Poručíme přírodě a lidem.

 Názor mladého člověka,
podle mne velice dobrý,
takový názor oceňuji.

Štěkot uvázaných psů

Publikováno 15/06/2011 | Autor: remekdiy

(Sorry, in Czech only. This is about a new song that we have and about it’s relation to current political events) Máme další novej song. Tady je k němu text, kterej Marek včera přinesl. Mám k němu chuť něco napsat, protože se mi zdá aktuální a asi je i napsanej ve vztahu k tomu, co se děje okolo. Mrzí mě vidět okolo sebe lidi, o kterejch předpokládám, že bychom měli mít hodně společnýho („hardcore/punk scéna“?), jak shazujou a ponižujou snahu a touhu lidí něco změnit. Taky nevěřím odborářskej  bossům, o odborovejch svazech a jejich skutečnejch cílích si můžu myslet svoje, ale přijde mi skvělý okolo sebe vidět, že se lidi nejsou apatický, zajímaj se o svoje životy a možná i chtěj něco změnit. Přijde mi skvělý, že lidi něco chtěj a viděj širší kontext a ne jenom číslo na výplatní pásce. Přijde mi skvělý, že lidi vůbec něco chtěj a chtěj se o tom bavit.  A že demonstrace nemusí nic změnit? Sejde na tom? A že naruší pohodlí těch, který to nezajíma? A nejde přesně o tohle? (Šaman)

Tady je ten text:
„někde po cestě jsme ztratili duši. pěkně vypadat. pěkně zapadat. pěkně si žít. ztratili jsme duši. ztratili jsme vztek. ztratili jsme paměť. ztratili jsme dech. štěkot uvázaných psů je možná k smíchu, ale odmítám žít jak kastrovanej pudl.
Můj komentář :
Stávka u nás proběhla v pohodě, dalo by se říci, že to spíše vypadalo jako svátek, lidé si odpočinuli, zasportovali, vzduch byl čistší a v Praze bylo dýchatelno, mám dojem že takovou atmosféru by si Pražáci dali líbit, Praha působila Skandinávsky čistě.

ŠPANĚLSKO SE BOUŘÍ,


TO V TELEVIZI NEŘÍKAJÍ !!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PROČ NAŠE TELEVIZE MLČÍ ???????????????????????????????????????????????

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DALŠÍ PŘÍSPĚVEK

Je to asi tři roky co mě můj vnuk vysokoškolák, přivedl k problému, mě do té doby neznámému, a od té doby je to věc která mne velice zajímá a které se bojím a nejen ve skrytu duše ale doopravdy, ne že bych měla tolik životního času abych se musela bát fyzicky toho se zřejmě nedožiji, na to jsem už moc stará. Nedávno jsem se dívala na dokument na jisté stanici, ve kterou mám důvěru a vstávali mě vlasy, při pomyšlení co naši ekonomiku čeká v souvislosti s geneticky modifikovanými rostlinami. Zpět k tomu filmu, Prostý rolník vyprávěl, jak přijeli páni a nabídli jim smlouvu na pěstování lilku, pro ně, prosté zemědělce v tu dobu, smlouvu velice výhodnou, v době sadby přijeli náklaďáky přivezli semeno a různé chemikálie a návod jak plodiny pěstovat, úroda a zisky byli pro ně v ten rok kolosální, rolníci nadšení tímto vývojem smlouvu prodloužily i na příští rok i když ceny přípravků se zvýšily, třetí rok už zisk byl minimální a péče o plodiny nákladná, přišli různé plísně a choroby s kterými si rolníci nevěděli rady a zisk klesl ještě doleji a tak se rozhodli, že se vrátí ke svému původnímu zemědělství, ale bohužel to nešlo, jejich původní sadba v této půdě herbicidy a pesticidy prosycené nerostla a nerostlo v ní ani nic jiného. A tak mě neopouští myšlenka na naše lány různých plodin, označené cedulkami  GMO a ohraničené, proti sprášení OZNAČENÉ ČÍSLY A KÓDY. COPAK NAŠE ZEMĚDĚLCE ASI ČEKÁ V BUDOUCNU ?

http://stopgmo.wordpress.com/2011/06/12/zadna-konspirace-ale-realita-ocima-rodileho-kalifornana/
URČITĚ TENTO OKAZ OTEVŘETE A NEVÁHEJTE SI TENTO ČLÁNEK PŘEČÍST !

Tito lidé hybridní pěstování propagují, já osobně mám zkušenost v malém, tudíž subjektivní a špatnou, pozorovanou po dobu dvaceti roků.
odkaz : http://www.chemgeneration.com/cz/milestones/zelen%C3%A1-revoluce-a-hybridn%C3%AD-rostliny.html
MÁM MNOHO I DALŠÍCH, A OSOBNÍCH ZKUŠENOSTÍ, KTERÉ JSEM VYPOZOROVALA U ROSTLINEK PORŮZNU ZAKOUPENÝCH, DEGENERACI A NEMOŽNOSTÍ VYPĚSTOVÁNÍ, TOHO CO PŘED DVACETI LETY BYLO BĚŽNOU ROSTLINOU A UKOPNUTÍM KOUSKU KOŘENE SE BĚŽNĚ MNOŽÍCÍ A ROSTOUCÍ, COŽ DNES NENÍ MOŽNÉ.
MĚJME SE NA POZORU !!!
http://stopgmo.wordpress.com/

16 komentářů: „Poručíme přírodě a lidem.

