Tak cestuji já

Cestování je spoustu druhů a takhle to také jde,
moc krásně, zajímavě a tady u nás v Česku : http://www.virtualtravel.cz/virtualni-ceska-republika.html

Mapy ty kouzelné, co si na nich ukážete prstíčkem a potom jedete dolů, dolů z vesmíru až na zem a místečko označené 360 citis vám ukáže nejkrásnější místa světa zblízka a máte ten krásný úžasný pocit, že jdete tam, po té cestě a vidíte to na vlastní oči, místa,  města,  hory, které by jste jinak nikdy neviděli a Google Earth je prostředkem, jak tam být a vidět ta místa na vlastní oči, projít si je krok za krokem. 

 

Projít Yosemitem  a vidět to o čem jsme jen snili, každý den, každou noc. Je to snadné a jednoduché nepotřebujete peníze, letadlo, ani dlouhé, pro nás staré lidi únavné cestování, jen nainstalujete program trochu ho prostudujete jedete, jako ve snu, a tak si jedu tím parkem o kterém jsem snila ale nikdy se tam nedostala a vidím Half Dome, je to živé, cesta je trochu pomalá, klik za kliknutím popojíždíte krajinou, tak pomaloučku, asi třicítkou a poznáváte nepoznané.

 

Je mnoho věcí které mám na internetu ráda, ale tohle je z mých nejoblíbenějších, dívat se co se děje právě teď v těchto minutách na celém světě prostřednictvím webkamer, podívejte se také, jaké počasí je právě v tuto chvíli, kdekoliv na celém světě. 


Dívám se zrovna na Řecký ostrov Santorini, nějak se jim ta kamera ušpinila nebo co se to tam děje, že by sopečný prach, ne to přece není možné, nic tam přece nevybuchlo staletí, měli by si tu kameru očistit, tak se podíváme někam jinam, třeba…..Salzburg, tak ten mám moc ráda, není tedy zrovna aktuální, pohled je z 27.03. v jedenáct hodin a něco, prší tam, několik kapek je na kameře, ale i tak je to moc hezký pohled, no tak se přece podívejte sami, stačí klik na odkaz a jste tam, v Rakousku ten den nebylo zrovna moc hezky a tak šup

 

 

a jdeme někam do teploučka, podíváme se třeba, Rio de Janeiro, zase zpoždění, copak se na těch kamerkách děje, no to je jedno, stejně je to úžasný pohled zapadající sluníčko nad Riem z třídenním zpožděním no není to něco ? poletíte tam celý jeden den a tady hop a je tu lidoop, jako kouzlo s džinem z lahve, dívám se na cukrovou homoli a nad ní azurovo modré nebe. Hop a jsem v Paříži, tady mají jenom dvě hodiny zpoždění, je tam šest stupňů tepla a ještě je šero. Palma de Mallorca, včera pohled na přístav je moc pěkný, klídek žádní turisté pohled přes moře na chrám je krásný zážitek, tak to si dám na celý monitor to stojí za to vidět.

Citát

The World LIVE | earthTV.com

a všechny programy jsou tak lehce dostupné a zábavné, pro lidi  jako jsem já, není problém je získat a používat.

4 komentáře: „Tak cestuji já

 1. Tento způsob cestování jsem zatím nezkoušela, ale už mi byl doporučen. Jen si musím stáhnout ten program…
  Díky tomuto článečku jsem si to připomněla!
  Pěkně popsány „cesty“ web kamerou…

  1. Zdravím tě milá Vendy,omlouvám se za dlouhou nepřítomnost a chci jenom sdělit, že není třeba, nic stahovat, odkaz je tady a doufám že je funkční, vždy když, publikuji nějaký odkaz, vím, že je cílem servrů šíření těchto prográmků a proto je sem dávám, aby se lidé bavili, dívali se na svět kolem sebe, je obrovské množství těchto možností, jak poznávat svět a někdy se i těším, že si třeba někdo bude chtít se mnou o tom popovídat

 2. Já má pár oblíbených kamer zde v Česku, někdy se tam taky ráda dívám, ale kamery nemají moc hezký obrázek. Města by si měla koupit nějaké kvalitnější 🙂
  Inspirovala jste mě s tou Paříží, hop a skok přes potok a už jsem tam 🙂

  1. Milá Naďo, jsem moc ráda že tě program zaujal, je pravdou že některé pohledy jsou méně kvalitní, ale stále se to lepší, tento odkaz o kterém je tady řeč, má na mém monitoru i při velkém zvětšení celkem slušnou kvalitu, celkem často tento odkaz používám a rozhlížím se po světě, podle situace, zjišťuji že zpoždění je někdy jen několik hodin a velice mě baví vidět, že noc na odvrácené straně země, je realita a ne sen.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s