JEMEN

POMINE KRÁSA JEMENU ?
Nemám představu o tom jaké jsou země, a jaký je život v zemích kde neprší, můžete tam cestovat, uvidět a povrchně posoudit, ale nikdy nemůžete pochopit a porozumět těmto lidem, dnes jsem shlédla film, ve kterém se světu ukazovala mentalita vojáka nasazeného v podobných pouštních podmínkách v podobné zemi, jenže zmítané válkou, nenávistí, bolestí, a zármutkem a to si představit umím, představuji si že cizí voják příjde do mé země, se zbraní v ruce a namíří ji na moje děti a na má vnoučata, budu ho já milovat a vítat s otevřenou náručí, chlebem a solí ? ne, ne a ještě jednou ne.


Přišli, namířili na nás své tanky, a když na mě mířili kulometem, při cestě z Maďarska v roce 1968, v autobuse plném lidí, kteří ani nevěděli co se v naší zemi děje, věděla jsem přesně, že je nemám ráda a že nemohu mít ráda nikoho kdo okupuje mojí zemi a tak si velice dobře umím představit, pocity lidí v podobné situaci i pocity vojáků kteří do této situace byli poslání ať z vlastní vůle nebo vůle někoho jiného a tak ze zásady nesouhlasím, aby cizí voják vstupoval do země kohokoliv, z jakéhokoliv důvodu.

Jako by nebylo dost na tom co děláme přírodě, a na tom co nám příroda vrací, musíme si dělat peklo na zemi ještě navzájem ? Podobně krásná místa na této zemi mizí zásluhou lidí, ničících přírodu, mizí spláchnuta deštěm, protože byla stavěna za předpokladu že v těchto zemích neprší, proč tito lidé musí trpět za něco co nezavinili, proč bych měla tolerovat nenávist vojáka a to že přišel a zabíjel obyčejné nevinné lidi ?


Podle mého úsudku, jsou tito lidé, obyčejní a pracovití, stejně jako kdokoliv z nás, nechci a nebudu poplatná propagandám podobným  filmu,  který se včera vysílal, ale také nechci a nebudu živit v sobě jakoukoliv zášť. Věřím v prostou touhu po klidu, všech obyčejných  lidí, obrázky této krásné země jsem dala na tento blog záměrně, aby bylo zjevné, jak poklidně tito lidé žijí a tam kde je válka !!!!!!!!!!!!!! tam ji jistě nezavinili obyčejní pracovití a prostí lidé.


Ten kdo podněcuje k nenávisti a snaží se mínění lidí ovlivnit v neprospěch Arabských národů, zaslouží mé odsouzení, myslím si že člověk, každý člověk na celém světě, má právo na klid a spokojený život, na štěstí svých dětí na to aby jeho děti nepoznali co je válka a bezpráví.

odkaz : https://skydrive.live.com/?cid=d85a5621ed43d02b&sc=photos#!/?cid=d85a5621ed43d02b&sc=photos&uc=1&id=D85A5621ED43D02B%214974!cid=D85A5621ED43D02B&id=D85A5621ED43D02B%214994&sc=photos


odkaz: http://www.360cities.net/area/yemen

10 komentářů: „JEMEN

 1. Vystihlas to moc dobře.
  Je to jeden z paradoxů doby, a vůbec, všech dob. Nikdo z lidí (tedy těch normálních) válku nechce a přesto se války vedou.
  Peter Jackson ve svých rozhovorech jednou řekla, že je jediná válka ospravedlnitelná, a to je druhá světová válka.
  Tedy, v tom smyslu, že se vzepřeli okolní státy a byla vedena ve smyslu ochrany svých zemí proti okupantům. Sice zpočátku byly některé země obětované (a naše byla mezi nimi), ale pak to stejně přišlo.
  Další války, které nastaly, mi připadaly přesně podle jednoho scénáře – do jakési země, do které podle mého nikomu nic není, se přiserou (s prominutím za ten výraz) cizí vojska a dělají tam – vlastně co? Co tam vlastně dělají? Stanují? Střílejí mezitím do lidí? Kladou miny? Vlastně nevím,co mimo několika stříleček tam ti vojáci dělají. Ale vím hlavně to, že místním lidem se to nelíbí a bodejť by, kdyby k Američanům přikodrcala armáda třeba francouzských nebo italských nebo azerbajdžánských vojáků a obsadila Nevadu, například, tak by Američani soptili vztekem a okamžitě mobilizovali.
  Tohle jsem napsala jako příklad, ne jako skutečnost.
  Bin Ládin byla jen pitomá záminka.
  Myslím, že za všemi válkami jsou hlavně peníze a moc, v libovolném pořadí.
  Stejně je nepochopitelné, jak pár hlavounů může ovlivnit životy milionů lidí.
  Vem je čert.

 2. Bon Samedi ma chère ANNA

  un petit

  ensoleillé et une pensée pour les agriculteurs qui sont désespérés par
  ce manque de pluie

  bisous tendresse

  gros poutoux de ma Louve Laika

  ton amie martine

 3. Bonjour ma chère Anna,
  Bien triste ton billet et combien réel
  la guerre a toujours existée et engendré haine, méchanceté et tuerie
  Personnellement je pense que c’est un rêve de penser à un monde de paix … j’espère me tromper
  bisous
  ton amie martine

 4. Ano. Když jsem dočetlo, zabolelo mně u srdce. Má v sobě tolik pravdy. Škoda. Škoda, že lidé prostě nemůžou jen tak klidně žít, ale musí pořád rozdmýchávat spory. Nové a nové. Jen aby mohli ničit a zabíjet. Proč? Copak jim nic nedochází? Copak jim nedochází, že takhle se vše řítí do záhuby?

 5. Che meraviglia queste foto mia cara! Angoli bellissim della tua città che mi piacerebbe visitare con gioia!
  Come stai cara?
  Son tornataaa!
  Finalmente l’adsl è ripristinato!
  Ti lascio un abbraccio…. ricominciamo a ritrovarci sotto l’albero di WordPress?
  Dimmi…. che hai fatto di bello in mia assenza?
  I miei ringraziamenti a tutti quelli che mi hanno scritto mentre non c’ero sono qui:
  http://iomilu.wordpress.com/2011/05/19/evvivaaa-pali-telecom-e-linea-ok-ben-ritrovati/
  Ciaooooooooooooooooo!
  Carmen

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s