 1. „A že demonstrace nemusí nic změnit? Sejde na tom? A že naruší pohodlí těch, který to nezajíma? A nejde přesně o tohle? (Šaman)“

  Přesně tohle si myslím, je to aspoň kámen hozený do vody, rozčeření nehybné hladiny zesmrádlého rybníka. Možná je to první vlnka, možná se k ní přidají další. My jsme líný národ, skeptický národ a znovu zrazený národ, tentokrát vlastními lidmi. Protože ač se říká demokracie = vláda lidu, zde vládnou akorád lidem.
  Jejich jediná starost není, jak zajistit prosperitu země, ale jak zajistit prosperitu svých vlastních koryt.
  Mnozí odsuzují stávku jako vydírání, s tím, že si stávkující berou za rukojmí normální občany. Ale asi je to třeba! Jak jinak se s vrchností domluvit, než nátlakem? Dokud budem jen mlčet, nic se nezmění.

  Co mi ale vadí, tak názor některých lidí, kteří se domnívají, že ty reformy a finanční úpravy jsou nutné. A že máme být vděční, že žijeme ve svobodné zemi.
  Žijeme opravdu ve svobodné zemi? Možná ve smyslu, že můžeme vycestovat, ano, to je velké plus.
  Ale kdo může vycestovat bez peněz?
  Možná by ke změně došlo tak jako tak. Ale podle mě by ty reformy nebyly nutné, kdyby se hospodařilo jen trochu soudně. Kdyby se ty miliardy neprošustrovaly v tunelech a předražených a zbytečných zakázkách. Tak by ty miliardy dnes nechyběly a nemusely se řešit tyhle věci…

  O Španělsku jsem se dozvěděla poprvé nedávno, na blogu Domácí čajovna. Taky upozorňovala, že se o tomto vůbec v televizi nemluví, nebo jen minimálně. Je to rozhodně k zamyšlení! Denně nás prokrmují útoky psů na děti, záběry na pošlé koně, skoro dva týdny se tady řešil jakýsi slovenský kanibal. O bouřích ve Španělsku jsem snad nezaslechla slovo. A o převratu na Islandu už vůbec ne!
  (Odkaz na Domácí čajovně zde:
  http://cajovnaprozeny.blog.cz/1106/revoluce-bubny-aneb-spanelsko-uz-se-neda-prehlizet
  a její příspěvek pro internetový časopis zde:
  http://cajovnaprozeny.blog.cz/1106/stavka-bude-revoluci-jeste-asi-ne)

  Ještě chci říct, že text o ztracených duších je docela výstižný.

  1. Vždycky když ke mě přijdeš, působíš na mne jako živá voda, mám pokaždé nutkavý pocit že ty tvé ČLÁNKY, to už nejsou komentáře, musím šoupnout někam do novin a také bych to udělala pokud bych měla tu možnost, protože v komentářích je té práce škoda, většinou každý je dělá přes RSS a k těm minulým se nevrací a já bych docela ráda publikovala vše co jsi napsala jde mi to z duše a ty se umíš tak krásně rozohnIt, že by jsi byla schopna zapalovat ty České spící panny.

  2. Výstižně a dobře popsáno, Šamana beru !! Jenom mě mrzí, že jako národ jsme poněkud dost laxní, do té šlamastiky k ozdravným činům málo použitelní..

 2. Sleduji zprávy a dění ve světě na ČT24 a o Španělsku se zde mluví každý den, i když pravda asi ne dostatečně obsáhle. Ale ono je těžké věnovat se jen jedné zemi, když to vře úplně všude, viz. Řecko. A to už nemluvím o Libii, Sýrii a dalších zemích v této oblasti. Nevím jak kdo, ale já něco takového zažívat nechci. Pořád věřím na rozumnou domluvu. Nemám ráda vyhrocování situace, nelíbí se mi nesnášenlivost a zášť, které spoustou lidí cloumá. Možná jsem idealista, ale pořád doufám, že ta pravda a láska, jednou musí zvítězit.

  1. JÁ JSEM MLUVILA O 11.06. A TO NIKDO ANI NECEKL, POTOM SE STÁVKA ODLOŽILA NA ČTVRTEK. A TO JÁ POVAŽUJI ZA CENZURU §§§§§§§§§§§§§§§§ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Ne každý má náladu na klidné a spokojené myšlenky, a od toho jak schvalujeme něčí tři čtvrtě milionové platy manažerů kteří zemi drancují a po dobrém se s nimi bude jednat těžko, myslím že by jste změnila názor, pokud by vám zůstalo 800 korun na měsíc na jídlo, jako některým důchodcům, které znám osobně, a jako oni by jste byla nucena pro trochu tepla chodit do lesa na dříví v dvaceti stupňovém mrazu v metrových závějích ta humanita je odvislá od toho jaké máme prostředky k slušnému životu po celoživotní dřině a ti kteří konečně otevřou pusu k protestu, ji vlastně otvírají za vás, za mladé, MY UŽ TO NĚJAK NA TY OLŠANY DOJDEM.

