15.06. SE NÁM ZATMĚLO.

 odkaz : http://www.astro.cz/rady/ukazy/zatmeni/mesic/20110615

ZATMĚLO SE NÁM KRÁSNĚ .

Tedy dá se říci že ne v hlavách vlivem stávky, ale na nebi, úkazy tohoto tipu mám moc ráda, snažím se je nepropást a také pozoruji, jaký to má vliv, třeba na lidi na jejich psíchu, na zvířátka a přírodu a vliv to tedy má, kočka se nám okotila trochu předčasně, přesně 15. 06.  koťátka jsou tím pádem maličká, trochu nedonošená, ale kočičí máma si je vypiplá. můj manžel byl po celé dva dny nervní jako málokdy a ptáčci byli potichoučku, jako vždy při přírodních anomáliích. Dám vám sem několik obrázku jak se rychle setmělo, foceno po minutách, i odkaz je moc pěkný, vytvořila ho Česká astronomická společnost.

obrázek za světla.

a teď třikrát po minutě.


10 komentářů: „15.06. SE NÁM ZATMĚLO.

  1. Četla jsem některé, komentáře na vašem blogu, tam se některým lidem také zatmělo, v hlavě, s tím se bohužel, nedá nic dělat, jsou lidé, kterým se nerozsvítí, ani po ráně palicí do hlavy, a ti s tím musejí žít až do smrti, chudáci.
   Obrázky a Animace pro Lide
   <

 1. Opravdu zajímavé fotky, jak se mění vlivem toho zatmění všechny barvy, co? Jsi šikulka a je vidět, že máš trpělivost: Díky za článek, já jsem to tak nesledovala.

 2. Na zatmění jsem se chvíli dívala, ale neměla jsem tu trpělivost čekat až do konce. Fotky jsem nepořizovala, protože s mým foťákem je každý měsíc jak větší špendlíková hlavička, i když si to zvětším načtyřikrát.
  Tyto fotky jsou vydařené!
  A taky tady vidím jedno parádní letní posezení, obdivuji skupinu květů v popředí – co je to za květiny?
  Na závěr bych chtěla pochválit opravdu krásně udělané video. Magic flute a zrychlené záběry plujících oblaků a mraků – výborná kombinace.

  1. Takové fotky a videa tvoří skvělí světový odborníci, kteří na to mají speciální zařízení, astronomické dalekohledy se zabudovanými fotoaparáty za sta tisíce, ne já a tady u nás na wordpressu, je nepřeberné množství možností, které jsou dány k disposici, můžeš publikovat cokoliv je-li tam značka WordPress.
   Ty kytičky jsou Surfinie, pěstovala jsem je mnoho let, a to souvisí s předchozím povídáním o světovém experimentováním s rostlinami, hybridní rostliny jsou nemocné, někdy před mnoha lety jsem mívala velké množství těchto květinek, vypěstovat je byla banalita, ustřihla jsem deseti centimetrový mladý výhonek, strčila jsem ho do sadbovací zeminy a za dva týdny jsem měla novou rostlinku, mnoho let to nebylo možné, protože nemoci, plísně a jiné degenerace prostě rostlinku zahubili dříve nežli byla schopna namnožení, po letech jsem si koupila nové rostlinky a doufám a těším se že si je opět rozpěstuji.

   1. S tím pěstováním kytek máš asi pravdu, já třeba nemůžu (nebo jen s obtížemi) vypěstovat nové africké fialky z řízků, z 20 lístků mi chytne stěží jeden, takže už na to kašlu a prostě si fialky kupuju nebo je dostávám. Ale je spousta jiných květin, takže na africké fialky jsem rezignovala a mám něco jako kaly, ale jsou červenorůžové a zatím se jim daří. Taky mám citronovou kopřivu (listy má jak kopřiva hluchavka, ale krásně voní po citronu, když si je promneš) a ty když zkracuji, dám je do vody a krásně zapustí kořínky. Vždycky se dušuji, že je pak přesadím do zeminy, a zatím se mi to taky nepovedlo – lenost nebo skleróza, nevím. Když se odhodlám k činu, tak už jsou konečky uhnilé a rostlinku vyhazuju. Naštěstí původní citronová kopřiva stále roste, a tak je pořád možnost napěstovat hybridy.
    O té pesticidové zemině mluvila loni jedna moje známá, která dealuje Alveo. Tedy, je dealerka a zároveň poradkyně.
    A o mutovaných geneticky upravovaných rostlinách a faktu, že po pár letech to jde s výnosem z kopce, jsem slyšela myslím taky od ní…. v obchodech už ani neštuduju éčka, protože než bych nakoupila, utekly by aspoň dvě hodiny.

    Ještě chci poděkovat za velice krásný komentář, který jsi mi zanechala u článku o resetu, okurkové sezóně a letní únavě. Opravdu to byl velice milý komentář, moc děkuji!
    A s těmi články popřemýšlím, ale připadá mi, že co čtu v časopisech nebo novinách, je lepší, vypracovanější. Možná je to ta nešťastná povaha sebepodceňování, s tím se peru už hodně dlouho, ale skutečně třeba Malkiel nebo Adaluter, mají texty daleko lepší… I když nepíší do novin, ale na blog.
    Ale je to dobrý tip! Budu nad tím přemýšlet, třeba to vykrystalizuje.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s