Dopisy z Chile

Získala jsem v době minulé, přátele ze zemí tak vzdálených a pro nás tak exotických, jako například Čile, moc se mě do toho nechtělo něco si přečíst a prostudovat o této, tak daleké zemi, z níž jsem dostala mnoho fotografií, videí a obrázků, od mojí milé přítelkyně Eli, z kterou si píši , ne každodenně, občas, ale i tak mě to nutilo přehodnotit vše co jsem věděla , i to co jsem se domnívala, že vím o této zemi. Čím jsem starší, přehodnocuji, vše co jsem se já i mé děti naučili ve škole, učili jsme se jako cvičené opičky, bez vlastní možnosti, něco porovnat a posoudit vlastním rozumem a tak názor na různá zřízení, život a kulturu v zemích tak vzdálených byl a je zkreslený, až nepochopitelně. Rozhovory s lidmi kteří nám připadají tak jiní, jakoby z jiného světa, začínal prazvláštně, nejdříve si nerozumíte v ničem, než začnete chápat, že to není někdo z džungle poblíž Amazonky, ale někdo, jehož životní úroveň a kultura mě daleko převyšuje a já musím vzít knihy a číst, abych porozuměla tomu v čem se mýlím . 


Není těžké porozumět tomu že život v zemi, kde zároveň probíhají všechna roční období zároveň, kde můžete procestovat, zemí od ledovců po tropickou část země, přes území aktivních sopek, vidět milionová velkoměsta a nedaleko prvotní Indiánské kultury. V mojí malé zemičce, kterou přejedu za několik hodin, se těžko srovnává rozmanitost a životní nadhled, člověk začne rozumět, až si vymění osobní zkušenosti, osobní a rodinné fotografie, pochopí že rozdíl mezi námi, až na těch několik desítek tisíc kilometrů vzdálenosti, není žádný, jsme stejné mámy se stejnými starostmi a radostmi, milujeme svou práci a děláme ji buďto rády nebo nerady, jako všechny ženy na světě víme že je třeba ji udělat. 

odkaz : http://www.360cities.net/image/chile-torres-del-paine#319.11,-18.40,70.0
 
Moje přítelkyně Eli pracuje v sociálním programu, a vše co dělá pro svou zemi je úctyhodná práce.

 Popis termínu: mužnost Mužský šovinista – Ženské a mužské:    člověk, jehož chování a postoj k ženám ukazují, přesvědčení, že oni jsou vrozeně nižší než muži.Sociální chování latin ženy, podle slavného chilského psychologa Pilar Sordo, je věřit, že ona je „super-žena.“Chilské žena pracuje mimo a uvnitř domů, sloužící její manžel, její děti, vždy chce vypadat a šaty dobře, někteří studují a pracují ve stejné době, … den je  krátký, snaží se být nejlepší žena, nejlepší pracovník, nejlepší matka, nejlepší … nejlepší.V rodině, je člen, který nese nejtěžší břemeno.Ženy se domnívají, že jsou nezbytné, a rádi hovoří o tom, co  jsou schopni dělat, jako by to bylo vyhrát trofej, a to ruší mužů.Latin žena jsou pedagogy a organizátory „mužnost“, protože věděl, jak přenést domů nebo rodinných povinností.Do té míry, že žena   mít možnost přenést některé věci, by člověk být více užitečná.

Ženy chtěli dělat všechno, ale ne vždy skončit věci.
V kontrastu, mohou muži dělat jednu věc, ale najdou nejlepší způsob, jak dokončit to.Pokud bychom připustit, že tito muži začnou dělat věci, oni by.
Jak muži vidí, že ta žena   to vše (a člověk jedná pouze v případě potřeby akce), není potřeba pocit, pak se prostě nic dělat.
, Který generoval zajímavý doplněk, což znamená, že se učíme mužů až do konce věci a učit se od ženy muži dělat několik věcí najednou.  Poté, zbývající úkolem ženy je: „Učit se požádat o pomoc a přenést odpovědnost“, a učit se říci: „Toto jsem se za žádných okolností“
♥ ♥ ELI
U nás, MILÁ ELI v naší zemi toto běží již dlouhá léta :  Z ŽEN CHTĚJÍCÍCH SE VYROVNAT MUŽŮM SE STÁVAJÍ MUŽI  !!!