 3. Drazí přátelé omlouvám se že odpovím všem zároveň a až dnes, včera jsem totiž měla také velice působivé zážitky a to u lékaře, nebudu se raději šířit obsáhleji, byla jsem objednána na speciální vyšetření, na CT NA !!!ZÁŘÍ!!! ( abych v tu dobu ještě byla na živu) a s podotčením lékaře že si je budu platit, teb toto mé „speciální“, vyšetření v tu dobu již nebude hrazeno pojišťovnou !!!!
  VRACÍM SE ZPĚT K ČLÁNKU o GMO tady dle článku z odkazu, snad už ani nejde o žvanec, jako takový, ale o život rostlin v budoucnu a tím pádem o život našich dětí a vnoučat a podstatu jako takovou, je pravdou že svět založil genetické banky rostlin, ale aby to v budoucnu bylo co platné.

 4. Kikou mon amie ANNA

  belle journée du mardi avec un petit rafraîchissement 🙂

  Pour les ami(es) rencontrant un soucis avec écriture lors des commentaires
  sur WP *** personnellement j’écris au préalable sur un bloc-notes
  et je fais copier/coller ***

  Bisous tendresse

  calinous de Laika
  ton amie martine

 5. Je to tak, jak to říká Naďa. Také raději nezkoumám, co jím, kolik jakých „éček“ mají které potraviny a tak. To bych brzy nemohla jíst ani chleba.
  O tom Španělsku jsem se nedávno dozvěděla tady mezi blogařkami, (ještě, že se máme) a taky koukám, že je ticho po pěšině. Určitě mají „tam nahoře“ obavy, aby to nepřišlo k nám. Ono se k tomu asi už schyluje.

 6. O Španělské revoltě jsem v naší TV několikrát viděl jen krátké záběry, na nichž policie „umravňuje“ (pacifikuje) nějaké vzpurné jednotlivce, případně se postrkává se skupinami nespokojených. Samozřejmě žádná ukázka solidárně pospolu držících plných náměstí, či plakátovacího nadšení, podobného někdejší spontánnosti vylepovaných hesel a plakátů u nás v srpnu 1968. Naší „elitě“ teď teče do bot a stává se nervóznější. A obávám se, že my jako národ, jsme natolik nesvorní a divní, že si nepomůžeme k žádnému dobrému řešení situace, protože se nedomluvíme (Jako ti synové Svatoplukovi..).
  A s jídlem – nastává doba, kdy do budoucna se je čeho obávat. Ono už teď! Tak zatím to našinec „řeší“ jakous takous volbou střídání nějaké pestřejší nenáročné a jednoduché stravy s preventivní nevolbou nedoporučovaných – uzenin (dřív svačinové salámy tak 5-7x v týdnu), bez solení, neslazení (ale dortík být může), konzerv (olejovky nepočítám) atd.atd. , ona i jitrnice domácí někdy přijde k chuti, prostě žádná úzkostlivá péče, spíš rozum, o kterém se říkává, že je „selský“.. holt teprv uvidíme, co a jak a kdy přijde, jenom si posteskuju, že s tím nepříliš zásadovým výběrem jídla jsem mohl začít už dřív, aspoň tak před deseti roky. Teď to už moc nevytrhnu..

 7. Bon début de semaine mon amie ANNA

  Temps maussade et arrivé de la pluie dans l’après-midi

  Ceci est un copié/collé
  Avec l’aide de ma magicienne de coeur Raf@, qui m’a fait un lien
  direct sur mon ancien guestbook ( n’ayant pas envie d’en refaire
  un nouveau ) étant donné que j’ai beaucoup de jolies photos de mes
  ami(es) j’aimerais te demandé d’ajouter ta photo en cliquant sur ma
  saisie écran qui se trouve sur mon livre d’or ainsi que sur ma page
  principale et d’y ajouté ta photo

  D’avance un tout grand merci

  bisous tendresse et calinous de Laika
  ton amie martine
  magnifique ton billet

  Skvělý týden můj přítel ANNA

  Chladné počasí a déšť přišel v odpoledních hodinách

  Jedná se o copy / paste
  S pomocí mého srdce Raf @ kouzelník, který mi dal odkaz
  žijí na mé staré návštěvní knihy (nechci se opakovat
  novou), protože mám spoustu hezké obrázky z mých
  Mailem (y) Ptal jsem se vás přidat obrázek kliknutím na mém
  vstupní obrazovce, která je na mém guestbooku na mé stránce, stejně jako
  Primární a přidat vaše fotografie

  Chcete-li předem velké poděkování

  láskou a polibky Calinous Laika
  Martine váš přítel
  krásný si lístek

 8. Nevím, co k tomu napsat. Snad, raději někdy nechci vědět, co jím. Ke Španělsku – opravdu naše „demokratická“ televize mlčí, ale taky komerční nic neříkají, nebo ano? Nějak mě přešla chuť koukat na zprávy …

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s