mám ji také ráda! Ale musím říci, že ani já nedokážu přeložit zmíněný rozhovor. Nerozumím skoro ničemu! Možná jen nějaké útržky…

 9. Stává se mi to také, že nerozumím o čem je řeč. Byla jsem v Alze něco koupit a při čekání na výdej jsem marně přemýšlela, jakou řečí mluví dva mladí pánové, kteří tam čekali se mnou.
  A přitom je ten náš mateřský jazyk tak krásný.

 10. Drazí přátelé jsem ráda za všechny vaše souhlasné komentáře, a omluvíte, že nebudu odpovídat jednotlivě to se parta mladých lidí domlouvala jak se svolat na technopárty. To že se z Českého jazyka stává paskvil, já osobně dávám za vinu školství, děti nedostanou žádnou vlasteneckou výchovu, ani doma ani ve škole, hlavně že budou umět Anglicky, a vydělávat peníze.

 11. To mně, milá Aničko, mluvíš z duše. Jak já také nenávidím, když někdo przní tu naši krásnou češtinu. Mne dokáže vytočit i to, že se veřejně někde píší jména s malým písmenem na začátku. Pak z toho ty malé děti nemají být popletení. A také říkám, proč se nazývají věci cizími slovy, když na to máme naše výrazy. Teď je třeba moderní říkat outfit. A proč? To to nejde česky? Asi se ale zbytečně rozčilujeme nad rozlitým mlékem.

 12. ________________________$$$$$$$___coucou mon amie Anna
  ________________________$$$$$$$$$$
  ________________________$$$$$$$$$$$___c’est moi
  _________________________$$$$$$$$$$$
  __________________________$$$$$$$$$$$__ je passe dans ton univers
  _____________________________$$$$$$$$
  ___________________________$$$$$$$$$$___pour te souhaiter
  _________________________$$$$$$$$$$$$$
  ________________$$$______$$$$$$$$$$$$$$___une bonne journée
  ______________$$$$$$$$_____$$$$$$__$$$
  _____________$$$$$$$$$$_____$$$$____$$$$$
  ___________$$$$$$_$$$$$$$$__$$$$______$$$$___ calinous de ma Louve Laika
  __________$$$$$_____$$$$$$$$_$$$$_______$$$
  ___ _____$$$$$_________$$$$$$$$$$$$_______$$$
  _______ $$$_____________$$$$$$$$$$$________$$$___ bisous tendresse
  _____$$$_________________$$$$$$$$$$________$$$$$$
  __$$$$$$____________________$$$$$$$_______________ martine

  merci pour le magnifique texte “ la chimère „

 13. Svého času se můj kolega v kabinetě strašně vztekal nad tím, jak někdo může říkat dívídí-čko, vždyť je to DVD, stejně jako říkáme VHS. Včera nebo předevčírem objevila Diana Kobzanová na Frekvenci1, že je to opravdu tak.

 14. Mám češtinu moc ráda a dnešní mládeži, vlastně ani manželovi, často nerozumím… Kolikrát se ho ptám, jakým jazykem na mě mluví. 🙂
  Milá Aničko, máš krásné jméno. Přeji Ti k dnešnímu svátku hodně zdraví, štěstí a lásky Tvých blízkých. Jsem ráda, že jsem Tvůj blog objevila. Bůh Tě opatruj.

  Děkuji drahá Amélie.
  obrázky na profil lide

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s