Původní osídlení, kultury staré 14 000 let nacházející se v Monte Verde. Přes Španělskou kolonizaci a téměř zničení kultur, jehož dosah budou moci posoudit, až budoucí generace, Sapa Inca Tupac Yupangui a bitva u řeky Maule, ukončily možná kulturu která zřejmě zanikala již dlouhou dobu a větve této prastaré kultury, mohli být pro lidstvo poučením a zdrojem vědomostí, které jsou dodnes záhadou.

Pohádková krása této vzdálené země a přátelství s touto mimořádnou ženou mě bylo inspirací seznámit, další mé přátele s touto krásnou zemí a zajímavým člověkem, který věnuje mnoho sil  pro svou zemi. 

VIRTUÁLNÍ PŘÁTELÉ

Vy jste jeden den, zatímco bloudí aktualizaci antivirového nebo zobrazit vaši poštu, a najít nové místo, kde někdo zve na chat, … a vaše mysl začne hrát: to, co hledáte? a být v souladu s tím, co on nebo ona hledá?pak nás vede k odpovědi a dát kousky ze svého života s někým, kdo může být váš soused, nebo může žít po celé zemi, nebo planety.
Pak můžete skočit a říct: sakra !!!…, pojďme chat. Co 
Jak víte, jestli ten chlap nebo žena není intenzivní něco?, nebo neobvyklé blázen?, nebo?.
Nicméně, jste se odváží a dozvíte se o jejím životě, 
a dokáže být zajímavá osoba. Další den zjistíte, že znovu a jste uvolněnější, a když to nejméně čekáte, máš nějaké lásky k této podivné virtuální přítel.
A tak plyne čas, a zjistíte, jejich problémy a zeptejte se sami sebe: .. co by se stalo, pokud žijí v blízkosti ??… A co když to není to, co mám očekávat??
Legrační je, že to asi není stejný osobně nebo kurýrní chat.When jste sám před obrazovkou není žádný strach či nejistotu.
Jak se o on nebo ona přijde, jako jsem já? Nebo aniž by si uvědomil, že to trvá láska, a dojde k havárii? Najednou, oni jsou jen přátelé, ale tam bude vždy být trochu koření v konverzaci, je tu vždycky flirtování, vždy své připomínky do vzduchu vidět: „Co? Odpověď“
Virtuální přátelé nás z reality, ale my jsme více reálné, aby nám identity bez iluzi image.I přiznat, že nejdřív jsem myslel, že tohle byl pro „NO obchody“, ale jsem si uvědomil, že to obohacuje duši stala známou openly.There je vždy riziko chyb, jsme změnili náš profil více než jednou, dal fotky a vymazal, tam je vždy nejistota, co se stane … ale myslím, že poté, co všechny tyto věci nás naplňují život.

♥ «ELI» ♥

13 komentářů: „Dopisy z Chile

 1. Drahý příteli Anna: můžete si představit radost, cítím v mém srdci číst zveřejnění Chile ve svém blogu.
  Chtěl bych být blízko vás, aby vám obejmout plný lásky a bratrství.
  Jak krásné je používat internet, aby se tyto krásné kulturní výměny a udělat obrovské vzdálenosti, které nás rozdělují, nejsou překážkou vědět více o této nádherné svět kolem nás a jiné lidské bytosti, které obývají to.
  Kultury a poznání, zvětšit, a pokud můžeme sdílet s ostatními každý den moudřejší a bůh-bát.
  Z Chile, dostane všechnu svou lásku, úctu a vděčnost.
  ELI.
  —————&&&&&&&—————-
  Dear friend Anna: you can not imagine the joy I feel in my heart to read the publication of Chile in your blog.
  I would like to be near you to give you a hug filled with love and brotherhood.
  How nice it is to use the internet to make these beautiful cultural exchanges and make the vast distances that separate us, not an impediment to know more about this wonderful world around us and different human beings who inhabit it.
  Culture and knowledge, magnify, and if we can share with others every day make us wiser and God-fearing.
  From Chile, gets all my love, respect and gratitude.
  ELI.

 2. Bonne fin de semaine mon amie ANNA

  bisous tendresse

  gros calinous de Laika

  ton amie martine

  trouvé sur le net mais je trouve très mignon sourire

  pas compris pour le profil ?

