Mariánský máj

Máj je měsícem panny Marie 

     

 
Měsíc máj je mnou milován, nejen pro jeho krásu, tu jeho novou čistotu a něhu nových kvítků ale také pro moje vzpomínky na dětství, na každodenní večerní cestu do kostela na májové pobožnosti ke cti panny Marie, chůze do kostela v bílých šatičkách s kytičkou krásných jarních kvítků, je neodmyslitelnou vzpomínkou i na mého milovaného tatínka. Po celý měsíc máj byla na naší zahradě obrovská záplava různých květů a maminka hartusila, tak trochu s úsměvem a tak trochu se zlobila. “ Zase mě to tady taťka všechno otrhá a odnese to panence Marii do kostela a také to tak bylo, kdokoliv v máji do kostela zavítal připadal si jako v nebíčku, jak to tam bylo krásné a voňavé květinky z naší zahrady na počest matky boží. 

SVÁTEK PANNY MARIE, POMOCNICE KŘESŤANŮ
Od nejstarších dob hledali křesťané v Panně Marii matku, přímluvkyni u Boha, něžnou a laskavou prostřednici chápající lidské problémy, u níž by mohli hledat útěchu v těžkých chvílích.
V křesťanské věrouce má důležitost myšlenka panenství Kristovy matky. Vychází ze Starého zákona, zejména z inspirace slovy Izaiášova proroctví: Hle, panna počne a porodí syna a dají mu jméno Immanuel, to jméno znamená: Bůh s námi.
Dva koncily konané v Efezu v letech 431 a 449, prohlásily, že Panna Maria je Matka boží – Bohorodička (Theotokos).
Božské mateřství spojuje Pannu Marii s jejím Synem „a pro své zvláštní úkoly a milosti je také vnitřně spojena s církví“ (II. vat. sněm, Konst. o církvi, č. 63).
Panna Maria, od věčnosti předurčená za Matku Božího Slova, spolupracovala jedinečným způsobem při Spasitelově díle na obnově nadpřirozeného života v lidských duších a stala se v řádu milosti naší matkou.
Ve své mateřské lásce pečuje o bratry svého Syna, kteří ještě putují v mnoha nebezpečích a nesnázích

4 komentáře: „Mariánský máj

  1. To jsem ani nevěděla… mně máj splývá prostě s láskou, ono se to hodí. Jaro, vše roste, kvete, zelení, vzduch voní, ptáci zpívají. Pořád je to růst.
    Na druhou stranu mě děsí, že už je květen a že už uteklo víc než 4 měsíce od nového roku. Docela mě děsí ta rychlost, s jakou ten čas frčí kolem nás.
    P.S. – vidím tu i nový kabátek, nové květinové záhlaví. Moc pěkné!

    1. Jo jo milá Aničko, a být tak ještě já nová a mladá, šatičky bych taky změnila a pusu si namalovala a užívala si to jaro, krásu a mládí, takhle vyparádím jenom ten můj blog a pocit jara bych chtěla dát těm co sem přijdou ale ani u tebe se jaro neminulo účinkem a je tam taky moc hezké jaro. Děkuji ti. Aničko

    1. Pour nous, ces questions ne sont pas réussies, la croyance est en déclin et se moquaient de l’Église, sont dégradés par les principes de base de la foi, j’étais à plusieurs reprises en France et c’est beaucoup mieux que chez nous. Hows Anna

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s