  1. Passez une bonne journée de repos, Merci pour les photos, je tiens à revanšovat pour nous il n’est pas possible, je crois que l’admin, va accélérer ses travaux et nous rendre heureux avec les images. Anna Hows

 3. Je to krásná země s nádhernou přírodou, a městská výstavba mi připadá bohatá a zajímavá.
  Bohužel, s tím plundrováním země mi to připadá už opravdu varovné, nebo, lépe řečeno, mám pocit, že už to máme spočítané.
  Asi z mých slove teď dýchla negace, ale když se podívám, co se děje, a co se schvaluje, aby se dělo, tak mám opravdu dojem, že svět spěje ke konci. Jestli to znamená konec civilizace nebo konec systému, to ještě nevím a ani nechci vědět…
  P.S. děkuji za pěkný komentář a moc mě mrzí ta zkáza vašeho okolí – ale to je vlastně část mé neblahé vize, o které jsem psala v předchozích větách.
  O to víc mě překvapí, když vidím něco dobrého – třeba brněnskou Vaňkovku, nebo nedávno osázenou polní cestu u nás, případně ten nový rybníček.

 4. Chile je krásná země! A to, jak o ní píšeš, mi ji ještě více přiblížilo a ještě více se mi líbí! Krásný článek“

 5. Belle journée du Jeudi mon amie ANNA

  sous un magnifique soleil

  bisous tendresse de ton amie Martine

  sans oublié les

  Merci pour ce magnifique billet
  soigne toi bien

 6. Byly jsme generace, která o poznávání jiných zemí měla úplně zkreslené představy. Už jen jet do Francie nebo do Anglie byly představy úplně scifi, natož do Chile. Získali jsme bohužel úplně jiné rozměry vidění světa. Byl to zločin na naší generaci, být zde za dráty.
  K tvému článku se ještě vrátím.

 7. Tak zase aspoň kousíček poznávání poránu před cestou do práce… O Chile našinec má jakous takous povědomost z let sedmdesátých, kdy se země stala středem pozornosti dramatickými událostmi tamního převratu a všimnutí si nějakých nedávných zmínek v tisku o chvále docílené úspěšnosti a fungování státu (čtenář jsem byl ale nepozorný), snad jen o Velikonočním ostrovu přečetl jsem si v minulosti víc (ale počítá se to – když je vzdálenost ostrova hodně „z ruky“?), no a taky znám větu od P.Nerudy: „Kdo nebyl v Chilských lesích, nezná tuto planetu“.. Tolik neznámého, kolik životů by člověk potřeboval k poznávání? A zvlášť takovej jedinec, kterej rychlostí nevyniká a na různé „věci“ potřebuje spoustu času. Už mám koupený notebook, to na budoucí večery na chatě s Hazmburkem na obzoru, od čehož si slibuju, jak tam budu moci lépe sledovat svět (ovšem po odvedeném pracovním výkonu na skalce, posekání trávy, řezání dříví, obnovování nátěrů, hledání hub v lese a dalších potřebnostech nejen kutilských). Hezký den přeju, musím pádit…

  1. Krásný podvečer drazí přátelé, všem vám děkuji za váš zájem, z Eli si píši dva roky,a nejen s ní, země jižní Ameriky jsou více devastovány, dnes, nežli v době obou diktatur, vývoj směřující ke kapitálovému uchvácení je zdrcující a devastující, hlavně pro chudé lidi a přírodu, obrovské plochy několikrát větší nežli naše země, jsou globálně zneužívány pro pěstování soji a palem pro výkrm evropského a australského dobytka a výrobu pohonných hmot, životní úroveň těch, kteří to umí využít stoupá vertikálně a stejně klesá úroveň těch, kteří se ocitnou na spodním řebříčku. Stejně se to bude dít i u nás, vinou globalisace, celoživotní úspory hodnotově klesající na nulu, jsou toho důkazem. Byli jsme a jsme zneužíváni, génius jako Pablo Neruda nám byl podsouván, ne proto abychom se stali kulturnějšími, ale aby s námi bylo manipulováno a ještě daleko horší je degradace morální, neúcta k tradičním hodnotám, rodinným vazbám a nedostatek všeobecné lásky a úcty lidí k sobě navzájem, je horší u nás nežli v zemích tak vzdálených.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s